You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 15:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #779507 Wysłany: 28 Cze 2015, 11:17; 
 Temat postu: Zakup nowego Punto Evo
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 16 Maj 2013,
Posty: 207
Witajcie ponownie :E
Wracam na forum z zapytaniem odnośnie Evo, otóż przymierzam się małymi krokami na zakup samochodu nowego z salonu. Czy samochód jest warty zakupu (chodzi o nowy z salonu) :?: Chodzi o silnik 1.2 (benzin).

Pytanie dotyczy jego:
:arrow: przestronności w środku (nie miałem przyjemności przejechać się tym autem),
:arrow: awaryjność silnika (chodzi o zwykłą eksploatacją, a nie jakiś rajd miejski i piłowanie silnika do odcięcia),
:arrow: funkcjonalność takiego auta takie jak: automatyczne radio (czy można ustawić, aktywować itp) chodzi o auto włączenie radia przy ruszaniu i wyłączanie przy gaszeniu silnika, jakieś przydatne pierdułk jak automatyczne domykanie szyb, oraz szyby el. z tyłu czy są one w standardzie w jakimś pakiecie wyposażenia


Jak z waszymi opiniami :?: :?: :?:


Góra
 Profil  
 

 
 Post #779509 Wysłany: 28 Cze 2015, 11:51; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Punto Evo
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 04 Sie 2014,
Posty: 188
Pomógł: 2
Jeżdżę punto evo od roku z silnikiem 1.2 69km start stop. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, ma wszystko co jest potrzebne w środku. Na pewno bardziej optymalnym rozwiązaniem byłby silnik 1.4 77km, bo ten jest troszkę za słaby, ale do jazdy miejskiej wystarcza.

Przestronność: z przodu dużo miejsca dla kierowcy i pasażera, z tyłu na pewno mniej wygodnie (mam wersje 3d więc tym bardziej)
Awaryjność silnika: to jego główna zaleta, podobnie zresztą jak 1.4. Obie jednostki 8 zaworowe, proste w budowie, obsłudze i co za tym idzie bezawaryjne

Automatyczne radio.....nie wiem o co chodzi. Automatycznego domykania szyb chyba nie było w żadnej wersji, ja nie mam. Elektryka z tyłu na pewno nie była w standardzie, ale ja mam 3d i też się nie wypowiem na pewno. Z przydatnych rzeczy na pewno warto mieć blue&me - zestaw głośnomówiący to dla mnie podstawa i złącze usb (radia nie da się słuchać przez ilość reklam). Mam jeszcze fabryczną nawigację i też fajna sprawa. Klima to wiadomo - obowiązkowo, chłodzi całkiem sprawnie. Jak będziesz miał jakieś konkretne pytania to pisz, mogę Ci ewentualnie jakąś fotkę zrobić.

http://www.auto-swiat.pl/testy/fiat-pun ... opki/rbztb


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779526 Wysłany: 28 Cze 2015, 16:31; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Punto Evo
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
Automatyczne radio to chyba chodzi o to ze z zaplonem się włączy i wyłączy - tak w seryjnym tak jest. Można też bez zapłonu włączyć.

_________________
[center]Punto Evo 1.4 Dynamic Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779528 Wysłany: 28 Cze 2015, 17:04; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Punto Evo
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Automatyczne domykanie szyb wiem, że było oferowane wraz z wszystkimi elektrycznymi szybami (tak pisze w instrukcji a w praktyce ma to tylko 5d auto, 3d nie ma - dziwne ma wszystkie domykane szyby elektryczne). Silnik 1.4 77KM u mnie sprawuje się dość dobrze (uszkodzeniu uległ jak na razie czujnik temperatury powietrza dolotowego i bendix w rozruszniku), ale ja bym teraz kupił coś mocniejszego, ten jest dobry, ale do miasta, miejsca w Punto jest dużo jak na tą klasę auta (bliźniacza Corsa jest subiektywnie ciaśniejsza), z przodu podróżuje się jak w aucie kompaktowym, ma dobrą widoczność i fajne duże lusterka :).

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779555 Wysłany: 29 Cze 2015, 00:11; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Punto Evo
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Nowego EVO już nie kupisz. Skończyły się ok. 2011r. Obecnie w salonach jest model MY2012. Schyłek Punto wydaje się być bliski bo coraz bardziej ogołacają to auto. Sprawdziłem cennik 2015. Nie ma już opcji Blue & Me. Szkoda, bo jak się człowiek z żoną pokłócił to zawsze z autem mógł pogadać.
Co do wyboru to ja wybrałem Punto. Powód:
1. Prosty silnik 1,4 8V nadający się do zasilania LPG - podstawowy warunek.
2. Cena używki (taka mnie interesowała) znacznie poniżej ciasnej 500-ki z tego samego rocznika i porównywalna z używaną Pandą III. Zatem wybór był prosty.
Auto ma swoje minusy i niedoróbki lecz walka z nimi nie jest w większości wypadków kosztowna.
Moje Punto, choć nieźle wyposażone, nie domyka szyb. Substytutem jest to, że po wyłączeniu zapłonu, a przed otwarciem drzwi można szybami sterować jeszcze przez ok. 2 min. W innym aucie jak zapomniałem szybę zamknąć to musiałem włączyć zapłon. Teraz nie muszę.
Co do widoczności to trzeba uważać na przedni mocno pochylony gruby słupek. Całkiem pokaźne auto potrafi się za nim schować, że o pieszym nie wspomnę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779560 Wysłany: 29 Cze 2015, 07:55; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Punto Evo
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
misci napisał(a):
Substytutem jest to, że po wyłączeniu zapłonu, a przed otwarciem drzwi można szybami sterować jeszcze przez ok. 2 min. W innym aucie jak zapomniałem szybę zamknąć to musiałem włączyć zapłon. Teraz nie muszę.


taki "bajer" to miały wszystkie Punta 2 od 2000r z elektryką szyb, tzn ja mam 2004r, kumpel u siebie w w P2 2000r też tak ma :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779574 Wysłany: 29 Cze 2015, 12:30; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Punto Evo
steyr napisał(a):
misci napisał(a):
Substytutem jest to, że po wyłączeniu zapłonu, a przed otwarciem drzwi można szybami sterować jeszcze przez ok. 2 min. W innym aucie jak zapomniałem szybę zamknąć to musiałem włączyć zapłon. Teraz nie muszę.


taki "bajer" to miały wszystkie Punta 2 od 2000r z elektryką szyb, tzn ja mam 2004r, kumpel u siebie w w P2 2000r też tak ma :wink:


Dziwne, u mnie tego niema.


Góra
  
 
 
 Post #779578 Wysłany: 29 Cze 2015, 12:40; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Punto Evo
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 04 Sie 2014,
Posty: 188
Pomógł: 2
We wszystkich fiatach co egzemplarz to inne wyposażenie. W moim punto evo mylife standardowo powinny być podgrzewane lusterka, ja mam egzemplarz z lipca - nie mam podgrzewania, a kolega ma identyczną wersję z sierpnia i ma. Także co było na linii to wkładali.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779582 Wysłany: 29 Cze 2015, 13:06; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Punto Evo
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Panda
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Sieradz
Rejestracja: 15 Paź 2007,
Posty: 3936
Nie ma już oferowanego Blue&Me, ponieważ Fiat wycofuje się z niego na rzecz systemu UConnect ;)

Ostatnio mieliśmy na salonie Punto Easy 5D białe z 1.4 77KM z fabrycznym radiem ze sterowaniem z kierownicy, 4 poduszkami ( przednie i kurtynowe ), ESP, TPMS, skóra na kierownicy i gałce, klima, grzane lusterka za 41 750 zł, ale byl on z tzw. programu "Kilometry 0",czyli zarejestrowany, ale bez przebiegu

_________________
Jest :)
Fiat Panda Easy 1.2 8v 69KM
Dacia Logan MCV Laureate 0.9 TCe 12v 90KM
było :/
Fiat Punto Sporting 1.2 16v 80KM
Fiat Bravo Dynamic Sport 1.4 T-Jet 16v 120KM
Fiat Seicento Sound almost Sporting 1.1 8v 54KM
Suzuki SX4 Comfort 1.6 16v 120KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779592 Wysłany: 29 Cze 2015, 14:54; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Punto Evo
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Alton88 napisał(a):
steyr napisał(a):
misci napisał(a):
Substytutem jest to, że po wyłączeniu zapłonu, a przed otwarciem drzwi można szybami sterować jeszcze przez ok. 2 min. W innym aucie jak zapomniałem szybę zamknąć to musiałem włączyć zapłon. Teraz nie muszę.


taki "bajer" to miały wszystkie Punta 2 od 2000r z elektryką szyb, tzn ja mam 2004r, kumpel u siebie w w P2 2000r też tak ma :wink:


Dziwne, u mnie tego niema.


to dziwne, generalnie po wyciagnieciu kluczykow z stacyjki mogę sterować szybami dopóki drzwi nie otworzę :wink:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO