You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 16:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #854569 Wysłany: 29 Lis 2020, 18:03; 
 Temat postu: Słabe ogrzewanie
Offline
Forumowicz

Imię: Damian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 29 Lis 2020,
Posty: 4
Część
Mam problem z słabym ogrzewaniem.Termostat wymieniłem węże od chłodnicy i nagrzewnicy ciepłe.Moze źle odpowietrzam układ.Ktos pomoże jak zrobić to poprawnie na ciepłym czy zimnym silniku. Dodam że na 2 leci trochę jakby ciepłe ale na 3 i 4 już jest chłodne.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #854572 Wysłany: 30 Lis 2020, 05:00; 
 Temat postu: Re: Słabe ogrzewanie
Starsze Fiaty (benzyniaki FIRE 8V) miały nieco trudniejsze odpowietrzanie (dopiero w Grande dali zbiornik wyrównawczy).
Powinny być dwa punkty, na chłodnicy i na wężu z tyłu gdzieś za przepustnicą (niestety ona jest najwyższym punktem układu - źle to wykonali).
Wstępnie odpowietrzasz na zimno, najpierw niższy punkt (wąż), później wyżej (chłodnica), węże można przy tym pościskać kilka razy. Następnie można odpalić auto i przygazować lekko, powinny jeszcze bąble polecieć (przy sprawnym silniku - uszczelka głowicy - powinno się nawet dać całkowicie nagrzać płyn na otwartym układzie, bez efektu wypluwania go). Ustawienie auta krzywo (np. jedno koło na krawężnik), aby wlew na chłodnicy był najwyżej, powinno pomóc. Poziomu cały czas pilnować (MAX albo nieco powyżej).
Mimo to normalne może być, że po ochłodzeniu znowu będzie za mało płynu. Wtedy dolej i obserwuj poziom po następnej podróży (czyli cyklu: nagrzewanie -> ochłodzenie silnika).

Słabe ogrzewanie poza zapowietrzeniem może wynikać z zapchanej starej nagrzewnicy. Jaki masz płyn? Czysty, czy syf w układzie pływa? Kiedyś w Punto 1 miałem podobnie, ogrzewanie coraz gorsze. Później zaczęło przybywać syfu w płynie (a płynu nieco ubywać). Parę miesięcy później się okazało, że to uszczelka głowicy...

Po drugie, powietrzem zimne/ciepłe w większości Fiatów sterują klapy powietrza (w innych markach są zawory na wężach). Może klapy nie działają (zablokowana lub ma ograniczony zakres, nie dochodzi - wewnątrz - do maksymalnie czerwonego pola, mimo, że pokrętło jest "na maxa na ciepłym").


Góra
  
 
 
 Post #854575 Wysłany: 30 Lis 2020, 05:38; 
 Temat postu: Re: Słabe ogrzewanie
Offline
Forumowicz

Imię: Damian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 29 Lis 2020,
Posty: 4
Dzięki.Plyn mam czysty wymieniłem go na nowy w sobotę razem z nowym termostatem bo myślałem że to może on nawalił.A wracając do tego odpowietrzenia jak rozumiem to postawienie go na lekkiej górce da taki sam efekt że najwyższym punktem będzie ten wąż do nagrzewnicy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #854578 Wysłany: 30 Lis 2020, 15:53; 
 Temat postu: Re: Słabe ogrzewanie
Nie nagrzewnicy, tylko odpowietrznik chłodnicy albo wlew płynu (otwarty w trakcie procedury) powinien być najwyżej.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO