You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #740817 Wysłany: 19 Sie 2014, 15:30; 
 Temat postu: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 09 Sie 2014,
Posty: 9
chciałem zapytać jak często zdarzają się awarie we wspomaganiu -chodzi chyba najczęściej o czujnik skrętu kierownicy. Mam bowiem na oku kupno GP ale boję się o częste naprawy tego elementu. wiem że czujnik skrętu nie wystepuje osobno i trzeba zamawiać całą kolumnę jsóa kosztuje ok 3500zł


Góra
 Profil  
 

 
 Post #740828 Wysłany: 19 Sie 2014, 17:21; 
 Temat postu: Re: wspomaganie lierownicy -awaria
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Niektórzy fachowcy dysponują nowymi, nieużywanymi czujnikami. Koszt zakupu to ok. 300-400zł, a z wymianą 500-600zł.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #740836 Wysłany: 19 Sie 2014, 18:14; 
 Temat postu: Re: wspomaganie lierownicy -awaria
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 09 Sie 2014,
Posty: 9
a czy ta awaria dotyczy też najnowszych punto od 2012r bądź nawet fabrycznie nowych 2014?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #740856 Wysłany: 19 Sie 2014, 19:36; 
 Temat postu: Re: wspomaganie lierownicy -awaria
Offline
Puntomaniak

Imię: TOMEK
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 10 Gru 2013,
Posty: 57
Pomógł: 1
Tam juz jest inaczej zrobiony czujnik skretu i nie ma takich problemów .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #740857 Wysłany: 19 Sie 2014, 19:38; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Puntomaniak

Imię: Tomasz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 14 Sie 2014,
Posty: 52
nie wiem moje ma 6 lat jezdzi już 140 kkm i może dwa razy wywaliło błąd wspomagania ale jeździ dalej i nic się nie dzieje, mamy rok starsze nie wywaliło błędu ani razu więc raczej nie jest to nagminna i stała usterka :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #745709 Wysłany: 02 Paź 2014, 18:41; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Stanisław
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Płock
Rejestracja: 09 Sie 2012,
Posty: 37
U mnie też czasami zapala się kontrolka wspomagania (kierownicą ciężko się rusza) przy zapalaniu silnika.Jak wyłączę i ponownie zapalam to gaśnie. Nie wiem od czego to się robi, zauważyłem ,że przy zostawieniu skręconych kół tak się dzieje ale nie mam pewności czy tylko.Też lepiej się skręca w lewo niż w prawo a i słychać jakieś "stuki" na postoju przy szybszym skręcaniu kierownicą w lewo,prawo. Mam nadzieję, że to nie oznaka jakiejś zbliżającej się awarii. A można jeździć z zepsutym wspomaganiem?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #745713 Wysłany: 02 Paź 2014, 19:19; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Podpięcie pod kompa powie Ci od czego. W PII jest to temat rzeka, fajnie by było gdybyś usiadł do lektury, wówczas na pewno co najmniej 2 możliwe powody poznasz. Oczywiście przed wymianą wszystkiego co się da dużo taniej jest pierw... tak, podpiąć pod kompa ;)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #745791 Wysłany: 03 Paź 2014, 09:47; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Sie 2008,
Posty: 1336
Pomógł: 7
U mnie padł altek czego pierwszymi symptomami było wyłączanie wspomagania jak nie przegazowałem powyżej 1500obr ;) Zmierz sobie napięcia na akumulatorze jak odpalisz czy robi koło 14V czy np 12V = nie wzbudza altka. Dalsze objawy to będzie wycie jak kompresor w mercu oraz metaliczny zapach.

_________________
K&N - 3" - GT1446 - 3" DP - sport kat 100cpsi - 2,5"
310ccm CorsaOPC , 550x180x65 fmic

209KM@5650rpm & 289Nm@3915rpm by cinsoft.pl & moto-race.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #748546 Wysłany: 28 Paź 2014, 19:14; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 28 Paź 2014,
Posty: 4
McDraco napisał(a):
U mnie też czasami zapala się kontrolka wspomagania (kierownicą ciężko się rusza) przy zapalaniu silnika.Jak wyłączę i ponownie zapalam to gaśnie. Nie wiem od czego to się robi, zauważyłem ,że przy zostawieniu skręconych kół tak się dzieje ale nie mam pewności czy tylko.Też lepiej się skręca w lewo niż w prawo a i słychać jakieś "stuki" na postoju przy szybszym skręcaniu kierownicą w lewo,prawo. Mam nadzieję, że to nie oznaka jakiejś zbliżającej się awarii. A można jeździć z zepsutym wspomaganiem?


lepiej nie. Ponieważ idą sygnały zwrotne do ecm wspomagania. I można coś uszkodzić. Polecam dwie osoby które dobrze to robią.

Pracują przy wspomaganiach po kilkanaście lat. Także mają bardzo duże doświadczenie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806573 Wysłany: 01 Cze 2016, 21:58; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 01 Sie 2013,
Posty: 20
Witam!
Pozwolę sobie podpiąć do tematu...
Mianowicie przedmiotem sprawy jest GP, w którym coś jest nie tak z każdej strony i co chwilę... Nie wiem czy poprzedni właściciel tak go dojechał czy po prostu taki felerny egzemplarz.
Obecnie jest problem bardzo poważny- wspomaganie kierownicy. Trzeci raz się wyłączyło dzisiaj- tzn przerwało. W trakcie jazdy.
Po pierwszym razie faktycznie temat został zaniechany, po drugim udałem się do mechanika, który popatrzył "posprawdzał"- rzekł: "Nic tu nie widzę, nie ma co sobie szukać kosztów i problemów- wszystko ma być w porządku".
Nic bardziej mylnego. Dzisiaj nastąpiło po raz trzeci (pierwszy raz się zdarzył ok 6mies temu, drugi z 2 miesiące temu, dziś 3 raz).

Sytuacja:
W trakcie jazdy nie wiadomo z jakich przyczyn wyłącza się wspomaganie - na chwilę. Należy silnik wyłączyć po czym włączyć i wraca do normy. Nie uspokaja to jednak w żadnym wypadku- są różne sytuacje, różne prędkości, takie coś się zdarzyć ani tymbardziej zdarzać nie powinno!

Co zauważyłem: w trakcie tych trzech nieszczęsnych razów nastąpiło to przy skręcie kierownicy w jedną stronę - w LEWO. (nie dam rady tak jeździć żeby tylko w prawo skręcać :D )

1. Jazda na prostej drodze skręt maksymalny w lewo (zawracanie) 10-20km/h
2. wjazd na parking (skręt w lewo) pod górkę- 10-20km/h
3. skręt w lewo na równej drodze (bez górki) prędkość ok 70km/h



Nie wiem co może za to odpowiadać dlatego dodam co jeszcze wiem. Przegląd był robiony niedawno, wszystko w porządku, procentowo zawieszenie i pozostałe części w b.dobrym stanie (~75%).
Jakiś czas temu było urwane lewe nadkole- może to właśnie ono w jakiś sposób się przyczyniło? Jakiś kabel się przetarł, nie łączy lub coś w tym stylu?

Proszę o pomoc.


Grande Punto 1.4 8v 77km 2009r obecny przebig 70tys


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806577 Wysłany: 01 Cze 2016, 22:58; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Jakikolwiek opis problemu ze wspomaganiem, które się wyłącza nie wskazuje jednoznacznie na źródło problemu.
Należy podpiąć pod kompa i odczytać błąd z centralki.
Co zrobił mechanik? Mam nadzieję, że nie uruchomił silnika, nie skręcił kilka razy w jedną i drugą stronę, po czym nie powiedział, że wszystko ok.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #806608 Wysłany: 02 Cze 2016, 15:34; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 01 Sie 2013,
Posty: 20
domin45670 napisał(a):
Jakikolwiek opis problemu ze wspomaganiem, które się wyłącza nie wskazuje jednoznacznie na źródło problemu.
Należy podpiąć pod kompa i odczytać błąd z centralki.
Co zrobił mechanik? Mam nadzieję, że nie uruchomił silnika, nie skręcił kilka razy w jedną i drugą stronę, po czym nie powiedział, że wszystko ok.


Nie pamiętam już nawet, czy silnik w ogóle uruchomił, czy tylko sobie kierownicą "pomerdał".
Po czym zapytał: "Teraz jak jest? OK? To nie ma co sobie szukać problemu".

Jakoś nie za bardzo mnie to uspokaja, szczególnie po wczorajszym kolejnym zdarzeniu.

Pytanie tylko, dlaczego tylko przy skręcie w lewo :|


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816646 Wysłany: 19 Gru 2016, 15:09; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 19 Lis 2016,
Posty: 15
odgrzeję lekkiego kotleta
w moim Grande Probleme mam mały "problem" ze wspomaganiem
mianowicie podczas skręcania w lewo czy prawo wspomaganie jest i znika.
tak samo jest po włączeniu opcji City.
czytałem że w przypadku padnięcia silnika miga kontrolka City u mnie nic takiego nie ma
nie ma też żadnych dźwięków dochodzących z okolic przekładni
i za cholerę już nie wiem który to czujnik pada bo podobno są jakieś 2

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816697 Wysłany: 20 Gru 2016, 00:44; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
Pierwszorzędną sprawą jest podłączenie się pod kompa.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816751 Wysłany: 21 Gru 2016, 14:53; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 19 Lis 2016,
Posty: 15
pod komputerem jak dobrze pamiętam pojawił się błąd czujnika skrętu kierownicy

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817222 Wysłany: 04 Sty 2017, 14:58; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
No to skoro czujnik skrętu to chyba jasne co jest przyczyną. Zarówno momentu jak i skrętu są ze sobą powiązane i w jednej obudowie. Na podstawie cz. skrętu działa cz. momentu dając sygnały dotyczące mocy działania silnika przeciwdziałającej zwrotnie skrętowi kierownicy. Również na jego podstawie jest ograniczana moc wspomagania wraz ze wzrostem prędkości pojazdu itd.
Zarówno błąd czujnika kąta skrętu jak i błąd cz. momentu skrętu kwalifikuje do wymiany moduł zawierający oba. Jest to całość i jest nierozbieralna.
Koszt nie mały ale... inaczej nie da się tego zrobić...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817411 Wysłany: 07 Sty 2017, 20:13; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 14 Lut 2016,
Posty: 41
Hej. Dziś odśnieżyłem samochód, wsiadłem i ruszyłem - po 10 m. awaria wspomagania - mocny opór skrętu kierownicy i komunikat na wyświetlaczu. Wyłączyłem i włączyłem samochód i "przeszło" na jakieś 500 m. Po tej odległości, po skręcie z ulicy w drugą, wspomaganie się wyłączyło i samochód mocno sam odbił w prawą stronę, wrzucając mnie na chodnik z kupą śniegu!

Dojechałem na awaryjnych do stacji benzynowej 500 m. dalej i dawaj telefon po lawetę.

W związku z tym pytanie - po przeczytaniu wątków na forum, jak rozumiem, główne przyczyny mogą być dwie - czujnik skrętu albo alternator. I teraz - jak w serwisie podepną go pod komputer i winny będzie czujnik to na 100% pojawi się błąd czujnika?

Chciałbym, żeby w warsztacie wzięli się za właściwą przyczynę awarii. Jestem z Katowic, ale do Rudy Śląskiej po prostu boję się jechać (jak mi znowu odbije kierownica przy większej prędkości...). Więc jak w warsztacie mi tego nie zrobią, to chyba tylko laweta.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817806 Wysłany: 14 Sty 2017, 23:05; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
Jak masz garaż i kupisz czujnik to pomogę bez problemu. Co do diagnozy - no po podpięciu kompa powinno wykazać błąd czujnika kąta lub momentu albo awarię wspomagania lub inną.
Czujnik kąta i momentu to jeden czujnik - a ściślej mówiąc dwa w jednym.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #818133 Wysłany: 21 Sty 2017, 11:53; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 14 Lut 2016,
Posty: 41
Hej, dzięki za info. To wracam z updatem: w warsztacie podłączono go pod kompa - niestety, nie był to błąd czujnika skrętu tylko do wymiany był cały układ wspomagania. Wymiana na używany z 6-miesięczną gwarancją kosztowała mnie 825 PLN. Obecnie samochód jeździ dużo lżej, niż już w momencie, gdy go kupowałem. Po zakupie samochodu od poprzedniego właściciela zauważyłem kiedyś, że jak samochód jest włączony i stoję np. na światłach, to kierownica lekko drży w lewą i prawą stronę, takie mikro-skręty. Mechanicy zapewniali mnie jednak, ze nie ma się czym przejmować. Póki nie nastąpiło to, co opisałem wyżej :)

Teraz po naprawie wspomaganie działa rewelacyjnie i nareszcie czuję wyraźną różnicę między wspomaganiem włączony w opcji CITY i bez niej.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851124 Wysłany: 03 Gru 2019, 14:22; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: 6-Speed
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 18 Lis 2016,
Posty: 16
rudy11114 napisał(a):
Witam!
Pozwolę sobie podpiąć do tematu...
Mianowicie przedmiotem sprawy jest GP, w którym coś jest nie tak z każdej strony i co chwilę... Nie wiem czy poprzedni właściciel tak go dojechał czy po prostu taki felerny egzemplarz.
Obecnie jest problem bardzo poważny- wspomaganie kierownicy. Trzeci raz się wyłączyło dzisiaj- tzn przerwało. W trakcie jazdy.
Po pierwszym razie faktycznie temat został zaniechany, po drugim udałem się do mechanika, który popatrzył "posprawdzał"- rzekł: "Nic tu nie widzę, nie ma co sobie szukać kosztów i problemów- wszystko ma być w porządku".
Nic bardziej mylnego. Dzisiaj nastąpiło po raz trzeci (pierwszy raz się zdarzył ok 6mies temu, drugi z 2 miesiące temu, dziś 3 raz).

Sytuacja:
W trakcie jazdy nie wiadomo z jakich przyczyn wyłącza się wspomaganie - na chwilę. Należy silnik wyłączyć po czym włączyć i wraca do normy. Nie uspokaja to jednak w żadnym wypadku- są różne sytuacje, różne prędkości, takie coś się zdarzyć ani tymbardziej zdarzać nie powinno!

Mam to samo i podłączenie komputera też nic nie pokazało . Przynajmniej ze 3 razy w tygodniu.

Co zauważyłem: w trakcie tych trzech nieszczęsnych razów nastąpiło to przy skręcie kierownicy w jedną stronę - w LEWO. (nie dam rady tak jeździć żeby tylko w prawo skręcać :D )

1. Jazda na prostej drodze skręt maksymalny w lewo (zawracanie) 10-20km/h
2. wjazd na parking (skręt w lewo) pod górkę- 10-20km/h
3. skręt w lewo na równej drodze (bez górki) prędkość ok 70km/h



Nie wiem co może za to odpowiadać dlatego dodam co jeszcze wiem. Przegląd był robiony niedawno, wszystko w porządku, procentowo zawieszenie i pozostałe części w b.dobrym stanie (~75%).
Jakiś czas temu było urwane lewe nadkole- może to właśnie ono w jakiś sposób się przyczyniło? Jakiś kabel się przetarł, nie łączy lub coś w tym stylu?

Proszę o pomoc.


Grande Punto 1.4 8v 77km 2009r obecny przebig 70tys


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851640 Wysłany: 17 Sty 2020, 11:40; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź - Piotrków Tryb.
Rejestracja: 02 Mar 2015,
Posty: 136
Pomógł: 6
U mnie wspomaganie zrypało się po 10 latach niestety wycierają się blaszki i scieżki w czujniku jakby zastosowali np halotrony to nasze wspomagania by działały do zezłomowania auta ale po co ruch w częściach aftermarket musi być :E .

_________________

Punto mk2 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM Active, Punto mk2fl 1.2 60 KM ? (dziwna wersja z klimą), Grande Punto 1.4 77 KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #856980 Wysłany: 14 Wrz 2021, 07:47; 
 Temat postu: Re: wspomaganie kierownicy -awaria
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Ignacy
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Fresh
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Mar 2016,
Posty: 5
Czujniki halotronowe, magnetyczne i optyczne też sie psują. Optyczne np brudzi się optyka i najcześciej nie ma dostępu żeby przedmuchać szkiełko. W magnetycznych czasem następuje rozkalibrowanie trwałe i nie ma jak skalibrować. Te czujniki rezystancyjne w Fiatach i Oplach mają tę zaletę że są proste w budowie i dość łatwo je wymienić. Kiedyś był drogie ale teraz można kupić na allegro oryginał (made in mexico) za 270-300zł. Uwaga na chińskie podróbki bo widuje teraz takie po 250zł ale to shit jest, wytrzymało u kumpla równo 2 miesiące. Oryginały podobno można poznać po pierwszych cyfrach 71 lub 44.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO