You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 
 Post #727251 Wysłany: 25 Kwi 2014, 15:22; 
 Temat postu: Re: Antena [wymiana, którędy biegną przewody?]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Go!
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 02 Sty 2013,
Posty: 386
mnie też czeka wymiana antenki

Demontaż przedniej cześci podsufitki daszki p.słoneczne. itp itd :)

_________________
topic39603.html


Góra
 Profil  
 

 
 Post #820746 Wysłany: 16 Mar 2017, 14:41; 
 Temat postu: Re: Antena [wymiana, którędy biegną przewody?]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
Przyłączę się do tematu.

Złamała mi się antena i nie mogę wykręcić ukruszonej części:

Image

Zakupiłem więc antenę na allegro która miała pasować do Punto II na tej aukcji:

http://allegro.pl/antena-samochodowa-fiat-ulysse-doblo-ducato-punto-i5706604140.html?snapshot=MjAxNy0wMy0wOVQxMDoyODowOC4xNDBaO2J1eWVyOzgyYTVjNmEzYzg3MDI5Y2QzNjVlOTllNGQwMzJjNDJlNGViYTk2MTUzNjAxZGFlMGY0MDdjY2UwYjFmMzNiOGM%3D

Okazuje się, że antena to zwykły bubel, który nie pasuje gdyż pomijając fakt, że oryginalna antena miała otwór na śrubę, a nie wystający nagwintowany pręcik, to ma on na tyle dużą średnicę, że nie mogę go przełożyć przez płytkę montażową:

Image

Image

W sumie to jest w tym trochę szczęścia, że nie pasuje bo woda która dostałaby się pod bat antenowy wycieknie przez te 3 otwory na dole gdyż mają one prześwit i woda zaleje lampkę i podsufitkę.


Także odradzam zakupu tej anteny na tej aukcji, ale nadal nie mam nowej anteny i zwracam się o prośbę w jej doborze. Otwór w dachu mam taki i myślę, że jest typowy:

Image

Tak wygląda spód oryginalnej anteny, która się złamała:

Image

Zaczynając od początku to po zdjęciu lampki i zaślepki moja przykręcona antena wygląda tak:

Image

Tu widać płytkę montażową i otwór przez który nie mogłem przełożyć gwintu nowej anteny:

Image

Czy mam coś nietypowego w aucie w tych sprawach, że ta antena nie pasuje? Jaką antenę kupić?

[ Dodano: 16 Mar 2017 13:41 ]

Więc okazuje się, że mam wersję ze wzmacniaczem antenowym - niby bajer ale przez to nie mogę powiększyć otworu na nową antenę bo zniszczyłbym płytkę wzmacniacza :/ Okazuje się że zostaje tylko antena z ASO - 125 zł ...

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #820885 Wysłany: 16 Mar 2017, 16:48; 
 Temat postu: Re: Antena [wymiana, którędy biegną przewody?]
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
a jak ta plytka wyglada z drugiej strony? antena jest przykęcana tym wkrętem na torxa tak? pytam bo od tej widocznej strone nie ma przeszkód do rozwiercenia otworu...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #820918 Wysłany: 19 Mar 2017, 00:44; 
 Temat postu: Re: Antena [wymiana, którędy biegną przewody?]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
rafisz, tak, ale z drugiej strony jak rozwiercę to zniszczę styk i nie będzie kontakt:/
Okazuje się że mam antenę nr 46528209 z funkcją obsługi telefonu komórkowego (??) ale skąd i gdzie ten telefon jest lub gdzie mam go podłączyć to nie wiem bo nigdy takiego tam nie było :E
Ale za to antena jest droga bo w granicach 130 zł :/

[ Dodano: 18 Mar 2017 23:44 ]

Więc zakupiłem dziś podstawę anteny:

Image

Image

Sama podstawa kosztowała 127,21 zł :/ Proponowano mi jeszcze bat do tego za ponad 60 zł, ale nie zamówiłem bo byłem przekonany, że zwykły będzie pasował i okazało się, że bat ma inną średnicę gwintu tj. zamiast standardowych 5 mm, ten do tej podstawy ma 4 mm:

Image

Niestety wcześniej nie mogłem tego zmierzyć bo poprzednia złamała się tak, że nie miałem dostępu do gwintu. Także teraz potrzebuję jeszcze anteny do Fiata z gwintem 4 mm…

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #822628 Wysłany: 15 Maj 2017, 19:36; 
 Temat postu: Re: Antena [wymiana, którędy biegną przewody?]
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sporting
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Koło
Rejestracja: 06 Mar 2014,
Posty: 24
Oto jak ja rozwiązałem powszechny problem z anteną w Punto. Pojechałem na szrot, aby kupić używkę. Gość prowadzi mnie do Punciaka na demontaż a tam antena nie-fiatowska. Jako drugie auto mam Clio 2 '99 i od razu rozpoznałem, że antena na Puncie na szrocie była anteną z Clio. Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku:
1. wydatek 20 zł - w razie czego niska szkodliwość
2. w Clio 2 mam liche radio a nigdy nie narzekałem na odbiór
3. jeśli ktoś to założył to musiało mu hulać...
4. biorę!

Antenę zamontowałem na swoim Punto 2 FL i odbiór radia jest bardzo bardzo dobry. Bat jest długi i chyba raczej nie metalowy. Regulowany pochył.

Wygląda to tak:
Załącznik:
Komentarz do pliku: baza



Załącznik:
Komentarz do pliku: bat



Uważam, że udało mi się to przymocować tak, że nie będzie przeciekać. Oczywiście baza nie ma ząbka/zamka, więc antena może się obracać w czasie montażu. Ale po ściągnięciu powinna już trzymać w miejscu. Warto mieć kogoś do pomocy.

Antenę od Clio 2 można dostać na każdym jednym szrocie bo oprócz Clio 2 jeździ to jeszcze na każdej Megane 1, Scenic 1, Laguna 1. Nic tylko brać, instalować i słuchać radia.

Jutro jadę w trasę 350 km na Podkarpacie. Jestem ciekaw jak antena spisze się w lasach. Dam znać. Do tej pory miałem radio tylko w miastach. Nawet na autostradzie mi rwało, tak struchlał oryginał.

Powodzenia!

PS, tak przy okazji, szukając dziś anten po raz pierwszy trafiłem na coś takiego:

http://www.natcar.pl/pl/p/ORYGINALNA-ANTENA-FIAT-CINQUECENTO-DOBLO-PUNTO-DUCATO/3323

Wygląda to dość dobrze, i konstrukcja rzeczywiście nawiązuje do tego co jest na pierwszym montażu. Ale ja tej anteny nie kupowałem, nie wiem jak z nimi jest. Dzielę się tym dlatego, że jest to coś innego niż anteny z allegro czy beznadziejna Kufieta.

[ Dodano: 15 Maj 2017, 18:36 ]

Update: Moja antena z Clio 2 nie jest doskonałym rozwiązaniem słabego odbioru radia w Punto II ale jest dużo, dużo lepiej niż było.
Na starej antenie miałem tylko RMF i ZET. Dziś mam dużo więcej stacji. Fakt, zdarza się, że w czasie jazdy odbiór zrywa, pojawia się szum, ale wtedy zmieniam stację i radio gra dalej. Wcześniej nic. Cisza i ciągłe skanowanie częstotliwości. Dużą rolę odgrywa pochylenie anteny. Antena na płasko odbiera gorzej, łatwiej gubi zasięg. Teraz mam ją na 45 stopni. Nie świszczy przy 140 km/h.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #827877 Wysłany: 04 Wrz 2017, 22:27; 
 Temat postu: Re: Antena [wymiana, którędy biegną przewody?]
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Żywiec
Rejestracja: 02 Wrz 2017,
Posty: 9
szamot666 napisał(a):

Zakupiłem więc antenę na allegro która miała pasować do Punto II na tej aukcji:

http://allegro.pl/antena-samochodowa-fiat-ulysse-doblo-ducato-punto-i5706604140.html?snapshot=MjAxNy0wMy0wOVQxMDoyODowOC4xNDBaO2J1eWVyOzgyYTVjNmEzYzg3MDI5Y2QzNjVlOTllNGQwMzJjNDJlNGViYTk2MTUzNjAxZGFlMGY0MDdjY2UwYjFmMzNiOGM%3D

Okazuje się, że antena to zwykły bubel, który nie pasuje gdyż pomijając fakt, że oryginalna antena miała otwór na śrubę, a nie wystający nagwintowany pręcik, to ma on na tyle dużą średnicę, że nie mogę go przełożyć przez płytkę montażową:



Kutfa, kupiłem tą antenę... przesyłka już idzie :/

Udało Ci się ja zwrócić?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #827880 Wysłany: 04 Wrz 2017, 22:52; 
 Temat postu: Re: Antena [wymiana, którędy biegną przewody?]
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Masz ileś dni (nie pamiętam ile) na zwrot bez podania powodu jeśli kupujesz coś przez internet, więc jak do Ciebie dojdzie to wsadzasz w nową kopertę i odsyłasz po poinformowaniu sprzedającego.

szamot666 napisał(a):
Sama podstawa kosztowała 127,21 zł :/

W ASO pytałeś? Całą antenę kupiłem w ASO może z 7-8 lat temu za bodajże 60 zł. A przynajmniej jest oryginał, w dodatku regulowana na wysokość.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #827887 Wysłany: 05 Wrz 2017, 08:52; 
 Temat postu: Re: Antena [wymiana, którędy biegną przewody?]
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
domin45670, ta antena była na tyle tania, że podstawę wyrzuciłem do śmieci (odsyłając to nic bym nie zyskał), a bacik wykorzystałem do nowej podstawy bo mój się w końcu złamał.

No ja kupiłem tą podstawę i tak to się skończyło w sumie...

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO