You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #830124 Wysłany: 31 Paź 2017, 11:19; 
 Temat postu: dołożenie Blue & Me
Offline
Puntomaniak

Imię: Zenek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Paź 2017,
Posty: 52
Czy ktoś dokładał blue & Me do Punto evo ?
Myślałem o dokupieniu centralki Blu&Me tylko skąd wziąć schemat podłączenia?
Gdzie trzeba doprowadzić kable od centralki B&M ? Do centralki radia? do Body Computera ? do przycisków w kierownicy? do radia? do portu USB i AUX, które muszę też dołożyć.
Przycisków na kierownicy mam 6 więc muszę wymienić przyciski na 8 . NIe wiecie czy przewodów muszę dołożyć czy w wiązce już są.
Ma ktoś schemat B&M?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #830158 Wysłany: 31 Paź 2017, 19:39; 
 Temat postu: Re: dołorzenie Bleu & Me
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
szczerze to na twoim miejscu dokupił bym radio pod sterowanie fabryczne z kierownicy oraz z BT bo z tym blue&me to nie dość że to drogie to same problemy z tym

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #830169 Wysłany: 31 Paź 2017, 22:04; 
 Temat postu: Re: dołorzenie Bleu & Me
Offline
Puntomaniak

Imię: Zenek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Paź 2017,
Posty: 52
jakie problemy ?
Czy ktoś orientuje się czym różnią się centralki Blu&Me
do Punto evo są 4 rodzaje:

4J3 CONVERGENCE C1 Z WYJŚCIEM MEDIA PLAYER
4ZS CONVERGENCE C1 Z WYJŚCIEM MEDIA PLAYER 2
55Y CONVERGENCE C3
65W CONVERGENCE Z WYJŚCIEM USB i AUX

czy C1 a C3 to chodzi o wejście AUX do radia C1- mini ISO żółta, C3 -mini ISO niebieska ????

w niektórych modelach Punto jest tylko wejście USB, a w niektórych USB i AUX . Żeby mieć obydwa wejścia to trzeba centralkę tą ostatnią mieć ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #830173 Wysłany: 31 Paź 2017, 22:24; 
 Temat postu: Re: dołorzenie Bleu & Me
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
topic13861.html
na przykład te 12 stron :E

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #830238 Wysłany: 01 Lis 2017, 22:04; 
 Temat postu: Re: dołorzenie Bleu & Me
Offline
Puntoświr

Imię: Maciek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Żyrardów
Rejestracja: 08 Lis 2014,
Posty: 224
Pomógł: 6
Podłączenie jest śmieszne. Wszystko możesz podłączyć przy radiu.: plus głowny, masa, plus po zapłonie, can L, can H, Trzy kabelki ekranowane to do radia tzw aux i dwa do mikrofonu jeśli oczywiście będziesz korzystać.
U mnie po zmianie przycisków wszystko działało nic nie musiałem dokładać i nawet świecą.

_________________
la nostra passione cars


Góra
 Profil  
 
 
 Post #830293 Wysłany: 02 Lis 2017, 21:27; 
 Temat postu: Re: dołorzenie Bleu & Me
Offline
Puntomaniak

Imię: Zenek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Paź 2017,
Posty: 52
ale gdzie podłączyłeś gniazda USB i AUX do centralki Blue&me? USB piny 3,4,19,20,31 to wiem ale gdzie gniazdo AUX ?
Pozostałe piny też wiem 15 masa, 8,24 mikrofon, 5,20,21 do radia tam gdzie przychodzi w radiu AUX ( w różnych modelach różnie żółta lub niebieska wtyczka) , 14, 30 CAN A-B (a nie jak podałeś CAN L-H) 18 i 32 zasilania (+12) , ewentualnie 7,23,25 do radia zielona wtyczka (z tego co wiem wymagane tylko w starszych B&M), Przyciski komunikują się z Body Computerem i kable zostają tylko najlepiej wymienić na 8 przyciskowe.
Nie wiem już tylko gdzie wpiąć gniazdo AUX co centralki B&M ???? bo przecież nie równolegle do radia ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #830294 Wysłany: 02 Lis 2017, 21:42; 
 Temat postu: Re: dołorzenie Bleu & Me
Offline
Puntoświr

Imię: Maciek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Żyrardów
Rejestracja: 08 Lis 2014,
Posty: 224
Pomógł: 6
NIe mam auxa w moim i nie interesowałem się.
No przyciski muszą być bo inaczej nie obsłużysz menu B&M.
Schematów w sieci znajdziesz multum poszukaj na alfaholikach może coś się rozjaśni.

_________________
la nostra passione cars


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853067 Wysłany: 01 Cze 2020, 19:48; 
 Temat postu: Re: dołorzenie Bleu & Me
Offline
Puntomaniak

Imię: Zenek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Paź 2017,
Posty: 52
wszystkie schematy są mniej więcej do 2010, w jedenastym zmienili radio (choć model jest ten sam, F199FL) i tam w inne kostki wchodzi AUX.
W żadnym dostępnym schemacie nie znalazłem gdzie podłącza się gniazdo AUX. Gniazda USB z AUXem weszły dopiero w 2011 może 2010. Na dostępnych schematach jest USB o AUXie ani słowa. Na niektórych schematach jest podpięta Navigacja do B&M , może pod te piny podpiąć?

[ Dodano: 11 Lis 2017, 23:55 ]

Gdzie w Punto evo jest umiejscowiona centralka Blu&Me ? Może ktoś ma jakieś zdjęcie.

[ Dodano: 01 Cze 2020, 19:37 ]

Też chcę dołożyć Blue&Me, Gdzie jest umiejscowiona centralka Blue&Me w Punto evo? Jakieś zdjęcia bym poprosił. No właśnie co z tym AUXem, czy bezpośrednio pod radio?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853074 Wysłany: 02 Cze 2020, 22:14; 
 Temat postu: Re: dołorzenie Bleu & Me
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
chyba tak jak w grande nad schowkiem

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853077 Wysłany: 09 Cze 2020, 21:12; 
 Temat postu: Re: dołorzenie Bleu & Me
Offline
Puntomaniak

Imię: Zenek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Paź 2017,
Posty: 52
No właśnie na eper jest pokazane gdzieś na środku, ale tam nie ma miejsca i tak się zastanawiam, bo w schowku mam dodatkowy schowek gdzie Grande był B&M. Mógłby kotoś kto ma Punto Evo z B&M pokazać na zdjęciach lub chociaż napisać gdzie ta centralka się znajduje ....

[ Dodano: 09 Cze 2020, 21:12 ]

Czy nikt nie wie gdzie się znajduje centralka B&M w Punto evo ???????


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853142 Wysłany: 11 Cze 2020, 13:09; 
 Temat postu: Re: dołożenie Blue & Me
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 19 Paź 2019,
Posty: 7
Centralka jest przykręcona do góry schowka przed pasażerem.

Trzy śruby do góry schowka, dwie za tą śmieszną półką w jego wnętrzu i jedna na srodku tylnej ścianki schowka. I wyjmujesz schowek razem z centralką.

Ja mam B&M z USB. Chciałem podmienić na taką z AUX. Narazie szukam info jaki model jest potrzebny.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853144 Wysłany: 11 Cze 2020, 22:45; 
 Temat postu: Re: dołożenie Blue & Me
Offline
Puntomaniak

Imię: Zenek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Paź 2017,
Posty: 52
Dzięki za info gdzie jest centralka.
z danych które uzbierałem na różnych forach i filmach włoskich i ePER to
centralki w Evo z AUX i USB to 51888843,51901253,51902811, ale do tego musisz mieć radio 735526154 a AUX jest podłączony do radia (niebieska wtyczka) a B&M do żółtej, USB do B&M standardowo. Możliwe jest te centralki tylko z USB ( 51882404 i 51861167) z radiem 735526154 można by dołożyć AUX. Z radiem 735501409 ludzie podłączają AUX równolegle z B&M do żółtej wtyczki a na pendrivie mają utwór "cisza" - chcąc posłuchać a AUXa puszczają utwór "cisza" i wtedy mogą puścić sygnał z AUXa


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853177 Wysłany: 15 Cze 2020, 16:17; 
 Temat postu: Re: dołożenie Blue & Me
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 15 Wrz 2014,
Posty: 199
Pomógł: 6
Z której części mazowieckiego jesteś.

[ Dodano: 15 Cze 2020, 16:17 ]

Z której części mazowieckiego jesteś.

_________________
MOJE PUNTO EVO: doposażony o klimatyzację automatyczną z grzałką PTC, tylne szyby elektryczne, tylne hamulce tarczowe, czujnik deszczu, ASR, ESP, HH, boczne poduszki powietrzne i kurtyny, Pwr 115, 3 KM, Tq 255,2 Nm http://fiatpunto.com.pl/topic54732.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853181 Wysłany: 15 Cze 2020, 22:16; 
 Temat postu: Re: dołożenie Blue & Me
Offline
Puntomaniak

Imię: Zenek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Paź 2017,
Posty: 52
zachodnia część. A w zasadzie zachód ale trochę na południe. WSW - west south west .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853185 Wysłany: 16 Cze 2020, 14:26; 
 Temat postu: Re: dołożenie Blue & Me
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 15 Wrz 2014,
Posty: 199
Pomógł: 6
Proponuję się zastanowić nad tym modułem. Kilku forumowiczów narzeka na te urządzenie. Żeby to zrobić trzeba wydać około 500 złotych. Centralka, mikrofon, przyciski, gniazdko oraz instalacja elektryczna. Za około 1000 - 1200 złotych można kupić dedykowane radio do Punto Evo na androidzie, które działa bez problemu i ma te i inne bajery. Ale jak się upierasz nad B&M to trzeba podjechać do firmy, która sprowadza na części samochody z Anglii i wymontować sobie całą wiązkę elektryczną. Będziesz miał wszystkie przewody, złączki a przede wszystkim wiedzę, gdzie to było podłączone. Za kompletną wiązkę z Punto Evo zapłaciłem 200 złotych. Jeżeli to Ciebie interesuje daj znać na PW, a polecę Ci taką firmę z pod Warszawy

_________________
MOJE PUNTO EVO: doposażony o klimatyzację automatyczną z grzałką PTC, tylne szyby elektryczne, tylne hamulce tarczowe, czujnik deszczu, ASR, ESP, HH, boczne poduszki powietrzne i kurtyny, Pwr 115, 3 KM, Tq 255,2 Nm http://fiatpunto.com.pl/topic54732.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853186 Wysłany: 16 Cze 2020, 14:27; 
 Temat postu: Re: dołożenie Blue & Me
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 15 Wrz 2014,
Posty: 199
Pomógł: 6
Proponuję się zastanowić nad tym modułem. Kilku forumowiczów narzeka na te urządzenie. Żeby to zrobić trzeba wydać około 500 złotych. Centralka, mikrofon, przyciski, gniazdko oraz instalacja elektryczna. Za około 1000 - 1200 złotych można kupić dedykowane radio do Punto Evo na androidzie, które działa bez problemu i ma te i inne bajery. Ale jak się upierasz nad B&M to trzeba podjechać do firmy, która sprowadza na części samochody z Anglii i wymontować sobie całą wiązkę elektryczną. Będziesz miał wszystkie przewody, złączki a przede wszystkim wiedzę, gdzie to było podłączone. Za kompletną wiązkę z Punto Evo zapłaciłem 200 złotych. Jeżeli to Ciebie interesuje daj znać na PW, a polecę Ci taką firmę z pod Warszawy

[ Dodano: 16 Cze 2020, 14:26 ]

Proponuję się zastanowić nad tym modułem. Kilku forumowiczów narzeka na te urządzenie. Żeby to zrobić trzeba wydać około 500 złotych. Centralka, mikrofon, przyciski, gniazdko oraz instalacja elektryczna. Za około 1000 - 1200 złotych można kupić dedykowane radio do Punto Evo na androidzie, które działa bez problemu i ma te i inne bajery. Ale jak się upierasz nad B&M to trzeba podjechać do firmy, która sprowadza na części samochody z Anglii i wymontować sobie całą wiązkę elektryczną. Będziesz miał wszystkie przewody, złączki a przede wszystkim wiedzę, gdzie to było podłączone. Za kompletną wiązkę z Punto Evo zapłaciłem 200 złotych. Jeżeli to Ciebie interesuje daj znać na PW, a polecę Ci taką firmę z pod Warszawy

_________________
MOJE PUNTO EVO: doposażony o klimatyzację automatyczną z grzałką PTC, tylne szyby elektryczne, tylne hamulce tarczowe, czujnik deszczu, ASR, ESP, HH, boczne poduszki powietrzne i kurtyny, Pwr 115, 3 KM, Tq 255,2 Nm http://fiatpunto.com.pl/topic54732.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853198 Wysłany: 17 Cze 2020, 12:42; 
 Temat postu: Re: dołożenie Blue & Me
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 17 Cze 2020,
Posty: 1
B&M to tragedia, a do tego nie współpracuje z iphonem. To znaczy łączy sie, ale często po prostu łapie zawieche w trakcie rozmowy - jak typowy lag na windowsie. i nie mozna sterować komputerem, nie ma dzwieku, żadne klawisze czy to radia czy na kierownicy nie działają. Wyłączenie i włączenie auta nie pomaga #informatyk, przechodzi po czasie samo. Nie pchaj sie w to nawet jak masz androida :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853203 Wysłany: 12 Wrz 2020, 21:18; 
 Temat postu: Re: dołożenie Blue & Me
Offline
Puntomaniak

Imię: Zenek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Paź 2017,
Posty: 52
kierownice już mam z 8 przyciskami (rok temu wymieniałem), lampkę z mikrofonem i podstawkę już dawno dokupiłem (muszę zainstalować), wiązki nie będę dokupował sam doprowadzę kable, port usb dam dowolny, potrzebna mi już tylko centralka z wtyczką (która nota bene już idzie pocztą). Jak będę miał chwilę czasu to będę instalował i podzielę się sukcesem lub porażką ;-) . Rozważałem radio z androidem, jest tylko jeden problem: prawą ręką zasłania się cały ekran radia i praktycznie nie można korzystać z jego udogodnień jak nawigacja, kamera cofania , ADAS i wiele ciekawych rozwiązań. Tak wiem do bluetootha nie potrzebny wyświetlacz, tylko szkoda kupować radio z 10 funkcjami, a praktycznie wykorzystać tylko dwie ....

[ Dodano: 02 Lip 2020, 21:28 ]

marwisn napisał(a):
Centralka jest przykręcona do góry schowka przed pasażerem.

Trzy śruby do góry schowka, dwie za tą śmieszną półką w jego wnętrzu i jedna na srodku tylnej ścianki schowka. I wyjmujesz schowek razem z centralką.

Ja mam B&M z USB. Chciałem podmienić na taką z AUX. Narazie szukam info jaki model jest potrzebny.



Mógłbyś zrobić zdjęcie bo przymierzałem dziś i nijak się nie mieści.

[ Dodano: 12 Wrz 2020, 21:18 ]

Piszę dopiero teraz, ale instalację wykonałem w lipcu wszystko działa. Dołożyłem Blue & Me o numerze 51882404 i działa także AUX choć według specyfikacji dla wersji Media Player i AUX są przeznaczone niby centralki 51888843, 51888843, 51888843. Ja zaryzykowałem i kupiłem tanio centralkę 51882404. Aby działał AUX ważne jest radio a nie centralka Blue & Me. Radio w którym działa AUX z B&M to: 735526154 ! Po instalacji zmieniłem język na polski oraz zainstalowałem najnowsze oprogramowanie. Przy okazji zmieniłem lampkę na punktową z mikrofonem, a tą co miałem założyłem z tył. Dla tych co będą chcieli dołożyć tak jak ja Blue&Me dołączam schemat podłączenia przygotowany nawet dla tych co na elektronice się nie znają tak "po chłopsku". W razie co postaram się pomóc.


Załączniki:
Komentarz do pliku: Schemat podłączenia Blue&Me

Góra
 Profil  
 
 
 Post #854315 Wysłany: 22 Paź 2020, 06:55; 
 Temat postu: Re: dołożenie Blue & Me
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Staszek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 01 Wrz 2020,
Posty: 148
Pomógł: 5
Jak patrzę na te dodatkowe kostki z tyłu radia, to mam wrażenie że mam flashback do Grundigów i Blaupunktów z lat 90 - 00. Tam identycznie wpinało się zmieniarkę, aux i dodatkowe wejścia/wyjścia audio.

_________________
Fiat Doblo 1.4 8V 77kW Malibu '09


Góra
 Profil  
 
 
 Post #854507 Wysłany: 20 Lis 2020, 13:41; 
 Temat postu: Re: dołożenie Blue & Me
Offline
Puntomaniak

Imię: Zenek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Paź 2017,
Posty: 52
To jest standard wtyczek ISO do radia samochodowego. ISO A - zasilanie, ISO B - głośniki, a potem doszło ISO C - AUXy , wzmacniacze i inne wejścia-wyjścia. Wiele firm samochodowych odeszło od standardów ISO i mają swoje wtyczki pewnie nie chcąc aby wymieniać na niemarkowe radia. Jak kupujesz radio uniwersalne to w większości nadal masz takie wtyczki (ISO)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO