Moje pytanie jest odnośnie gaszenia przy pozostawianiu kropka na noc.Tzn...jeżdżąc cały dzień na LPG słyszałem że kończąc jazde ,warto jest przełączyc jakiś kilometr przed postojem na benzynke.Czy jest to wskazane dla silnika?
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007, Posty: 977 Pomógł: 3
Moze to i w baaardzo starych instalacjach sie robilo, ale ja mimo ze zrobilem jakies cwierc miliona km na LPG, nigdy czegos takiego nie stosowalem. Poki co nie bylo problemu, wiec moze lepiej sobie takie cos odpuscic.
_________________ Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". Stan zaawansowania: 126.80% (317000km)
Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" Stan zaawansowania: 228000km
Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km
Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok Rejestracja: 02 Maj 2007, Posty: 2625
chodzi zeby wiesz wtryski przeczyścić. Zeby sie nie zapiekały itp
_________________ Mk2 ForEver ? <LOL>
Moja obecna "Kropka" >>
Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!
Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice Rejestracja: 27 Wrz 2007, Posty: 930
Dziara ja tam zawsze przed zgaszeniem silnika przełączam na benzynę. Wg. mnie silnik lepiej odpala jeśli przed zgaszeniem damy mu trochę benzyny. O ile w lecie możesz nie odczuwać różnicy, o tyle w zimie jest to bardzo dobrze widoczne
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum Nie możesz dodawać załączników na tym forum