You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 04 Maj 2024, 07:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #97343 Wysłany: 27 Lut 2008, 02:01; 
 Temat postu: Gwarancja na akumulator
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 28 Cze 2007,
Posty: 61
Właśnie dzisiaj w ASO wymieniono mi akumulator z powodu znaczących spadków napięcia przy rozruchu, a wcześniejsza wymiana oprogramowania oczywiście nic nie dała.
Wymieniono mi fabryczny: Varta 40 Ah / 300 A (EN) na nowy Centra Futura 50 Ah / 510 A (EN).
W związku z powyższym mam pytanie dotyczące gwarancji na nowy akumulator.
Producent (Centra) daje na ten akumulator 3 lata gwarancji, w ASO natomiast powiedziano mi, że na wszystkie u nich montowane części (akumulator też) dają tylko 1 rok gwarancji na podstawie "informacji o wykonanej naprawie".
Do obudowy akumulatora była przyklejona oryginalna karta gwarancyjna z Centry, więc ją mam ale niewypełnioną.

Czy w ASO powinni jednak wypełnić kartę gwarancyjną?
A może zgłosić się z tym do sklepu Centry?

_________________
lichy :clown: Gliwice
Fiat Seicento 1.1 MPI Premius '2004 (Grigio Steel) 57 kkm
Mitsubishi Lancer 1.6 Sedan '2010 (Dune Beige) 2 kkm


Góra
 Profil  
 

 
 Post #97397 Wysłany: 27 Lut 2008, 10:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Ustal kto udziela gwarancji na produkt: Centra czy ASO? Kto jest gwarantem.
Myślę, że powinieneś mieć gwarancję producenta, czyli Centry.
A tak w ogóle, czy nie było po wejściu do UE zmian w prawie naszym? Teraz chyba na wszystko jest obligatoryjna, 2 letnia gwarancja.
Nawet na chińskie trampki z Tesco.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #97398 Wysłany: 27 Lut 2008, 10:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Będzin
Rejestracja: 27 Sty 2008,
Posty: 186
lichy generalnie to ASO może dać na usługę 1 rok. Ale na towar ustawowo jest 2 lata gwarancji. Ew zawsze możesz u producenta reklamować aku po tym okresie

_________________
Pozdrawiam - "Jedi"

BYŁ Wielki Kropek 1,4 8V 5D Dynamic
JEST Alfa MiTo 1,4 16V Progression


Góra
 Profil  
 
 
 Post #97959 Wysłany: 01 Mar 2008, 01:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 11 Paź 2007,
Posty: 55
Miales pewnie na mysli Jedi niezgodnosc towaru z umowa. Tu faktycznie mowimy o okresie 2 lat, natomiast z reklamacja udajemy sie zawsze do sprzedawcy. Oczywiscie producent moze dac gwarancje 3 lat, ale wcale nie musi.
W przypadku tego akumulatora, jezeli gwarancja jest faktycznie na 3 lata to tylko sie cieszyc, a serwis w zadnym przypdku nie moze tego ograniczac.

_________________
Grande Punto 1.4 8V 77KM 5D Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #98018 Wysłany: 01 Mar 2008, 11:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Będzin
Rejestracja: 27 Sty 2008,
Posty: 186
damian33 niezupełnie. Niezgodność towaru z umową to jest zupełnie inna kwestia - podlegająca pod gwarancję / rękojmię ale nie jest to to.
Niezgodność towaru z umową wynika z tego że w trakcie użytkowania zauważasz cechy których brakuje / być nie powinno. Nie jest to kwestia odpowiedzialności za usterki. Jedno i drugie realizujesz z gwarancji ale masz inne możliwości dochodzenia w obu przypadkach.
Tak czy siak dla osób fizycznych (nie firm) ustawowo odpowiedzialność za wady towaru jest 2 letnia - a od nas zależy czy korzystamy z gwarancji czy też rękojmi.
Tak samo nie masz obowiązku reklamowania u sprzedawcy towaru. Bo jak auto ci sie zepsuje nad morzem to nie sciągasz go do salonu który ci sprzedał - a jak by nie patrzeć każdy salon to osobna firma tylko markowana przez producenta aut.

_________________
Pozdrawiam - "Jedi"

BYŁ Wielki Kropek 1,4 8V 5D Dynamic
JEST Alfa MiTo 1,4 16V Progression


Góra
 Profil  
 
 
 Post #98041 Wysłany: 01 Mar 2008, 13:40; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
Mam taki sam aku...
jesli popsuje się w ciągu roku - to do ASO - i ASO da do Centry
po roku - przez kolejny rok tylko do producenta


tak mi się wydaje

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99436 Wysłany: 05 Mar 2008, 20:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 11 Paź 2007,
Posty: 55
No nie zgodze sie z Toba Jedi. Obecnie nie ma juz rekojmi. Zastapila ja wlasnie niezgodnosc towaru z umowa, i zaliczamy tu oczywiscie elementy ktore Ty wymieniasz, ale rowniez wszelkie usterki wynikle w trakcie uzytkowania towaru, poniewaz producent zapewnia kupujacego o prawidlowym dzialaniu nabytego sprzetu. Jezeli cos jest nie tak (np. cos sie popsuje) to wowczas wystepuje niezgodnosc co do zapewnien producenta.
(Tak to postaralem sie wyjasnic wlasnymi slowami)

_________________
Grande Punto 1.4 8V 77KM 5D Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99518 Wysłany: 06 Mar 2008, 00:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Będzin
Rejestracja: 27 Sty 2008,
Posty: 186
damian33 pokaż mi przepis znoszący rękojmię. Niby kiedy weszły w życie. Chodzi ci pewnie o to co było kiedyś, że rękojmia obowiązywała po zakończeniu gwarancji. Ja mówię o przepisach obowiązujących od wejścia do UE.

Usterkowość produktu to nie jest niezgodność towaru z umową (poza sporadycznymi kwestiami). Poza tym tą niezgodność, jak już występuje, załatwiasz właśnie rękojmią - tak sie nazywa zabezpieczenie kupca przy transakcji gwarantowane przepisami Kodeksu Cywilnego.

Przepisy są bardzo niejasno sformułowane, to fakt. Ale trochę mam obycia z prawem (ponad 20 lat pod jednym dachem z sędzią potrafi skrzywić spojrzenie na świat :roll: ) i dużo się wczytywałem ostatnio w ustawy, bo się dochodzę z pewną firmą o zwrot kasy.

_________________
Pozdrawiam - "Jedi"

BYŁ Wielki Kropek 1,4 8V 5D Dynamic
JEST Alfa MiTo 1,4 16V Progression


Góra
 Profil  
 
 
 Post #99645 Wysłany: 06 Mar 2008, 17:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 11 Paź 2007,
Posty: 55
Troche w niepotrzebny spor wdalismy sie Jedi. Jezeli chodzi o przepisy to reguluje to USTAWA z dnia 27 lipca 2002r o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176, ze zm.).

To tam wlasnie slowo rekojmia zostalo zastapione niezgodnoscia towaru z umowa (nastapily tez pewne zmiany jesli chodzi o odpowiedzialnosc sprzedawcy). Mozesz sobie to przejrzec i sam sie przekonasz. Wszystko tam jest lacznie z terminem dwuletnim odpowiedzialnosci sprzedawcy za towar.

Tez to niestety kiedys przerabialem na wlasnej skorze, dlatego sie tym interesowalem i pamietam do dzisiaj.

[Edycja: 07-03-2008 23:03]
Na swoje usprawiedliwienie mam jedynie to iz zostalem wywolany do odpowiedzi przez kolege Jedi w temacie ustaw. Ja ze swojej strony zakoncze na tym poniewaz trudno tu jeszcze cos dodac i jesli to Jedi nie przekona to niech kazdy pozostanie przy swoim zdaniu.

_________________
Grande Punto 1.4 8V 77KM 5D Dynamic


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO