You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 07:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #855057 Wysłany: 23 Sty 2021, 17:32; 
 Temat postu: Radio android 9 cali - tylko dla punto evo, 2012+
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Easy
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 21 Lip 2012,
Posty: 8
Poniższą instrukcję montażu radia podzieliłem na 3 niezależne sekcje (można nie czytać wszystkich jak ktoś nie chce).

A więc:
I - analiza i przegląd możliwości dostępnych na rynku
II - Wybór i budowa
III - podsumowanie (zdjęcia finalne)

Zaczynamy.
Cz. I
Ze względu na to, że przy zakupie auta przycebuliłem i wybrałem wersję bez fabrycznego Blue&Me.
Z analizy pomijam też radio oryginalne fabryczne (bez aux) ponieważ takie mam i czas na "coś więcej" na miarę 2020 roku.
Wstępnie zacząłem analizować dostępne możliwości i ich zalety i wady (wg. mnie)
1. Montaż używanej jednostki Blue&Me + jako opcjonalnie nawigacja TomTom
Załącznik:


Zalety:
- cena używki centralki ~150 zł
- po instalacji działanie jak z fabryki
- możliwość wybierania głosowego lub na kierownicy (chyba nie miałem nie jestem pewien)
- obsługa z kierownicy
- obsługa aux (pendrive z muzyką itp.)
- dobre to było na lata projektu grande punto czyli ok 2006 roku.

Wady:
- wg. mnie dosyć stare rozwiązanie - ma już swoje lata
- być może problemy z połączeniem z niektórymi telefonami (coś kiedyś czytałem)
- brak wyświetlacza w rozumieniu duży (tylko malutki przy zegarach)
- w moim przypadku konieczność dorobienia instalacji

Aby było coś więcej niż tylko zestaw głośnomówiący + aux można by dodać jeszcze Nawigację TomTom
Załącznik:


Zalety:
- jak z fabryki i tylko tyle

Wady:
- cena używki z 600-700 zł a dostępność używek prawie nie ma
- prawdopodobnie brak aktualizacji mapy
- tylko mapa TomTom (jakieś przeróbki/ zmiana mapy może by się dało, ale z racji "popularności" tego w Polsce będzie ciężko

Podsumowując od ok 200 do 1000 zł za mocno przestarzałą funkcjonalność. Ta wersja odpada.

2. Montaż radia 1DIN w kieszeni po oryginalnym radiu
Załącznik:


Zalety:
- duża ilość dostępnych modeli wyświetlaczem LCD wysuwanym i bez itp.
- ceny od 50 zł do ...... dużo

Wady:
- wersje z wysuwanym ekranem może mają dodatkowe funkcje, ale cena i wygląd są na nie
- radio jest wg mnie za nisko

Dla mnie ta wersja też odpada

3. Dedykowane radio Android z aliexpress czy innych sklepów
Załącznik:


Zalety:
- wygląda prawie jak fabryczne radio
- instalacja P&P lub prawie (może trzeba jakiś kabelek dociągnąć)
- dodatkowe funkcje jak np. kamera cofania, obsługa przycisków na kierownicy, nawigacja, internet instalowanie aplikacji, bluetooth, zestaw głośnomówiący itp.

Wady:
-mały ekran w większości ok 6cali (to w telefonie mam większy :> )
-cena min 150$ do nawet 400$ zależnie od wersji (+ możliwe cło i vat) sensowna wersja pod względem Ram-u i Flash to już ok 250$
-dalej lokalizacja radia dosyć nisko co przy małym wyświetlaczu może utrudniać obsługę
- ze względu na powyższe może wpływać na bezpieczeństwo prowadzenia (pewnie kwestia przyzwyczajenia i jakoś to by było)

Opcja fajna dla osób które nie chcą ingerować w auto i mają instalacje prawie P&P
Dla mnie ta opcja odpada ze względu na mały wyświetlacz, cenę i też to, że jest trochę za nisko (chodź to bym przeżył/przyzwyczaił się).

4. Przeróbka konsoli i przystosowanie do montaży radia 2DIN (jakiegoś taniego Androida)

Tym razem Fiat przycebulił i zaprojektował "dziwne" miejsce do montażu radia. Może z oryginalnym radiem w 2010 roku (dla punto evo) wyglądało to ładnie, ale wg. mnie mógł już zrobić miejsce na montaż 2DIN a tu jest tak ok 1,5DIN.
Z tego powodu na internetach znalazłem, że ktoś czy jakaś firma zaprojektowała plastiki do zrobienia modyfikacji deki rozdzielczej tak, aby mieściło się radio 2DIN. Na zdjęciu poniżej widać jak to wygląda.
Załącznik:

Załącznik:


Dzięki temu można montować radia 2DIN "zwykłe" jak i te z androidem, które są przystosowane pod te rozmiary i tańsze niż te dedykowane do Punto z punktu powyżej
Zalety:
- możliwość montażu radia 2DIN
- dzięki temu można by zamontować radio android 2DIN (wyświetlacz ok 7 cali)
- instalacja znacznie tańszego radia android "uniwersalnego"

Wady:
- dostępność (nie weryfikowałem, ale chyba tylko w sklepach internetowych w GB lub DE)
- cena jaka występuje w tych sklepach jest spora jak za takie małe kawałki plastiku
- czy dalej jest to dostępne ? to trudno powiedzieć (raczej niszowy produkt)
- wygląd plastików taki trochę słaby i zmiana obejmuje aż do kratki wentylacyjnej pasażera

Temat raczej jako ciekawostka i z powodu minusów też odpada

5. Montaż oryginalnego radia fiatowskiego
- dla mnie nie brane pod uwagę, bo właśnie go chciałem zmienić na coś nowocześniejszego

6. Montaż tabletu Nexus 7 2012 na stałe i dodanie dodatkowych funkcji do niego - przeróbka już istniejącego u mnie wcześniej rozwiązania tymczasowego/prowizorki.
Prowizorki wytrzymują najdłużej :lol:
Załącznik:


Załącznik:


Zalety:
- obecne rozwiązanie jest "mobilne" - można wyjmować w dowolnej chwili
- tanie w wykonaniu (nie licząc tabletu, który mógł być również wykorzystywany poza autem)
- mapy działają w miarę sprawnie + ew. wymiana tabletu na inny wydajniejszy
- wyświetlacz 7 cali

Wady:
- możliwość wyjmowania co powoduje dosyć częste zapominanie go wziąć z domu ze sobą jak potrzebny :-)
- konieczne podłączanie do ładowarki podczas pracy co zajmuje zapaliczkę + dyndające kable
- tylko nawigacja a inne funkcje wymagały by dokonania przeróbek poniżej opisane.
- bateria w tablecie zaleta i wada szczególnie w lecie pozostawiona w mocno nagrzewającym się aucie mogła by się zapalić (jakieś ryzyko jest)
- do każdego tabletu potrzeba jest indywidualnego wykonania "mocowania"
- ogólnie na tamte czasy czyli ok 2013 roku było to znośne i budżetowe rozwiązanie przy odrobinie zdolności koniecznych na zrobienie uchwytu
- z każdym kolejnym rokiem co raz rzadsze używanie - telefony komórkowe z coraz większymi wyświetlaczami i nie chciało mi się brac dodatkowo tabletu.

Ogólnie na tamte czasy się w miarę sprawdziło - jako nawigacja i nawet myślałem o rozbudowie tego i dodaniu kamery cofania, zestawu głośnomówiącego, czy podłączeniu głosu do radia przez dodatkowe urządzenia. Było kilka instrukcji w necie o takich modyfikacjach dla Nexusa, ale temat był ciągle odkładany przeze mnie gównie przez wg. mnie kłopotów z obsługą i problemów - prawdopodobnie mało stabilnej pracy i nie takiej user friendly.

7. Kupno radia android uniwersalnego z dostępnych u chinczyka
Załącznik:


Zalety:
- duży wybór - jak się zepsuje to można go zastąpić takim samym lub inną nowszą wersją
- wersje z różną ilością ramu, pamięci flash itp.
- generalnie do wyboru większe wyświetlacze powiedzmy od 7 cali , 9, 10 a nawet ala Tesla pionowe czy regulowane i związku z tym różne ceny.
- wersja podstawowa radia ma prawie wszystko to co chciałem mieć dodatkowego (nie mówię o wersjach za setki $$$)

Wady:
- jak pisałem wcześniej z powodu cebulanctwa fiata nic większego niż 1DIN nie wejdzie w oryginalne miejsce po radiu
- większe rozmiary wyświetlacza powodują, że radio będzie wystawać z deski a dodatkowo jest problem z dojściem i zamontowaniem go do kieszeni od tyłu(piszę o radiach bez zdejmowalnego lcd i raczej tańszych)
- fajniejsze i wyglądające na lepiej dopracowane radia, które maja zdejmowalny panel są niestety sporo droższe.
- większość posada normalne wymiary radia czyli wymaga montażu w miejscu po oryginalnym radiu


Już prawie się decydowałem na któryś z tych radyjek aby mieć coś z większym wyświetlaczem niż 6 cali niż te z pkt. 3 i tańsze - ale pojawiło się ONO. Radyjko android, które ma płytką dup.. tył. Z wersji jakie są dostępne to były 7 cali, 9 cali i 10 cali (dość tanie - jakby nie wyszło tak jak chciałem to mała strata).
Ze względu na dosyć grubą obudowę LCD-ka w wersji 7 cali - została wyeliminowana.
W boju ostały się wersje 9 i 10 cali. Szybkie pomierzenie podawanych wymiarów na stronie wskazało zwycięzcę.
Będzie to wersja 9 cali (10 jest trochę za duża do tego co chcę zrobić)
Załącznik:


Załącznik:



A więc wygrywa radio 9 cali w "bogatszej" wersji 2G ramu i 32G flash - ok 100$ :-)

Więc pora na budowę (w sumie czekało na swoją kolej ok pół roku :-) po zakupie ). A zdradzając nieco będzie to połączenie punktu 6 i 7.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cz. II
Tak jak pisałem powyżej wymiary wskazują że powinno się zmieścić, więc pora zacząć robić ramkę trzymającą radio:
Profil U do płyt gipsowo-kartonowych wydaje się dobrą opcją.
Załącznik:


i po dalszych pracach poniżej finalnie wykonana ramka montażowa
Załącznik:


Image

Teraz pora na wykonanie osłony czy tam obudowy. Jest to najbardziej czasochłonny element tego montażu i wymaga jednak trochę zdolności manualnych.
Załącznik:


Załącznik:


Image

I pozostała część okazała się równie trudna jak dla mnie - czyli malowanie. Wybrałem (tak to sobie wymarzyłem :) ), aby obudowa była tak jak oryginalna czyli czarna błyszcząca - piano black czy jakoś tak. A chyba jest to jeden z trudniejszych kolorów do zrobienia samodzielnie - nie mając profesjonalnych narzędzi, wprawy. Po paru manualach na youtube - jestem gotowy do działania.
Finalnie wyszło w miarę ok (4 warstwy czarnego i 5 warstw bezbarwnej farby), chodź z bliska widać pewne niedociągnięcia.
Załącznik:



Załącznik:


Image

Pozostało zrobić instalację do podłączenia radia. Zrobiłem ją jako niezależną od instalacji oryginalnej, aby można było odłączyć w każdej chwili i przywrócić oryginalne radio. To samo tyczy się obudowy radia - po wymianie na oryginalną część panelu nawiewu (a tą część kupiłem dodatkowo) nie będzie widać jakiejkolwiek ingerencji w auto. Taki "zabezpieczenie" moje w razie gdyby coś się nie udało i trzeba było by wrócić do radia oryginalnego. Acha instalacja na zdjęciu w wersji podstawowej tj. bez obsługi can (sterowania z kierownicy). Dodatkowe 2 długie kable, które widać są nie potrzebne to zasilanie kamerki VIOFO A129 Duo (+12, 12 po stacyjce, masa) + masa i podświetlenie (możliwe przydatne będzie do innego moda w przyszłości)
Załącznik:


+ podłączenie dodatkowych kabelków których tu nie widać: os sygnału GPS, kamery cofania, oraz sygnał video z kamerki viovo (wideo-out z kamerki podłączony w radiu do wejścia CVBS-IN) dzięki czemu mogę mieć też podgląd z kamerki samochodowej na ekranie radia - nie po wifi).

Po wielu godzinach pracy w przeciąganiu kabelków (i niecenzuralnych słowach :E ) finalnie radio prezentuje się tak:
Załącznik:


Załącznik:


Załącznik:



A w miejscu radia oryginalnego kupiłem "zaślepkę" którą fiat montował jak ktoś nie miał radia - dzięki temu mam półkę na komórkę i wyprowadzone kable usb z radia.
W między czasie doszedł mi moduł CAN, aby można było sterować radiem z kierownicy (volume +/- , mute, home, za wiele niema ale działają przyciski z kierownicy i jest to wygodniejsze niż korzystanie z przycisków na radiu. Były z podłączeniem pewne kłopoty ponieważ chinczyk przysłał moduł bez instrukcji i później się przyznał że nie ma ( na zasadzie: "nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi" :cry: ). Znalazłem na innej aukcji podłączenie do fiata bravo i po analizie okazało się, że będzie to prawie taki sam schemat (poza złączem iso - w punto nie ma wszystkich). W każdym razie udało się podłączyć i canbus zaczął działać. Myślałem, że będzie też pokazywał odległość z czujników cofania - niestety nie pokazuje - szkoda :cry: ale jest pikacz i podgląd z kamery cofania :>
Załącznik:


Załącznik:



I tym sposobem zakończyłem montaż. Radio już działa od paru miesięcy i dodatkowo dodałem mu jeszcze (przez USB) czujniki ciśnienia w oponach oraz dodatkowy zewnętrzny moduł do obsługi android auto. Nie są to jakoś części ingerujące w auto instalację - dodatkowe zewnętrzne funkcjonalności
Wg. mnie wyszło prawie jak w BMW :hahaha:

Podsumowując:
Zalety:
- możliwość podłączenia tańszych radii z androidem - pod warunkiem, że mają z tyłu podobną obudowę (długość)
- duża dostępność i niska cena, jak się radio zepsuje to można łatwo kupić
- chinczyki ciągle modyfikują te radia i możliwe, że w tej samej obudowie będą nowsze wersje (szybszy procesor, więcej ramu itp.) - wymiary zewnętrzne raczej nie powinny się zmienić
- w razie czego można kupić np. samą elektronikę i przełożyć jak ktoś się zna (taką mam nadzieję)
- duży wyświetlacz, bluetooth itp ... ale o tym już wyżej na wstępie pisałem

Wady:
- największą wadą to jednak to, że nie ma dedykowanej obudowy do tej wielkości radia i trzeb było ją sobie zrobić
- o czym nie piszą sprzedawcy, ale jednak radio fm jest słabsze niż to co było w punto - potrafi zanikać sygnał gdzie oryginalne nie miało problemów
- spore niedoróbki softwareowe, potrafi się wyłączyć nawigacja itp, jak gra radio i włączy się komunikat z mapy to głoś tak na 1/10 sekundy zanika - taka "czkawka" trochę irytująca
- trzeba się pogodzić z tym, że nie jest to takie "bezobsługowe" jak oryginalne zestawy multimedialne z nowych aut. Tu zawsze trzeba będzie sobie coś dograć, ustawić pod siebie.
dla niektórych osób będzie to zaletą. Wg mnie podstawowe funkcję, które chciałem są OK.


--------------------------------
Część III + dodatkowe info jak chcecie to może już później odpowiem.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #855070 Wysłany: 24 Sty 2021, 12:01; 
 Temat postu: Re: Radio android 9 cali - tylko dla punto evo, 2012+
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
Kawał porządnego poradnika :salut:

Mi chodzi po głowie koncepcja przeróbki uchwytu od Tom-Tom-a pod telefon z podpiętym ładowaniem indukcyjnym/zwykły kabel + zmieniarka cyfrowa z Bluetooth Wefa. Może ekran trochę mały (bo z telefonu), ale poza tym moje wymagania spełniłoby (zestaw głośnomówiący,mp3 z USB albo telefonu, android auto z komunikatami z audio samochodu) a co dla mnie ważne, wygląd "come dalla fabbrica" :P

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855191 Wysłany: 04 Lut 2021, 02:14; 
 Temat postu: Re: Radio android 9 cali - tylko dla punto evo, 2012+
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
To teraz tak.
radio masz tak zamontowane, że wystaje poza obrys deski od góry i przesłania widoczność za co jest mandat i tak naprawdę zakaz dalszej jazdy podczas kontroli. Polecam przestudiować sobie przepisy. Druga sprawa to to, że te radia się mocno nagrzewają z tyłu podczas normalnej pracy - ok 70-80st. C a ty dojeb.... im w lato jeszcze 30 stopni - czyli albo uwali się od razu albo za jakąś chwilę jak dostanie takiej temperatury.
Co do wad montażu radia z allli dedykowanego.
Jeśli aj miałbym się tak pierd.... żeby to radio zamontować tak wysoko to bym to olał od razu. Druga sprawa - za nisko? A kto ogląda seriale podczas jazdy albo filmy? Z nawigacji korzysta się głównie kątem oka albo głosowo. Więc z dupy teoria serio.
Jeśli chodzi o parametry -2 GB ramu to za mało tak samo jak procek 4 rdzeniowy.
To tyle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855196 Wysłany: 04 Lut 2021, 21:14; 
 Temat postu: Re: Radio android 9 cali - tylko dla punto evo, 2012+
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
Złośnik napisał(a):
wystaje poza obrys deski od góry i przesłania widoczność za co jest mandat i tak naprawdę zakaz dalszej jazdy podczas kontroli


Czyli połowa nowych samochodów powinno nie zostać dopuszczone do ruchu przez wystające tablety? Albo montujący nawigacje lub nie daj borze tucholski tabletów na szybie to już chyba w ogóle od razu powinni podczas kontroli zostać rozstrzelani na miejscu :P

Efekt końcowy wiadomo, nie każdemu się musi podobać (dla mnie nie jest to super estetyczne, duży ekran i tak wysoko średnio się komponuje z wnętrzem, ale to nie mi ma się podobać i nie mi służy ;) )

A jak 2gb ramu i 4 rdzenie okaże się za mało, to zaletą tego patentu jest możliwość wymiany na mocniejszą jednostkę i tyle

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855211 Wysłany: 05 Lut 2021, 23:52; 
 Temat postu: Re: Radio android 9 cali - tylko dla punto evo, 2012+
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
Przecież TY masz to zamontowane na stałe. Takie Audio czy BMW mają to wysuwane/chowane, tak samo uchwyt do nawi czy telefonu - to jest demontowalne i to w mgnieniu oka. Rozumiem, ze swój sposób też tak masz rozplanowany?
Nie odbieraj tego jako jakiś atak w swoją stronę - ja biorę to z własnego doświadczenia.
To co już słyszałem od służbistów to głowa boli.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855218 Wysłany: 06 Lut 2021, 23:56; 
 Temat postu: Re: Radio android 9 cali - tylko dla punto evo, 2012+
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
Akurat w BMW to mają sterczące tablety na stałe (np. Piątka G30), tak samo mazdy. Albo żeby daleko nie szukać, tipo HB/SW mają tak samo ;) . Moim zdaniem jest dużo więcej innych "grzeszków" kierowców za które powinny "latać" dowody rejestracyjne, jak źle ustawione światła na przykład (koniec off-topu)

Ja nie czuję się atakowany ani jakoś nie bronię autora pomysłu ;) . Jak pisałem jeśli chodzi o estetykę to ja na taki sposób montażu bym się nie zdecydował. Jeżeli autor często korzysta z multimediów, to taki montaż jak najbardziej ma sens. Napisał fajny i obszerny poradnik dla kogoś kto może mieć podobny dylemat i zaprezentował swoje rozwiązanie problemu. Chwała mu za to

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855255 Wysłany: 09 Lut 2021, 02:03; 
 Temat postu: Re: Radio android 9 cali - tylko dla punto evo, 2012+
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Easy
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 21 Lip 2012,
Posty: 8
mały update:
dodam tylko, że moje zdjęcie jest zrobione dość nisko - poniżej zagłówka, a samo radio nie zasłania widoczności jest mniej więcej na równi z osłoną licznika (może z 1 cm powyżej) - także tego tematu nie chcę już poruszać.
tak zrobiłem i tak mam ...

Nie bronię za wszelką cenę mojego rozwiązania i możliwe, że zostanie zmienione jak pojawią się jakieś fajne, ładne i tanie radia, które będzie się dało "normalnie" zamocować ale z większym wyświetlaczem niż 6-7".

Wg. mnie to jakby się przeniosło kratki wentylacyjne na miejsce oryginalnego radia a to radio/ekran obniżyć o ok 5-6 cm to by było idealnie (też jakby był prostokątny a nie w kształcie odwróconego trapezu jak jest teraz)
Nawet myślałem o tym, ale niestety to już przekracza moje możliwości w przeróbkach. Dodatkowo pisałem, że z założenia miało to być dość budżetowe rozwiązanie z jego wszystkimi zaletami i wadami.
Po prostu chciałem mieć nowe funkcje, które nie są i nie będą dostępne w Punto (wiadomo czemu), a są obecnie standardem w coraz większej ilości aut. Napiszę, że do czasu zmiany auta na inne, w planach może za 2-3 lata i niestety nie będzie to Fiat (lub fiato podobne).
Co do takich modyfikacji to świetnie widać ile tego jest na Aliexpress dostępnego dla "popularnych" marek a ile dla Fiata. Fabryczne rozwiązania maja zalety i wady (cena, aktualizacje map i ogólnie nie nadążanie za zmianami - zbyt wolne, ale za to dopracowane w działaniu, chociaż ... szkoda pisać). Cały czas podkreślam, że nie piszę o autach premium, gdzie chyba to jest perfekcyjne dopracowane oraz wygląda i działa tak jak powinno.

Myślę, że to jest taki "trynd" i w nowych wersjach aut radia/multimedia wędrują coraz wyżej (może doczekamy się, aż będzie montowany duży ekran zamiast przedniej szyby :lol: ).
Jak myślicie - zgłaszać, że ukradli mój pomysł :?:
Toyota Yaris 2021:
Załącznik:



ps. wg @Złośnik to ta Toyota nie powinna dostać w ogóle homologacji za ten wyświetlacz zasłaniający pole widzenia.

A jeszcze z wad tego mojego radia i rozwiązania, o którym nie napisałem a teraz w zimę czasami przeszkadza nisko świecące słońce. Ekran nie jest matowy tylko błyszczący i świeci się jak psu....
Jeżeli chodzi o przegrzewania jak było sugerowane - ja na razie tego nie zauważyłem - na pierwszym obrazku widać odgiętą blaszkę w dolnym mocowaniu, aby skierować powietrze w dół z górnej kratki nawiewu, którą trochę przysłania radio. W środku trochę miejsca zostało i jak coś to się zamontuje dodatkowy wentylatorek (widziałem już takiego moda u ruskich).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO