You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #850757 Wysłany: 10 Lis 2019, 09:30; 
 Temat postu: Radio się nie włącza z zapłonem. Start stop, centralny zamek
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 10 Lis 2019,
Posty: 4
Witam wszystkich, jestem nowy na forum we wrześniu kupiłem Punto Evo. Od początku nie włącza się radio z zapłonem. Po wizycie u mechanika przestał działać start stop. Na kompie nie ma żadnych błędów. Czujniki sprzęgła i hamulca działają. System pokazuje, że jest aktywny. Gdy zgaśnie przez winę użytkownika to tylko wtedy odpala sam automatycznie
A gdy gasł zawsze na czerwonym świetle to teraz na liczniku pokazuje się ikona strat stop i napis off. Druga sprawa jest taka, że już 2 razy wymieniałem baterię w pilocie centralnego zamka. Działa wszystko ładnie ok 2 dni. Później bateria trup. No i mam jeszcze problem z radiem. Muszę go włączać manualnie i pamiętać żeby wyłączyć, gdy wysiadam. Ale chyba i tak by się samo wyłączyło po 20 min. Bo podczas jazdy gasi się samo co jakiś czas. Wyjąłem go ostatnio i zrobiłem kilka zdjęć czy jest prąd na którymś pinie po przekreceniu kluczyka. Wrzucam kilka zdjęć. Jak ktoś będzie coś wiedział to z góry dziękuję. Dodam, że na radiu jest napisane can wył.

https://zapodaj.net/ad0baf08fae23.jpg.html
https://zapodaj.net/37cb3ba330b9c.jpg.html
https://zapodaj.net/32823c7cbc542.jpg.html


Góra
 Profil  
 

 
 Post #850758 Wysłany: 10 Lis 2019, 10:18; 
 Temat postu: Re: Radio się nie włącza z zapłonem. Start stop, centralny z
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Start stop nie załączy się gdy słaby jest akumulator, albo coś mechanik odpiął lub wyłączył go komputerem diagnostycznym.
Objawy radia jak i napis na nim sugerują, że to radio nie jest od tego samochodu. Generalnie nie ma ono komunikacji z body kompem, albo nie ma przewodów łączących radia z body, albo nie jest rozkodowane. Odsyłam do tematu dokładanie radia do Grande Punto.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850760 Wysłany: 10 Lis 2019, 11:31; 
 Temat postu: Re: Radio się nie włącza z zapłonem. Start stop, centralny z
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 10 Lis 2019,
Posty: 4
Był w pamięci błąd o słabym akumulatorze ale wtedy start stop działał. Mechanik tylko takie błąd znalazł i go usunął. Sprawdzałem później akumulator miernikiem i wszystko z nim w porządku napięcia są w normie. Błąd zapewne się pokazał przez to że auto długo stało i mogło z niego trochę prądu uciec. Co do radia to ktoś tam wcześniej miał takie aftermarketowe, mam tą kieszonkę z ramką zaślepiającą w bagażniku. Ale niby później założony do sprzedaży oryginał, który tam był wcześniej. Niestety bez tej metalowej kieszeni i radio podskakuje. Natomiast radio funkcjonuje. Nie prosi o żaden kod trzyma stacje radiowe w pamięci jak i resztę ustawień. Tylko nie włącza się ze stacyjką to jest wina tego, że nie wpisał ktoś kodu do niego? Na zdjęciach widać, na których pinach jest prąd. Prawy dolny róg prąd jest cały czas, a po przekręceniu klucza lewa góra. Na tym schemacie jest jakiś pin Can zaraz obok tego pinu, w którym jest prąd cały czas. Czy ktoś po prostu tego pinu nie zamienił miejscem do nie seryjnego radia żeby ISO pasowało, a jak zmienił na oryginalne radio to nie zapomniał przełożyć do pinu can?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850780 Wysłany: 11 Lis 2019, 10:26; 
 Temat postu: Re: Radio się nie włącza z zapłonem. Start stop, centralny z
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Jeśli chodzi o start stop to naładuj dobrze prostownikiem akumulator i sprawdź wtedy czy zadziała. Jeśli chodzi o radio to ono nie woła kodu, sprawdza je body czy to jest to radio przypisane do niego (wg mnie to nie jest radio z tego samochodu). W wątku o dokładaniu radia w GP użytkownicy oddawali je do fachowców które je rozkodowywali. Skoro masz ramkę do nieoryginalnego radia, a do oryginału nie ma to wg mnie tam było dokładane to aftermarketowe. Sprawdź po VIN w eperze jakie miał wyposażenie Twój samochód i czy tam jest radio wymienione. Sterowanie w kierownicy masz? Jak było oryginalne radio to na 99% ono też powinno być.
Pozostaje Tobie rozkodowanie radia przez fachowca (jeśli są kabelki łączące po can z body to wtedy zadziała) lub założenie tego co było prędzej.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850796 Wysłany: 11 Lis 2019, 21:21; 
 Temat postu: Re: Radio się nie włącza z zapłonem. Start stop, centralny z
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 10 Lis 2019,
Posty: 4
Sterowania w kierownicy nie ma, jak i całego systemu Blue&Me. Punta Evo chyba bez radia nie wychodziły żeby ktoś montował tam jakiegoś Pioniera na start i później żeby wyglądało na oryginalne to wmontowali to jajko. Jeśli to ma coś wspólnego z wyposażeniem w radia to w drzwiach są 2 głośniki 16cm i tweeter, oryginały przynitowane. Z tego co sprzedawca mówił to ktoś sobie podmienił radio na takie co mógł podłączyć AUX i USB, a jak sprzedawał to wyjął radio i włożył to co było oryginalnie. Mam tą kartę niebieską z kodem do elektroniki i do kluczyka nie wiem czy ten kod do radia też jest bo chyba ma 5 cyfr, a nie 4 jak przeważnie i piątką na radiu się zatwierdza.
ZFA19900000779590 to jest jego vin.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850860 Wysłany: 15 Lis 2019, 23:38; 
 Temat postu: Re: Radio się nie włącza z zapłonem. Start stop, centralny z
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Sprawdziłem po VIN i w wyposażeniu posiada tylko instalację radiową. Te radia nie wołają kodu, nigdzie go nie znajdziesz. One są przypisane do Body kompa i komp wie, że to jego radio, wstawienie z innego auta powoduje te objawy które piszesz. Dodatkowo, skoro samochód nie miał oryginalnego radia mogą być braki w instalacji elektrycznej łączącej Body z radiem (to można łatwo dodać).

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850899 Wysłany: 18 Lis 2019, 13:32; 
 Temat postu: Re: Radio się nie włącza z zapłonem. Start stop, centralny z
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 10 Lis 2019,
Posty: 4
Czyli muszę poprowadzić 2 kable od radia do kostki OBD. Can A do pinu 9, a B do 1. Wtedy radio czy komp nie zaśpiewa sobie o kod? Wtedy mam podać kod kompa czy jakoś po numerach radia ściągnąć kod do radia i wpisać kod radia? Jest może jakiś sklep Fiata z oryginalnymi częściami akcesoryjnymi? Do Bmw jak kupowałem szufladę na zmieniarkę to było tego dość trochę, tutaj do Fiata tylko na allegro widzę całe ramki z guzikami na górze. A potrzebuje samą metalową szufladę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850910 Wysłany: 18 Lis 2019, 14:41; 
 Temat postu: Re: Radio się nie włącza z zapłonem. Start stop, centralny z
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 19 Paź 2019,
Posty: 7
Wpisz sobie w google frazę "eper online".

Odszukaj odpowiedni model auta, potem sekcję i znajdź w katalogu interesujący Cię element. Niekiedy w ASO są niższe ceny niż na allegro. Warto zapytać.

Tu masz nr kieszeni :


Załączniki:

Góra
 Profil  
 
 
 Post #850920 Wysłany: 18 Lis 2019, 20:02; 
 Temat postu: Re: Radio się nie włącza z zapłonem. Start stop, centralny z
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Jeśli chodzi o instalację to chyba właśnie dwa kable trzeba dodać i jak to nie pomoże to musisz wtedy dać jeszcze radio do speca który je rozkoduje. Pisałem Tobie powyżej, że nie ma żadnych kodów ani do radia, ani do body, po prostu radio i body mają przypisane siebie, każdy inny układ jest błędem i nie działa. Odsyłam Ciebie do tematu w GP o dokładaniu fabrycznego radia. Wysłałem też Tobie na PRIV zestawienie wyposażenia Twojego Punto wg eper.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO