You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #853223 Wysłany: 21 Cze 2020, 23:45; 
 Temat postu: Punto 1.2 8v- słaby, brak mocy
Offline
Forumowicz

Imię: Jarek
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Cze 2020,
Posty: 4
Witam zakupiłem Fiacika 1.2 8v z dość sporą ilością usterek, osłona filtra powietrza uszkodzona popękana , podciśnienia również , świece itd- kompletnie nie chciał jechać. Wymieniłem rozrząd ( ustawiony na znakach więc trójkącik na głowicy na kole na wałku rozrządu + pkt 0 na kole zamachowym na znaku ). Świecie, przewody , obudowa filtra powietrza, podmieniona cała przepustnica ( na linkę ) wyczyszczona zrobiona adaptacja. I teraz parametry w sensie prac silnika od razu uległa poprawie, ale nie do końca. Mianowicie: na wolnych obrotach , obroty stoją w miejscu ale szczela w wydech ( tak jakby było wypadanie zapłony na LPG )- GAZ ma. Kolejna sprawa z dołu jedzie ale na wyższym partiach ewidentnie " coś go trzyma " słaby spalanie gazu 11l. benzyny też dużo, zarówno na PB jak i na LPG. Rozrząd jak pisałem mimo że wymieniłem to miesiąc później raz jeszcze sprawdziłem, wywaliłem nawet katalizator nic nie pomogło. Świece NGK spr szczelina, przepustnica raz jeszcze umyta nic. Ciśnienie na cylindrach 14 i 13. Podciśnienia sprawdzone. Jedyne co wyszło że w kolektorze ssącym ma za duże trochę ciśnienie - ale nic mi to nie mówi, mechanikowi też nie. Na kompie 0 błędów.

I teraz co dalej:
- mapa benzyny albo wtryski - ale z drugiej strony na LPG powinien chodzić
- czujnik położenia wału mimo że błędu nie wskazuje
- pompa paliwa, ale znowu na LPG by chodził normalnie
- cewka - ale też powinien pokazać błąd ?

Jakieś sugestie ?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #853225 Wysłany: 22 Cze 2020, 09:33; 
 Temat postu: Re: Punto 1.2 8v- słaby, brak mocy
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
jaki masz ten gaz? i tu na początek uwaga - silnik musi na benzynie pracować bez zarzutu, jeżeli na benzynie będzie coś nie tak, to na LPG w najlepszym wypadku będzie tak samo, z reguły na LPG wszelkie usterki objawiają się ze zdwojoną siłą, zakręć zawór na butli i nie odkręcaj dopóki nie ogarniesz podstawowego paliwa
sonda lambda do sprawdzenia, to tak na prawdę jedyny czujnik który informuje sterownik o procesie spalania, na podstawie wskazań sondy są wprowadzane korekty dawki paliwa, może jest uszkodzona i dlatego paliwo leje się strumieniem do cylindrów


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853226 Wysłany: 22 Cze 2020, 11:25; 
 Temat postu: Re: Punto 1.2 8v- słaby, brak mocy
Offline
Forumowicz

Imię: Jarek
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Cze 2020,
Posty: 4
Na kompie na parametrach 100% pewnością diagnoza że sondy są ok, bo są 2 szt. Odebne mu kostkę od pompy paliwa, może podaje jedno i drugie paliwo już sam nie weim.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853227 Wysłany: 22 Cze 2020, 12:43; 
 Temat postu: Re: Punto 1.2 8v- słaby, brak mocy
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
nie odłączaj pompy paliwa tylko zakręć zawór na butli, najpierw masz naprawić benzynę, a jak to ogarniesz to wtedy będziesz się bawił w lpg, bo lpg to tylko dodatek i ten dodatek nigdy nie będzie działał dobrze dopóki silnik zasilany benzyną będzie działał źle
napisz jeszcze jaką masz instalację gazową


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853229 Wysłany: 22 Cze 2020, 16:14; 
 Temat postu: Re: Punto 1.2 8v- słaby, brak mocy
Offline
Forumowicz

Imię: Jarek
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Cze 2020,
Posty: 4
Ok, dziś podmieniam czujnik położenia wału korbowego, mam możliwość w razie co oddać. I co dalej sprawdzać co jeszcze możesz mi podpowiedzieć sondy pracują właściwie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853230 Wysłany: 22 Cze 2020, 16:43; 
 Temat postu: Re: Punto 1.2 8v- słaby, brak mocy
1. Rozrząd ustawiony na znaki i zero na kole zamachowym, ale które znaki (te same silniki 8V w Punto 1 i 2 mogły mieć inny "znak" dla koła wału korbowego, odlew bloku ma tam inny kształt) oraz przed, czy po napięciu paska znaki się zgrywają?
Piszesz w dziale Punto2, a w profilu masz teraz Punto1...

2. Druga rzecz tak samo ważna jak rozrząd, ale najczęściej zaniedbywana: luzy zaworowe! Płytki wymienne.
Efekt ten sam co na przestawionym rozrządzie. Brak mocy (najczęściej z góry albo z dołu obrotów + zależne od temperatury silnika).

3. "Trochę za duże ciśnienie" w dolocie = za słaba próżnia? Do sprawdzenia punkty 1 i 2. Ewentualnie są wycieki próżni.
Co to za "mechanik", że jemu nic to nie mówi? "Zawodowiec", który nie ogarnia starego silnika rodziny FIRE?

4. Inne, jakiś czujnik może (MAP, temperatura, lambda, położenia wałków na końcu).

5. Może coś z paliwem (pompa, wtryski). Albo zapłonem jednak (cewki).

6. Awaria sterownika (ECU), zdarzało się (są tematy na forum). Wszystko sprawne, ale auto źle jeździ (błędów brak).


Góra
  
 
 
 Post #853232 Wysłany: 24 Cze 2020, 07:56; 
 Temat postu: Re: Punto 1.2 8v- słaby, brak mocy
Offline
Forumowicz

Imię: Jarek
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Cze 2020,
Posty: 4
O pmx007p1 coś widzę się dzieje może po takich sugestiach się uda, więc po kolei:

1. Na głowicy jest trójkącik , który w linii prostej ponieważ przyłożyłem kątomierz zgrywa się na znaku na kole wałka rozrządu na 100%, na pasku napiętym jechałem 3 razy grzechotką dookoła aby sprawdzić znaki. Drugi znak 0 na kole zamachowym również trójkącik skierowany w dół zgrywa się na znaku na kole ( jechałem dosłownie p 1/10 mm ) jak pisałem 3 razy- PERFEKT - plus kontrola 2 mechaników przy mnie.

2. Źle zaznaczyłem Punto 2002r.

3. Wycieki próżni co masz na myśli ?

4. Lamda spr- chodź dzisiaj pokazał mi błąd lambdy przed katem , ale go skasowałem nie wrócił. Czujnik w kolektorze czyli map sensor wyczyszczony po odłączeniu ewidetnie zachwiał silnikiem i wywalił CHECK znaczy działa. Położenie wałków na końcu- przecież to 8V nie 16 V.

5. Pompa paliwa zrobiłem jednak taki manewr : odpaliłem na benzynie zagrzał się przełączył na LPG i odpiełem wtyczkę z pompy paliwa- na postoju dalej lekko rzuca silnikiem ale pojechałem się przejechać i nic to samo. Więc wyeliminowałem ewentualnie pobór LPG i paliwa.

Zastanawiam się cały czas nad cewka ? Nie podmieniałem jej ( miałem zejść wieczorem i popsikać na nią zraszaczem ale nie zrobiłem tego )- sam już nie wiem czy nie wymyślam.

6. Czy ECU o tych samych nr podmienione pojedzie chyba nie bo jest imo ?

Jakieś dalsze pomysły ?

Dziękuje za zainteresowanie :)

[ Dodano: 24 Cze 2020, 07:56 ]

1. Jednak odłączyłem pompę nic to samo dalej kuleje i rzuca silnikiem

2. Podmieniłem 2 cewki nowe nic dalej to samo

3. Zdemontowałem filtr powietrza - dalej to samo

4. Wyczyściłem czujnik położenia wału- dalej to samo

Ręce opadają, Panowie pomóżcie coś bo bo zezłomuje tak mnie denerwuje


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO