|
Obecny czas: 13 Sty 2026, 10:51
|
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy
|
Strona 1 z 1
|
[ 3 posty(ów) ] |
|
| Autor |
Wiadomość |
|
bedbet |
#863810 Wysłany:
26 Lip 2025, 19:39; Temat postu: Błąd P301 |
|
 |
| Sympatyk kropek |
Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 23 Cze 2022, Posty: 44
|
|
Witam,
Podczas jazdy pod stromą górkę jak już silnik nie dawał rady miałem zredukować bieg. Zaraz przed redukcją zaczął migać check. Po odczytaniu wyskoczył błąd P0301 oraz P0300 ponadto silnik nierówno pracuje jakby faktycznie na tym pierwszym cylindrze nie spalała się mieszanka (czuć też z wydechu charakterystyczny zapach). Od czego zacząć? Czy cewki są w tym silniku miejscami zamienne? Pacjent to Grande Punto 1.4 16v.
Pozdrawiam
|
|
| Góra |
|
 |
|
|
|
pmxoo7pI |
#863811 Wysłany:
26 Lip 2025, 20:36; Temat postu: Re: Błąd P301 |
|
 |
| Puntoświr |
 |
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Lut 2023, Posty: 872 Pomógł: 17
|
|
Tak, w 16V cewki są indywidualne na świecach, można robić zamiany miejscami (czy błąd przechodzi na inny cylinder). Świece też warto wykręcić i obejrzeć (ocena po wyglądzie, w internecie pełno tabelek z obrazkami). Po ustaleniu która cewka/świeca wadliwa i wymianie, zrobić "reset parametrów autoadaptacji" w FES lub MES. Pojeździć z 2-3 dni i udać się na SKP na samo sprawdzenie spalin (koszt 20-50 złotych), to nie przegląd, można "oblać" taki test. Wtedy wiesz na 100% (jak wyniki będą dobre), że auto na pewno spala prawidłowo (a nie że ci się zdaje "bo już nie ma błędów"). Wypadanie zapłonów to też paliwo (nie tylko iskra): wtryskiwacze. Tak samo można przekładać miejscami.
_________________
Mini-poradnik PDF dla nowych posiadaczy Fiatów, typowe wady modelu Grande/EVO.
|
|
| Góra |
|
 |
|
bedbet |
#863813 Wysłany:
28 Lip 2025, 17:16; Temat postu: Re: Błąd P301 |
|
 |
| Sympatyk kropek |
Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 23 Cze 2022, Posty: 44
|
|
Dziękuję za obszerną podpowiedź. Po zamianie cewek błąd przeszedł na inny cylinder. Po wymianie cewki i skasowaniu błędów już chodzi ok.
|
|
| Góra |
|
 |
|
Strona 1 z 1
|
[ 3 posty(ów) ] |
|
|
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum Nie możesz dodawać załączników na tym forum
|
|