|
Obecny czas: 16 Cze 2025, 19:51
|
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy
|
Strona 1 z 1
|
[ 6 posty(ów) ] |
|
Autor |
Wiadomość |
bobekkk |
#727802 Wysłany:
28 Kwi 2014, 21:46; Temat postu: Problem z ładowaniem? |
|
 |
Sympatyk kropek |
 |
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 14 Cze 2011, Posty: 16
|
Witam Kolegów ! Od wczoraj mam nietypowy problem z moim kropkiem. Po ostrzejszym ruszeniu zapaliła się kontrolka od braku ładowania i paliła się ciągle przy każdym odpaleniu. Po kolejnej próbie zauważyłem brak wspomagania. Natomiast dziś po odpaleniu i ostrym przygazowaniu zgasła kontrolka ale przestał działać predkościomierz.. Po kilku kilometrach jazdy zaczął działać predkosciomierz ale zapaliła sie kontrolka od wspomagania. Zgaszenie i odpalenie samochodu pomogło i już wszystko działa  Tylko czym to może być spowodowane? Słaby alternator? Coś z elektryka? Błędy w komputerze?
_________________
Ostatnio edytowany przez bobekkk, 28 Kwi 2014, 21:55, edytowano w sumie 1 raz
|
|
Góra |
|
 |
|
|
domin45670 |
#727803 Wysłany:
28 Kwi 2014, 21:48; Temat postu: Re: Nietypowy problem |
|
 |
Przyjaciel |
 |
Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice Rejestracja: 25 Maj 2008, Posty: 14400 Pomógł: 128
|
Proszę problem streścić w nazwie tematu.
_________________ PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 128 000 km GRIGIO STEEL Gorąca Szesnastka Club
|
|
Góra |
|
 |
AndyPol |
#727808 Wysłany:
28 Kwi 2014, 22:09; Temat postu: Re: Problem z ładowaniem? |
|
 |
Puntoświr |
 |
Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów Rejestracja: 15 Gru 2009, Posty: 1463 Pomógł: 120
|
Proponuję zacząć od skontrolowania naprężenia paska alternatora i sprawdzenia napięcia ładowania na zaciskach akumulatora. Do tego celu wystarczy nawet bardzo prosty miernik z zakresem 20V DC. Nie wykluczam zużytych ( krótkich już) szczotek węglowych, lub innej awarii samego alternatora.
_________________ Punto 1,1 SX z 1998 roku.
|
|
Góra |
|
 |
BogdanK |
#727835 Wysłany:
28 Kwi 2014, 23:27; Temat postu: Re: Problem z ładowaniem? |
|
 |
Puntoświr |
 |
Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice Rejestracja: 15 Mar 2012, Posty: 2114 Pomógł: 51
|
Może masz niesprawny regulator napięcia.
_________________
 Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r. Jest: Kia Venga 1,6 2018r.
|
|
Góra |
|
 |
matki22 |
#729390 Wysłany:
10 Maj 2014, 17:51; Temat postu: Re: Problem z ładowaniem? |
|
 |
Sympatyk kropek |
Imię: Mateusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 11 Lis 2013, Posty: 22
|
Witam ponownie, Żeby nie dublować tematów na forum, pozwólcie, że podepnę się również pod ten temat ze swoim problemem związanym z ładowaniem akumulatora. Pierwszy niepokojący objaw zaczął się 2 tygodnie temu kiedy na postoju z przodu auta było czuć lekkie drżenie, sądziłem, że być może któraś z poduszek silnika zaczyna dawać o sobie znać. Jednak po tygodniu doszedł objaw kiedy na zimnym silniku przy dodawaniu gazu mniej więcej na kilkanaście sekund słychać było jakby taki dźwięk jak z odkurzacza. W niedzielę miałem ten sam objaw na samym początku jazdy, potem przez kilkadziesiąt kilometrów trasy nic i dopiero w drodze powrotnej kiedy silnik ostygł, znów krótko po odpaleniu słychać było przez kilkanaście sekund to wycie. Przeszukując fora natknąłem się na tematy mówiące, że to objawy związane z padającą, którąś częścią odpowiedzialną za ładowanie. Miałem zamiar sprawdzić to za pomocą wyłączenia świateł podczas pojawienia się tego wycia i zobaczenia czy objaw od razu ustąpi. Dziś pojechałem do marketu, auto odpaliło bez problemu i nawet nie wyło podczas jazdy, jednak to była tylko cisza przed burzą...Po zakupach chciałem odpalić auto, cyk...cisza...jeszcze raz cyk...cisza, widać, że akumulator sprawny bo nie zresetowało mi zegarów, a zresztą nawet nie podjął próby zakręcenia rozrusznikiem. Otworzyłem maskę, wszystko na miejscu, tata obserwował zachowanie przy próbach odpalenia, pasek klinowy przesuwał się o dosłownie centymetr podczas prób odpalenia i to była jedyna rzecz jaką dało się zaobserwować. Odpaliliśmy auto na pych bez problemu, na początku jechalem na światłach postojowych, a przed przejazdem kolejowym trochę dodawałem gazu stojąc w obawie żeby nie zgasl, potem przelączylem na swiatla mijania i jakoś dojechaliśmy do domu (5km). Co ciekawe po zgaszeniu auta, spróbowałem odpalić je i odpaliło bez problemu, czyli jakieś tam ładowanie jeszcze jest, dodam, że nie zapalila się podczas jazdy żadna kontrolka związana z awarią ładowania, a jedynie pod koniec ikonka płynu chłodniczego który zdążył zagotować się lekko z powodu gazowania na jałowym i pewnie nie działającym wentylatorze przy tak słabym prądzie...Panowie, postarałem opisać się wszelkie objawy, proszę o poradę co najprawdopodobniej będzie trzeba wymienić?
[ Dodano: 10 Maj 2014, 16:51 ]
Dokonałem niezbędnych pomiarów i jestem zaskoczony, akumulator w stanie spoczynku miał 12,3V, po odpaleniu auta wartość skoczyła na 14,03V, po zapaleniu świateł 13,98V, po włączeniu dmuchawy na maks 13,89V.
|
|
Góra |
|
 |
BogdanK |
#729435 Wysłany:
10 Maj 2014, 22:56; Temat postu: Re: Problem z ładowaniem? |
|
 |
Puntoświr |
 |
Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice Rejestracja: 15 Mar 2012, Posty: 2114 Pomógł: 51
|
Matki22 prawdopodobnie "kończy" Ci rozrusznik.
_________________
 Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r. Jest: Kia Venga 1,6 2018r.
|
|
Góra |
|
 |
|
Strona 1 z 1
|
[ 6 posty(ów) ] |
|
|
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum Nie możesz dodawać załączników na tym forum
|
|