You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 07:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #857588 Wysłany: 28 Lis 2021, 19:31; 
 Temat postu: Code error radio delphi
Offline
Forumowicz

Imię: Jarosław
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 27 Lis 2021,
Posty: 3
Witam Wszystkich,
Stałem się posiadaczem Punto z 2014r, od nowości nie było wyposażone w radio. Jest wyprowadzona fabryczna kostka i antena, postanowiłem kupić fabryczne radio, przeszukując aukcje na sprzedaż są głównie radia delphi o oznaczeniu F199fl. Po podłączeniu radia do samochodu wyświetla się napis code error. Byłem na to przygotowany, oddałem radio do odkodowania, posiadam już fabryczny kod jednak to nie rozwiązuje problemu.

Na wyświetlaczu dalej mam code error i brak możliwości wpisania kodu radia, przeglądając fora doczytałem że radio musi być przypisane do auta, z tego co rozumiem muszę je jeszcze oddać do elektronika aby wgrał VIN auta, pytanie czy faktycznie taka operacja sprawi że radio zadziała?

W międzyczasie zauważyłem że radio ma piny CAN A oraz CAN B, a w wiązce w aucie w tych miejscach nic nie mam, prawdopodobnie radio będzie się wyłączać po ok 20min, czy jest możliwość podciągnąć jakoś na krótko te przewody do kostki radia? Jeśli tak to skąd najłatwiej i czy trzeba coś kodować?

Może ktoś przerabiał temat i podpowie coś, ewentualnie może mamy na forum osobę z Warszawy co ogarnęłaby temat kompleksowo, powiem szczerze że tracę już wiarę w fachowców których do tej pory odwiedzilem.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #857595 Wysłany: 29 Lis 2021, 00:00; 
 Temat postu: Re: Code error radio delphi
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 827
Pomógł: 47
Bieniu napisał(a):
W międzyczasie zauważyłem że radio ma piny CAN A oraz CAN B, a w wiązce w aucie w tych miejscach nic nie mam, prawdopodobnie radio będzie się wyłączać po ok 20min, czy jest możliwość podciągnąć jakoś na krótko te przewody do kostki radia? Jeśli tak to skąd najłatwiej i czy trzeba coś kodować?


Do tej magistrali są jeszcze podpięte sterownik poduszek i zestaw wskaźników (w sensie wchodzą na te same piny w body), natomiast na schematach widzę że na tej samej magistrali tylko przez inne piny wchodzą jeszcze tpms, czujniki parkowania,gniazdo obd, climatronic i sterownik od PTC. Ale jak ty radia nawet nie miałeś to poza zegarami i airbagiem żadnego z ww. sterowników mieć nie będziesz. Także żeby dołożyć can do radia możesz się wpiąć w can któregoś z ww. sterowników (w twoim przypadku airbag albo zegary)

Co do kodu to nie podpowiem

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #857601 Wysłany: 29 Lis 2021, 11:41; 
 Temat postu: Re: Code error radio delphi
Offline
Forumowicz

Imię: Jarosław
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 27 Lis 2021,
Posty: 3
Jachaś napisał(a):
Bieniu napisał(a):
W międzyczasie zauważyłem że radio ma piny CAN A oraz CAN B, a w wiązce w aucie w tych miejscach nic nie mam, prawdopodobnie radio będzie się wyłączać po ok 20min, czy jest możliwość podciągnąć jakoś na krótko te przewody do kostki radia? Jeśli tak to skąd najłatwiej i czy trzeba coś kodować?


Do tej magistrali są jeszcze podpięte sterownik poduszek i zestaw wskaźników (w sensie wchodzą na te same piny w body), natomiast na schematach widzę że na tej samej magistrali tylko przez inne piny wchodzą jeszcze tpms, czujniki parkowania,gniazdo obd, climatronic i sterownik od PTC. Ale jak ty radia nawet nie miałeś to poza zegarami i airbagiem żadnego z ww. sterowników mieć nie będziesz. Także żeby dołożyć can do radia możesz się wpiąć w can któregoś z ww. sterowników (w twoim przypadku airbag albo zegary)

Co do kodu to nie podpowiem


Dzięki za konkretną odpowiedź.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #858046 Wysłany: 03 Lut 2022, 22:02; 
 Temat postu: Re: Code error radio delphi
Offline
Puntomaniak

Imię: Zenek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Paź 2017,
Posty: 52
najłatwiej CAN A i CAN B poprowadzić z wtyczki OBD II


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO