You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 10:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #858477 Wysłany: 03 Kwi 2022, 14:50; 
 Temat postu: Spryskiwacze + Co to za guma na silniku?
Witam,
Punto Evo 2010,

1) z tego co widzę, każdy ma ten sam problem, czyli spryskiwacze, które leją pod wycieraczki. Napisałem do serwisu w Krakowie, czy potrafią to naprawić, by płyn leciał normalnie na szybę. Z ciekawości otworzyłem maskę i nawet jedno psiknięcie płynem powoduje, że kapie dużo płynu na silnik, co widać na zdjęciu, w którym miejscu jest mokre (przetarłem już ściereczką, więc nie wygląda tak drastycznie). Czy używanie spryskiwaczy w tym modelu jest aby na pewno bezpieczne? Może się to pytanie wydawać absurdalne, ale leje się po tych kablach i po silniku płyn do spryskiwaczy i czy dopóki tego się nie wyreguluje, to lepiej nie używać w ogóle spryskiwaczy?

2) przy okazji sprawdzania tego, zauważyłem, że prawie luzem była taka duża giętka gumka, co to jest? Czy to jest urwane? Czy mogę bez tego jeździć, nie wiem gdzie to wsadzić z powrotem.

3) po prawej stronie jest taka pianka, też wygląda jakby urwana, czy coś z tym należy zrobić?

Proszę o pomoc :)


Załączniki:




Góra
  
 

 
 Post #858481 Wysłany: 03 Kwi 2022, 16:55; 
 Temat postu: Re: Spryskiwacze + Co to za guma na silniku?
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 830
Pomógł: 47
Millesime napisał(a):
1) z tego co widzę, każdy ma ten sam problem, czyli spryskiwacze, które leją pod wycieraczki. Napisałem do serwisu w Krakowie, czy potrafią to naprawić, by płyn leciał normalnie na szybę. Z ciekawości otworzyłem maskę i nawet jedno psiknięcie płynem powoduje, że kapie dużo płynu na silnik, co widać na zdjęciu, w którym miejscu jest mokre (przetarłem już ściereczką, więc nie wygląda tak drastycznie). Czy używanie spryskiwaczy w tym modelu jest aby na pewno bezpieczne? Może się to pytanie wydawać absurdalne, ale leje się po tych kablach i po silniku płyn do spryskiwaczy i czy dopóki tego się nie wyreguluje, to lepiej nie używać w ogóle spryskiwaczy?



http://fiatpunto.com.pl/topic365.html

Jeżeli masz zdolności manualne i bardzo ci to przeszkadza, to możesz pomyśleć albo o uniwersalnych dyszach spryskiwacza na ramiona wycieraczek, o dyszach na ramię wycieraczki z VW LT/Sprintera I, ewentualnie z VW Craftera1/Sprintera II. Nowa mazda 3 też ma fajne dysze na ramię wycieraczki, ale ramiona są o 1mm węższe niż u nas (8mm vs 9mm) i bez "poprawek" nie podejdą. Ponad to możesz spróbować jeszcze dysz na pióro wycieraczki z citroena C4 cactus I (musisz kupić całe pióra wycieraczek z C4 cactus bo osobno nie występują dysze) ewentualnie "porzeźbić dysze z ramion Citroena BerlingoIV/ Peugeota Riftera/Opla Combo E/Toyota Pro Ace City i spróbować zamontować je na ramionach z Punto


Millesime napisał(a):
2) przy okazji sprawdzania tego, zauważyłem, że prawie luzem była taka duża giętka gumka, co to jest? Czy to jest urwane? Czy mogę bez tego jeździć, nie wiem gdzie to wsadzić z powrotem.

3) po prawej stronie jest taka pianka, też wygląda jakby urwana, czy coś z tym należy zrobić?


Nie wiem czy to twoje pierwsze auto, że nie miałeś nigdy do czynienia z uszczelkami krawędziowymi ściany grodziowej :roll: . Poprawiasz piankowe uszczelnienia, uszczelkę wkładasz na swoje miejsce i po silniku nie będzie ci się tyle lać wody

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #858482 Wysłany: 10 Cze 2022, 21:08; 
 Temat postu: Re: Spryskiwacze + Co to za guma na silniku?
[ Dodano: 10 Cze 2022, 21:08 ]

Gdzie mogę kupić gumową uszczelkę na podszybie nową do punto evo?


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO