You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 

Obecny czas: 15 Maj 2021, 01:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość

Post #855759 Wysłany: 31 Mar 2021, 15:49; 
 Temat postu: przeciągnięty interwał olejowy - potencjalne skutki
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Witam, rozglądam się za samochodem i zastanawiam się nad kupnem chevroleta cruze. Niestety właśnie odkryłem (na podstawie zdjęcia książki serwisowej), że ktoś przeciągnął interwał olejowy - przez 22 mies. przejechał około 45 kkm... Nie znam się na tym, ale z tego co słyszałem nawet podwojenie interwałów z 15 do 30 kkm już jest szkodliwe, a komuś się udało wykonać jego potrojenie :shock:
Moje PYTANIE brzmi: co mogło się stać? Przytarcie panewek? Czym to może skutkować - zatarciem silnika? Silnik to ECO-TEC 1.6.
Pierwsza wymiana oleju odbyła się po ok. 16 kkm, ostatnia po ok. 23 kkm, czyli tylko jeden, środkowy serwis został przeciągnięty - niestety znacznie. Całościowo samochód przejechał ok. 100 kkm. Ryzykować czy lepiej odpuścić? Z góry dzięki za rady i opinie.

Post #855762 Wysłany: 31 Mar 2021, 19:02; 
 Temat postu: Re: przeciągnięty interwał olejowy - potencjalne skutki
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
redot, oleje long life istnieją tylko z nazwy, po czasie już taki olej nie spełnia swojego zadania. Jeśli ktoś tak rzadko wymieniał to można się domyślać jak dbał o samochód... Osobiście bym odpuścił taki samochód.

Post #855789 Wysłany: 23 Kwi 2021, 23:46; 
 Temat postu: Re: przeciągnięty interwał olejowy - potencjalne skutki
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Województwo: mazowieckie [W]
adamcior, dzięki - tak właśnie zrobię. Zresztą tu raczej nie było mowy o żadnym oleju long life (pewnie jakiś zwykły olej GM był lany) bo wg. zaleceń producenta powinien być zmieniany co 15 kkm... Btw. nawet nie prosiłem o fotki ks. serwisowej (chociaż pytałem o nią), więc ktoś się trochę podłożył. To taka nauczka, że trzeba wszystko dokładnie, systematycznie i na chłodno weryfikować, bo wszędzie może się czaić jakiś poważny feler. Moje dotychczasowe doświadczenia z próbą kupna samochodu dowodzą niezbicie, że polski handlarz to osobnik pozbawiony jakichkolwiek skrupułów, zazwyczaj bezczelny kłamca i trzeba z nimi krótko, a najlepiej omijać szerokim łukiem.

[ Dodano: 23 Kwi 2021, 23:41 ]

Kolejny RARYTAS - tym razem z Niemiec. Jeśli wierzyć książce serwisowej, olej zmieniany co 4 lata i mniej, więcej 60 tys. km !!!
Nieźle, co? :lol: Oczywiście jest opcja, że ktoś zmieniał sam, albo w ogóle ta książka serwisowa to o kant tyłka, no ale skoro ktoś się nią chwali, to chyba należy te dane traktować poważnie? :>
https://www.olx.pl/d/oferta/1-6ecotec-12-2012-przebieg-120tys-km-stan-idealny-car-gwarant-CID5-IDHXJP3.html#fa5e5dd8d8
Btw. ten szrot stoi u niego już z miesiąc. Nawet zmienił zdjęcia, ale wątpię, by mu to coś pomogło :D

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)