You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #219670 Wysłany: 16 Lut 2009, 15:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
hmmmm Fiat punto Mk1 rok 99 od nowosci u nas w domu. przez 8 lat eksploatacji jedna awaria pęknięta obudowa alternatora, przez wszystkie lata wymiana olejów i to tez nie zawsze wdg terminów pierwsza wymiana oleju po 30 tys km tzn 3 latach bo sie nic chciało, potem regularnie co rok, wymiana czesci eksploatacyjnych po 5 latach bo sie nie chciało... samochód jezdził jak laleczka, 1,1 55KM po autostradzie na seryjnych laczkach 180km/h rozwijał.
a podobno to taki awaryjny samochód.
drugi przypadek mojej znajomej punto mk1 rok 96, do tej pory jezdzi bez żadnych awarii jedynie leje olej i benzyne a samochód wyposażony bardzo bogato włącznie z klima i zero problemów...
to jest nasz 4 fiat w tym 3 z salonu i nie mogę złego słowa powiedzieć o tych samochodach.
ale za to mamy opla w domu :/ i to chyba był najgorszy zakup i to sie potwierdza co niemcy mówią o tej marce Opel das is popel.
samochód cały czas ma problemy a ma najechane dopiero 40 tys po 5 latach...
jak nie uklad kierowniczy to uklad hamulcowy, wszystko co wpływa na bezpieczeństwo pada... :/
to


Góra
 Profil  
 

 
 Post #219676 Wysłany: 16 Lut 2009, 16:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Wracając do tematu pt. "termostat": poczytałem fora Opla, głównie użytkowników Astry III i Corsy z silnikami diesla 1.3 JTD (w Oplu: CDTI).
Mają podobne spostrzeżenia co do spadku wskaźnika temperatury silnika w okresie zimowym, przy pracy na wolnych obrotach lub wolniejszej jeździe.

Chyba dobrze ktoś tu pisał o tym, że te silniki są bardzo wydajne, przez co słabo się grzeją (jakoś tak to leciało ;) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #219733 Wysłany: 16 Lut 2009, 19:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2009,
Posty: 273
Yoka napisał:
że nowe samochody moich znajomych sie nie psują w ogole a mój to juz po pierwszym dniu pojechał na serwis ???? Jakoś nie słyszałem o tym aby inni mieli kłopoty z VW albo z Toyotami Smile
W innych markach po prostu zdarza się jakaś awaria raz na tysięczny samochód ...we fiacie jest to nagminne Smile

Pracując z samochodami już około 10 lat troszkę przypadków przerobiłem. i uwierz mi przykłady które ci przytoczyłem nie są jednostkowe. Ja rozumiem że do mechanika nie przyjeżdżają samochody sprawne, ale pewne usterki urosły już do rangi kultowych. Zdaje sobie sprawę, że wiele osób wymienionych przezemnie marek cieszy się bezawaryjną jazdą. Nie staram się przekonać, że fiaty którymi jeździmy się nie psują bo to nie prawda (sam walczyłem z hałasami w zawieszeniu),
ale eses, kodako, sadoo też chyba nie zmyślają. A co do aso to chyba nie tylko ja miałem z nimi przejścia.
Jednak w stwierdzeniu, ze najlepsze auta to te uzywane - bo przeszly probe czasu - jest chyba sporo prawdy. :D
Wracając do tematu:
adrian jakieś postępy ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #219893 Wysłany: 17 Lut 2009, 00:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
daras napisał(a):

te silniki są bardzo wydajne, przez co słabo się grzeją

mamy tu na mysli 1,3MJ
tak własnie jest, to jest jeden z niewielu produkowanych silników na świecie o takiej pojemnosci, którego nie da sie przegrzać, przy wielogodzinnym korku temperatura mu nie skoczy ani milimetr na wskazniku to samo będzie przy ostrej długiej jeździe....
jest to silnik nie do przegrzania.
więc stad te skutki....


Góra
 Profil  
 
 
 Post #219905 Wysłany: 17 Lut 2009, 02:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 10 Sty 2008,
Posty: 637
daras napisał(a):
Mają podobne spostrzeżenia co do spadku wskaźnika temperatury silnika w okresie zimowym, przy pracy na wolnych obrotach lub wolniejszej jeździe.


co do spadku wskazówki temperatury na wolnych obrotach w dieslach to mój wujek ma Forda Focusa TD i jak stoi w korku jakiś czas to też wskazówka idzie w dół. Więc to chyba wspólny problem diesli

_________________
Stilo 1.9 JTD 80KM 2004

Grande Punto 2009 1.4 77KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220002 Wysłany: 17 Lut 2009, 14:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kolobrzeg
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 183
krzysiek_pere napisał(a):
adrian jakieś postępy ?


Na razie na podlasiu na urlopie jestem, zatem bede maglowal go po powrocie - w przyszlym tygodniu jak na razie bez zmian.
:)

_________________
GP 1.3 MJ 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220066 Wysłany: 17 Lut 2009, 18:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
przecież to jest normalne... ze diesel wytraca temperaturę, jak silnik chodzi na wolnych obrotach.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220236 Wysłany: 18 Lut 2009, 11:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kolobrzeg
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 183
Cytuj:
przecież to jest normalne... ze diesel wytraca temperaturę, jak silnik chodzi na wolnych obrotach.

Jasne ze tak, jednak jak juz wczesniej wspomnialem w trzecim roku uzytkowania GP zdarza sie to po raz pierwszy.

_________________
GP 1.3 MJ 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220266 Wysłany: 18 Lut 2009, 14:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
adrian może spójrz na to inaczej: przez pierwsze 3 lata miałeś coś nie tak ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220365 Wysłany: 18 Lut 2009, 21:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kolobrzeg
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 183
daras napisał(a):
adrian może spójrz na to inaczej: przez pierwsze 3 lata miałeś coś nie tak

czyli szklanka do polowy pelna :D :D :D ciekawe, ciekawe, przemysle.
W sumie znajomemu w lagunie 2,0 140 km dci po 30 km jazdy na full ogrzewaniu (-6 na dworze) wskaznik nie osiaga srodkowego polozenia :bom:

_________________
GP 1.3 MJ 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220384 Wysłany: 18 Lut 2009, 21:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Daewoo Tico 8,5 roku- 98 tyś. bez awarii. Powaga gdyby mnie ktoś zapytał gdzie jest czujnik paliwa lub jakiś filtr to bym nie wiedział, nic nie się nie psuło !!!. Fiat powinien bardziej dopracować te Grande, bo to jest chyba najbardziej awaryjny model. Pandy są ok.



Tico, o Takie było:

http://www.youtube.com/watch?v=2dafnHg_cnU

:)

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220496 Wysłany: 19 Lut 2009, 12:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kolobrzeg
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 183
Adas napisał(a):
Fiat powinien bardziej dopracować te Grande, bo to jest chyba najbardziej awaryjny model.

Z pewnoscia ten moj termostat to tylko kropla w morzu awarii. Gdy patrze na najbardziej awaryjne modele innych marek (opel omega, renault laguna II) to bardziej oplacalo sie koncernom przerwac zupelnie serie (laguna III jest zupelnie nowym projektem) niz wdrazac ulepszenia. Pech - zawiedzionym wlascicielom nikt ani nerwow ani pieniedzy nie zwroci. Tez bylem pewien ze jak wydam 56 tys na nowego fiata to liczba usterek nie bedzie przeszkadzala w normalnym funkcjonowaniu (nie oszukiwalem sie - nie ma aut bezawaryjnych). :| Jedyne co teraz robie to przestrzegam wszystkich przed tym koncernem i probuje odwiesc od pomyslu rujnujacego zarowno kieszenie jak i nerwy.
Na oczy przejrzalem w 2007 roku gdy zima zaczely wychodzic stuki puki itp - wtedy juz nie bylo co sie oszukiwac ze nabylem bubla. Teraz jak patrze na nowych uzytkownikow grande ktorzy przechodza dokladnie ta sama droge co ja, to im wspolczuje. Smiac mi sie chce niesamowicie z tematow i niestety - lagodnie opisujac "nieswiadomych", ktorzy pytaja jakie gp wybrac... Juz mi sie nie chce pisac - zmien salon.
Termostat bez zmian :wink:

_________________
GP 1.3 MJ 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220510 Wysłany: 19 Lut 2009, 13:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
adrian i Adas zwróćcie uwagę, że na forum piszą głównie ludzie, którym coś doskwiera, coś się zepsuło i szukają porady jak wybrnąć z problemu, co zresztą dziwi bo jest gwarancja i ASO.
Grande jest nową konstrukcją i bolączki, czy przypadłości tego modelu są dopiero rozpoznawane.
Do tego zawsze duuużo głośniej słychać narzekanie niż chwalenie.
Stąd obraz Grande jako samochodu bardzo awaryjnego, co nie jest prawdą.
Większość użytkowników pewnie jeździ bezusterkowo i sobie gitary nie zawraca forami.
Bez urazy ale tutaj większość wątków i wpisów jest o niczym, czyli ogólne żale i kwik, bez próby i umiejętności rozwiązania problemu we własnym zakresie.
Może niepotrzebnie to pisze bo zaraz zostanę okrzyknięty wrogiem nr 1 tego forum ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220522 Wysłany: 19 Lut 2009, 14:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kolobrzeg
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 183
daras napisał(a):
że na forum piszą głównie ludzie, którym coś doskwiera

Z cala pewnoscia masz racje aczkolwiek trafilem tu jako zainteresowany i chetny do dzielenia sie spostrzezeniami na temat nowego nabytku, a nie dlatego bo cos sie psulo od poczatku. :)
Chcialem porownac osiagi, spalanie itp, a teraz widze ze na forum dominuja tematy odnosnie awaryjnosci modelu. Sorki ale cos jest jednak z tym gp nie tak...

_________________
GP 1.3 MJ 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220525 Wysłany: 19 Lut 2009, 14:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
adrian kupie go od ciebie za 10 tys zl...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220543 Wysłany: 19 Lut 2009, 15:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
adrian napisał(a):
cos jest jednak z tym gp nie tak

Nie "z tym" ale "z tymi" - konkretnymi, użytkowników zapisanych na forum.
To jest jakiś mały promil wszystkich sprzedanych.
Była kiedyś próba uszeregowania usterek Grande. Ta lista była bardzo krótka.
Żaden samochód nie jest idealny, Grande też. Ale przedstawianie go jako totalnej padaki to ostre przegięcie.
Poza tym dzisiaj Grande jest dość drogim samochodem i pod tym względem jest słabą konkurencją (w cenie 50 tys. zł jest spory wybór wśród kompaktów).

OFF robimy, zaraz nas Mody wyczyszczą.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220557 Wysłany: 19 Lut 2009, 16:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kolobrzeg
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 183
sadoo napisał(a):
adrian kupie go od ciebie za 10 tys zl...

Za 20 tys - to pozostalosc do splacenia. Ani grosza mniej 8)

_________________
GP 1.3 MJ 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220921 Wysłany: 20 Lut 2009, 17:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Andrychow
Rejestracja: 08 Lis 2008,
Posty: 57
witam Adrian mam GP z takim samym silnikiem[ 1000 km na liczniku!!!] i stwierdzam że b wolno sie nagrzewa!!!!!!!!!!!!ale na trasie trzyma temperatute !!!! wiec termostat jest ok!! jest zima poprostu a uklad chlodzacy ma 7.3 l plynu wiesz ile trzeba energi żęby taka ilosc ogrzać juz niedlugo słoneczko bardziej przyswieci i
Twoj problem zniknie[ tez mnie to denerwuje ale w TYM przypadku TTTM!!!!!!.pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #220984 Wysłany: 20 Lut 2009, 20:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 748
Pomógł: 5
Witam :)

Czy próbowaliście może zrobić sobie osłoną zimową?? Kiedyś do Matiza kupiłem HEKO ale do naszych GP niestety jeszcze nie robią :(

Więc byłem zmuszony zrobić ja sobie sam. Niestety nie wygląda to extra super estetycznie gdyż nie potrafiłem dostać się pod kratkę. Można to oczywiście zrobić ale ja nie wiem gdzie znajdują się zaczepy więc zrobiłem ją na zewnątrz. Jeżeli ktoś wie jak ściągnąć dolny GRILL to można umieścić osłonę za grilem i będzie to wyglądac JAK FABRYCZNE :D


materiał: ABS kupiony w sklepie z plexi. Ma 1mm jest elastyczny można w miarę łatwo przyciąć. potem dziurkacz robimy 6 dziureczek i używamy opasek zaciskowych przewlekając przez grill. Ja użyłem białych gdyż takie miałem a czarnych nie umiem dostać. Miałem tylko jedną co widać na zdjęciu :)

POLECAM choć mam silnik 1.4. Stosunkowo szybko się nagrzewa ale w porównaniu z Matizem ZA DŁUGO :) więc dlatego ją zrobiłem :) W WASZYCH dislach bardziej sie przyda :)

Image

_________________
ESTIVA Blue@Me 2008 1.4 8V :)<----- Tu ją możesz zobaczyć :D

Fix It Again Tomorrow


Góra
 Profil  
 
 
 Post #221107 Wysłany: 21 Lut 2009, 02:55; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
daras nie bez powodu się ludzie żalą na GP :) Lista usterek nie była krótka :)

A co do nagrzewania....w benzynowych nie jest tak źle...jak już chwyci temperature to ją trzyma :) Przynajmniej w moim :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #221146 Wysłany: 21 Lut 2009, 12:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kolobrzeg
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 183
mario-sz napisał(a):
Kiedyś do Matiza kupiłem HEKO ale do naszych GP niestety jeszcze nie robią

Wlasnie podobna oslonka jak do np skody fabii czy octawii niezwykle by sie przydala na zime. Szukalem na stronkach i niestety na etapie punto II produkcja stanela. Moze Panowie ktos znalazl cosik odpowiedniego, bo jakos kozucha przed chlodnice mi sie nie chce wpychac... :D

_________________
GP 1.3 MJ 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #221622 Wysłany: 22 Lut 2009, 13:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Andrychow
Rejestracja: 08 Lis 2008,
Posty: 57
witam mam identyczna oslonke na tej kratce ale stwierdzilem że niewiele daje zaslona na kratke wlotu powietrza ma sens przy dużych mrozach ,przy lekkich mrozach pożadane byloby np :założenie osłony dolnej silnika a przy jezdzie na krotkich odcinkach!!!!!!!!!! wrecz ocieplenie silnkia mozecie sie smiac ale jezdze od poczatku zimy z silnikiem[diesel1.3 75km] przykrytym przez kurtke[ oczywiscie przy dluzszych trasach trzeba ja wyciagnac!!!!!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #705406 Wysłany: 14 Gru 2013, 14:48; 
 Temat postu: Re: Termostat
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Romek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Bochnia
Rejestracja: 04 Lip 2011,
Posty: 16
Witam, podepnę się pod temat bo mam pewną zagwostkę. Wymieniłem termostat ale nie widze ani na chłodnicy, ani na rurach odpowietrzników :shock: Proszę o naprowadzenie gdzie one mniej więcej są...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #707131 Wysłany: 24 Gru 2013, 15:49; 
 Temat postu: Re: Termostat
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: ełk
Rejestracja: 12 Cze 2007,
Posty: 574
Pomógł: 18
wymieniłem dziś termostat i wymieniłem płyn ale wlazło tylko około 4 litrów . Jak napełniałem układ to odpowietrzyłem chłodnicę (śrubka jest po lewej stronie na chłodnicy taka plastikowa na klucz 13 )zamknąłem ją jak zaczął wylatywać płyn . nagrzewnica ładnie grzeje ale zostało mi ponad litr płynu wlałem 2 litry paraflu i 2 litry wody .Czy podczas spuszczania gdzieś w układzie zostało płynu i cały nie zszedł ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #707132 Wysłany: 24 Gru 2013, 16:00; 
 Temat postu: Re: Termostat
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Pojeździj troszkę, a układ sam się odpowietrzy, być może coś gdzieś zostało :)

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO