You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 21:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Czy polski kosciół przezywa kryzys?
TAK 75%  75%  [ 88 ]
NIE 25%  25%  [ 30 ]
Razem głosów : 118
Autor Wiadomość
 
 Post #157341 Wysłany: 15 Sie 2008, 21:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Wiem, że z tym jest różnie. Ksiądz to człowiek, a ci są różni. Ja na swoją parafię nie narzekam, może w większych miastach, jest inaczej, ale u mnie to kokosów z tego co zbiorą to nie mają. Tak czy inaczej na całym świecie, są różne kościoły, a jeśli chodzi o Finanse parkingi, to wszędzie jest podobnie, bardzo:). Tylko jest jedno ale, My, my, Tylko my narzekamy, bo jakoś nikt o innych kościołach, źle nie pisze, i to nie dlatego, że są lepsze. Po prostu dla tamtych ludzi kościół/wiara coś znaczy... Do kościoła powinni chodzić Ci co chcą chodzić, to jest i ma być dobrowolne. Ja chodzę bo chce, jak nie pójdę to mi Niedziela się nie klei, dlatego też staram sie chodzić na ranne mszy. Śmieszą mnie osoby co to tylko idą by kogoś spotkać, porozmawiać, pokazać się. Ja idę dla Siebie :mrgreen:

Do księży nic nie mam. Jak ktoś nie poszedł z powołania, to cuż, męczyć się będzie do końca swojej posługi.

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #157342 Wysłany: 15 Sie 2008, 22:02; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
adi.degora: życie na czyjś koszt - ktoś cię utrzymuje nie dostając nic w zamian. Bycie utrzymywanym - tobie płacą, ale ty za to coś robisz. Przynajmniej jeśli chodzi o księży :E

A z lekcjami to jak mówiłem - są różni ludzie więc i różni księża. Zresztą co do kolędy to weź pod uwagę, że taki ksiądz ma w mieście z 10 albo więcej tysięcy parafian. Trudno, żeby wszystko o wszystkich pamiętał...

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #157351 Wysłany: 15 Sie 2008, 22:25; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
STax napisał(a):
adi.degora: życie na czyjś koszt - ktoś cię utrzymuje nie dostając nic w zamian. Bycie utrzymywanym - tobie płacą, ale ty za to coś robisz. Przynajmniej jeśli chodzi o księży :E


Nawet przyjmujac taka interpretacje w nawiązaniu do tego co pisałem o "pracach" księży, dla mnie zostają darmozjadami :)
No nic, chyba nie przekonam ani ja Ciebie ani Ty mnie :P

[ Dodano: 15 Sie 2008 22:25 ]
A odnosnie kolędy to przeciez nie oczekuje ze x bedzie pamiętał co mu mowilem rok wczesniej (zresztą i tak jednym uchem wpuszcza, drugim wypuszcza), ale taka 25 letnia przymusowa podróż w czasie o ktorej pisalem wyzej to juz lekkie przegięcie :roll:

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225166 Wysłany: 04 Mar 2009, 20:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 04 Sty 2008,
Posty: 60
Nie

_________________
FIAT PUNTO ELX 1.2 75 kucy :D:D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225389 Wysłany: 05 Mar 2009, 15:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wlkp
Rejestracja: 10 Lip 2008,
Posty: 449
Jesteście w błędzie uważajac, że kosciół nie dostaje od Panstwa pieniedzy, wszystkie związki wyznaniowe w tym Kościół Katolicki otrzymuje dotacje ( co gwarantuje konkordat), łacznie dla wszystkich zwiazkow wyznaniowych w 2008r było to 1-1,5 mld zł (miliarda)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dotacje_pa ... w_w_Polsce

Dodatkowo KK finansują moherowe berety i też prywatne osoby, które muszą płacić za sakramenty: sluby, pogrzeby, chrzty - a sakramenty powinny byc bezpłatne.

Kosciol stracil bardzo duzo w oczach wiernych, gdy tuszował sprawy molestowania klerykow i ksiezy przez pedzia arcybiskupa poznanskiego, ktorego pozbawil Watykan urzedu, ale to tylko pro forma, bo w Watykanie czul sie ten pedziu jak u siebie (co pokazywali w tv).

_________________
,,Nigdy nie kłóćcie sie idiotą, ponieważ ten idiota najpierw sprowadzi rozmówcę do swojego poziomu, a później pokona Was doświadczeniem''.

fiat punto II SX 1.2 8V http://fiatpunto.com.pl/topic9917.html

nie dziękuj , klikaj pomógł :wink:

Image

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225515 Wysłany: 05 Mar 2009, 21:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dorota
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Wrz 2008,
Posty: 1178
STax napisał(a):
Co do lekcji to się nie zgadzam, z moch doświadczeń wynika, że takie lekcje mogą być całkiem ciekawe i mieć różnorodną formę, o ile tylko ksiądz ma do młodzieży/dzieci odpowiednie podejście.

Zgadzam się w zupełności. W gimnazjum miałam świetnego księdza koło 40tki, który był tak fantastycznym człowiekiem, że na jego lekcje z przyjemnością się chodziło, bardzo często rzucał dowcipami, atmosfera była luźna, przyjacielska, bynajmniej nie było nudnego wyklepania formułek i tekstów: bo Bóg tak chciał, było bardzo fajnie.

W LO uczy nas siostra zakonna, która jest kobitką wiekowo starszą od księdza (jakieś ok. 60 lat ma), ale ma tak wielki bagaż doświadczeń i jest kobietą, naprawdę inteligentną, oczytaną, wygadaną, ma świetny kontakt z młodzieżą, zresztą generalnie z ludźmi, wiele rozumie, na lekcjach można przeprowadzić z nią ciekawą dyskusję, robi nam wykład (program, który musi zrealizować), ale jest on w formie multimedialnej, do tego opowiada nam wiele swoich doświadczeń, czy historii, które poznała.

I patrząc z perspektywy kogoś, kto nie jest osobą gorliwie wierzącą, chodzącą do kościoła, to ja z chęcią chodzę na te lekcje, bo nikt mi nie mówi, że mam chodzić do kościoła, codziennie się modlić etc. tylko bardziej ta religia idzie w naukę o etyce i moralności, a lekcje są ciekawe.

_________________
Było: Punto II 1.2 8V wersja Bangladesz :E
Jest: Bravo II 1.4 16V T-jet Emotion ;)
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225681 Wysłany: 06 Mar 2009, 13:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Koło
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 269
chętnie bym się wypowiedział ale obawiam się, że bym osta dostał. Nie chodzi mi o jakieś bluzgi ale moje poglądy na temat krzyża są dosyć konkretne więc nic nie napiszę mimo, że BARDZO bym chciał no chyba, że mogę w 1 poscie liczyć na taryfę ulgową?? :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225685 Wysłany: 06 Mar 2009, 13:37; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
to zależy w jaki sposób byś to napisał....
przypomnę, że masz już 2 OST....a do bana ciut ciut ;)

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225690 Wysłany: 06 Mar 2009, 13:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Koło
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 269
powiedzmy ze w sposób ,, socjologiczny '' , czyli przedstawiając sens istnienia
tej instytucji i tym podobne. Jednak co niektórych mógłbym obrazić pisząc np ,, kościół do Polski został wprowadzony za pomocą argumentów siłowych ''

Coś ten teges :wink: potem bym plusy przedstawił i swój ogólny stosunek i inne


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225693 Wysłany: 06 Mar 2009, 13:44; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
dr gore: pamiętaj po prostu, że temat jest o kościele jako instytucji-organizacji a nie o wierze (wyznaniu) katolickiej.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225696 Wysłany: 06 Mar 2009, 13:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Koło
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 269
ale i tak wydaje mi się ze granica pomiędzy wiarą a instytucją w tym wypadku jest bardzo cienka


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225701 Wysłany: 06 Mar 2009, 13:48; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
dr gore: wiara to wiara, może istnieć bez instytucji. A instytucja to tylko obudowa i to właśnie jej dotyczy temat, o czym wolę przypomnieć.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225712 Wysłany: 06 Mar 2009, 14:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Koło
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 269
Do plusów bym zaliczył to, że jak pójdziesz na mszę to nie dostaniesz w nos bo ogólnie w tej instytucji TEORETYCZNIE chodzi o głaskanie a nie bicie drugiego człowieka.

Skoro mam nie poruszać zagadnienia samej wiary to spróbuję wykminić co dobrego materialnie kościół robi dla ludu... a więc NIC
Już taki MOPS ( miejski ośrodek pomocy społecznej ) jest sto razy lepszy bo mały ale zawsze da zasiłek. Do mopsu udajesz się po to aby dostać pomoc a do kościoła idziesz po to aby odmówić zdrowaśkę i DAĆ na tacę czyli teoretycznie ty pomagasz kościołowi a nie on tobie.
Spróbuj iśc do księdza i powiedzieć że na chleb nie masz :)))))
W porównaniu z MOPSEM kościół jest również bardziej ,, pasożytniczy '' bo mosp z reguły jest mały a kościół to drogie wydatki na konserwację plus utrzymanie plebanii i zwykle nieskromnej fury księdza a w mopsie urzędnik dostaje zwykle małą pensję.
Urzędas z mopsu nie chodzi raz w roku po domach wtykając nosa w nie swoje sprawy i nie czeka na kopertę.


Jeśli chodzi o dzieci to raczej robi więcej złego niż dobrego bo gdyby rozwiązać kosciół to bankowo skala pedofilii by w Polsce spadła i może prostytutki by mniej zarobiły bo by każdy ksiądz sobie znalazł żonę a nie jak teraz że jest celibat, swoją drogą wprowadzony po to aby żony księży nie dziedziczyły po nich tylko aby majątek został w kościele - to jest potwierdzony fakt.

Ja już dawno przestałem chodzić do kościoła a chodziłem tylko wtedy jak mi kazali, teraz jestem wolnym człowiekiem i na szczęście kościół nie jest na tyle zakorzeniony w umysłach abym ponosił za to jakieś konsekwencje. Chodzi o to, że ja jako jedyny na wiosce nie przyjmuję kolędy od kilku lat i nikt na mnie z tego powodu ,, krzywo '' nie patrzy.

Ogólnie kazanie w kościele na mszy to fajna sprawa ale trochę mało praktyczna bo na przykład przyjmijmy, że ktoś weźmie do serca miłosierdzie katolickie. Wtedy zacznie wszystkim wierzyć, kochać i szybko wezmą go za frajera bo nauka ,, kochaj każdego '' jest niepraktyczna a ,, nie ufaj nikomu '' jak najbardziej prawdziwa. Piszę czysto teoretycznie i ogólnikowo, dzieciak zamiast iść na mszę lepiej niech idzie na lekcję wychowania obywatelskiego czy inne PO, zdrowiej mu to wyjdzie.

Kościól to instytucja która narzuca się ludziom od samego urodzenia- jak się nie ochrzcisz to się potem nie ożenisz. W ósmej klasie trzeba było wbijać do głowy jakieś bzdurne regułki aby zdać bierzmowanie, strata czasu. Ja akurat miałem księdza który jak faszysta chodził o walił po klasie linijką w ławkę jak ktoś obrazka nie wkleił do zeszytu i nie przyozdobił.

Tyle ogólników bo nie mam czasu na więcej teraz.
Ciekawi mnie bardzo jak będzie wyglądał kościółek za 50 lat, przy dobrych wiatrach dożyję i zobaczę. A czy przeżywa kryzys? myślę, że przynajmniej w Polsce kościół upadnie ponieważ nowe pokolenie i następne, przynajmniej w mieście, odejdzie od kościoła ponieważ już dziś w niebiosa odchodzą babcie i dziadki którzy są stałymi bywalcami kościoła, coraz więcej młodych odwraca się od koscioła . I dobrze.

[ Dodano: 06 Mar 2009 13:27 ]
aaaa i jeszcze coś, ten oszust mechanik co mi kiedyś zamiast zaspawać dziury naładował kitu i zamalował jest co niedziela na mszy. Kumpel mi mówił
:D

[ Dodano: 06 Mar 2009 13:31 ]
charlie napisał(a):
Kościół Katolicki otrzymuje dotacje ( co gwarantuje konkordat), łacznie dla wszystkich zwiazkow wyznaniowych w 2008r było to 1-1,5 mld zł (miliarda)


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :x :x :x :x :x :x


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225717 Wysłany: 06 Mar 2009, 14:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 09 Wrz 2007,
Posty: 1681
Na dzisiaj sugerowałbym takie zmiany w Kościele:

- Rydzyka na Sybir tudzież jakiś Leon Zawodowiec by się przydał
- znieść celibat dla księży
- opodatkować
- wierni ci którzy chcą w tym uczestniczyć niech płacą roczną składkę i po temacie

I tym sposobem zamiast 300 pseudo katolików na niedzielnej mszy w kościele siedziałoby z 15 osób tak jak to widziałem w Austrii itd.

Btw, religie to tylko diabeł w przebraniu.

_________________
Fiat Stilo 1,6 16V Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225729 Wysłany: 06 Mar 2009, 15:08; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Ja się powstrzymam od komentarza...
Za dużo bym musiał pisać a i tak by to nie miało żadnego wpływu/znaczenia... :roll:

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225737 Wysłany: 06 Mar 2009, 15:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 748
Pomógł: 5
Ostatnio siostra zakonna przyniosła laptopa do przegrania systemu bo go sobie zawirusowała. Skasowałem ją 50 zł, a ona mi na to, że wiara i co łaska. Po czym jej powiedziełem, że wiarą nie nakarmie brzucha mojego dziecka a Caritas jest 2 przecznice dalej........

Dwa dni później jadę służbowym Modusem do Renault na wymiane oleju i poszedłem do salonu zobaczyć nowa THALIĘ (ładne autko)

Wchodzę do salonu i PATRZĘ JAK TA SAMA ZAKONNICA FINALIZUJE ZAKUP NOWEGO RENAULT KANGOO!

Sami sobie odpowiedzcie czy u nich jest CRYSIS.......

Finansowy nie - ALE PRZYZWOISTOŚCI: TAK

_________________
ESTIVA Blue@Me 2008 1.4 8V :)<----- Tu ją możesz zobaczyć :D

Fix It Again Tomorrow


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225780 Wysłany: 06 Mar 2009, 19:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Koło
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 269
mój wujas ma firmę budowlaną, robił płot przy kościele. Przed robotą zagadał do niego ksiądz czy da radę robić bez umowy żeby taniej było i bez podatku.

NO COMMENT


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225790 Wysłany: 06 Mar 2009, 20:11; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
2rotor napisał(a):
- wierni ci którzy chcą w tym uczestniczyć niech płacą roczną składkę i po temacie

to ma byc dla wszystkich ... w koncu wyznanie,wiara nie powinna sie wiazac z kasa,ze skoro chcesz to musisz placic ... bo to idiotyzm ...

[ Dodano: 06 Mar 2009 19:11 ]
mario-sz napisał(a):
Wchodzę do salonu i PATRZĘ JAK TA SAMA ZAKONNICA FINALIZUJE ZAKUP NOWEGO RENAULT KANGOO!

mario-sz chcialbys byc zakonnica ?? czemu sie dziwisz ... sama jest ... nie robi na rodzine ... sklada to ma ;) z tacy tez pewnie cos dostaje :D

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225793 Wysłany: 06 Mar 2009, 20:21; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Thomas napisał(a):
2rotor napisał(a):
- wierni ci którzy chcą w tym uczestniczyć niech płacą roczną składkę i po temacie

to ma byc dla wszystkich ... w koncu wyznanie,wiara nie powinna sie wiazac z kasa,ze skoro chcesz to musisz placic ... bo to idiotyzm ...
Zaryzykowałbym stwierdzenie że gdyby zamiast tacy postawić przy wyjściu koszyk/urnę na ofiary, to po miesiącu, dwóch trzebaby zabijać okna kościołów dechami :roll:
Cytuj:
mario-sz napisał(a):
Wchodzę do salonu i PATRZĘ JAK TA SAMA ZAKONNICA FINALIZUJE ZAKUP NOWEGO RENAULT KANGOO!

sklada to ma ;)


A skąd ma to, co składa?
Cytuj:
z tacy tez pewnie cos dostaje :D


I właśnie o to chodzi..

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225797 Wysłany: 06 Mar 2009, 20:36; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
adi.degora napisał(a):
Cytat:

mario-sz napisał:
Wchodzę do salonu i PATRZĘ JAK TA SAMA ZAKONNICA FINALIZUJE ZAKUP NOWEGO RENAULT KANGOO!

sklada to ma Wink


A skąd ma to, co składa?
Cytat:
z tacy tez pewnie cos dostaje Very Happy


I właśnie o to chodzi..

o to chodzi ... sama kobita jest ,chlopa nie ma :E no chyba,ze ksiedza :E

[ Dodano: 06 Mar 2009 19:29 ]
mnie w kosciele jako samej instytucji irytuje to,ze ciagle placza kasy brak,ciagle malo jednego nie skoncza a biora sie za drugie... kosiciol na kosciele ...

to mnie najbardziej w tym wszystkim wkurza,ze kosciol,ktory powinien odwolac sie do wiary odwoluje sie do niej ale w sposob materialny ....

[ Dodano: 06 Mar 2009 19:36 ]
co tu jeszcze .... chodzic chodze do kosciola, ale nie patrze na nic innego ... na tace nie daje ( bo to mnie irytuje taki wyzysk tym bardziej jak widze,ze robia to napisanel powyzej)
Proboszcz mojej obecnej parafii wybudowal kaplice ... malutka skoromna ... a obok niej co ... dom parafialny czy jak to sie zwie ... wiekszy od kaplicy,zekl bym ze taki maly hotelik tak wyglada ... 2 garaze ( dla nie niego i ksiedza,gdyz tylko sa we dwoje na parafii) ... to mnie irytuje ... nie trawie ych ludzi, na tace nie daje bo mnie to odpycha ...
ale wiary z tym nie wiaze ....
tak samo nie lubie spowiedzi ... takie mowienie co zlego zrobilem innemu czlowiekowi niejako "posrednikowi" taki dziwne troche bo niby Bog jest wszedzie,co nie ??
pojde raz na jakis czas,ale jak poczuje taka potrzebe a nie jak to do komunii sie szlo i na sile na sile ... :/ .....

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225802 Wysłany: 06 Mar 2009, 20:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Koło
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 269
adi.degora napisał(a):
A skąd ma to, co składa?


dokładnie, na pewno nie z uczciwej, efektywnej pracy. a chłopa to ona ma pewnie niejednego.

[ Dodano: 06 Mar 2009 19:49 ]
Mnie najbardziej boli ich dotacja od państwa która idzie na ich prostytutki, mercedesy i wypasione plebanie z tego że ja płacę wszędzie wat, dochodowy i 2/3 ceny każdego litra. Do tego monopol na konieczne obrzędy tzn nie pochowasz matki bez pogrzebu czyli bez słonego haraczu na klechę za pomachanie kadzidłem i wygłoszenie żałosnej litanii.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225808 Wysłany: 06 Mar 2009, 21:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
A czy w innych Kościołach nie ma haraczy za pochówek i inne Usługi ? Jest i jakoś nikt o tym nie rozpisuje. Dodatkowo kościół katolicki w Polsce nie ma do sponsorowania z Państwa, a inne mają kościoły w Polsce mają. :roll:

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225825 Wysłany: 06 Mar 2009, 22:25; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
Adas napisał(a):
czy w innych Kościołach nie ma haraczy za pochówek i inne Usługi ?

Kościół w którym byłem parafianinem (WIEŚ) miał zwyczajny cennik - ślub 1000zł, kwit 1 - 100zł , kwit 2 - 100zł, zapowiedzi - 100zł etc itp....cennika pogrzebu nie znam, ale tez jest "oryginalny"
w kościele w którym brałem(u panny młodej) ślub usłyszałem - co łaska.....ekhm i dałem co łaska i nikt krzywo się nie patrzył...
ale zmierzam do tego ,że było aż przyjemnie dać.....

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225831 Wysłany: 06 Mar 2009, 22:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Co nie zmienia faktu że trzeba dawać, czy tu czy tam. I ciekawe po ile ludzie dają tu, a ile tam:). Tu raczej będzie się rozchodzić, że jedni narzekają, a inni dają i nic nie mówią, cicho sza.

Ksiądz to też zawód, także czemu ma robić za firko?. Ja nie mam nic przeciwko temu, że trzeba płacić, tylko czemu od razu rozmowa o tym, nie potrzebna. A Rydzykowi to gratulować, jeden który, nie tylko co łaska, ale i sam coś działa. Nie jeden biznesmen do pięt mu nie dorasta, w dodatku nie kradnie, w dodatku, wszyscy wiedzą co robi i skąd ma, w odróżnieniu od innych. No i kościół katolicki w Polsce jako jedyny jest na Celowniku, śmieszne i smutne. Reszta ma spokój, bo no jak to żeby ktoś złe słowo powiedział-prześladowania, takie hasła by się pojawiały. Śmiech na sali-tyle.

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225834 Wysłany: 06 Mar 2009, 22:58; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
uslugi swiadcza a podatku nie odprowadzaja :E

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO