No i wstępnie sprawę rozwiązałem, wiatrak był tak ustawiony ze wiał na chłodnice co zapewne w gorące dni powodowało ze jadąc z małą prędkością załączał sie wiatrak i wiał przeciwstawnie do pędu powietrza podczas jazdy i dlatego tez miałem kłopoty z przegrzanym silnikiem i ogólnie cyrki.
Teraz ustawiłem ze wiatrak zasysa z chłodnicy i dmucha na silnik czyli w czasie jazdy jak sie włączy to będzie pomagał a nie szkodził , a zrobiłem to bardzo prosto ten kto ma taki sam problem niech zauważy u siebie ze przewód zasilający rozgałęzia sie i jedna wtyczka idzie do wiatraka a druga do czujnika temperatury na chłodnicy, i tu leży problem umnie poprostu ktoś kiedyś nie wiedzieć czemu pomylił wtyczki tak ze wiatrak kręcił sie w przeciwna stronę

, tak ze wystarczy tylko przestawić wtyczki i juz działa jak należy, i u ciebie
gardi1 założę sie ze jest to samo czyli zamienione wtyczki. Teraz dopiero będę go trochę katował i zobaczy sie czy bede miał jakieś jeszcze problemy z temperatura.
ps. Mam nadzieje ze zrobiłem dobrze i teraz jest ok.