You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Cze 2024, 17:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #181791 Wysłany: 21 Paź 2008, 00:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 23 Sty 2008,
Posty: 146
Troszeczkę odświeżę temat swoim pytaniem. Wszędzie jak czytam że jak po włączeniu ciepłego nadmuchu szyby parują to jest walnięta nagrzewnica- cieknie. A czy w przypadku jak włączam ciepłe powietrze trochę zaparują mi szyby ale po jakimś czasie (nie jest to expresowy czas :D ) te szyby spokojnie odparują. Mało tego wtedy mogę już spokojnie mieć nawet na maxa ciepełko ustawione i jakoś nie widać żeby parowały. Czy przy walniętej nagrzewnicy tak się dzieje? Nadmienię tu że chyba mam dosyć mocno zatłuszczone szyby <nie mam kiedy ich wypolerować :D ) Aha.... co do zapachu to nie czuję jakoś specjalnie zapachu płynu (on ma raczej taki specyficznie śmierdząco-pachnący zapach :D ). Jedynie co czuć to tak jakby delikatną stęchlizną <czy jakoś tak> ale to tylko przy pierwszym "dmuchnięciu"(może to być spowodowane tym że niedawno wymieniłem po dłuższym czasie filtr kabinowy i może to być jeszcze pozostałość po nieprzyjemnym zapachu po starym zawilgotniałym filtrze!?). Później jest OK!
Co wy o tym myślicie?Nagrzewnica?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #181802 Wysłany: 21 Paź 2008, 06:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zgierz
Rejestracja: 20 Maj 2008,
Posty: 341
Ja nie dawno wymieniłem nagrzewnicę i czasami mam identyczne objawy, więc to raczej nie wina nagrzewnicy.

_________________
sporting 1.2 16V
Good Italian Job


Góra
 Profil  
 
 
 Post #181820 Wysłany: 21 Paź 2008, 08:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 23 Sty 2008,
Posty: 146
dario76 napisał(a):
więc to raczej nie wina nagrzewnicy

Podoba mi się twoje stwierdzenie :D. Podejrzewam że to może być od bardzo mocno zatłuszczonych szyb <muszę je w końcu odtłuścić :E > bądź od dużej równicy temperatury. Tym bardziej że w moim punciaku ogrzewanko działa prawie jak powinno :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #181909 Wysłany: 21 Paź 2008, 15:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
lukasik szyby parują zawsze jak jest zimno. Jeżeli nie ubywa płynu, to uważam że jest wszystko w porządku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #184282 Wysłany: 29 Paź 2008, 00:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: BobMF
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 01 Kwi 2007,
Posty: 1044
przed wymianą to zawsze mi zaparowywały na początku a później już nie [jak się rozgrzało]
a płynu nie ubywało zauważalnie

_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystko do Diesla - wtryski, pompy, akumulatory i inne:
domino.sklep.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Góra
 Profil  
 
 
 Post #184851 Wysłany: 30 Paź 2008, 23:36; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: stargard szczecinski
Rejestracja: 01 Kwi 2008,
Posty: 4
...... wiec i moje ptanie ? ile moge zapłacic wymiane filtra kabinowego plus nagrzewnica w warsztacie (swoje części) ??? punto 1.2 rok produkcji 95 bez klimy..... nie mam manualnych zdolnosci w robótkach takiego typu :):)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #185379 Wysłany: 02 Lis 2008, 01:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: BobMF
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 01 Kwi 2007,
Posty: 1044
700 - 1000 :twisted:

_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystko do Diesla - wtryski, pompy, akumulatory i inne:
domino.sklep.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Góra
 Profil  
 
 
 Post #185983 Wysłany: 03 Lis 2008, 18:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Lis 2008,
Posty: 458
Witam, jestem nowy Mam na imie tak jak nick z mojego konta tylko bez 'bike' ;) Punciaczkiem poruszam sie od tygodnia raptem, jest to wersja GT.

Niestety trapi mnie ten sam problem z parowaniem co niektorych tutaj :/ Jak kupilem samochod bylo znosnie, wlaczylem ogrzewanie pare ustepowala po paru minutach ( w calym samochodzie ). Jaksie okazalo w ukladzie byla woda wiec ja wymienilem na plyn chlodniczy. PIerwszego dnia po wymianie troche zaparowalo ale dalo rade odpusci po nagrzaniu. Wczoraj wieczorem musialem sie ruszyc przejechalem 2km i widze ze troche paru wlaczylem ogrzewanie po 10sec nic juz nie widzialem procz latarni. Dzis przetarlem szyby benzyna ekstrakcyjna, fakt zeszlo z nich troche syfu, potem psiknalem antypara i zobacze jak bedzie dzis.

Ewentualnie ile moze kosztowac wymiana nagrzewnicy? Nie mowie tutaj o podanym wyzej przykladzie bo to jest chyba cena w ASO. Nie znacie jakis ludzi ktorzy naprawiaja samochody po godzinach pracy i nie biora za to taczki pieniedzy ?

_________________
www.g-force.pl

Valeting, Detailing, czyszczenie srodka samochodu. ZAPRASZAMY Warszawa, Bydgoszcz i okolice


Góra
 Profil  
 
 
 Post #185986 Wysłany: 03 Lis 2008, 19:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Beskidy-Cracov
Rejestracja: 20 Kwi 2008,
Posty: 222
ja wymianę w tym roku odpuszczam bo mi sie nie chce demolować auta. Zresztą paruje mi tylko początkowo potem już znika para. Myśle ze osobiście za mniej jak 400zł to nawet bym kluczy nie wyciągał :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187129 Wysłany: 07 Lis 2008, 19:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Lis 2008,
Posty: 458
No i stalo sie. Bede musial wymienic nagrzewnice. Odpalilem 2 dni temu samochod nagrzal sie jak wlaczylem ogrzewanie to poczulem sie jak w saunie, z kazdego wylotu wentylatora szla para. Na szczescie szyby przetarlem antypara i nie zaparalowalo jakos specjalnie, ale jazda bez ogrzewania nie jest fajna :/ Macie pojecie jak to jest z rozebraniem deski w przypadku gdy samochod posiada poduszke pasazera ? Boje sie ze jak zaczen t orozbierac to zeby nie wywalila :/

_________________
www.g-force.pl

Valeting, Detailing, czyszczenie srodka samochodu. ZAPRASZAMY Warszawa, Bydgoszcz i okolice


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187158 Wysłany: 07 Lis 2008, 20:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zgierz
Rejestracja: 20 Maj 2008,
Posty: 341
Kamilbike napisał(a):
Boje sie ze jak zaczen t orozbierac to zeby nie wywalila

Odłącz akumulator, a napewno nic nie wywali.

_________________
sporting 1.2 16V
Good Italian Job


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187336 Wysłany: 08 Lis 2008, 14:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Lis 2008,
Posty: 458
ok, dzieki wielkie :)

_________________
www.g-force.pl

Valeting, Detailing, czyszczenie srodka samochodu. ZAPRASZAMY Warszawa, Bydgoszcz i okolice


Góra
 Profil  
 
 
 Post #189532 Wysłany: 14 Lis 2008, 15:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
ja miałem tosamo nigdzie nie kapało a szyba parowała i śmierdziało wymieniłem nagrzewnice bo okazalo sie po rozebraniu ze ma tylko malutki otworek i nie kapie tylko paruje ale 8 i pół godzinki ma zeszło.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #192040 Wysłany: 20 Lis 2008, 20:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Grudziądz
Rejestracja: 31 Paź 2008,
Posty: 189
A ja to już mam wogóle inaczej bo jak jade i włącze ogrzewanie to ani troszeczke nawet szyby nie parują, a gdy pada deszcz to zanim jeszcze wsiąde jest pełno pary na szybach i przednia szyba pokryta jakby tłuszczem, wycieram a to tylko się rozmazuje...

_________________
Był Fiat punto 1,2 75 KM ELX
Obecnie Opel Astra II 2.0 DTI 101KM
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #192078 Wysłany: 20 Lis 2008, 22:26; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Nowe Miasto
Rejestracja: 10 Sie 2008,
Posty: 19
Polecam ściereczki z mikrofibry - czyszczą bez detergentów

_________________
Fiat Punto 1.1 55KM 1998 r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #192086 Wysłany: 20 Lis 2008, 22:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: kielce
Rejestracja: 30 Mar 2008,
Posty: 95
ale to możliwe, żeby od tego było czuć tak jakby spalinami w samochodzie tak jak to ktos wcześniej napisał w tym temacie???


Góra
 Profil  
 
 
 Post #192178 Wysłany: 21 Lis 2008, 10:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Seroki-Village DownTown
Rejestracja: 20 Sie 2008,
Posty: 495
Pomógł: 19
Hmm... Jeśli czuć spalinami, to może być podwójny wyciek: strzelona uszczelka pod głowicą, oraz wyciek na nagrzewnicy. Poprzez strzeloną uszczelkę głowicy przedostają się spaliny do płynu chłodniczego, rozpuszczają się w nim, a następnie cała ta mieszanka wyparowywuje dziurami w nagrzewnicy i jest wtłaczana do kabiny motorniczego.
Trochę to niebezpieczne, bo w spalinach są szkodliwe substancje i trujące gazy - lepiej to sprawdzić, niż kiedyś "zasnąć" za kierownicą :/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #192376 Wysłany: 21 Lis 2008, 22:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Lis 2008,
Posty: 458
No to trzymajcie sie krzesel. Wchodze dzis do samochodu, patrze a z dolnej kratki wentyaltora przy kierowcy cieknie plyn chlodniczy WOW. Boje sie czy podloga pod deska jest jeszcze cala :/ I czy wykladzina nie przegnila :/ W poniedzialek ruszam z naprawa, bo nie ma co czekac

I pytanie. Gdzie kupie nagrzewnice, na Intercarsie nie ma :/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #192488 Wysłany: 22 Lis 2008, 12:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 20 Sty 2008,
Posty: 212
Kamilbike na allegro na bank dostaniesz przy czym do punto jak sie nie myle sa 3 rodzaje nagrzewnicy ale moge sie mylic

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic7111-60.html

Kropek na stronie http://www.polskajazda.pl/Samochody/Fiat/Punto/65409


Góra
 Profil  
 
 
 Post #195372 Wysłany: 30 Lis 2008, 12:19; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kuj-Pomorskie
Rejestracja: 23 Lis 2008,
Posty: 34
Witam, w sobote skonczyłem prace z wymianą nagrzewnicy jest troche roboty przy tym ale teraz chociaż nie smierdzi po włączeniu i momentalnie grzeje a o parowaniu szyb niema mowy. Kupiłem nagrzewnice NISSENS-a za 114 zł i polecam wszystkim zainteresowanym. Pozdrawiam Paweł


Góra
 Profil  
 
 
 Post #198761 Wysłany: 13 Gru 2008, 08:38; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2008,
Posty: 10
Mam problem z grzaniem w samochodzie bo jest tylko ciepłe powietrze nawet jak wyłącze na 0 to też grzeje a na pozycji 1 i 2 nie dmucha dopiero na 3 dmucha ale tylko ciepłym powietrzem co jak sie domyślacie powoduje że parują miszyby na maxa


Góra
 Profil  
 
 
 Post #198832 Wysłany: 13 Gru 2008, 17:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: pomorskie
Rejestracja: 02 Gru 2007,
Posty: 386
Polecam przetrzeć szyby bezbarwnym szamponem do włosów. Zamiast "mgiełki" będą małe kropelki wody. Ten sposób wymyślili kiedyś polscy kierowcy rajdowi :lol: Działa w 100 %

_________________
Abarth 55 kucy :D
Image

Corvette Z06 przy 160 km/h. - OBJECHANE


Góra
 Profil  
 
 
 Post #198940 Wysłany: 13 Gru 2008, 23:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Lis 2008,
Posty: 458
No wiec tak, trwalo to prawie 2 tyg bo powiedzialem chlopaka zeby sie nie spieszyli ale za wymiane wzieli 600zl takze mysle ze to nie jest jakos duzo. Mam ogrzewanie, szyby nie paruja juz az tak, chociaz paruja bardzo delikatnie, ale wydaje mi sie ze towina tego ze sa brudne, a kanaliki w wentylacji mogly byc jeszcze z zawartoscia plynu chl, takze zostalo mi jeszcze przetarcie szyb benzyna i wsjo :)

_________________
www.g-force.pl

Valeting, Detailing, czyszczenie srodka samochodu. ZAPRASZAMY Warszawa, Bydgoszcz i okolice


Góra
 Profil  
 
 
 Post #198952 Wysłany: 14 Gru 2008, 00:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zgierz
Rejestracja: 20 Maj 2008,
Posty: 341
Kamilbike napisał(a):
trwalo to prawie 2 tyg bo powiedzialem chlopaka zeby sie nie spieszyli ale za wymiane wzieli 600zl

To rzeczywiście się nie spieszyli, ja wymieniam to cudo w ciągu ok. 10h. Według mnie za wymianę max 200 zł + kaloryfer. Oczywiście mówię to jako dorobienie sobie po godzinach. Niestety ci co z tego żyją cennik mają odpowiednio wyższy "takie życie"

_________________
sporting 1.2 16V
Good Italian Job


Góra
 Profil  
 
 
 Post #199253 Wysłany: 14 Gru 2008, 22:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Lis 2008,
Posty: 458
W seriwsie fiata chcieli 1400zl z nagrzewnica :/ Jedyny plus tego bylby taki ze samochod mialbym na drugi dzien.

_________________
www.g-force.pl

Valeting, Detailing, czyszczenie srodka samochodu. ZAPRASZAMY Warszawa, Bydgoszcz i okolice


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO