You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 05:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #541965 Wysłany: 29 Sty 2012, 17:55; 
 Temat postu: Pompa paliwa raz działa raz nie
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lut 2009,
Posty: 18
Witam

Mam problem z moim kropkiem
Punto 2 2000r 1.2 8V

Na starej pompie paliwa zapalał ale szarpał nie wkręcał się na obroty ale nagrzewał go i przełączał na gaz.
Później zaczęły się dziwne rzeczy tzn po wyczerpaniu gazu dojazd na stację aby zatankować.
Po tankowaniu gazu pompa paliwa przestaje działać. Później w równie dziwnych okolicznościach pompa zaczyna pracować.
Raz sytuacja taka, że pompa nie działała po dolaniu paliwa z 1/4 na 1/2 baku pompa zaczyna pracować.

Padło na wymianę pompy paliwa. Po wymianie pompa nie pracuje
Czytam więc forum i zaczynam grzebać przy czujniku bezwładnościowym ( który i tak był włączony ) i przy takiej niebieskiej kostce przy tymże czujniku. Pompa zaczyna pracować. Działa samochód działa super po zrobieniu 20 km pompa znów przestaje pracować. Po ponownym grzebaniu w tamtym miejscu jak też przy bezpiecznikach w środku jak i w komorze silnika i wszystkich wtyczkach jakie tylko są pompa rusza na chwile po czym znów staje.

Dodam jeszcze fakt, że nigdy nie było tak że pompa stanęła podczas pracy ( tzn podczas jazdy ) Zawsze zmienia się "status" jej pracy po wyłączeniu/włączeniu zapłonu.

Oczywiście samochód z gazu odpala za każdym razem nie ważne czy pompa pracuje czy nie.
Bezpieczniki i przekaźniki sprawdzone i działają.

W samochodzie jest także alarm który od 1 - 2 lat jest wyłączony w samochodzie zameczkiem przy tubie. Po tychże problemach alarm odpaliłem włączyłem i wyłączyłem ale pompa nie rusza.

Pojęcia już nie mam co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.
Czekam na sugestie co jeszcze mogę sprawdzić


Góra
 Profil  
 

 
 Post #614997 Wysłany: 26 Wrz 2012, 11:27; 
 Temat postu: Re: Pompa paliwa raz działa raz nie
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Brzesko
Rejestracja: 03 Paź 2008,
Posty: 7
Witam, posiadam identycznego kropka ( 1.2 8V 2000+lpg) i identyczny problem...... Pompa paliwa żyje własnym życiem, raz działa raz nie. Czasem pomagało grzebanie (poruszanie kablami, wyjęcie przekaźników) przy skrzynce bezpieczników w komorze silnika, więc ją rozebrałem i dokładnie sprawdziłem. Brak jakichkolwiek widocznych uszkodzeń.... Coś jakby blokowało dopływ prądu do pompy (na wyjściu ze skrzynki bezpieczników napięcie jest). Odłączałem lpg i alarm... zero efektów.... Jakieś pomysły ?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO