You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 11:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #179660 Wysłany: 14 Paź 2008, 16:58; 
 Temat postu: Szarpie na benzynie, na gazie idzie ok.
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2007,
Posty: 36
Witajcie mam problem z kropkiem otóż wymieniłem pompe paliwową nówka sztuka teraz jest gorzej niz wczesniej było wczesniej mi szarpało na benzynie a teraz juz wogóle szarpie czasem mam problem z odpaleniem na benzynie dławi go i nie zaskakuje ( i tu dbrze ze mam gaz na nim odpalam i smiga} wymieniłem inny wtrysk i dalej to samo nie zaskakuje na benzynie :( z rury mu wali dym:) jak nie wiem i pluje z rury , czy mnie czeka remont silnika BO TEGO SIE SPODZIEWAM:( odp pozdr:(


Góra
 Profil  
 

 
 Post #179662 Wysłany: 14 Paź 2008, 17:04; 
 Temat postu:
Nie wiem czemu ale ostatnio jest wysyp padających kropków z LPG... Ja jako jeden z pierwszych chyba tego doświadczyłem.

Napisz coś więcej, jak chodzi na LPG, jaki kolor dymu, reakcja na gaz, stabilność na wolnych obrotach, co wymieniałeś, jaki to silnik itp. ogólnie wszystko.


Góra
  
 
 
 Post #179665 Wysłany: 14 Paź 2008, 17:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: zamość
Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 110
jeżeli wymieniłeś pompę paliwa i bez zmian to zostaje , regulator ciśnienia paliwa , chyba że czujnik temperatury silnika wysiadł musisz te dwie sprawy sprawdzić jak coś to pisz na pw :D

_________________
Naprawiacz Sztrucli !!!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #179708 Wysłany: 14 Paź 2008, 19:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź-Zakopane
Rejestracja: 06 Sie 2008,
Posty: 148
A sprawdzałes czy nie masz wody w zbiorniku?Miałem identyczny problem.A co gorsza wyczysciłem zbiornik i było kupe wody i potem było ok.Do czasu.Po jakims czasie znowu to miałem i woda w zbiorniku.Ale juz nie psioczyłem na stacje bo to było dziwne.Okazało sie ze przetarła mi sie rura w nadkolu od wlewu paliwa do zbiornika.Mała dziurka.A ze majac gaz mało sie tankuje paliwa to nic nie ciekło.Ale jak było mokro to koło chlapiac wtłaczało wode do zbiornika.rure zakleiłem.Bo w sklepie zaspiewali ponad 400 zł.Rozbój w biały dzien.!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #179730 Wysłany: 14 Paź 2008, 20:33; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2007,
Posty: 36
kolor dymu biały na gazie , na gaz reaguje spoczko na wolnych obrotach chodzi równo silnik 1,2 wymieniłem pompe paliwową i wtrysk i tyle:( i dalej to samo.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #179868 Wysłany: 15 Paź 2008, 07:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź-Zakopane
Rejestracja: 06 Sie 2008,
Posty: 148
Biały dym z wydechu to woda.Ale na gazie przy niskich temperaturach to raczej normalne.Po wielu kilometrach juz nie powinno.Ja bym stawiał na zanieczyszczone paliwo.Łatwo to sprawdzic.Odepnij przy silniku przewod doprowadzajacy paliwo.Podstaw słoiczek i niech pompa Ci napompuje paliwo.Bedzie widac w jakim stanie jest paliwo.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #181898 Wysłany: 21 Paź 2008, 14:13; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 19 Lip 2008,
Posty: 3
Miałem problem z ewidentną utratą mocy na benzynie i dławieniem się silnika. Okazało się, że paliwo było po prostu za stare :-). Wyjeździłem benzynę do końca, zalałem 98ką i było już ok.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182467 Wysłany: 23 Paź 2008, 11:20; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: ruda śląska
Rejestracja: 24 Kwi 2008,
Posty: 24
Weź sobie wymień filtr paliwa, jest to koszt ok 40zł, ja jak tak miałem to wymnieniłem i z filtra zamiast paliwa wypłynęło błoto!!!!!

Jezeli nie chcesz wymieniac filtra, to weź sobie kup dwie podkładki miedziane, i wyciągnij ten filtr, i sam ocenisz czy jest dobry, jezeli jest dobry to mozesz go na nowo założyć!!!! ale lepsza bedzie wymiana

_________________
PUNTO HSD 1,2 75KM+ GAZ , niebieska rakieta:)

http://fiatpunto.com.pl/topic11574.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO