You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 22:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #613645 Wysłany: 20 Wrz 2012, 08:42; 
 Temat postu: powracające błędy P0170, P0130
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Radom
Rejestracja: 24 Lut 2012,
Posty: 29
Witam.
Jako że większość przypadków jest indywidualnych założyłem nowy post na w sprawie powracających błędów P0170 i P0130.
Próbuje sięgnąć pamięciom jak to się zaczęło...
Najpierw zauważyłem podwyższone zużycie paliwa i zacząłem utożsamiać to z własną wymianą rozrządu i dla świętego spokoju po raz kolejny dostałem się do paska. Znaki zgadzały się wiec o rozrządzie zapomniałem. Po pewnym czasie w dość ciepły dzień (silnik mocno rozgrzany) na światłach odmówił współpracy. Ostygł, postał ze zdjętą klemą i załapał z migającym czekiem odczytałem błąd czujnika położenia wału korbowego. Czujnik wyjąłem i spod pękniętej izolacji (przy samym czujniku) posypały się zaśniedziałe przewody. Czujnik wymieniłem, zakodowałem i jakiś czas był spokój.
Od tego momentu pojawiają się te dwa błędy i spalanie wzrasta do 9-10l/100km (reset pomaga na 2-3dni)
dodam że po zakupie padła sonda przed katalizatorem i termostat (te dwie części są nowe)

Czy po tych suchych informacjach ktoś wie co może być przyczyną tego stanu rzeczy. Jest to o tyle irytujące że auto musi wozić moją zonę do pracy 70km dziennie


Góra
 Profil  
 

 
 Post #613659 Wysłany: 20 Wrz 2012, 10:06; 
 Temat postu: Re: powracające błędy P0170, P0130
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Problem zwiazany z pierwsza sonda lambda, regulacyjna.

P0170 - Czujnik O2 (Bank 1) - usterka dostrajania paliwa.
P0130 - Czujnik O2 (Bank 1 Czujnik 1) - usterka.

Wniosek: sprawdz styki, wtyczke itp. Usterka wskazuje albo na padniecie sobdy lambda, ale piszesz ze wymieniles, lub tez blad z polaczeniem. Pytanie czy masz dedykowana sonde lambda, czy tez uniwersalna i dorabiales wtyczke? Mozesz przelozyc sondy lambda miejscami. Obydwie sondy w kropce sa takie same, pierwsza sluzy do regulacji mieszanki, a druga jest diagnostyczna, wykrywa m.in. czy paliwo nie spalone, nie przedostaje sie do katalizatora.

W innym watku dotyczacym problemow z sonda lambda - post610220.html#p610220, mariuz pisze
mariuz napisał(a):
jeżeli po zamianie błędy też "zamieniają się" miejscami, to winna będzie sonda lambda. Ostatecznie można je po prostu wykręcić i zamienić - obie są takie same.
W moich archiwach znalazlem jeszcze taki link - http://www.autotechnikaekspert.republik ... .htm#Sonda Dokladnie pisze, jak zdiagnozowac sonde lambda ;)

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #613670 Wysłany: 21 Wrz 2012, 10:46; 
 Temat postu: Re: powracające błędy P0170, P0130
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Radom
Rejestracja: 24 Lut 2012,
Posty: 29
Zakupiona sonda była dedykowana nie uniwersalna. Wiem że złośliwość rzeczy martwych nie zna granic więc może faktycznie sypnęła tylko dziwne że 3 dni jest ok a potem usterka powraca...
nie dodałem że auto jeździ na gazie co prawda w zeszłym tygodniu odwiedziłem gazownika w celu spr.mieszanki i powiedział że z jego strony jest ok.
Sprawdzę połączenia jak sugerujesz i może napięcia zanim przełożę sondy miejscami.

[ Dodano: 21 Wrz 2012 09:46 ]

Wydaje mi się że muszę odwiedzić gazowca i pokazać mu te wykresy...
na benzynie:
Image

na gazie:
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #613937 Wysłany: 21 Wrz 2012, 18:31; 
 Temat postu: Re: powracające błędy P0170, P0130
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Pierwszy wykres pewnie robiony na benzynie jest w porzadku, jest oscylacja. Drugi robiony na gazie jest plaski, co moze byc powodem Twoich bledow. Sonda jest w porzadku na benzynce. Gaz robi problemy. Zrob sobie porzadki z sonda lambda, bo moze Ci dojsc jesienia i zima dodatkowy blad, wypadania zaplonow, kiedy poprzez zle odczyty bedzie zbyt bogata mieszanka. A to bedzie Ci sie objawiac miganiem kontrolki "check engine" na zolto. Strasznie irytujace, wiedza to np. Ci, ktorym padla grzalka sondy lambda, miga dopoki silnik sie nie zagrzeje troche ;)

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #614035 Wysłany: 22 Wrz 2012, 08:29; 
 Temat postu: Re: powracające błędy P0170, P0130
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Radom
Rejestracja: 24 Lut 2012,
Posty: 29
Cały wczorajszy dzień auto śmigało na benzynie i aż miło. Zero problemów. Po niedzieli odstawiam do gazowca i nim potrząsnę żeby się ogarnoł i przyłożył


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO