You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 03 Maj 2024, 04:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #182500 Wysłany: 23 Paź 2008, 14:06; 
 Temat postu: Szyba czołowa zamiennik/orygianał ?
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Jaworzno
Rejestracja: 01 Maj 2007,
Posty: 37
Witam miałem przykry incydent u sasiadów słowaków .Efekt taki ze mam duzy odprysk na szybie czołowej . mam szanse na zwrot czesci kosztów gdyz firma , która pracowała przy koszeniu trawy przy drodze była ubezpieczona w alianzie z tym ze pani z alianzu mówiąca łamana slowacko-polszczyzną na wstepie zapowiedziała jakaś tam amortyzacje kosztów.Niewazne ,interesuje mnie to czy dać auto do serwisu i dać tam 799 PLN za szybę(oryginal) + robocizna(200 PLN) + jakas tam listwa ozdobna(100PLN) wszystko w ASO, czy może za 400 pln zrobić wszystko u gościa który siedzi w szybach zamiennikach. Jest jeszcze opcja zakupu szyby oryginał 799 i przewiezienia jej punciakiem do gościa który ja wklei za 150 zł.Szczerze mówiąc z kasa mi sie nie przelewa ale nie chce tez kupić jakiejś badziewnej szyby . Noi i brak loga sugeruje jakas stłuczke to też ma znaczenie przy ewentualnej sprzedazy. Ale generalnie chodzi mi o wasze opinie na temat zamienników (wytrzymałość spasowanie ,bezpieczństwo i oryginalna ma taką zieloną poświatę nie wiem czy to też istotne)pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #182510 Wysłany: 23 Paź 2008, 15:21; 
 Temat postu:
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: janek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 85KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: CTR / CT
Rejestracja: 19 Sie 2008,
Posty: 3780
Pomógł: 5
W Puntach były między innymi szyby Pilkingtona. W Toruniu dla przykładu mamy ich warsztat z konkurencyjnymi cenami. 2 razy już u nich wymieniałem szyby co prawda w Oplu Combo i Corollce ale dają radę. No a dawać 900 złociszy za przednią szybę to delikatnie mówiąc przegięcie. Swoją drogą jej wymiana nie koniecznie musi świadczyć o stłuczce. Sam się do tego przymierzam bo powoli jazda po ciemku staje się uciążliwa ze względu na rysy. Osobiście wybrałbym szybę Pilkington bądź Jaan bez znaczka Fiata.

_________________
Wiecha [*2000 +2013]
"Wahadłowiec Буран" (Stilo 1,6 16V MultiWagon) [*2013 +2014]
"Smółka" (Fiat Doblo 1,3) [*2014 - ...]
K-750 - „Moja historia.”
Lada Niva - "Co ja zrobiłem"

Forum jest dla Ciebie a nie Ty dla Forum. Stosuj się do zasad, które na nim panują.
Chcesz mi nawrzucać za usunięty temat? Szkoda Twojego czasu.
Przeznacz go na zapoznanie się z regulaminami obowiązującymi na Forum (które zaakceptowałeś/aś podczas rejestracji).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182518 Wysłany: 23 Paź 2008, 15:56; 
 Temat postu:
Ja mam zamiennik, nie widzę żadnej różnicy między nim, a wcześniejszym orginałem.


Góra
  
 
 
 Post #182629 Wysłany: 23 Paź 2008, 21:33; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 02 Wrz 2007,
Posty: 43
ja tez miałem uderzenie kamyczka podczas jazdy i zaczęła pękać. Polecam zamiennik, wszystkie szyby na rynku muszą spełniać odpowiednie normy, dlatego nie ustępują oryginalnym, no może poza tym że nie mają logo "FIAT". Porób tylko zdjęcia szyby (pęknięcia) przed wymianą, aby przyszły właściciel kropka nie próbował Ci wmówić że samochód miał jakieś inne ciekawe przygody :D

_________________
Punto mkII - 1.2/8V/60KM/2001/LPG/100001km :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182762 Wysłany: 24 Paź 2008, 09:47; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 04 Lip 2008,
Posty: 47
W ostatnim czasie miałem takiego pecha, że w ciągu roku szybę dwa razy musiałem wymieniać. Zawsze szła Pilkington. Goście z autoryzowanego serwisu wymiany szyb mówili, że to takie same szyby jak są oryginalnie w Fiatach. Też różnicy miedzy oryginałem nie widzę (nie licząc ceny: cała zabawa to 320 zł).

_________________
Punto II GO!, 1.2, 8V, 2001


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182788 Wysłany: 24 Paź 2008, 11:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: 500L
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Warmia
Rejestracja: 25 Lip 2008,
Posty: 324
proponuje kupić zamiennik taki jak koledzy podpowaidają np.Pilkington...a to ,że znaczka fiata nie będziesz miał to żadna różnica, bo jak byś nawet wstawił szybe z logo fiata to będzie nabita inna data niż na tych pozostałych...czyli zamiennik + ewentualnie zrób foto dla przyszłego kupującego, że to była szyba a nie kolizja...pozdro :D

_________________
Fiat 500L 1.4 95KM Pop Star - jest
Fiat Stilo 1.4 95 KM Dynamic - był
Fiat Punto II - był
Fiat Punto I 1.1 SX - był
Fiat Seicento 0.9 - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182821 Wysłany: 24 Paź 2008, 15:24; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Jaworzno
Rejestracja: 01 Maj 2007,
Posty: 37
Zrobiłem jak radziliście ,kwota 400,02 PLN ,czas pracy 3 godziny szyba pilkington.
Tak na świeżo kilka rzeczy które mnie trochę irytują i jedna całkiem nieprzyjemna. Primo jak jadę powyżej 40 km/h coś mi tam trzeszczy na przedniej szybie gdzieś w okolicy bocznych słupków podobnie przy wolnej prędkości na wybojach. Mam nadzieje ze to zniknie bo jest to trochę denerwujące czekam aż całkowicie to wyschnie , na razie 3 h od oddania kropka do roboty jest irytująco , czekam. Druga zupełnie nieprzyjemna sprawa to odprysk na krawędzi maski od strony szyby , wcześniej nie było ale osc sie zarzeka że to nie on, kij mu w oko powiedziałem że topografie wszystkich odprysków i rys to ja mam w głowie ale co to da to frajerstwo ,,majstrów'' jest wkurzające gość zdejmuje uszczelkę to mógłby se wziąć zwykła szmatkę odbije mu coś to pójdzie na szmatke i nic sie nie stanie a tak teraz kapiszon.Ludziom ciężko zrozumieć ze istnieją tacy jak chociażby na tym forum którzy lubią jak wszystko gra . Także drodzy koledzy i koleżanki sprawdzcie sobie stan lakieru po takiej robocie. No i te plastikowe słupki były nie dopchnięte na bolce mocujące już poprawiłem.Zastanawia mnie tylko czy przestanie trzeszczeć heh


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182892 Wysłany: 24 Paź 2008, 19:33; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Skierniewice
Rejestracja: 26 Mar 2007,
Posty: 1176
Pomógł: 1
ja u siebie szybę wymieniałem 2 razy raz boczną z tyłu i kupiłem pilkingtona (nawet ma logo fiata) a ostatnio przednia i tez pilkington (162 zł) + 100 wymiana.jak nie widać różnicy to po co przepłacać :mrgreen:

_________________
witam i zapraszam na topic922.html http://hubimar.wrzuta.pl/

- pierwszy był Fiat 126p około roku używany,
- następnie przez ponad 5 lat Fiat Uno 1,0 Clip 118000km,
- Punto II 2002/2003 1,2 8V :( wersja Activ po delikatnym tuningu ;) - SPRZEDANE I-2014 po 10 latach jazdy i 161000km Moje auto znajdziesz na TwojaFura.pl
- następnie nowe BRAVO topic34381.html aktualnie przebieg 268000km, z LPG
- ostatnie kupione GP 1,4 z przebiegiem 131000km post707897.html#p707897 i sprzedane
- aktualnie Skoda Superb 2,0 170 KM DSG kombi 337000km no i oczywiście Bravo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #183099 Wysłany: 25 Paź 2008, 17:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: 500L
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Warmia
Rejestracja: 25 Lip 2008,
Posty: 324
co do skrzypienia to sprawdź plastiki lub słupki czy dobrze zamocowali w serwisie

_________________
Fiat 500L 1.4 95KM Pop Star - jest
Fiat Stilo 1.4 95 KM Dynamic - był
Fiat Punto II - był
Fiat Punto I 1.1 SX - był
Fiat Seicento 0.9 - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #183230 Wysłany: 26 Paź 2008, 01:44; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Jaworzno
Rejestracja: 01 Maj 2007,
Posty: 37
no to skrzypienie to rzeczywiście słupki ,trzeba je tam dobrze powpychać do bolców.Teraz tylko jeszcze wymiana wycieraczek , nie wiem może valeo silencio .Ostatnio kupiłem bez przegubowe na allegro za coś ok 60 pln i byłem niezadowolony bo moze i zbierały nieźle ale głośne były ze ho ho. Z tyłu tez coś trzeba pokombinować moze wymienie gumkę na te z bezprzegubowych zobaczymy noi i lakierek na te po wizytowe odpryski.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #183646 Wysłany: 27 Paź 2008, 11:29; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 04 Lip 2008,
Posty: 47
Z tymi wycieraczkami uważaj, bo znam dwóch pechowców, którzy przy okazji zbili sobie szybę. Ot, ramię wycieraczki im uciekło i bam w szybę. Osobiście zawsze podkładam na szybę koc.

Sprawa lakieru - dorobisz na te zaprawki lakier w ASO?

_________________
Punto II GO!, 1.2, 8V, 2001


Góra
 Profil  
 
 
 Post #183765 Wysłany: 27 Paź 2008, 17:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
konraf w aso są sprzedawane lakiery zaprawkowe o odpowiednich odcieniach.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #184000 Wysłany: 28 Paź 2008, 12:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Legnica
Rejestracja: 10 Wrz 2007,
Posty: 138
miedzy szybami nie bedzie róznicy--przeważnie jest tak że dana firma robi np dla fiata i cena jest wysoka i te same szyby robi jako zamiennik, tańszy, tylko z innym napryskiem.identycznie jest np z lampami-przykład volkswagen--zamiennik i oryginał to te same lampy tylko jedne mają logo vw a drugie inne


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO