You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 15:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #751732 Wysłany: 22 Lis 2014, 19:26; 
 Temat postu: GP - sprawdzenie wyposażenia / dorobienie kluczyka scyzoryka
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 22 Lis 2014,
Posty: 1
Witam,

To mój pierwszy post tutaj, jako iż bardzo niedawno stałem się, póki co zadowolonym, posiadaczem Grande Kropki.

Moje Punto ma niestety jedną bolączkę - posiadam do niego tylko jeden zwykły kluczyk, bez pilota centralnego, ot sam grot w plastikowo-gumowej obudowie -> http://i.imgur.com/PqqPo9L.jpg?1 [ten w kółku].

Zwróciłem się w tej sprawie do kilku ASO FIATa, gdzie przywitało mnie to samo pytanie - czy mój Grande posiada opcję centralnego z pilota? Na pytanie to ciężko mi odpowiedzieć, bo niestety prócz książki serwisowej i instrukcji obsługi do samochodu i radia nie dostałem żadnych innych dokumentów. Pomyślałem za to, że skoro ASO to ASO, to będą mieli możliwość sprawdzenia w swoich systemach i określenia wersji wyposażenia chociażby po numerze nadwozia. Tu niestety spotkałem się z, jak mi się wydaje, rażącą niekompetencją serwisów, ponieważ w żadnym z nich pracownicy serwisu nie potrafili jej określić. W związku z tym kieruję do Was pytanie: jakim sposobem można określić wersję wyposażenia samochodu, jaki posiadam, aby ustalić czy mógłbym dorobić kluczyk scyzorykowy (bo chyba takiego typu jest kluczyk z pilotem do centralnego w Grande?) ?

Druga sprawa tyczy się wspomnianego kluczyka. Gdyby jednak okazało się, że samochód posiada opcję sterowania centralnym:

Jak już wspomniałem, nie otrzymałem dodatkowych dokumentów wraz z samochodem, brakuje też bardzo ważnej karty kodowej :(
Jeśli ktoś z Was dorabiał w takiej sytuacji kluczyk z pilotem byłbym wdzięczny za podanie kwoty, jaką trzeba wyłożyć za taką usługę. We wszystkich serwisach w jakich pytałem cena wykonania takiej usługi oscyluje w granicach 1100/1300 PLN. Zamówienie kluczyka scyzorykowego (z pilotem do centralnego) z dociętym grotem w zależności od serwisu od 680zł do ponad 800zł, uzyskanie kodu z centrali FIATa od 200 do 270zł, zaprogramowanie kluczyka od 70zł do 200zł.
Nie muszę mówić, że kwoty te do najniższych nie należą, dziwią mnie też tak ogromne różnice w cenach za każdą z w/w usług. Napotkałem też jakieś niepewne opinie w internecie, że ktoś gdzieś zapłacił za taki kluczyk 550 zł, stąd chciałbym uzyskać jakąś pewniejszą opinię od kogoś kto uporał się już z taką sytuacją, a nie "a wujek cioci brata kolegi męża mówił.....blablalba".

Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO