You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 05:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3336 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 134  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #817060 Wysłany: 30 Gru 2016, 20:07; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
Lone Wolf, jeśli tym autem będziesz kulał się po miastach i miasteczkach to 1.2 8V jest OK. Przyjemnie jeździe się te 70-80 km/h z wrzuconą piątką. Ale ten silnik - a raczej ta skrzynia biegów - nie nadaje się właściwie wcale na jazdy drogami ekspresowymi i autostradami. Daje to jeszcze radę na zwykłym drogach poza obszarem zabudowanym gdzie lecimy te 90 km/h, no, maksymalnie 100 km/h. I nie chodzi o to, że jest mocy tak mało - oczywiście jest jej ile jest i tyle. Ale problemem jest krótkie przełożenie biegów 4 i 5. Przy wyższych prędkościach silnik pracuje na wysokich obrotach, jest głośny i niemało spala.
A spalanie? W mieście z korkami (Wawa) i włączoną klimą wychodzi 8 l/100 km. Poza miastem ok. 6,5 l/100 km. Da się zejść do 6 l ale jazda bardzo eko - nie przekraczamy licznikowych 90 km/h, nie wyprzedzamy, itd...

Da się tym spalić ok. 5 l/100 km ale trzeba jechać ok. 70 km/h na piątym biegu.

Sumując:

1.2 8V polecam jeśli auto ma być miejskie. Jeśli ma jeździć "setką" i więcej - nie polecam.

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 

 
 Post #817067 Wysłany: 30 Gru 2016, 23:24; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Włodarz pałki
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 23 Sie 2012,
Posty: 1882
Pomógł: 1
Lone Wolf, mniej jak 7sekund:)


Najczęściej były to ulepy. Kombo miał pieniądze na górna polke cenowa i takie oglądał lub oglądaliśmy. Większość okazywała sie wspaniała tylko w aukcji a potem wychodziło ze szpachla i lakierem byś pół fabryki zadowolił.

Mnie sie trafiła perełka. Dałem ponad 21tys ale to było auto od pracownika aso doinwestowane i dopieszczone. Tylko ze jak wiecZorem je wystawili tak rano po nie bylem.. czasem sie zdarzają okazje:)

_________________
Image
Instagram
facebook. - 245KM/302NM
Moje byłe Punto II


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817071 Wysłany: 31 Gru 2016, 00:04; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: STA
Rejestracja: 26 Cze 2013,
Posty: 84
Pomógł: 2
Nasz GP Sport 1.4 T-JET to 17k zł dla nas minus zarobek dla Handlarza więc z DE ściągnięte za ~13-14tys zł max;
09r, obecnie 136tys km, umiejętnie ogarnięty lewy bok pod miernik bez szpachli, podłużnice, słupki, progi nie ruszone;
I mocno nas nie interesuje co z tym autem jest nie tak, pomijając oficjalną wersję że auto zgarnięte lawetą z pod domu Niemca bo niby nie umieli go ogarnąć i auto nie paliło;

Jest proste, ma moc, wyposażenie pokrywa się z VIN'em, są papiery z badań TUV, z przeglądów, parę rachunków;
Zakładamy że jak zrobiło od lutego 16r te ~16900km to kompletnym ulepem nie jest :lol:

_________________
132KM ||| 220NM

http://fiatpunto.com.pl/topic53539.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817137 Wysłany: 02 Sty 2017, 10:46; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 08 Maj 2016,
Posty: 362
Pomógł: 8
LoneWolf - jedno sprostowanie odnośnie skrzyni M32 w Starjecie - nie jest prawdą, że montowano ją aż do 2010.

Mam GP 1.4 16V, odbierany z salonu w lipcu 2009 - i skrzynia jest już fiatowska, ze wstecznym pod 6 biegiem (+ pierścień).
Tak jak ktoś napisał w wątku nt. skrzyni M32:

Cytuj:
oplowskie skrzynie "M32" mają wsteczny na jedynce+pierścień a fiatowskie "C51x" mają wsteczny w normalnym miejscu


Nie znam dogłębnie tematu, ale stawiam dolary przeciw orzechom, że Fiat zmienił skrzynię M32 na FPT Cx w Starjecie gdzieś w okolicach 2008 przy okazji tzw. małego liftu (kiedy to wprowadzili szereg zmian w GP).

Ja ze swojej strony nie mogę złego słowa powiedzieć na wersję 1.4 16V. Silnik całkiem żwawy i elastyczny w mieście (u mnie jeżdżąc po Szczecinie pali średnio 7.4l), ale i na autostradzie daje radę (przy 130km/h jedzie się całkiem komfortowo i ekonomicznie - spalanie 6.5-6.7l; powyżej 130km/h robi się głośno i spalanie rośnie wykładniczo :mrgreen:). Kiedyś zrobiłem trasę Szczecin - Monachium w 8h, trzymając te 150-160km/h, ale spalanie było na poziomie 7.8l.

Obecnie auto ma najechane 80 tys. km (z czego połowa po autostradach i ekspresówkach) i praktycznie zero z nim problemów. Poza materiałami eksploatacyjnymi (płyny, filtry, świece, raz zmieniany rozrząd po 5 latach) musiałem tylko raz wymienić łączniki drążka stabilizatora. W tym roku zapewne przyjdzie czas na hamulce, bo powoli się "kończą".
Aczkolwiek, zapewne trudno jest znaleźć taką wersję silnikową z przebiegiem poniżej 100tys. km.

_________________
Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Blue&Me 2009r.
+ ESP/ASR/Hill Holder, światła przeciwmgielne, podłokietnik
Dołożone: tylne czujniki parkowania, tempomat, lotka, nakładki progowe, lusterko fotochromatyczne, oświetlenie Submarine


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817138 Wysłany: 02 Sty 2017, 11:43; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 30 Lis 2016,
Posty: 16
Witajcie w Nowym Roku.

Cytuj:
1.2 8V polecam jeśli auto ma być miejskie. Jeśli ma jeździć "setką" i więcej - nie polecam.


Właśnie co ciekawe, nie przewiduję raczej przebiegów autostradowych czy ekspresowych. Oczywiście całkowicie ich nie wykluczam, ale stanowić będą jakiś niewielki procent ogólnego przebiegu. Obecnie mam 1.2 8V w Punto II, więc wiem jak to jeździ, a nie jeździ źle. Problem zaczyna się jednak przy wzniesieniach, no i oczywiście przy wyprzedzaniu czegoś od tych 70kmh+, dlatego rozważam jednak coś mocniejszego. Chociaż niewątpliwie da się tym jeździć całkiem spokojnie, tym bardziej, że autem jeżdżę sam lub w dwójkę. Sytuacje w których ktoś jedzie z tyłu mogę policzyć na palcach jednej - no dobra, dwóch - rąk (dlatego też wersja 3D, no i lepiej jednak wygląda). Miałem okazję przejechać się 1.4 77KM i też nie wydawał się zdecydowanie mocniejszy.

Moje auto obecnie dojeżdża do Jeleniej Góry, więc można powiedzieć, że jestem z Karkonoszy. Korki do 15 minut to chyba maksimum w jakich stałem, ale ukształtowanie terenu w okolicy już bardzo różne, dlatego tak się zastanawiam co tu wybrać. PII mnie nie męczy. Mógłby być mocniejszy, ale szukam nowego raczej z uwagi na wiek, przebieg, wyposażenie i problemy z korozją progów. Poza tym, samochód bezproblemowy (225 tys. km). Choć z tym motorem nie wyprzedzam za dużo - to fakt.

Cytuj:
Lone Wolf, mniej jak 7sekund:)


Najczęściej były to ulepy. Kombo miał pieniądze na górna polke cenowa i takie oglądał lub oglądaliśmy. Większość okazywała sie wspaniała tylko w aukcji a potem wychodziło ze szpachla i lakierem byś pół fabryki zadowolił.


Szaleństwo! Co mówią miłośnicy BMW i Audi? :shock:

A poza oczywistymi blacharskimi ulepami, jak trzymał się osprzęt? Turbina i dwumas wytrzymałe? Bo wszystko byłoby fajnie, ale znając moje szczęście, padnie pewnie turbo i sprzęgło :wink:

Cytuj:
Nasz GP Sport 1.4 T-JET to 17k zł dla nas minus zarobek dla Handlarza więc z DE ściągnięte za ~13-14tys zł max;


Pocieszający wpis - czyli można :)

Cytuj:
Mam GP 1.4 16V, odbierany z salonu w lipcu 2009 - i skrzynia jest już fiatowska, ze wstecznym pod 6 biegiem (+ pierścień).


Czyli wsteczny "do tyłu" z pierścieniem do podnoszenia, to już Fiatowska zmieniona skrzynia. Też mi się właśnie wydawało, że zmienili to po jakimś czasie. Dzięki wielkie za informacje.

Mam nadzieję, że nie przesadzam ze wpisami w tym temacie. Liczę na to, że może się to przydać nie tylko mi. A jak temat żyje, to chyba tym lepiej.

Więc tak na dzień dzisiejszy. Chciałbym coś z rocznika 2009 - wzwyż. Czyli właściwie ostatnie wypusty Grande (T-Jet lub 95) a jeśli nie to Evo (77 lub 105). Mimo wszystko jakoś mnie kusi ten Multiair. A gdyby trafiło się 1.2 z niewielkim przebiegiem i fajnym wyposażeniem, to może byłbym skłonny kupić. Ostatecznie auta nie kupuje się przecież na wieki.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817145 Wysłany: 02 Sty 2017, 14:41; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Lone Wolf napisał(a):

Cytuj:
Mam GP 1.4 16V, odbierany z salonu w lipcu 2009 - i skrzynia jest już fiatowska, ze wstecznym pod 6 biegiem (+ pierścień).


Czyli wsteczny "do tyłu" z pierścieniem do podnoszenia, to już Fiatowska zmieniona skrzynia. Też mi się właśnie wydawało, że zmienili to po jakimś czasie. Dzięki wielkie za informacje.

Mam nadzieję, że nie przesadzam ze wpisami w tym temacie. Liczę na to, że może się to przydać nie tylko mi. A jak temat żyje, to chyba tym lepiej.

Więc tak na dzień dzisiejszy. Chciałbym coś z rocznika 2009 - wzwyż. Czyli właściwie ostatnie wypusty Grande (T-Jet lub 95) a jeśli nie to Evo (77 lub 105). Mimo wszystko jakoś mnie kusi ten Multiair. A gdyby trafiło się 1.2 z niewielkim przebiegiem i fajnym wyposażeniem, to może byłbym skłonny kupić. Ostatecznie auta nie kupuje się przecież na wieki.


Były montowane dwie skrzynie, Fiata i GM :E FPT C635, nowa skrzynia, która montowana jest od lipca 2010 roku, ma wsteczny po lewo od 1+pierścień :E Od tego momentu w żadnym Fiacie nie montowano M32. Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo zupełnie nowa skrzynia 6-biegowa to C635, która ma tak samo wsteczny jak M32.
C510 - pięciobiegowa, C514 występowała jako 5/6 biegowe. Jaka skrzynia gdzie była? Wątek topic46383.html

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817147 Wysłany: 02 Sty 2017, 15:03; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Włodarz pałki
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 23 Sie 2012,
Posty: 1882
Pomógł: 1
Lone Wolf, ale 1.3 2 Punto 2 a w budzie GP to przepaśc. Jak dla mnie od 1,4 8v w górę.

Użytkownicy BMW i audi? Jak seria to widzę w lusterku tylko:) a i jaguara 3.0 kiedyś zrobiłem:)

Osprzęt.. dwumas z reguły sie dobrze trzyma u mnie znosi prawie 300Nm bez problemu:) turbo.. No coz z reguły tez było Ok. IHI ma to do siebie ze póki jej nie ruszasz z auta to wydaje sie ok:) a potem wychodzi ze pęknięta ciepła strona tak samo jak i kolektor. Totalitarnym normalka chociaż moja nie dawała żadnych oznak dopiero jak wyjąłem to sie okazało ze jest pęknięcie:)

_________________
Image
Instagram
facebook. - 245KM/302NM
Moje byłe Punto II


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817154 Wysłany: 02 Sty 2017, 21:18; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Imię: Piotr
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Lis 2009,
Posty: 499
Pomógł: 2
Lone Wolf, jeśli pewien mały szczegół byłby dla Ciebie do przełknięcia, to będzie za miesiąc do podjęcia idealne czerwone Grande 1.4 95 w sporcie :D :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817156 Wysłany: 02 Sty 2017, 22:46; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
Liam napisał(a):
Lone Wolf, jeśli pewien mały szczegół byłby dla Ciebie do przełknięcia, to będzie za miesiąc do podjęcia idealne czerwone Grande 1.4 95 w sporcie :D :wink:

Ja swojego nie sprzedaję :V

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817159 Wysłany: 02 Sty 2017, 23:22; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Imię: Piotr
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Lis 2009,
Posty: 499
Pomógł: 2
Ale Lone Wolf, szuka ładnego, a nie fabrycznie nowego, i nie do 40kzl tyko 20 :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817172 Wysłany: 03 Sty 2017, 13:04; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 30 Lis 2016,
Posty: 16
Liam napisał(a):
Lone Wolf, jeśli pewien mały szczegół byłby dla Ciebie do przełknięcia, to będzie za miesiąc do podjęcia idealne czerwone Grande 1.4 95 w sporcie :D :wink:


Poproszę więcej szczegółów! Co to za "mały szczegół"? :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817173 Wysłany: 03 Sty 2017, 13:20; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Włodarz pałki
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 23 Sie 2012,
Posty: 1882
Pomógł: 1
Lone Wolf napisał(a):
Liam napisał(a):
Lone Wolf, jeśli pewien mały szczegół byłby dla Ciebie do przełknięcia, to będzie za miesiąc do podjęcia idealne czerwone Grande 1.4 95 w sporcie :D :wink:


Poproszę więcej szczegółów! Co to za "mały szczegół"? :D



Auto po pożarze ale spokojnie bo zaraz powódź przyszła:)

_________________
Image
Instagram
facebook. - 245KM/302NM
Moje byłe Punto II


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817174 Wysłany: 03 Sty 2017, 13:44; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Imię: Piotr
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Lis 2009,
Posty: 499
Pomógł: 2
No! :E Jak go tylko wysuszę, to podeślę na pw fotki, w tym czasie obserwuj sobie ofertę na rynku od handlarzy i perełki kupione w salonach krajowych.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817175 Wysłany: 03 Sty 2017, 14:19; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
Nie straszcie Kolegi który auta szuka :)

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817177 Wysłany: 03 Sty 2017, 14:55; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 30 Lis 2016,
Posty: 16
Spokojnie! Przygotuję sobie wystarczająco dużo zapachowych choinek, żeby nie śmierdziało ani jak z bagna ani jak z grilla :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817389 Wysłany: 07 Sty 2017, 14:43; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Mar 2015,
Posty: 21
Cześć, mam kilka konkretnych pytań o GP:
1. Czy do 15 tys. zł znajdę 1.4 16v 95 KM w dobrym stanie, niewymagające większego wkładu własnego na start?
2. Co najbardziej mogłoby uderzyć po kieszeni jeśli kupilbym auto z jakąś wada ukryta?
3. Jak kształtują się ceny części, do Fiata są podobno dość tanie?
4. Jak wygląda trwałość tego auta? W mojej obecnej Hondzie od 17 lat sporo części jest OEM i nadal dobrze sprawują swoje funkcje.
5. Czy auto jest ciche i wygodne? Jeżdżę 50 km do pracy, 70% to trasa 90 kmh i chce, żeby w kabinie było dość cicho i komfortowo.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817407 Wysłany: 07 Sty 2017, 19:26; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
1. Z początkowych lat produkcji powinieneś dostać. Ale szukać trzeba dużo, bo ten silnik to rarytas w GP.
2. Naprawa wspomagania kierownicy
3. Po taniości większość (np. alternator 340-370 zł)
4. Trwałość jest OK. Zawias jest świetny, choć mógłby być lepiej wyciszony. Silnik nie do zajechania, skrzynia też. W środku plastiki też się nie rozsypują i wyglądają dobrze.
5. Z tym silnikiem tak. 1.4 8V, a jeszcze bardziej 1.2 8V mają tak zestrojoną skrzynię, że cicho w nich nie jest.

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817425 Wysłany: 07 Sty 2017, 23:53; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Cesarz Bendzina
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SBE - Śląskie Betlejem :E
Rejestracja: 05 Kwi 2007,
Posty: 2418
Pomógł: 3
w starjecie nigdy nie było skrzyni m32 ....

_________________
Image

MOJE Quasi Sport , Bianco & Nero Edizione Grande Punto ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817433 Wysłany: 08 Sty 2017, 01:34; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
Limet ? Tam była skrzynia Fiata. Ale ja przecież nie piszę że tam M32 od Opla jest :)

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817434 Wysłany: 08 Sty 2017, 01:43; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Cesarz Bendzina
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SBE - Śląskie Betlejem :E
Rejestracja: 05 Kwi 2007,
Posty: 2418
Pomógł: 3
Ktoś tu takie dziwne herezje rozwinął ;), starjet miał skrzynie c 514 w odmianie 6b

_________________
Image

MOJE Quasi Sport , Bianco & Nero Edizione Grande Punto ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817454 Wysłany: 08 Sty 2017, 12:42; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Mar 2015,
Posty: 21
Kamillo napisał(a):
1. Z początkowych lat produkcji powinieneś dostać. Ale szukać trzeba dużo, bo ten silnik to rarytas w GP.
2. Naprawa wspomagania kierownicy
3. Po taniości większość (np. alternator 340-370 zł)
4. Trwałość jest OK. Zawias jest świetny, choć mógłby być lepiej wyciszony. Silnik nie do zajechania, skrzynia też. W środku plastiki też się nie rozsypują i wyglądają dobrze.
5. Z tym silnikiem tak. 1.4 8V, a jeszcze bardziej 1.2 8V mają tak zestrojoną skrzynię, że cicho w nich nie jest.


Dzięki za odpowiedź. A co sądzisz o kupnie Punto 2-3 letniego? Nowego nie chcę ze względu na utratę wartości i fakt, że wiem o autach więcej niż wymiana klocków czy świec, więc jestem w stanie znaleźć niebity, zadbany egzemplarz. Poza tym jakbym miał brać nowe to pewnie Tipo w SW. 2 -3 letnie Punto to będzie te 2012 czy Evo? Te auta miały jakieś fabryczne niedociągnięcia, akcje serwisowe itp, na które trzeba byłoby być czujnym? Jaka kwota byłaby wymagana na takie auto?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817482 Wysłany: 08 Sty 2017, 18:04; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
2012 nie występował już z silnikiem 1.4 16V 95 K. Pojawił się za to 1.4 MultiAir 105 KM lub 135 KM.
Evo z silnikiem 1.4 16 V 95 KM też nie było. Wszedł silnik MultiAir.

Zmian przy liftingach było jak na lekarstwo. Evo i 2012 to niemal takie same auta.

Zakup 2-3 latka jest dobrym pomysłem - pewnie ok. 30 tys trzeba będzie przygotować a i tak będzie to lepszy pomysł niż zakup nowego. W nowym 2012 poobcinano niektóre opcje z wyposażenia i nie są dostępne już. A silnika 1.4 MultiAir też dostać się nie da.

I czy to Evo czy 2012 to psuć się tam nie ma za bardzo co. Bywały kłopoty z tylnymi lampami LED w Evo, tak słyszałem.

[ Dodano: 08 Sty 2017 17:04 ]

W przypadku MultiAir koniecznie wymieniać olej co 15 tys km bo inaczej problemy z modułem MultiAir problemy pewne

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817511 Wysłany: 08 Sty 2017, 23:49; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Forumowicz

Imię: Adam
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HSD
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 08 Sty 2017,
Posty: 2
Witam, Puntomaniaków :) Po wspaniałej przygodzie z Punto I, chcę rozpocząć nową z GP. Jako jeszcze niedoświadczony kierowca, proszę Was o pomoc. Szukam GP. Już temat drążę od dosyć dawna. Wypatrzyłem takie ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-gran ... ff4c7c676c co sądzicie? :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817513 Wysłany: 08 Sty 2017, 23:57; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Cena znaczna, znajoma ostatnio jak szukała [rok temu] to w tej cenie za 14kpln znaleźliśmy GP 1.2 z 2008r. malowane którę drzwi były, reszta ok. Z zdjęć ładnie wygląda, no i to chyba pośrednik jest niestety.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817526 Wysłany: 09 Sty 2017, 11:07; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Forumowicz

Imię: Adam
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HSD
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 08 Sty 2017,
Posty: 2
Z tego co się próbuje orientować to rzeczywiście za auto sprowadzone z przygodami płaci się znacznie mniej, lecz za auto z Polski i od pierwszego właściciela trzeba więcej dać. Ale rzeczywiście cena nie jest super atrakcyjna. No i za silnik 1.4 też się dopłaca :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3336 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 134  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO