You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 16:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #756275 Wysłany: 28 Gru 2014, 17:29; 
 Temat postu: GP 1.9JTDM 8v 120km problem z odpaleniem
Offline
Forumowicz

Imię: Tomek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 01 Gru 2014,
Posty: 3
Witam Szanownym Forumowiczów
Od niedawna jestem posiadaczem kropka, z w/w silnikiem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony zwłaszcza z przesiadki z SDI. Ale niestety jak to kobieta i moja włoszka strzela fochy.
Otóż mam problem z odpaleniem swojego punciaka. Silnik przy próbie odpalenia się krztusi i dławi. Trzeba nim kręcić bardzo długo żeby zaskoczył. Już 2 razy rozładowałem tak akumulator, dzisiaj już jest ten drugi raz. W aucie wymieniony został komplet filtrów + olej. Do GP leje tylko shella V power z dodatkiem zimowym Castrola. Stosowałem identyczny dodatek przy SDI i nawet bez wymiany filtra pracował zimą idealnie. Na 100% nie jest to wina ani paliwa, ani filtru paliwa (nawet jeżeli odpali z trudnościami to np. po jeździe powinien odpalić bez problemu ale czasem tak nie jest), ani tez wina świec żarowych- nie były wymieniane, ale auto odpaliło od 1 strzału przy -12 po 2 dniach nie jeżdżenia. W aucie wymieniłem termostat ale to raczej bez znaczenia.
W ASO Fiata (totalne barany) podłączyli auto do kompa - na wyłączonym silniku, wyskoczyło kilka mało istotnych błędów np cruise control czy hill stand, i wywaliło błąd czujnika wała korbowego. Kiedy z kumplem wymienialiśmy termostat i olej powiedział że czujnik był w opiłkach i się delikatnie ruszał, ale nic z nim nie robił. Sporadycznie podczas jazdy auto zachowywało się bardzo dziwnie - 3 razy auto samo zgasło, 2 razy przy dojeżdżaniu do świateł, raz na postoju, kilka razy podczas jazdy czuć było nagłe szarpnięcie i gwałtowne wytracanie prędkości, a silnik nie reagował na pedał gazu. Na szczęście były to tylko sporadyczne akcje. Początkowo mechanik sądził że to wina rozrusznika + 6 letni akumulator, ale wątpię bo czuć że rozrusznik dobrze kręci, a silnik się dalej krztusi. Zauważyłem taką dziwną zależność, która skłania mnie do czujnika położenia wału - mianowicie kiedy auto stoi przechylone na prawo lub lewo automatycznie mam problem z odpaleniem, kiedy stoi pochylone maską w dół odpala od razu pomimo mrozu. Czasami też auto brzydko gaśnie, kiedy przekręcam kluczyk silnik jakby "podskakuje" i gwałtownie gaśnie, a czasami zgaśnie płynnie. Zaczyna mi już brakować pomysłów, ktoś mi nawet zasugerował że może to być wina klapek gaszących silnik....
Czy ktoś już miał problemy z czujnikiem? albo podobne objawy? Dziękuje za pomoc
Tomek


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO