You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #854938 Wysłany: 14 Sty 2021, 00:08; 
 Temat postu: Znikający prąd
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Alicja
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Cult
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 07 Paź 2012,
Posty: 652
Powiem Wam, że takich kwiatków to się nie spodziewałam. Od około 1,5 roku mamy problem z prądem. Początkowo był nie zauważalny. Obecnie jest to więcej niż irytujące. Auto jeździ po czym potrafi na następny dzień nie odpalić. Ładuje do pełna aku, wystarczy na 3/4 dni stania i znów pusty. Przebujałam się już po 4 mechanikach. Mam w przeciągu 8 lat 3 akumulator w tym dwa w przeciągu 3,5 roku. Alternator był na regeneracji. Wymieniony został główny przewód plusowy do aku, wymieniony zamek drzwi PP, bo się nie zamykały. Odłączył się Blue and me. Odłączył się start/stop (choć tego nie zaluJe). Bezpieczniki w porządku. Żadnych błędów na komputerze. A prąd jak znikał tak znika. Brak mi już pomysłów. Może ktoś z Was miał podobny problem??? Nieukrywam, że przecież wymiana każdej części elektrycznej w aucie mija się z celem..... niewiem ? Abs, czujnik biegu neutralnego ? Już różne głupoty wyczytuje na internetach...

_________________
Puntolot czyli MultiAir z podtlenkiem gazotu :E oraz do tego Mały Starszy Brat - Fiat 126pe ! :E
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #854940 Wysłany: 14 Sty 2021, 00:12; 
 Temat postu: Re: Znikający prąd
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 24 Sie 2007,
Posty: 579
Pomógł: 7
Wyciągaj po jednym bezpieczniku i zobaczysz który układ pobiera prąd :D

_________________
PUNTO S 1.1 1997


Góra
 Profil  
 
 
 Post #854942 Wysłany: 14 Sty 2021, 00:30; 
 Temat postu: Re: Znikający prąd
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Alicja
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Cult
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 07 Paź 2012,
Posty: 652
jarosz19 napisał(a):
Wyciągaj po jednym bezpieczniku i zobaczysz który układ pobiera prąd :D



Ło Panie... ale ! Faktycznie - sprawdzane były bezpieczniki czy sprawne. A niewiem czy sprawdzane pod względem jaki piszesz. Dziękuje za rade, spróbujemy :)

_________________
Puntolot czyli MultiAir z podtlenkiem gazotu :E oraz do tego Mały Starszy Brat - Fiat 126pe ! :E
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #854943 Wysłany: 14 Sty 2021, 00:38; 
 Temat postu: Re: Znikający prąd
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
Napisałeś że naładowany akumulator starcza na kilka dni postoju. Czyli rozumiem że chodzi tu o problem z "poborem prądu spoczynkowego"? Z "odłączył się blue and me" masz na myśli że nie działa? Całkiem czy częściowo? Błędy sprawdzane mes-em czy jakaś adroidowa apk-ą? "Żadnych błędów na komputerze" oznacza brak błędów w sterowniku silnika czy brak błędów w żadnym ze sterowników(Chodzi mi czy Mes-em sprawdzane były błędy tylko samym elm-em, czy była też podpinana żółta przejściówka?

Na pewno bym zaczął od znalezienia przyczyny zbyt dużego prądu spoczynkowego (a na sam początek, sprawdził jak duży jest pobór prądu spoczynkowego), bo reszta usterek może być tylko "powikłaniem"

Sugerowałbym też pobranie elearn-a do grande punto (bo niestety do PE/P2012 nie ma elern-a dostępnego, tylko keyelern z płatnym dostępem ale na szczęście jakoś dużo się w tej instalacji nie zmieniło) żeby mieć dostęp do schematów elektrycznych


P.S W wątku o swoim punciaku wrzuciłaś że masz pobór 0.2V(olta). Czy nie chodziło ci przypadkiem o 0.2A(mpera) ?

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855154 Wysłany: 30 Sty 2021, 10:11; 
 Temat postu: Re: Znikający prąd
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Alicja
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Cult
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 07 Paź 2012,
Posty: 652
Jachaś napisał(a):
Napisałeś że naładowany akumulator starcza na kilka dni postoju. Czyli rozumiem że chodzi tu o problem z "poborem prądu spoczynkowego"? Z "odłączył się blue and me" masz na myśli że nie działa? Całkiem czy częściowo? Błędy sprawdzane mes-em czy jakaś adroidowa apk-ą? "Żadnych błędów na komputerze" oznacza brak błędów w sterowniku silnika czy brak błędów w żadnym ze sterowników(Chodzi mi czy Mes-em sprawdzane były błędy tylko samym elm-em, czy była też podpinana żółta przejściówka?

Na pewno bym zaczął od znalezienia przyczyny zbyt dużego prądu spoczynkowego (a na sam początek, sprawdził jak duży jest pobór prądu spoczynkowego), bo reszta usterek może być tylko "powikłaniem"

Sugerowałbym też pobranie elearn-a do grande punto (bo niestety do PE/P2012 nie ma elern-a dostępnego, tylko keyelern z płatnym dostępem ale na szczęście jakoś dużo się w tej instalacji nie zmieniło) żeby mieć dostęp do schematów elektrycznych


P.S W wątku o swoim punciaku wrzuciłaś że masz pobór 0.2V(olta). Czy nie chodziło ci przypadkiem o 0.2A(mpera) ?


Wiec tak.... wszystko się zgadza jak napisałeś. Tak to jest jak auto nie idzie do tego elektryka co potrzeba.
Tak pobierał 0.2A. I winne było upalone B&M.... ono robiło takie spusztosZenie. Tylko ze jak się niema czasu samemu grzebać przy aucie, to takie kwiatki. Trafiłam dopiero teraz do warsztatu zajmującego się tylko Fiatami Alfami Lanciami. Czyli wszelkiej maści włoszczyzną. Odrazu powiedzieli ze to i się sprawdziło.... a ja jak głupia szukałam niewiadomo czego. Ten warsztat ma MESa. Ma wszystko i co najważniejsze mają wiedzę jeśli chodzi o Włochy.

[ Dodano: 30 Sty 2021 09:11 ]

Jachaś napisał(a):
Napisałeś że naładowany akumulator starcza na kilka dni postoju. Czyli rozumiem że chodzi tu o problem z "poborem prądu spoczynkowego"? Z "odłączył się blue and me" masz na myśli że nie działa? Całkiem czy częściowo? Błędy sprawdzane mes-em czy jakaś adroidowa apk-ą? "Żadnych błędów na komputerze" oznacza brak błędów w sterowniku silnika czy brak błędów w żadnym ze sterowników(Chodzi mi czy Mes-em sprawdzane były błędy tylko samym elm-em, czy była też podpinana żółta przejściówka?

Na pewno bym zaczął od znalezienia przyczyny zbyt dużego prądu spoczynkowego (a na sam początek, sprawdził jak duży jest pobór prądu spoczynkowego), bo reszta usterek może być tylko "powikłaniem"

Sugerowałbym też pobranie elearn-a do grande punto (bo niestety do PE/P2012 nie ma elern-a dostępnego, tylko keyelern z płatnym dostępem ale na szczęście jakoś dużo się w tej instalacji nie zmieniło) żeby mieć dostęp do schematów elektrycznych


P.S W wątku o swoim punciaku wrzuciłaś że masz pobór 0.2V(olta). Czy nie chodziło ci przypadkiem o 0.2A(mpera) ?


Wiec tak.... wszystko się zgadza jak napisałeś. Tak to jest jak auto nie idzie do tego elektryka co potrzeba.
Tak pobierał 0.2A. I winne było upalone B&M.... ono robiło takie spusztosZenie. Tylko ze jak się niema czasu samemu grzebać przy aucie, to takie kwiatki. Trafiłam dopiero teraz do warsztatu zajmującego się tylko Fiatami Alfami Lanciami. Czyli wszelkiej maści włoszczyzną. Odrazu powiedzieli ze to i się sprawdziło.... a ja jak głupia szukałam niewiadomo czego. Ten warsztat ma MESa. Ma wszystko i co najważniejsze mają wiedzę jeśli chodzi o Włochy.

_________________
Puntolot czyli MultiAir z podtlenkiem gazotu :E oraz do tego Mały Starszy Brat - Fiat 126pe ! :E
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO