You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 01 Maj 2024, 01:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #14007 Wysłany: 18 Mar 2007, 21:25; 
 Temat postu: Światła przeciwmgielne (montaż w ASO)
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 17 Mar 2007,
Posty: 2
Witam wszystkich, znajomy ma grande i chce założyć światła przeciwmgielne. W serwisie fiata powiedzieli, że może mieć panel z przełącznikami, ale i tak nie będzie działało, bo w komputerze trzeba zmienić oprogramowanie, bo komputer dostaje sygnał z przełącznika w dopiero on włącza te światła. Zatem mam pytanie czy to prawda czy serwis chce go naciągnąć na montaż tych świateł. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #14020 Wysłany: 18 Mar 2007, 22:00; 
 Temat postu:
Nie jestem w tej kwestii obeznany i nie wydam werdyktu ale ...
Np. poduszke powietrzna pasazera wylaczasz nie kluczykiem jak w wielu autach ale wlasnie w komputerze.
Wydaje sie to calkiem mozliwe, ze wiele urzadzen jest sterowanych przez komputer, czyli : z przycisku idzie sygnal do kompa , ten decyduje z jakiego przycisku dostal sygnal i zalacza urzadzenie.
Wiele przelacznikow w tym m.in. od halogenow sa to przelaczniki tzw. miekkie (kiedys sie tak mowilo, ze ktos ma radio na miekkich).


Góra
  
 
 
 Post #14021 Wysłany: 18 Mar 2007, 22:03; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
RAdia fabryczne tez ponoc ne mozna podlaczyc bez grzebania w kompie...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14023 Wysłany: 18 Mar 2007, 22:07; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
W zasadzie wszystko jest sterowane przez kompa tylko dziwi mnie, iż wystarczy aby auto nie posiadało halogenów i już komp ma inne oprogramowanie... :mysli: W domyśle chodzi o to, że obecny soft nie ma możliwości sterowania halogenami. Na mój rozum to raczej prawda, co mówią w ASO.

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14024 Wysłany: 18 Mar 2007, 22:11; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 17 Mar 2007,
Posty: 2
Wielkie dzięki za szybką odpowiedz. :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14033 Wysłany: 18 Mar 2007, 23:24; 
 Temat postu:
Golab, masz racje.
Jesli komp wysyla do halogena czy jego sterownika i kaze mu sie wlaczyc a jego fizycznie nie ma to musialby jakos zareagowac.
Ida tym tropem, moze nie musza wymieniac oprogramowanie ale je zaktualizowac albo moze tylko wlaczyc opcje halogenow.
Gdyby ktos kupil golego GP a komputer mial obsluge wszystkich urzadzen , np. kurtyn , klimy itp. to zglupialby nie mogac nimi sterowac albo trzebaby w nim obsluzyc te wyjatkowe sytuacje (czyli brak urzadzen) a to spowodowaloby, ze oprogramowanie byloby duzo , duzo wieksze i skomplikowane.


Góra
  
 
 
 Post #14049 Wysłany: 19 Mar 2007, 01:06; 
 Temat postu: Re: Światła przeciwmgielne (montaż w ASO)
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 92
bober napisał(a):
Witam wszystkich, znajomy ma grande i chce założyć światła przeciwmgielne. W serwisie fiata powiedzieli, że może mieć panel z przełącznikami, ale i tak nie będzie działało, bo w komputerze trzeba zmienić oprogramowanie, bo komputer dostaje sygnał z przełącznika w dopiero on włącza te światła. Zatem mam pytanie czy to prawda czy serwis chce go naciągnąć na montaż tych świateł. Pozdrawiam.


Prawda to jak najbardziej. To co się dzieje z przyciskiem odczytuje komputer, a dalej zarządza on pracą halogenów i kontrolki na desce.

_________________
GP 1,4 8V Energy


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14243 Wysłany: 20 Mar 2007, 14:08; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Mar 2007,
Posty: 30
Nazywanie tego czegoś komputerem jest chyba małym nieporozumieniem. Prawdopodobnie jest to jakis mikroprocesor i koniec.
Wydaje się mało prawdopodobne, aby było w obrocie kilka wersji softów do GP. Tym bardziej że w sprzedaży jest chyba kilkanaście opcji wyposażeń.
Kto by się zastanawiał przy produkcji jaki "komputer" zamontować w GP i jakie będą wykorzystywane peryferia. Sądzę że nawet dla różnych tablic i wyświetlaczy jest ten sam mikroprocesor.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14256 Wysłany: 20 Mar 2007, 16:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
Też uważam, że jest jeden soft i ASO po prostu aktywuje konkretne opcje i tyle.. Idę o zakład, że wiązki elektryczne są takie same i montaż dodatkowych rzeczy polega na wpięciu kostek i aktywacji ich w kompie.. Skoro Opel robił tak 15 lat temu, to tym bardziej dzisiaj przy obecnych tendencjach do cięcia kosztów ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14281 Wysłany: 20 Mar 2007, 18:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 92
Jednostki zarządzające pracą samochodu zwyczajowo nazywa się komputerami, lub też centralkami. Wiadomo, że głownym elementem takiego ustrojstwa jest jakiś mikroprocesor, peryferia, ewentualnie procesory sygnałowe. Ale czy kmputer to zła nazwa dla mikrokontrolera i peryferiów? Moim zdaniem właściwa. Poczciwy komputer osobisty to również procesor + peryferia. Zasada działania i konstrukcji jest bardzo podobna, tylko skala trochę inna. Natomiast inną sprawą jest to, że we fiatach wiązki i komputery nie są zunifikowane. Różnie to było w różnych wersjach wyposażeniowych. Co ciekawe o ile na początku produkcji danego modelu wiązki były w miarę "pełne", to później z czasem stawały się coraz biedniejsze, dostosowane do tego z czym samochód wyjeżdżał z fabryki. Różne były również wersje komputerów/centralek, różniaste oprogramowania do nich.

_________________
GP 1,4 8V Energy


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14296 Wysłany: 20 Mar 2007, 19:16; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Wujek V napisał(a):
Też uważam, że jest jeden soft i ASO po prostu aktywuje konkretne opcje i tyle.. Idę o zakład, że wiązki elektryczne są takie same i montaż dodatkowych rzeczy polega na wpięciu kostek i aktywacji ich w kompie..


Nie byłbym az tak tego pewien :)
Kiedys unifikacja była tansza od róznych wariantów...teraz przy zaawansowanej logistyce montażu tansze jest wykonywanie róznych wiazek dla róznych wersji tego samego modelu. Sadze, że wiazki pomiedzy poszczególnymi wersjami GP sie róznią. :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14308 Wysłany: 20 Mar 2007, 19:49; 
 Temat postu:
Przychylam sie do teorii Yoki ale co do elementow mechanicznych.
Jesli dobrze kojarze, majac ESP trzeba miec wszystkie tarczowe hamulce ale nie maja ESP nie oznacza, ze taniej jest produkowac tarcze dla wszystkich aut a zrezygnowac z bebnow ...

Co do softu to duzo latwiej napisac soft obslugujacy wszystko a wylaczac niewykorzystane opcje flagami (tak z programowania).
Powiedzmy :
masz przeciwmgielne - przeciwmgielne maja flage 1 i sa obslugiwane przez system , nie masz , maja flage 0 i soft omija ich obsluge.
Po prostu - serwis wklada swiatelka , podlacza kable , kompem zmienia jedna opcje i juz.


Góra
  
 
 
 Post #14357 Wysłany: 20 Mar 2007, 23:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 92
pepepe napisał(a):
Po prostu - serwis wklada swiatelka , podlacza kable , kompem zmienia jedna opcje i juz.

Problemem jest to, że często tych kabelków poprostu nie ma :( A czy coś się da aktywować w kompie czy też nie to jedna wielka niewiadoma.

_________________
GP 1,4 8V Energy


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14358 Wysłany: 20 Mar 2007, 23:43; 
 Temat postu:
No tak, kabli nie ma.
W I-ce sam sobie robilem instalacje pod halogeny.


Góra
  
 
 
 Post #14683 Wysłany: 22 Mar 2007, 20:16; 
 Temat postu: Światła przeciwmigielne
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 17 Mar 2007,
Posty: 8
orientujecie się czy można bezproblemowo dołożyć światła przeciwmgielne do grande np. samemu czy w gre wchodzi tylko ASO?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #14688 Wysłany: 22 Mar 2007, 21:01; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Samemu raczej nie dasz rady... Przeczytaj wątek od początku. ;)

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #21707 Wysłany: 30 Kwi 2007, 00:58; 
 Temat postu: Światła przeciwmgłowe
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2007,
Posty: 24
Mam dla was złą wiadomość Napewno nie da się bes wymiany kompa założyć kurtyn swiateł przeciwmgłowych dachu szklanego (tylko we włoszech dostępny) i inych gadzetów. sę 4 wersje komputerów w zależności od wyposarzenia auta. Jak masz swiatła przeciwmgłowe to masz także grzene lustra - inny komp - serwis może to oczywiście zrobić wcale nie zadrogo - wymiana kompa korzystając z akcji promocyjnych dozbrajania samochodów - 300 pln tylko ale to wiem że nie każde aso chce to robić W chorzowie robią wszystko - dokładają halogeny, klimę kurtyny , grzane lustra i dopłacasz tylko różnicę a nie płacisz za wszystkie nowe części.

_________________
Grande Punto 1.4
Kwiaciarnia Częstochowa
Dekoracja pojazdów


Góra
 Profil  
 
 
 Post #21708 Wysłany: 30 Kwi 2007, 01:07; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
Ja nie mam podgrzewanych lusterek :mysli:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187806 Wysłany: 09 Lis 2008, 19:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
Przywracam temat ale troszke w innej farmie ale nie chciałem zakladac nowego tematu.
podczas dzisiejszego mycia zauważyłem ze moje przeciwmgielne maja zadymione od środka szkła, wygląda to dość nieciekawie i zapewne wpływa na jakość świecenia, zauważył ktoś tez taka dolegliwość u siebie , zastanawiam sie czy zgłaszać to do ASO,
dodam jeszcze ze przeciwmgielne używam bardzo sporadycznie...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187813 Wysłany: 09 Lis 2008, 20:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Hajnówka
Rejestracja: 27 Mar 2008,
Posty: 2216
Pomógł: 5
sadoo-właśnie dziwi fakt,że halogeny są sporadycznie używane i są zadymione.Moim zdaniem powinieneś pojechać do ASO.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187823 Wysłany: 09 Lis 2008, 20:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Będzin
Rejestracja: 17 Paź 2007,
Posty: 110
Ja jak teraz wymieniałem główne reflektory, to odniosłem wrażenie, że w przeciwmgielnych ten przezroczysty plastik jest taki "mętny" w porównaniu z tym z głównego zespołu optycznego.

_________________
GRande Punto, 1.4 77KM, EneRgy 2006, New ORleans Blue, 3d


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187824 Wysłany: 09 Lis 2008, 20:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
dokładnie tak to wygląda jak by były za mgła... a maja byc niby przeciwmgielne :hahaha:
pojadę to załatwię akurat jak wybije 30 tysbo pewnie będzie trzeba sie pojawić na przeglądzie :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187893 Wysłany: 09 Lis 2008, 22:34; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11759
Pomógł: 13
sadoo też mam tak trochę, przy okazji się bliżej temu przyglądnę

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187931 Wysłany: 09 Lis 2008, 23:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
a najlepsze ze w P1 znajomej sie nic nie dzieje z halogenkami. a ma samochodzik już 12 lat. myślę ze teraz każdy zacznie sie przyglądać i u siebie dostrzeże ta mgiełkę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #194594 Wysłany: 27 Lis 2008, 10:52; 
 Temat postu: Re: Światła przeciwmgłowe
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bielsko-Bisła, Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 44
tdmd11 napisał(a):
Mam dla was złą wiadomość Napewno nie da się bes wymiany kompa założyć kurtyn swiateł przeciwmgłowych dachu szklanego (tylko we włoszech dostępny) i inych gadzetów. sę 4 wersje komputerów w zależności od wyposarzenia auta. Jak masz swiatła przeciwmgłowe to masz także grzene lustra - inny komp - serwis może to oczywiście zrobić wcale nie zadrogo - wymiana kompa korzystając z akcji promocyjnych dozbrajania samochodów - 300 pln tylko ale to wiem że nie każde aso chce to robić W chorzowie robią wszystko - dokładają halogeny, klimę kurtyny , grzane lustra i dopłacasz tylko różnicę a nie płacisz za wszystkie nowe części.


A jak mam podgrzewane lusterka a nie mam p.mgłowych to da się załżyć?

_________________
Grande Punto 1,4 5D Active+klima i inne
koloru New Orlean
przebieg 28000km


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO