You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 15:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #848974 Wysłany: 26 Lip 2019, 10:52; 
 Temat postu: Nie działa z przycisku zamek klapy bagażnika
Offline
Forumowicz

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 26 Lip 2019,
Posty: 3
Cześć, :D

Mam problem z otwieraniem bagażnika w swoim evo. Sposoby otwieranie mam dwa: jeden to naciskając przycisk na klapie bagażnika a drugi to przez przycisk na pilocie. I teraz z pilota mi się otwiera a z przycisku nie. :(
Pierwsze pomyślałem że to przycisk. Ale sprawdziłem go omomierzem i widzę zmianę w momencie naciskania. Więc przycisk raczej działa.
Przetarcie wiązki przewodów w przelotce pomiędzy klapą a dachem też raczej nie bo by z pilota nie działał.

Może ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyna albo jak jej szukać? :roll:

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #848976 Wysłany: 26 Lip 2019, 13:07; 
 Temat postu: Re: Nie działa z przycisku zamek klapy bagażnika
Offline
Puntoświr

Imię: Andrzej
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 09 Mar 2019,
Posty: 114
Albo sam przycisk, czyli mikrostyk, albo przewód który leci do body od tego switcha, lub z body do switcha
Zdejmij osłonę klapy, weź sobię miernik i sprawdź omomierzem przycisk - powinien zmienić wartość z 1 na 0.
Potem jeśli przycisk jest zły (nie działa) zrób zworkę we wtyczce - sprawdzisz czy siłownik działa.
Następnie miernikiem (12VDC) sprawdź czy na jednym z przewodów jest napięcie (plus lub minus - drugi biegun możesz wziąć z lampki bagażnika)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #848977 Wysłany: 26 Lip 2019, 13:16; 
 Temat postu: Re: Nie działa z przycisku zamek klapy bagażnika
Offline
Forumowicz

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 26 Lip 2019,
Posty: 3
Przycisk sprawdzony omomierzem daje zmiany w momencie naciskania. Więc wg tak jak powinien.
Jak wypiąłem z niego złączkę i zwarłem te dwa styki ze sobą, nie było zmiany.

A napięcie jest na końcu przewodu dochodzącego do przycisku w trybie zamka zamkniętego a zanika po otwarciu. Ale nie otwiera z przycisku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #848982 Wysłany: 27 Lip 2019, 21:50; 
 Temat postu: Re: Nie działa z przycisku zamek klapy bagażnika
Offline
Puntoświr

Imię: Andrzej
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 09 Mar 2019,
Posty: 114
To trzeba by sprawdzić w ustawieniach body. Tak sądzę że coś musiało się przestawić. Mogę ci wysłać swoje ustawienia dla porównania.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #849204 Wysłany: 10 Sie 2019, 13:30; 
 Temat postu: Re: Nie działa z przycisku zamek klapy bagażnika
Offline
Forumowicz

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 26 Lip 2019,
Posty: 3
Dla wszystkich którzy mają podobny problem...

Po pełnej i wnikliwej analizie okazało się, że to jednak przewody w przejściu klapa-dach. Od przycisku do przodu wędrują dwa cieniutkie przewody (1mm). BRAWO FIAT, przez takie oszczędności zyskuje się właśnie opinię aut zawodnych i awaryjnych. W dużej ilości kabli przechodzących w gumie osłaniającej trudno je nawet było znaleźć. Obydwa były przerwane.

Sztukowanie, lutowanie i działa


Góra
 Profil  
 
 
 Post #849220 Wysłany: 10 Sie 2019, 21:15; 
 Temat postu: Re: Nie działa z przycisku zamek klapy bagażnika
Offline
Puntoświr

Imię: Andrzej
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 09 Mar 2019,
Posty: 114
Polo w sedanie miało ten sam problem. Kiedyś były takie blaszki na klapach bagażnika. Jak idzie kabel jest to tylko kwestia czasu kiedy pęknie, bo pracuje.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855401 Wysłany: 21 Lut 2021, 19:39; 
 Temat postu: Re: Nie działa z przycisku zamek klapy bagażnika
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Gru 2019,
Posty: 13
grande punto 2011 - pytanie - jak w temacie - działa mi otwieranie klapy z pilota i przez MES - nie działa z przycisku. Dobrałem się do przycisku i tam przy wciskaniu przechodzi sygnał (wtyczka panel przełączników napięcie z 9 na pin 5, sprawdziłem ciągłość przewodu od pin 5 do body i też ok, teraz jak idzie dalej - z tego co widzę to bezpiecznik 20A nr 4 jest na klapę czyli idzie od tego bezpiecznika fioletowy do tyłu na zamek? Na zamku są 3 piny i przy wciskaniu pilota na biało zielonym przewodzie pojawia się 12 V i otwiera a czy przy wciskaniu przycisku otwierania klapy te napięcie powinno pojawić się na tym fioletowym - bo go tam nie ma.. sprawdzałem ciągłość kabla fioletowego od zamka do bezpiecznika nr 4 - i tu chyba jakieś zwarcie bo miernik wygasza na pomiarze rezystancji. Trzeci czarny pin na zamku (środkowy) to masa ? Sprawdzałem przelotkę miedzy klapą a karoserią - tam jest dobrze bez przetarć - inne były ze zdartą izolacją od ogrzewania szyby - to przynajmniej zaizolowałem co by uniknąć pożaru w przyszłości:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855408 Wysłany: 22 Lut 2021, 09:26; 
 Temat postu: Re: Nie działa z przycisku zamek klapy bagażnika
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 829
Pomógł: 47
Według elern-a masz 4 piny na zamku (2 od sterowania zamkiem i 2 od "krańcówki" czyli sygnał otwarty/zamknięty) Zasilanie od otwierania zamka jak i masa zawsze będzie taka sama, nie zmienia się od tego czy ty otwierasz ją z przycisku czy z pilota. Kolor za dużo nie mówi bo na przestrzeni lat zmieniały się więc u ciebie może być inny kolor a u kogoś inny. Jeżeli nie miałbyś zasilania (czyli jak twierdzisz fioletowy kabel) to klapa w ogóle by ci się nie otwierała. W schematach mam bezpiecznik 15A o numerze F73.

Układ jest tak prosty, że skoro zamek się otwiera z przycisku, to nie ma innej możliwości jak przycisk otwierania,wiązka przycisku albo Body, bo tylko tyle elementów jest odpowiedzialne za otwieranie klapy z przycisku

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO