You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #850091 Wysłany: 04 Paź 2019, 22:25; 
 Temat postu: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Witam. Znów ja i pechowe auto. 2 miesiące temu wymieniłem sprzęgło w moim punciaku. Przejechane już na nim 5 tysięcy km i było ok, aż do dziś wieczora jak wyszedłem z pracy i odpaliłem auto i próbowałem wrzucić jedynke i z oporem i wrzuciłem i nagle dwójeczka i cyrk. Stanąłem na poboczu, zagrzałem go trochę i działa. Czemu piszę o sprzegle, mianowicie trza ściągnąć skrzynie, zlać olej. Pytanie o olej, czy mechanik mógł wlać inny niż zalecany i to może powodować, że w zimne pory staję się gęstszy? Jaki jest zalecany? Czy obstawiać na linkę zmiany biegów? Dodam, że pozostałe biegi wchodzą normalnie.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #850092 Wysłany: 05 Paź 2019, 00:21; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
tak olej musi być oryginalny bo przy niższych temperaturach cięzko wchodzi jedynka i dwójka zwłaszcza dwójka

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850093 Wysłany: 05 Paź 2019, 09:19; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Czyli TUTELA CAR ZC 75 SYNTH spełnia wymagania, tak? A co jeśli to nie będzie olej?

[ Dodano: 05 Paź 2019, 09:06 ]

z tego co widzę to potrzebny jest olej TUTELA CAR ZC 75w90 a nie mogę do znaleźć, są wersję 75w80. Jaki mam kupić?

[ Dodano: 05 Paź 2019, 09:19 ]

dzwoniłem do mechanika to powiedział, że wlał oryginalny, zalecany przez fiata, ale jak chce mieć znów pewność, to mogę kupić swój i zmieni go na miejscu. Jaki polecacie?
Widzę że są wymagania typu SAE 75w90 spełniający wymagania API GL 5. Musi to być koniecznie TUTELA? Ktoś może się wypowiedzieć? :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850094 Wysłany: 05 Paź 2019, 10:12; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
Jedz do ASO olej nie jest tam drogi ja do grande płaciłem 44zł za litr i przynajmniej mam pewność że kupiłem oryginalny

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850095 Wysłany: 05 Paź 2019, 10:38; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Bez przesady jechać do ASO z puntem 2 żeby wymienić olej w skrzyni? To ze ty miales 44 zl za litr to wychodzi 88 zl +wymiana. Wymianę zrobię sam. I za sam olej zapłacę 60zl. Pytanie co do marki oleju. Musi być koniecznie 75w90 czy może być 75w80. Jaki producent inny?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850096 Wysłany: 05 Paź 2019, 11:32; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Skąd wymyśliłeś GL-5? To stare auto, a konstrukcja skrzyń jeszcze starsza. Od zawsze miały GL-4.
A w pewnym programie warsztatowym widzę zalecany olej jako: 75W-85 (najlepiej syntetyk, ewentualnie pół).
Objętość około 1,65 litra. Producent dowolny, nie przeginajcie ludzie pały z takimi pytaniami.

A mechanik, to mógł ci wcale nie zmienić oleju, wlał stary.
W skrzyni również można robić "płukanki" (raz w życiu skrzyni warto), tego pewnie też nie zrobił i jakieś syfy krążą w nowym oleju upośledzając go.
Zmień go sam i pokaż fotografię jak wygląda. Obstawiam, że "nowy" olej, a będzie przyciemniony i będzie lekko metaliczny kolor ("srebro" albo "złoto") - jeśli będzie, to przefiltruj całość przez papierowy ręcznik i zobacz co się odsączy (jeśli nic, to OK, jak opiłki to masz problem).


Ostatnio edytowany przez pmx007p1, 05 Paź 2019, 11:38, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 
 Post #850097 Wysłany: 05 Paź 2019, 11:37; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
ja już nie pamiętam jaki szedł tam olej wiem że petronas ale jaki to jest napisane w instrukcji auta ja za ciebie tam nie zaglądnę bo już auta nie mam wlejesz inny może być lipa a może być ok loteria tak na prawdę najlepiej skrzynia chodzi na oryginale tyle w temacie
co do wymiany też sam wymieniałem tylko kupiłem olej w aso na allegro można trafić podróbkę poprzednio w grande punto wymieniłem olej na MOTUL o tej samej specyfikacji co zalecany petronas technosync 75w85 i była lipa w zimie trzeba było biegi wrzucać dwoma rękami po przejściu na ori olej problem znikną jak ręką odjął

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850103 Wysłany: 06 Paź 2019, 09:23; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
@pmx007p1
Możesz mi polecić jakieś olej? Skąd wziąłem GL5? Z instrukcji auta.
Napisz mi proszę jakiego producenta kupić. I kupisz 75w85?

Ja pewnie potrafię sam wymienić olej. Czy jak zleje to mam przefiltrowac przez ręcznik papierowy? Co jesli by były opiłki?

[ Dodano: 06 Paź 2019, 08:02 ]

Jest problem. Wsiadam do auta, ruszam i nagle lewarek zmiany biegów zrobił się luźny. Nie moge wbić żadnego biegu. Lewarek chodzi tylko góra dół. Na boki nie. Co poszło? Jestem w stanie coś zrobić sam pod blokiem czy koniecznie laweta i warsztat?

[ Dodano: 06 Paź 2019, 08:35 ]

Zajrzałem pod maske. Nie działa linka w lewo i prawo, pewnie odlaczyla sie.
Ale zauwazylem jeszcze jedno. Nakretka wlewu jest luźna, nie można jej zakrecic ani odkręcić. Olej ze skrzyni wylecial. Czy mechanik spartaczył robotę czy mogło się to samo stać?

[ Dodano: 06 Paź 2019, 09:23 ]

Czy to na pewno nakrętka wlewu patrząc z góry spod maski?


Załączniki:

Góra
 Profil  
 
 
 Post #850107 Wysłany: 06 Paź 2019, 12:27; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Jak takich rzeczy nie wiesz (to jest odpowietrznik), to słabo widzę samodzielną naprawę...
Chociaż "da się" (WSZYSTKO się da), bo robiłem taki mechanizm (wszystko od lewarka do skrzyni) w Punto1, leżąc w śniegu (tam były sztywne cięgna lub chociaż jedno było i się połamało, a drugie linka - nie pamiętam), trzeba było zrzucić cały wydech najpierw, a sztywne cięgno pospawać.

A tutaj mogła zlecieć linka po stronie lewarka zmiany biegów (skoro pod maską OK, wszystko całe i na miejscu).


Góra
  
 
 
 Post #850126 Wysłany: 12 Lis 2019, 16:52; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
To że nie wiedziałem, że to odpowietrznik to nie znaczy, że mam się nie zabierać za naprawę. Kupiłem 2 linki na szrocie za grosze, wymieniłem, wlałem nowy olej i działa. A czemu zlałem poprzedni olej? Dla swojej pewności. Teraz wiem czym skrzynia jest zalana. Pozdrawiam

[ Dodano: 12 Lis 2019, 13:12 ]

Witam panowie. Dziś zauważyłem po otwarciu maski znów skrzynie całą mokrą i na asfalcie mala plama byla. Lekko tlustawe. Po przejechaniu kilku km i po ponownym otwarciu maski, skrzynia jest sucha. Oleju dolewam 0,5 litra na 1200km.
Przed wymianą sprzęgła na sto procent nie było takiego zjawiska. Pisaliście, se to odpowietrznik, ale po przejechaniu kilku km powinno być przecież mokro ze względu na olej, tak?

[ Dodano: 12 Lis 2019, 16:52 ]

???


Załączniki:

Góra
 Profil  
 
 
 Post #850821 Wysłany: 12 Lis 2019, 21:48; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
przecież wali aż miło z uszczelki pod głowicą :hahaha: :hahaha: :hahaha:

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850826 Wysłany: 13 Lis 2019, 02:18; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
"Lekko tłustawe" - czyli co, płyn chłodniczy? To można (chyba?) rozróżnić (chłodziwo, olej silnikowy, przekładniowy - każde ma inną konsystencję, dotyk, zapach).

"Dolewam 0,5 litra na 1200 km" - ale do skrzyni, czy silnika?

Tak, czy inaczej, coś poszło nie tak przy wymianie sprzęgła lub pechowo akurat przy okazji popuściło jakieś uszczelnienie (tylny uszczelniacz wału korbowego lub wałka wejściowego/sprzęgłowego skrzyni). A może wybierak, a może półośka aż tak chlapie (?).

Przy takich wyciekach, to niedługo (kilka dni, tygodni max.) zanieczyści sprzęgło i będzie się ślizgać, palić i/lub łożysko dociskowe się uszkodzi (olej mu wypłucze smar). A jak nie ten wyciek, to np. próby mycia silnika/skrzyni (myjka ciśnieniowa, albo pryskanie rozpuszczalnikiem) dobiją sprzęgło/docisk, można zalać. Uważaj.


Góra
  
 
 
 Post #850861 Wysłany: 16 Lis 2019, 18:03; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Wydaje mi się, że to płyn chlodniczy... Tylko wiem, że przed wymianą sprzęgła tego nie było. Jeśli uszczelka pod głowicą to jakie mogą być szacowane koszta wymiany?

[ Dodano: 16 Lis 2019, 10:39 ]

W przybliżeniu widać z którego miejsca zaczyna się sączyć...
Czyli co, zezłomować to auto bo juz sie nie opłaca naprawiać tak?

[ Dodano: 16 Lis 2019, 11:20 ]

Tylko tego płynu chłodniczego mi w ogóle nie ubywa. Oleju też. Więc wyciek skąd? Czemu akurat uszczelka pod głowicą? Nie zauważyłem białego płynu ani oleju w ukladzie chłodzenia.

[ Dodano: 16 Lis 2019, 13:28 ]

Może to głupio zabrzmi, ale czy można to jakimś silikonem zaklęć czy cokolwiek? Bo przecież wymiana mnie zje, a tak to chce kupić samochód na wiosnę czyli chciałbym pojeździć jeszcze z 5 miesięcy tym autem nie narażając się na duże wydatki

[ Dodano: 16 Lis 2019, 16:18 ]

Byłem teraz sprawdzić auto które stoi 6 godzin i jest tylko mokre w miejscu tak jak w/w. Przyjrzalem sie i nie widać jak by ujścia tego płynu. Poziom płynu jest między min a max. Nie dolewalem nic, a na zdjęciach wyraźnie widać jak zalane jest pod maską. Może byc jakos układ zapowietrzony? Dziwi mnie fakt, że ten wyciek jest od dwóch miesięcy a płynu chłodniczego minimalnie ubyło

[ Dodano: 16 Lis 2019, 18:03 ]

I jeśli to UPG to jakie to są całkowite koszta wraz z robotą, z planowaniem i z wymianą rozrządu? Opłaca się to robić?


Załączniki:

Góra
 Profil  
 
 
 Post #850864 Wysłany: 16 Lis 2019, 18:21; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Tam pod cewkami jest przecież termostat. Może być naruszony (uderzony, pęknięty) od wymiany sprzęgła.

Silniczki FIRE 8V są śmieszne, proste w naprawie i tanie, dla zaoszczędzenia można dużo zrobić samodzielnie (i tylko np. planowanie głowicy zlecić). Jedyny prawdziwy problem...to pogoda.


Góra
  
 
 
 Post #850866 Wysłany: 16 Lis 2019, 18:32; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Z pogodą nie ma problemu, mam ziomka który ma garaż z kanałem :) tylko wydaje mi się, że wole zlecić to komus. Może rozebrać nie problem, gorzej złożyć.
Pod termostatem delikatnie się poci, to fakt, ale czy wówczas aż taki efekt można zobaczyć po otwarciu maski?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850867 Wysłany: 16 Lis 2019, 18:58; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
No to zróbcie na próbę ten termostat. Chyba na 2 śrubki się trzyma. Zdjąć, wyczyścić korpus, czy pęknięty (węże też), albo czy nieszczelność jest na połączeniu z głowicą (uszczelka pod termostatem lub masa uszczelniająca zerwana - bo to na 2 sposoby jest montowane).
Otwory śrubek mocujących termostat są przelotowe i spotykają się z otworami śrub głowicy, dlatego płyn może się też zbierać, wypełzać (oprócz samego termostatu i oprócz tego, że cieknie w dół) i na UPG (ale to nie jej wina), na łączeniu głowicy z blokiem.

A w najgorszym wypadku do UPG masz w internecie poradniki (FIRE 8V w Punto 1 albo 2 - nie ważne), forum, filmy itd.
Tam nie ma nic skomplikowanego (leszcze sieją panikę - ło jezu ratunku uszczelka głowicy zdechła!!! - nie słuchaj frajerów).


Góra
  
 
 
 Post #850869 Wysłany: 16 Lis 2019, 19:40; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Jutro sprawdzę ten termostat. Wymienialem go sam i jest uszczelka która była dołączona do zestawu i silikon wysoko temp. Tylko dziwi mmie fakt że ciecz pojawia się wówczas gdy auto jest wyłączone. To co jesli jest obieg to nic nie poleci?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850870 Wysłany: 16 Lis 2019, 20:16; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Teoretycznie robi się albo jedno albo drugie - sama uszczelka albo na samą masę ("silikon").
Albo uderzyli przy wymianie sprzęgła, dlatego się zerwało. Może było położone dobrze.
Wycieki np. na wężach, często właśnie są na zimno, na ciepło się doszczelniają. Więc to "normalne".

Nie rozumiem ostatniego pytania, że jaki "obieg", i co ci "poleci"? Po "polskiemu" pisać.


Góra
  
 
 
 Post #850871 Wysłany: 16 Lis 2019, 22:32; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Zastanawia mnie fakt dlaczego ten wyciek widoczny jest na zimnym silniku? Ciężko jest zdiagnozować skąd to się bierze. Zaczne od spuszczenia płynu i odkreceniu termostatu. Zobaczymy.

[ Dodano: 16 Lis 2019, 22:32 ]

Kupiłem borygo i wlałem moze z 100ml. Jak to tyle wyplynelo i przez to jest taki efekt widoczny pod maską (wyglada jak by z 2 szklanki ubylo) to mnie to dziwi. Wracałem do domu i pod samą klatką z rury pierdział przez chwilę :roll:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850872 Wysłany: 17 Lis 2019, 00:57; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Jak już strzela z dupy (na siwo, biało, szaro?), to niestety rosną szanse, że to chyba jednak będzie UPG...ale bez paniki.


Góra
  
 
 
 Post #850876 Wysłany: 17 Lis 2019, 08:17; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
No właśnie spojrzałem i nic. Zero dymu :D w srode jadę na diagnostyke i zostawię to auto. Zobaczymy

[ Dodano: 17 Lis 2019, 08:17 ]

Po wczorajszym dolaniu płynu chlodniczego i po nocnym postoju, otwieram maske, a tam normalnie sucho, nic, dosłownie... O co tu chodzi?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850886 Wysłany: 17 Lis 2019, 20:22; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Poczekaj na zmiany temperatury, jak się znowu ochłodzi. Wyciek powróci za parę dni (max. kilka tygodni) + ewentualny dymek z wydechu (jeśli to UPG).


Góra
  
 
 
 Post #850891 Wysłany: 18 Lis 2019, 10:00; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Miałeś rację. Wziąłem wolne dzis. Jade na warsztat.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850892 Wysłany: 18 Lis 2019, 10:15; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ SY SCZ
Rejestracja: 25 Lis 2018,
Posty: 528
Pomógł: 16
Pompa wody ( uszczelniacz wewnętrzny) lub uszczelka rury doprowadzającej płyn z chłodnicy do pompy wody ze starości puszczają płyn jak temp. zewnętrzne są poniżej 10*

_________________
Cent -> topic59276.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850893 Wysłany: 18 Lis 2019, 11:05; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów szwankuje? problem z 1dynką i z 2jką
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
@cent jestes w stanie to zdiagnozować? Wiem, że z Bytomia jesteś. Byłem u gorczyńskiego to powiedział, że jeśli uszczelka to kompletna wymiana razem z rozrzadem powyżej 1000 zl. Dzwonilem również do drugiego zaufanego warsztatu w Tarnowskich górach i również powyżej 1000. Jeden na arki bozka (nie znam gościa, zamieściłem ogłoszenie i sie odezwał) to 590 zl. Warsztat dugi cars ale żadnych opini nie ma o tym warsztacie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO