You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 01:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #856443 Wysłany: 02 Lip 2021, 14:28; 
 Temat postu: GP 1.4 T-Jet 2009 r. problemy z tempomat/spryskiwacze/B&M
Offline
Forumowicz

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wołów
Rejestracja: 30 Cze 2021,
Posty: 3
Witam, niedawno kupiłem Fiata GP 1.4 T-Jet 2009 r. i ogólnie wszystko ok poza kilkoma problemami z elektryką. Więc świadomie kupiłem go z niesprawnym tempomatem, właściciel mówił że jakiś czas temu padł mu akumulator i razem z nim tempomat. Akumulator poprzedni właściciel wymienił ale tempomat dalej nie działa więc co może powodować że jest niesprawny? Zaznaczam też że przy przekręceniu kluczyka tempomat się zapala i chwile po odpaleniu silnika da się go włączyć lecz kontrolka świeci się do 5 sekund. Słabe spryskiwacze - co może powodować że spryskiwacze bardzo słabo działają? Oraz obawiam się że mogę mieć problem z Blue&Me. Lewa strona kierownicy wielofunkcyjnej działa bez problemu, natomiast z prawej strony nie działa żaden przycisk, bluetooth nie wykrywa Blue&Me jeszcze sprawdzę czy z pendrive'a da się włączyć muzkę. Poza tym właściciel bez problemu połączył się przez bluetooth z tą różnicą że ma on iPhone'a, a ja Androida. Dodatkowo mam adapter Blue&Me lecz niezależnie jak podłączę telefon przez USB nic to nie daje. I odłączałem klemę żeby dać się mu zresetować ale nic to nie dało, nawet po dwukrotnej próbie.

Z góry dziękuję za podanie jakichś rozwiązań i prosiłbym o podanie kosztów ewentualnych wymian związanych z ww. problemami.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #856446 Wysłany: 02 Lip 2021, 15:50; 
 Temat postu: Re: GP 1.4 T-Jet 2009 r. problemy z tempomat/spryskiwacze/B&
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 17 Kwi 2010,
Posty: 1264
Pomógł: 11
fordongreeman, co do spryskiwaczy co masz na myśli że słabo działają ? pryskają pod wycieraczki ? ten model tak ma.
Akumulator wymieniony na sprawny ? Jeśli wcześniej działało, to tutaj bym upatrywał błędu, ewentualnie trzeba by było podpiąć zobaczyć czy jakieś błędy nie zostały zapisane w pamięci ECU bo mogą haczyć i nie aktywować tempomatu.

_________________
MOJE PUNTO EVO http://fiatpunto.com.pl/topic55029.html
MOJA BYŁE GP http://fiatpunto.com.pl/topic45699.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #856447 Wysłany: 02 Lip 2021, 16:18; 
 Temat postu: Re: GP 1.4 T-Jet 2009 r. problemy z tempomat/spryskiwacze/B&
Offline
Forumowicz

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wołów
Rejestracja: 30 Cze 2021,
Posty: 3
Ok więc spryskiwacze tak, pryskają pod wycieraczki, i myślałem że właśnie tak jest gdyż mama ma Punto 2 FL 2009 r. i spryskiwacze działają identycznie. Kiedyś nawet na praktykach na warsztacie przyjechał Punto I z identycznym problemem. Zakładam że akumulator jednak jest sprawny gdyż był wymieniony jakoś do 1-2 miesięcy temu, musiałbym sprawdzić na paragonie od poprzedniego właściciela. Poza tym słyszałem że tempomat w GP działa w ten sposób że jeśli jakikolwiek błąd występuje to ten nie działa, ale jest możliwość że to np. po prostu bezpiecznik lub coś gorszego? Poza tym naprawa tych spryskiwaczy to jak wysoki może to być koszt? I czy w ogóle się opłaca bo np. nie minie wiele czasu zanim znów się zepsują?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO