You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 07:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #93941 Wysłany: 19 Lut 2008, 08:11; 
 Temat postu: czy ktoś tu słucha metalu??
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Koło
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 269
o grindcorea nie pytam bo watpię zeby ktos tu lubił 8)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #93989 Wysłany: 19 Lut 2008, 10:58; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Ja słucham głównie cieżkiego rocka. Mam kilka płyt metalowych czy też z pogranicza, takich kapel jak: Fear Factory, Ministry, Lacuna Coil, Morgoth czy Crematory. Jeszcze Korn dodam oraz Tool jako pogranicze.


Ostatnio edytowany przez zoon, 19 Lut 2008, 12:25, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #94000 Wysłany: 19 Lut 2008, 11:09; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
zoon napisał(a):
Mam kilka płyt metalowych

ciekawe nie widzialem jeszcze metalowych :E ze jakiej sa stali :E :>

ja tam jedynie 2 utworki Metallica "The unforgiven" i "Nothing else matters " takie ballady fajne :P reszta mi nie podchodzi :E

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #94007 Wysłany: 19 Lut 2008, 11:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
Thomas te plyty to pewnie jakies aluminium lub tytan zeby lekkie byly i nie uszkodzily napedu :)

_________________
GP 5d 2007 czarny crossover
In theory there is no difference between theory and practice. But in practice there is. - Jan L. A. van de Snepscheut


Góra
 Profil  
 
 
 Post #94695 Wysłany: 20 Lut 2008, 20:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
Thomas napisał(a):
zoon napisał(a):
Mam kilka płyt metalowych

ciekawe nie widzialem jeszcze metalowych :E ze jakiej sa stali :E :>

ja tam jedynie 2 utworki Metallica "The unforgiven" i "Nothing else matters " takie ballady fajne :P reszta mi nie podchodzi :E


te to chyba wszyscy maja i znaja :P

metal to totalnie nie moje klimaty ale szlagiery sie zna :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #94731 Wysłany: 20 Lut 2008, 21:26; 
 Temat postu:
Ja jeżdżę sobie z "..and justice for all" Metallica. Wg mnie najlepszy album tego zespołu :E


Góra
  
 
 
 Post #94735 Wysłany: 20 Lut 2008, 21:26; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Ja kiedys słuchałem, teraz juz sporadycznie. Wolę rocka, ewentualnie bluesa :) Ale trzymam ręke na pulsie 0)

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #94738 Wysłany: 20 Lut 2008, 21:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 24 Sie 2007,
Posty: 474
jak przejade szybko przez próg zwalniający to mi felga otrze o srube amortyzatora... To jedyny metal jaki czasem wpadnie mi w ucho :roll:

_________________
www.nikodemczaja.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #98575 Wysłany: 03 Mar 2008, 12:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lasy Podkarpacia
Rejestracja: 24 Wrz 2007,
Posty: 65
A ja słucham i to od dawna. fakt. Z wiekiem człowiek poszerzył swoje horyzonta do prawie wszystkiego od muzyki klasycznej przez blues, jazz, rock, folk, wszelkie odmiany progresywne po naprawdę soczysty grind, ale korzenie to korzenie. :). Nie ma to jak konkretne uderzenie w trasie moim kropkiem :D

_________________
Fiat Punto 2FL 1.2 8v - Rodzinna terenówka :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #98581 Wysłany: 03 Mar 2008, 12:43; 
 Temat postu:
Kiedyś bardzo lubiłem, ale ten "prawdziwy" czysty Metal juz się skończył, a to co było już się ciut osłuchało. Teraz jeszcze czasem Iron Maiden, Ozzy i Black Sabath, Metallica, Megadeath czy z lżejszego kalibru Bon Jovi i Aerosmith (to już bardziej rock). Ale kiedyś to się słuchało kapelek. Ciekawe czy ktoś pamięta jesze takie rodzynki jak: Sodom, Kreator, KAT, Helloween, Buldozer...


Góra
  
 
 
 Post #98833 Wysłany: 03 Mar 2008, 22:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 10 Paź 2007,
Posty: 1541
ja tam metalu nie lubie tak samo jak jakis metalowcow... glany itp.... Bleee wole drewno

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V
topic6507.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99508 Wysłany: 05 Mar 2008, 23:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Koło
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 269
POst napisał(a):
A ja słucham i to od dawna. fakt. Z wiekiem człowiek poszerzył swoje horyzonta do prawie wszystkiego od muzyki klasycznej przez blues, jazz, rock, folk, wszelkie odmiany progresywne po naprawdę soczysty grind, ale korzenie to korzenie. :). Nie ma to jak konkretne uderzenie w trasie moim kropkiem :D


czy ja cczytam ,, soczysty grind '' ?? :shock: pjontka stary


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99511 Wysłany: 06 Mar 2008, 00:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: nowe chechło
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 343
Metale to na złomie skupują :P głęboki bas to jest to :)

_________________
Ósmego dnia Pan Bóg rozdawał wszystkim narodom na Ziemi języki i dialekty. Wszystkim… tylko dla Ślązaków zabrakło. Wysłali oni delegację z prośbą aby naprawił swój błąd. Pan Bóg się zawstydził, pomyślał i odrzekł:
-Jerrrrronie… wyboczcie chopy! Wszystko bez tyn pieroński bajzel! To w takim razie bydziecie godać tak jak jo…


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99524 Wysłany: 06 Mar 2008, 01:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Koło
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 269
dyskomuł :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99525 Wysłany: 06 Mar 2008, 01:25; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
gacol;] napisał(a):
Metale to na złomie skupują :P głęboki bas to jest to :)



Nawet nie masz pojęcia ile pasma zbliżonego do basu jest w werblach :] Poza tym z konsolety nigdy nie wyciągniesz takich dźwięków jak z basówy ;) Ile byś nie nakombinował, dalej bedzie to walenie młotem w ścianę :] Posłuchaj dobrej muzyki gitarowej na dobrym sprzęcie to przejrzysz na oczy ;) Jak utrzymujesz ze tak strasznie Ci metal szkodzi to zacznij od bluesa :] Np. OST z Blues Brothers ;) Spokojne, łagodne, pozytywne :]
Dodam tylko że ja akurat od gimnazjum (99 rok) sluchalem ogolnie pojętej muzyki gitarowej (żeby nie wchodzic w podziały), wszyscy cały czas tylko hyp hap albo tekno, a teraz :?: Wszyscy nawijają o Dżemie, Pink Floyd, The Doors... a jak im przypominam co mowili o takiej muzyce pare lat wstecz to udaja ze nie wiedza o co chodzi ;)

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99527 Wysłany: 06 Mar 2008, 01:31; 
 Temat postu:
Akurat muzyka to jedna z niewielu rzeczy w których zgadzam się zadi.degora. Ale tu przyznaję racje. Bez gitar (i nie chodzi tu tylko o metal) ciężko mi sobie wyobrazić jakąś ekspresję w muzyce. A już to co napisał gacol;] czyli sztuczny elekroniczny bas pisany pod subwoofery to już o pomstę woła.


Góra
  
 
 
 Post #99551 Wysłany: 06 Mar 2008, 10:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lasy Podkarpacia
Rejestracja: 24 Wrz 2007,
Posty: 65
A ja ostatnio w drodze do pracy non stop Nicka Cave'a and the Bead Seeds słucham :). Jeździ się niesamowicie przyjemnie do tego.

_________________
Fiat Punto 2FL 1.2 8v - Rodzinna terenówka :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99637 Wysłany: 06 Mar 2008, 16:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
Mam jeszcze kilkanaście starych płytek z dawnych czasów. Ulubione to Samael/Blood Ritual, Sepultura/Arise, Sodom/Agent Orange. Jeśli mam już czegoś cięższego posłuchać to do tych plyt wracam najchętniej (fajnie się przy nich prowadzi). Ale słuchałem też "lżejszych" klimatów jak np. Metallica. W zasadzie od niej zacząłem. Jak ktoś wcześniej zauważył "...And justice for all" była kozacka. Po tej płycie już nie zaprezentowali nic co by mnie powaliło na kolana. Ale kto wie? Może dziadkowie jeszcze pokażą na co ich stać :wink:

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99660 Wysłany: 06 Mar 2008, 18:28; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Tomo napisał(a):
Ale kto wie? Może dziadkowie jeszcze pokażą na co ich stać :wink:


Szczerze? Wątpię :roll: Nawet nie wnikam w kwestię odejścia Newsteda (z którego moim zdaniem zrobiono typowego kozła ofiarnego) ale nowa Metallica to żałoba :roll: Hetfield po odwyku stracił chrypkę, Ulrich jakoś dziwnie dobiera sobie bębny, które później brzmią jakby walił w kartony :roll: Nowy styl też mi nie odpowiada, od "St. Angera" dosłownie bolała mnie głowa :roll: Co to za płyta bez pojedynczej solówki :roll: Ech :roll:

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99661 Wysłany: 06 Mar 2008, 18:29; 
 Temat postu:
Tomo napisał(a):
Po tej płycie już nie zaprezentowali nic co by mnie powaliło na kolana. Ale kto wie? Może dziadkowie jeszcze pokażą na co ich stać


Tomo mam to samo zdanie :D. Ale dziadkowie chyba już nic nie zaprezentują, bo coś mi się zdaje że $$$ im kierunek muzyczny wyznaczają, a czysty metal nie jest już modny, przynajmniej w juesej

P.S. Metallica skończyła się dla mnie właśnie na Justice for all... A potem komercyjna czarna płyta, no i stroma równia pochyła w dół w kierunku country&western i niby jakiś czadowy album st.anger, co to więcej ma z murzyńskim hip-hopem niż z prawdziwym haevymetalowym brzmieniem.


Góra
  
 
 
 Post #99727 Wysłany: 06 Mar 2008, 22:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Koło
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 269
metalika???? bbuuhheeehheee toż to kapela którą gardzą wszyscy których znam

kiedys to był dobry zespół- dzis komercha i nic więcej
a st anger to kompletna żenada , bębny do niczego zresztą gitary też


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99757 Wysłany: 06 Mar 2008, 23:03; 
 Temat postu:
dr gore napisał(a):
metalika???? bbuuhheeehheee toż to kapela którą gardzą wszyscy których znam


dr gore bo oni zdradzili swoich starych fanów, noszących koszulki i bluzy z ich napisem (sam miałem chyba ze 4) jeżdżących na koncerty i naprawdę kochających tą muzykę. Sprzedali się i poszli tak jak mówisz w totalną komerchę. Zamiast nas nałapali nowych dzieciaków, których podnieca raperski metal i nagrali st.anger i inne kupowate nudne płyty, i może zyskali fanów, którzy po kilkukrotnym przesłuchaniu ich płyty poszli słuchać innej mandaryny, ale stracili starą wiarę, która teksty piosenek z pierwszych 4 płyt znała na pamięć. Srtracili swój niepowtarzalny klimat i stali się miernym zespołem jednego przeboju jakich tysiące. Kto dzisiaj zaczepiony potrafi wymienić choć jedną inną piosenkę niż "nothing else matters" czy "unforgiven"? A kto pamięta o pierszych 4 płytach gdzie praktycznie każdy jeden kawałek to niesamowity czad i siła tego zespołu?


Góra
  
 
 
 Post #99826 Wysłany: 07 Mar 2008, 03:32; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Grzegorz1976 napisał(a):
A kto pamięta o pierszych 4 płytach gdzie praktycznie każdy jeden kawałek to niesamowity czad i siła tego zespołu?


Ja :!: :mrgreen:
Lecąc z pamięci:
- Kill`em all to album całkowicie odstający od reszty, z tym się chyba zgodzi kazdy kto go słyszał, jest "prawie" jak obecne "dokonania: Metalliki, tyle że lepszy ;) Bardziej zróżnicowany i z obecnością nieodzownych dla mnie solówek :]
- Ride the Lightning - tego albumu nie potrafie ogarnąć, muzyka zupełnie inna niż na debiutowym longplayu, ni to komercyjna, ni to garażowa.. Zagadka :roll:
- Master - klasa sama w sobie, niesamowicie klimatyczna od pierwszej minuty do ostatniej, nie dziwię się że określana jako "najbardziej wpływowy album HM ever".
- ..Justice.. nie jestem do konca pewien który z albumów był lepszy: Master czy Justice.. Ten ostatni też jest pełen klimatu, no i zawiera "Harvester of sorrow" :]

Co do "komercyjności" Czarnego Albumu to kłóciłbym się, mimo wszystko to jeszcze byla stara MetallicA, bliższa Justice niż Load`owi.. Moim zdaniem również całkiem dobra płytka.

No i NIESTETY od tego momentu spółka Hetfielda i Ulricha pikuje w moich oczach nieuchronnym lotem w dół :roll:
I jeszcze jedno. Osobiscie BARDZO lubiłem Newsteda (na tyle, że kiedys miałem tak obciete włosy, taki wymysł gówniarza), i było mi bardzo źle jak odszedl z zespołu, z tych czy innych powodów. Śledziłem (niestety z niesmakiem) jego poczynania solowe pt. Echobrain i inne, i nie mogłem poznać faceta. A przypomnę że zaczynał od Flotsam & Jetsam które też z popem ma niewiele wspólnego. Już nawet pomijam moją sympatię do Newsteda (i swioistą antypatię do Trujillo), to co robi sie z basistami w Metallice na pewno nie należy do rzeczy miłych. Od `86 roku basista był zawsze na drugim planie, był "gorszy". I mówię to w pełni świadomie, popieram długoletnimi obserwacjami. Potrafię zrozumieć że śmierć Burtona mogła być wstrząsem, ale żeby obwiniać o to (nie wprost, oczywiscie, bo to by była jawna przesada) jego następcę? No niezbyt :roll: Najbardziej oberwało sie oczywiscie Jasonowi, ale teraz z Trujillo jest tak samo, też jest zawsze z tyłu, tak na dodatek. I nawet pomimo tego że z jakichs tam powodów za nim nie przepadam (może po części za to że zajął miejsce Newsteda, choć to akurat bardzo egoistyczny powód) to i tak przykro mi że tak to wygląda.
Dobra, kończę te wywody, znowu sie rozpisałem, a w zasadzie teraz to juz nie ma o czym mowic :roll:

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #100219 Wysłany: 08 Mar 2008, 11:11; 
 Temat postu:
adi.degora a co powiesz o Iron Maiden? Ja byłem totalnym fanem tego zespołu. Ale płyt po fear of the dark słuchać już nie mogę. Chłopaki zaczęli robić muzykę na "odwal się", no moze wyjątkiem jest brave new world, całkiem niezły album jak dla mnie, ale potem rozpacz i nuda...


Góra
  
 
 
 Post #100355 Wysłany: 08 Mar 2008, 21:37; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Co do Ironów to wydaje mi się że wciąż trzymają jakis tam (co tam jakis, wysoki!) poziom :) Nie zrobili takiej popeliny ze stylem jak M. Dopóki Dickinson jest na wokalu myślę że nie bedzie źle :]

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO