You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #821439 Wysłany: 30 Mar 2017, 23:12; 
 Temat postu: Subwoofer/głośniki - kilka pytań
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 30 Mar 2017,
Posty: 1
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Mam kilka pytań odnośnie oryginalnego subwoofera do Punta 2 FL. Kupiłem auto rok temu i stwierdziłem że w tym roku poprawie troszeczkę audio w aucie. Generalnie chcę zacząć od kupna w/w subwoofera z racji że zwyczajnie go brakuje. Mam niestety pewne obawy, a raczej zagwostki.. No a więc tak:
- Po pierwsze, czy subwoofer generalnie będzie pasować do tej wersji Punto.
- Dalej, czy taki subwoofer 100W dużo zwiększy bass w aucie. (wiem, że to nie to co skrzynia, ale szkoda mi bagażnika)
- Czy zostawić oryginalny głośnik niskotonowy czy mogę wymienić go na jakiś lepszy i czy z wymianą wiążą się jakieś przeróbki
- Na allegro widziałem aukcje w której był ten sam subwoofer bez wzmocnienia stelaża i ze wzmocnieniem. Który jest lepszy? (wnioskuje że drugi, tylko dlaczego).


Ogólnie czy ktoś mógłby polecić mi jakieś głośniki (chcę wymienić wszystkie) dobrej firmy, jakości, jednakże nie wygórowane cenowo. Myślę, że jakieś z średniej półki. Dodatkowo jeżeli mogę wymienić ten z subwoofera to też prosiłbym o jakieś polecenie konkretnego.

Przepraszam jeżeli te pytania są bezsensu, jednakże naprawdę mnie nurtują.
Dziękuje i pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #821442 Wysłany: 30 Mar 2017, 23:43; 
 Temat postu: Re: Subwoofer/głośniki - kilka pytań
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Zanda napisał(a):
- Po pierwsze, czy subwoofer generalnie będzie pasować do tej wersji Punto.

Adas montował u siebie w wersji 5D i nie było problemu. W FL one też występowały, więc to nie ma znaczenia.

Zanda napisał(a):
- Dalej, czy taki subwoofer 100W dużo zwiększy bass w aucie. (wiem, że to nie to co skrzynia, ale szkoda mi bagażnika)

Z początku jest zauważalna bardzo duża różnica. Jak już przywykniesz, to jest to po prostu dobry, fajny dźwięk :)

Zanda napisał(a):
- Czy zostawić oryginalny głośnik niskotonowy czy mogę wymienić go na jakiś lepszy i czy z wymianą wiążą się jakieś przeróbki

Zostaw oryginalny. Jest dwucewkowy, a z tym jest problem.

Zanda napisał(a):
- Na allegro widziałem aukcje w której był ten sam subwoofer bez wzmocnienia stelaża i ze wzmocnieniem. Który jest lepszy? (wnioskuje że drugi, tylko dlaczego).

Co masz na myśli? Podaj jakieś linki.
Plastikową obudowę przykręca się do metalowej klamry (tak ta część jest nazwana wg ePER), która z kolei jest przykręcona do nitonakrętek umieszczonych w karoserii. Jeśli fabrycznie nie było sub'a, to nitonakrętek nie będzie. Za to są na nie przygotowane sześciokątne otwory.
Od dołu sub'a przykręca się na jednym wkręcie (ja nie przykręcam od dołu).

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #821456 Wysłany: 31 Mar 2017, 14:17; 
 Temat postu: Re: Subwoofer/głośniki - kilka pytań
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
ten fabryczny sub moim zdaniem realnie jest w stanie oddać jakieś 80W, nie mam niestety sprzętu żeby pomierzyć, ale biorąc pod uwagę dane scalaka na jakim to jest zbudowane (TDA8563) to raczej te 100W to trochę nagięcie, nie mniej jednak przyjemnie to gra, oczywiście że nie da sie tym "masować pleców" czy wprawiać w drżenie witryny sklepowe koło których się przejeżdża, wooferek jest po prostu uzupełniaczem dolnego pasma i na pewno usłyszysz że pracuje...
co do głośnika - nietypowy twór (podwójna cewka - 2x2 omy i małe wymiary) i raczej nie dobierzesz nic co będzie równie dobre, prawdopodobnie górny resor głośnika będzie już w stanie agonalnym, tak samo jak w kilkunastoletnich głośnikach produkcji Tonsil, po prostu pianka z której ten resor jest wykonany ze starości się kruszy, ale można to naprawić nawet we własnym zakresie (naprawiałem więc wiem o czym piszę :) )


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO