You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 18:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #861646 Wysłany: 05 Lut 2024, 12:03; 
 Temat postu: Swap kierownicy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Tomek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 12 Sie 2023,
Posty: 9
Mam GP 1.4 8v 77 km. Jakaś bieda wersja.

W aucie mam zwykłą gumową kierownicę bez sterowania radiem.
Kupiłem używaną skórzaną kierownicę z przyciskami.

Pytanie: czy bez problemu zrobię swap, czy poduszka powietrzna będzie pasować?

_________________
pozdrawiam
T.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #861647 Wysłany: 05 Lut 2024, 13:11; 
 Temat postu: Re: Swap kierownicy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Lut 2023,
Posty: 536
Pomógł: 8
Prawidłowa odpowiedź: nie wiem. 8)
Zależy co kupiłeś i co masz obecnie. Na przykład Grande miało dwu-etapowe poduszki (dwa ładunki w kierownicy, 2 wtyczki), EVO i dalsze jeden ładunek (1 wtyczka wiązki).
Pasowanie mechanicznie to jedno. Elektrycznie nie koniecznie. Okaże się (czy twoja wiązka ogarnia przyciski kierownicy).
Tam jeszcze trzeba uważać na wspomaganie, jakieś taśmy (AirBag, klakson) itp., nie urwać (same się rwą).

Grande to już pełnoletni model, ja bym się zaczął interesować stanem od dołu (korozja), a nie bzdetami wnętrza (głośniczki, radyjka itp.).

_________________
:arrow: Mini-poradnik PDF dla nowych posiadaczy Fiatów, typowe wady modelu Grande/EVO.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #861656 Wysłany: 06 Lut 2024, 09:47; 
 Temat postu: Re: Swap kierownicy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Tomek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 12 Sie 2023,
Posty: 9
pmxoo7pI napisał(a):
Prawidłowa odpowiedź: nie wiem. 8)
Zależy co kupiłeś i co masz obecnie. Na przykład Grande miało dwu-etapowe poduszki (dwa ładunki w kierownicy, 2 wtyczki), EVO i dalsze jeden ładunek (1 wtyczka wiązki).
Pasowanie mechanicznie to jedno. Elektrycznie nie koniecznie. Okaże się (czy twoja wiązka ogarnia przyciski kierownicy).
Tam jeszcze trzeba uważać na wspomaganie, jakieś taśmy (AirBag, klakson) itp., nie urwać (same się rwą).

Grande to już pełnoletni model, ja bym się zaczął interesować stanem od dołu (korozja), a nie bzdetami wnętrza (głośniczki, radyjka itp.).


1. Nie wiem to się wypowiem :) Kupiłem, tak jak napisałem, gołą kierownicę z przyciskami. Nigdzie nie napisałem, że chcę to sterowanie radiem wykorzystać. Elektrycznie więc nic się nie zmienia, bo taśma z przełącznikiem zespolonym (pająkiem) i wtyczkami zostaje stara. Chodzi tylko o to, czy przełożę poduchę ze starej kiery do nowej, czyli o, jak to ująłeś, "pasowanie mechaniczne".

2. Że auto ma już swój wiek to wiem, a że nie zapytałem o to na forum to nie znaczy, że o tym nie myślę.

3. Szerokości!

_________________
pozdrawiam
T.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #861657 Wysłany: 06 Lut 2024, 10:54; 
 Temat postu: Re: Swap kierownicy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Lut 2023,
Posty: 536
Pomógł: 8
Nie znam się, to se wymyślę "tuning", kupię część po wyglądzie (bo ładna) bez odrobienia "zadania domowego", a później się okaże. :E
Skoro kupiłeś kierownicę w ciemno (tak się nie robi), to teraz brnij w to dalej. Trzeba po prostu spróbować przełożyć (narzędzia w dłoń i jedziesz z tematem).
Po co komu forum (jakiekolwiek, to czy inne)...

A jeżeli już internet, to nie ma tu (i nie będzie) każdej możliwej kombinacji opisanej (przeróbki, przekładki, naprawy), tylko często ogólniki (i to wystarcza).
Ktoś musi to zrobić pierwszy i się podzielić informacją (da się/nie da się). Czego większość nie ogarnia (i strzelają focha, bo nie dostali gotowca, a podobno "w internecie jest wszystko"). Internet to nie telewizor, że jesteś tylko odbiorcą programu (sam go twórz).

Modyfikacje wizualne, wnętrze, audio, to kategoria: głupoty. Mało kto się tym zajmuje (albo robi i nie publikuje w internecie całej procedury, bo nie ma co w sumie - ile razy można pokazywać wymianę radia, głośników). Są ważniejsze rzeczy na co dzień (tuningi to od święta).

PS
A podstawą internetu jest szukanie samodzielne przed założeniem nowego tematu na forum.
Wpisałeś leniu np. "wymiana kierownicy Grande Punto (EVO)" do Google?
Przykładowy wynik (nie musi dokładnie odpowiadać na twój problem, ale pomaga): http://fiatpunto.com.pl/topic13402.html, są też inne fora, YouTube itd.

_________________
:arrow: Mini-poradnik PDF dla nowych posiadaczy Fiatów, typowe wady modelu Grande/EVO.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #861658 Wysłany: 06 Lut 2024, 19:10; 
 Temat postu: Re: Swap kierownicy
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 831
Pomógł: 47
Kiera raczej bez problemu siądzie na wieloklinie i z tym nie będzie raczej problemu, wiązka/poducha,itd. powinna podpasować z tego co masz dotychczas. Multifunkcja to raczej tylko jeśli masz przygotowanie, to może alfaOBD by szło zakodować(albo już z fabryki przygotowane, ciężko powiedzieć)


Mechanicznie raczej bez problemu, airbag też (bo wzór poduszki zostaje stary), ale gwarancji dać nie mogę :E

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO