You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 06 Maj 2024, 09:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #411468 Wysłany: 10 Lis 2010, 16:37; 
 Temat postu: Elektryczne szyby-problem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 05 Paź 2010,
Posty: 26
Mam Punto z roku 98' ,od pewnego czasu zauważyłem problem z przełącznikami elektrycznych szyb i brakiem podswietlania w nich,szybki chodziły gdy mocniej wcisło się przyciski do zamykania otwierania jedynie od strony pasażera wszytsko było okej.

Chciałem sobie to przejżeć i naprawić ale zrobiłem tak że przłacznik wogóle nie nadaje się do użytku.(chyba ze da sie go jakoś poskładać,po odłaczeniu kostek na chama próbowałem sie dostać do srodka i wszytsko sie rozsypało ,cienutke blaszki itp.dopiero potem sie zorientowałem że trzeba było wylutowac płytke ta z góry i dostęp byłby lepszy)Przepaliłem tez bezpiecznik bo z przełacznika od strony pasażera ani drgnie.

Czy kupował ktoś przełączniki?Jaka cena?czy jest potrzebny jakiś numer konkretny?

Gdzie znajduje się bezpiecznik el.szyb?Wim że gdzieś w schowku ale niewiem który to


Jeśli to ważne to mam wersje el.szyb chyba jakichś dorabianych bo sa dziury po korbkach chociaż w orginalnej instrukcji również ta wersja istnieje.Za każde uwagi i pomoc dziękuje


Ostatnio edytowany przez black_driver 10 Lis 2010, 16:46, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 

 
 Post #411470 Wysłany: 10 Lis 2010, 16:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: L3BL3
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 11 Lip 2009,
Posty: 453
dołaczam sie do pytan przedmowcy...

_________________
Nie sztuką jest zwrócić na siebie uwagę tonami spojlerów... sztuką jest zrobić to bez nich...
A to mój Puntolot...

post374611.html#p374611

http://www.youtube.com/watch?v=q_alpSmQ ... e=youtu.be
PuntOlot Turbo GranTurismo1


Góra
 Profil  
 
 
 Post #411473 Wysłany: 10 Lis 2010, 18:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Bezpiecznik do elektrycznych szyb znajduje się w skrzynce wyposażenia dodatkowego ( w schowku ) i ma wartość 30 A.

[ Dodano: 10 Lis 2010 16:45 ]
W skrzynce są dwie grupy bezpieczników obok siebie, powinien to być ostatni ma dole po prawej stronie. Jeśli jednak sterowanie szybami było dorabiane, może być to rozwiązane inaczej. Polecam jednak dokonać sprawdzenia pierwsze w tym miejscu.

[ Dodano: 10 Lis 2010 17:09 ]
Cena w zależności od stanu od ok. 50zł. Na Allegro widziałem chyba za 70 zł te do strony kierowcy. Można popytać u osób rozbierających pojazdy, ale tam często tanio nie jest, bo wiele osób samodzielnie je instaluje i często o nie pytają. Jeśli rozsypały się i połamały to pewnie trzeba będzie szukać innych.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #411623 Wysłany: 10 Lis 2010, 23:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 16 Sty 2010,
Posty: 280
Pomógł: 5
Ja rozbierałem u siebie te przełączniki ;-)
Jest to wykonalne.
Trzeba tylko cierpliwości. Po wyciągniećiu guzika trzeba odlutować te dwa bolce wchodzące do płytki, wtedy można cały przełącznik rozebrać, wyczyścić styki i poskładać z powrotem. W PI przełaczniki od strony kierowcy są w takim miejscu że przy minimalnie otwarym oknie i deszczu woda kapie prosto na nie, dlatego często odmawiają posłuszeństwa.
Także jeśli masz przełącznik w calości i bez uszkodzeń, to można go poskładać.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #412174 Wysłany: 15 Lis 2010, 17:42; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 05 Paź 2010,
Posty: 26
Sprawdziłem bezpiecznik w schowku tak jak mi poradziliscie okazało się ze jest przepalony ,poskładałem ten przekaznik tak jak nalezy i zobaczymy czy odpali ,zakupie bezpiecznik wysadze i zobacze jak sie bedzie wszytsko zachowywało za dotychczasową pomoc dziekuje

[ Dodano: 15 Lis 2010 17:42 ]
Panowie problemu ciąg dalszy,wymieniłem bezpiecznik i normalnie chciałem sprawdzić czy wszytsko działa a tu "puk" po bezpieczniku pomyslałem cos robi zwarcie napewno te przełaczniki od strony kierowcy(który mi sie rozpsypał) ,wypiłem kostki wsadziłem nastepny bezpiecznik ,wsadziłem kostke czarną ,przełacznik z drzwi pasazera smiga jak przedtem ,a w tych od strony kierowcy tylko daje sie opuszczac szybe pasazera,wsadziłem kostke białą "puk" i po bezpieczniku.Czyli przełacznik ,zle poskładany zwiera.Opałaca sie go ratować ?czy szukać używanego,nowych nie widzałem szczerze chyba że coś przeoczyłem?prosze o pomoc


Góra
 Profil  
 
 
 Post #412864 Wysłany: 15 Lis 2010, 18:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Możesz spróbować rozłożyć i złożyć go ponownie. Może na blaszkach wyłącznika robi się zwarcie? Są zbyt blisko siebie. Oczywiście silnik podnośnika działał wcześniej i nie wyzwalał bezpiecznika przy otwieraniu i zamykaniu? Co do samego zespołu wyłączników, trzeba szukać po sieci, lub u osób rozbierających pojazdy. Może na giełdzie samochodowej, choć tam widziałem komplety i mało kiedy ktoś chce sprzedać pojedynczy element.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #412888 Wysłany: 15 Lis 2010, 20:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 16 Sty 2010,
Posty: 280
Pomógł: 5
Panowie ten wyłacznik wbrew pozorom jest bardzo prosto poskładać, wystarczy trochę pomyśleć jak mają być poukładane te blaszki.
Jeśli silnik jest sprawny, to faktycznie masz źle poskładany wyłącznik. Próbuj go składać ponownie, nie masz nic do stracenia ;-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #412951 Wysłany: 15 Lis 2010, 22:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: L3BL3
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 11 Lip 2009,
Posty: 453
rozbieral ktos przycisk sterowania szyba od str.pasazera? wlasnie siedze i probuje go zlozyc ale dwie malutkie blaszki mnie nurtuja,gdzie powinny byc? pomoze ktos?

_________________
Nie sztuką jest zwrócić na siebie uwagę tonami spojlerów... sztuką jest zrobić to bez nich...
A to mój Puntolot...

post374611.html#p374611

http://www.youtube.com/watch?v=q_alpSmQ ... e=youtu.be
PuntOlot Turbo GranTurismo1


Góra
 Profil  
 
 
 Post #413059 Wysłany: 16 Lis 2010, 16:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 16 Sty 2010,
Posty: 280
Pomógł: 5
Rozbierałem. Malutkie blaszki powinny być tak zachaczone, żeby przycisk tworzył coś w rodzaju kołyski. Trudno to wytłumaczyć tak an odleglłość.
Jak znajdę chwilę czasu to nagram tutorial jak poprawnie rozebrać i poskładać przycisk.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #413070 Wysłany: 16 Lis 2010, 17:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: L3BL3
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: MyLive
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 11 Lip 2009,
Posty: 453
smuk napisał(a):
Jak znajdę chwilę czasu to nagram tutorial jak poprawnie rozebrać i poskładać przycisk.

bylbym wdzieczny.. bo za cholere nie moge tg zlozyc

_________________
Nie sztuką jest zwrócić na siebie uwagę tonami spojlerów... sztuką jest zrobić to bez nich...
A to mój Puntolot...

post374611.html#p374611

http://www.youtube.com/watch?v=q_alpSmQ ... e=youtu.be
PuntOlot Turbo GranTurismo1


Góra
 Profil  
 
 
 Post #413112 Wysłany: 16 Lis 2010, 19:57; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 05 Paź 2010,
Posty: 26
Tak panowie na pewno winien jest włącznik ,owszem zwróciłem uwage na te blaszki ale jednak musiały się przesunac ,to co mnie równiez martwiło po złozeniu ze niema tego charakterstycznego dzwięku "kliknięcia"przy wciskaniu czy to opuszczania czy podnoszenia.Bardzo chetnie skorzystałbym z tutorialu jakiego kolwiek.Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO