You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 04:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #858279 Wysłany: 28 Lut 2022, 22:27; 
 Temat postu: Brak prawej pozycji
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 28 Lut 2022,
Posty: 2
Witam wszystkich zakupilem ostatnimi czasy fiata GP 1.4 16V z 2009 roku i wyskoczyl mi ostatnio problem w postaci braku switla pozycyjnego w prawej przedniej lampie. Po zmierzeniu miernkiem brak pradu. Pozostałe wszystkie światła są. Jak puszcze bezposrednio z akumulatora + to sie świeci. Przejrzalem dość duzo postów i sam nie wiem co o tym myśleć. Na desce oczywiscie żółta kontrolka i komunikat ,, KONTROLA ŚWIATEŁ POZYCYJNYCH".
POMOCY


Góra
 Profil  
 

 
 Post #858280 Wysłany: 28 Lut 2022, 23:08; 
 Temat postu: Re: Brak prawej pozycji
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 830
Pomógł: 47
Skoro po podaniu + z aku świeci (rozumiem że wpinasz się w pin 4 w reflektorze żeby wykluczyć wiązkę w reflektorze) to rozumiem że problem z masą wykluczamy (zresztą jest wspólna dla wszystkich el. w reflektorze) to pozostaje ci przekopać instalacje. Proponowałbym zajrzeć najpierw w wiązkę pod maską od reflektora, do "rozgałęzienia" + postojówek w okolicach lampy lewej. Od rozgałęzienia + postojówek jest wspólny dla obu reflektorów

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #858289 Wysłany: 01 Mar 2022, 22:44; 
 Temat postu: Re: Brak prawej pozycji
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 28 Lut 2022,
Posty: 2
Na 100 % mam gdzieś przewalony kabel gdyż jak puszcze bezpośrednio z lewej lamy do prawej zasilanie na światła pozycyjne żółta lampka gaśnie, a pozycja prawa zaczyna świecić.
Kabel wpinałem bezpośrednio do oprawki żarówki zarówno z obu stron. Czy pin 4 w kostkach lamp przednich jest aby na pewno do świateł pozycyjnych. W kostkach są fioletowe wkładki.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #858290 Wysłany: 01 Mar 2022, 23:00; 
 Temat postu: Re: Brak prawej pozycji
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 830
Pomógł: 47
Dzandzoj napisał(a):
Czy pin 4 w kostkach lamp przednich jest aby na pewno do świateł pozycyjnych. W kostkach są fioletowe wkładki.


Ja mam schematy do wczesnego Grande punto, przed liftem elektryki z 2008 roku. Wtyczka bodajże 14 pinowa a u ciebie już jest nowszy typ więc masz samochód po lifcie elektryki z 2008 ze złączem 8 pinowym. Pinout-u/schematu 8 pinowego złącza nie mam, musiałbyś samemu sobie "wypikać" miernikiem który jest od czego

Natomiast co do wiązki, to musisz sprawdzić wiązkę pomiędzy jednym a drugim reflektorem. Jeśli się nie mylę (a mogę się mylić) to bez zdjęcia zderzaka się nie obędzie, bo wiązka idzie pod zderzakiem na pasie przednim. Na pewno musisz "iść za kablem" i znaleść łączenie z którego rozdziela się zasilanie na drugą lampę. Jeśli nie jest zgnite na łączeniu to pociągnij za kabel (ale nie super mocno, z wyczuciem) i zobacz czy dasz radę go wyciągnąć. Jeśli tak to masz już miejsce w którym się przetarł. Jeśli nie zczerniał/zzieleniał za bardzo to możesz go jeszcze ratować. Jeśli jest bardzo zielony na dłuższym odcinku albo mocno zczerniały to dla świętego spokoju lepiej go wymienić na nowy (o tym samym przekroju, albo większym, nigdy mniejszym) Jeśli nie wyrwałeś go to wcale nie oznacza że jest ok, możliwe że jeśli się przeciera, to nie jest wystarczająco przetarty żeby łatwo go wyrwać, ale pewnie i tak jest gdzieś zaśniedziały.


Działaj, w razie czego pytaj ;)

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO