You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 00:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #13039 Wysłany: 13 Mar 2007, 03:26; 
 Temat postu: Test zegarów/prawdziwego przebiegu
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świdnik
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 144
Witam wszystkich...... :) Jestem nowy na tym forum :D Mam z tatuśkiem Punciaka II 2001r,wyprowadzony z salonu :P Interesuje sie Fiatami, ale również uwielbiam beemki (szczególnie 320i E36 / 320i E46)..... Przejdzmy do sedna! Na forum BMW dużo sie pisze o tzw. tescie zegarów, który polega na przytrzymaniu przycisku do kasowania przebiegu dziennego i trzymając przycisk przekręcenie stacyjki powoduje że wyświetlacz pokazuje z 5/6 pozycji w tym wersja oprogramowania, nr. silnika, kod autka, nr. fabryczny nadwozia, prawdziwy PRZEBIEG autka, mimo, że ktoś cofał licznik "total km" :D Potem wsyzstkie zegary idą do końca skali tzn. predkościomierz do końca, obrotomierz do 7 tys, wskaznik paliwa do konca i temperatura do końca, a potem sie cofają i na tym polega test zegarów - tak to jest w BMW.... Próbowałem tak w swoim Punciaku, w VW Vento i d*** - czyli to dziala tylko w BMW, w każdej marce jest inaczej :/ Dla niedoinformowanych pisze, iż...... ten przebieg "total km" jest tylko oficjalny, czyli że można cofać go elektronicznie za 100-300 zł :P Ale każdy komputer pokładowy liczy przebieg podwójnie, a wiec 1. poprzez oficjalny moduł, tu można dokonywać zmian cofania przebiegu oraz 2. poprzez moduł liczenia fabrycznego przebiegu, którego w żaden sposób nie da można cofnąć, bo jest tak skonstruowany, że może tylko naliczać przebieg/działać tylko do przodu :) Nasuwa sie pewnie Wam pytanie po co komp pokładowy nalicza podwójnie przebieg ? A po to, że fabryka po kilku latach odkupuje samochody i poddaje je testom i liczy sie z tym, iż użytkownicy mogli cofac przebieg...... Takie sprawdzenie "prawdziwego" przebiegu zna tylko fabryka i wtajemniczeni :) Defakto wiekszość "mechaniorów" z ASO nie wie jak to sprawdzić :D Ja i kumpel wiemy jak to robić w BMW :) Mam autko od nowości, wiec nie jest mi to potrzebne, ale warto wiedziec na przyszłość taką rzecz !!!! Po co kupić bubel od przedstawiciela handlowego co ma 300 000, a wyświetla mu sie na kompie 100 000 .......Warto znać taki sposób :) PoZrRo 4 aLL :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #13047 Wysłany: 13 Mar 2007, 08:28; 
 Temat postu:
Offline
Admin ds. technicznych forum.
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SL/SK/SZ/SZA
Rejestracja: 21 Cze 2006,
Posty: 13053
Pomógł: 54
Witam ;D
Ja też kocham Beemki ;) W szczególności E60/E90, bardziej E60 :>

Co do przebiegu, to najlepiej kupić nowe auto, dlatego nie mam starego E34, tylko nowsze punto z pewnego źródła :P

Jak mnie będzie stać na BMW, to sobie kupię BMW, ale nowe :D

Pozdrawiam.

_________________
Focus 1.0 Ecoboost 92kW :E & Punto II HGT Abarth 1,8 16V 96kW & Fiesta VII FL 1,0 12V Ecoboost 74kW
Inne pod moją opieką: Tipo 1,4 16V 70kW
Były: Punto II 5d 1,8 16V 96kW & Punto Evo 1,4 16V MA 99kW@138kW & Punto II 1,2 8V 44kW & Fiesta V 1,25 55kW
Image <- Ford Focus mk4 FL Trend 1,0 Ecoboost 2022 r. :E
Image <- Fiat Punto II HGT 1,8 16V 2001 r.
Image <- Ford Fiesta VII FL 1,0 Ecoboost 2017 r.
Image <- Fiat Tipo 1,4 16V 2017 r.
Image <- Fiat Punto II 5d 1,8 16V 2002 r.
Image <- Fiat Punto Evo 1,4 MA Turbo 2010 r.
Image <- Ford Fiesta V 1,2 16V 2001 r.
Image <- Fiat Punto II 1,2 8V 2002 r.
AM, B, BE, C, CE, T


Góra
 Profil  
 
 
 Post #13098 Wysłany: 13 Mar 2007, 14:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świdnik
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 144
hehe BMW 318i E90 kosztuje w wersji podstawowej 115 000 zl :P Dużo....... :D Moim zdaniem najladniejsza jest trójeczka E46, wskazują na jej bazkonkurencyjność nawet paradoksalnie wysokie ceny......pierwszy wypust tej beemki 98-99r kosztuje na giełdzie ok 32 000 PLN :) Ale posłuchajcie ludzie !!!! Czy ktoś wie jak wyświtlić ten fabryczny przebieg/test zegarów w Puncie II ???? I jeszcze jakby ktoś wiedzial jak sprawdzić taką przecz w markach takich jak VW, Audi, Opel.... niech napisze...... Nie dajmy sie zrobić w ch. cfaniakom, co cofneli przebieg za 2 flaszki w serwisie i podbijają cenę auta :( Znając sposób na wyświetlenie przebiegu z modułu fabrycznego możemy zagiąć takich :D Kto wie coś na ten temat jak to jest w Punciaku niech pisze :)

_________________
Fiat Punto II S 1.2 8V 2001r, 60 koni i jeden zrebak ;)
Zielony metalic :D
Pozdrówko :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52846 Wysłany: 10 Paź 2007, 23:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 917
w sumie ciekawy temat... jeśli chodzi o cofanie liczników to nie robi się tego za 2 flaszki i nie w serwisie a jeśli ktoś zadał sobie trud to żaden knyf ani serwis ani nic nie pomoże w sprawdzeniu oryginału... a jesli chodzi o takie sprawdzanie auta to same oględziny wystarczą do ustalenia przebiegu "+" "-"...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52853 Wysłany: 10 Paź 2007, 23:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 16 Sie 2007,
Posty: 128
Są już teraz magicy którzy potrafią wykasować przebieg z licznika, z ecu i z klucza... podobno oczywiście :wink: :lol: tak więc ten test prawdziwego przebiegu może niekiedy okazać się przydatny ale napewno nie jest on zawsze wyznacznikiem prawdziwego przebiegu :wink:
Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO