You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 20:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #859973 Wysłany: 24 Lut 2023, 21:40; 
 Temat postu: Osłona dolna zdeżaka
Offline
Forumowicz

Imię: Przemek
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 19 Gru 2022,
Posty: 4
Witam wszystkich, poszukuje dwóch osłon dolnych zderzaka do fiata punto 2012 1.4 benzyna osłony te są w kształcie trójkącika i są zaraz przed nadkolem patrząc od przodu a raczej ich tam nie ma i nigdzie nie mogę ich na mierzyć pomoże ktoś??


Załączniki:

Góra
 Profil  
 

 
 Post #859974 Wysłany: 24 Lut 2023, 22:37; 
 Temat postu: Re: Osłona dolna zdeżaka
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 831
Pomógł: 47
Nie ma ich, bo są montowane do dużej osłony pod silnikiem na 2 spinki i z przodu do zderzaka na wkręta + 2 wkręty w nadkole (jeśli mnie pamięć nie myli). Jak masz tylko "osłonę" (bo ciężko to nazwać jakąkolwiek osłoną) alternatora, ewentualnie brak jakiejkolwiek osłony, to masz tylko otwór pod wkręta z przodu i w nadkolu (i przy gołym podwozi i tak w sumie nie spełni żadnej roli, ani zabezpieczającej komorę silnika, ani aerodynamicznej.

Z używki ciężki temat, raczej do dostania tylko w ASO i kosztują około 180zł/sztuka (+wkręty,blaszki pod wkręty,spinki,itp), do tego osłona pod silnik (tu raczej używana, bo są dostępne, ewentualnie jeśli nie przeszkadza ci niższa jakość zamienników, to możesz próbować rzeźbić w zamienniku) i "zastrzały"/osłony boczne na których trzyma się osłona silnika po bokach, przykręcane do podłużnicy. Jeżeli posiadałeś "osłonę" alternatora to mocowania z prawej strony masz, na lewą potrzebowałbyś takich blaszek potrzebnych do mocowania, identycznych jak po prawej stronie (jeśli mnie pamięć nie myli to 2 sztuki)


Jeśli chciałbyś zakładać "kit aero" (komplet osłon silnika + podwozia), to musisz się liczyć z kosztem w okolicach 1000-1200zł, może mniej, zależy po ile kupisz osłony. Sam przód (komplet pod silnik) to okolice 500zł (używana oryginalna osłona pod silnik + nowe "trójkąty" o które pytasz + elementy montażowe ASO)

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859975 Wysłany: 24 Lut 2023, 23:39; 
 Temat postu: Re: Osłona dolna zdeżaka
Offline
Forumowicz

Imię: Przemek
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 19 Gru 2022,
Posty: 4
Osłone pod silnik już mam te boczki za kołem też już ma to udało mi sie skompletować choć w zamienniku ale są. Brakuje mi tylko tych "trójkątów" nawet nie umiem znaleźć żadnych zdjęć tego..... w eperze też tego nie ma a przynajmniej nie potrafię tego znałeś choć już całego przejrzałem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859978 Wysłany: 25 Lut 2023, 12:32; 
 Temat postu: Re: Osłona dolna zdeżaka
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 831
Pomógł: 47
Przemo9008 napisał(a):
w eperze też tego nie ma a przynajmniej nie potrafię tego znałeś choć już całego przejrzałem


Jest w eperze, czyli całego nie przejrzałeś ;)


Grupa 707 -> Podgrupa 23 -> Osłony aerodynamiczne (70723 - 020 , żeby być dokładnym ;) )

51839986 i 51839987. Z tego co widzę to okrutnie zdrożały :/ . Były po 35zł/szt 11lat temu (eper z 2012), teraz są po 186zł/szt :( , ja 3 lata temu po około 40-60zł/sztuka płaciłem)

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859985 Wysłany: 25 Lut 2023, 22:12; 
 Temat postu: Re: Osłona dolna zdeżaka
Offline
Forumowicz

Imię: Przemek
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 19 Gru 2022,
Posty: 4
Zgadza się masz racje są, patrzyłem na jakiegoś starego epera w którym tego nie było. Teraz już wiem jak tego szukać dzięki za odpowiedz i zainteresowanie :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO