|
Obecny czas: 18 Cze 2025, 03:25
|
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy
|
Strona 1 z 1
|
[ 2 posty(ów) ] |
|
Autor |
Wiadomość |
dawid1488 |
#547500 Wysłany:
11 Lut 2012, 17:08; Temat postu: dziwne wibracje przed odpaleniem silnika 1,2 V16 |
|
 |
Forumowicz |
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 11 Lut 2012, Posty: 1
|
Witam serdecznie Was użytkowników forum i Fiata Punto II.Nie znalazłem tu na forum działu "witaj","powitalnia" więc witam Was serdecznie,jest to mój pierwszy post,w sumie to piszę w imieniu mojej siostry posiadaczki Fiata Punto II 1,2 V16 Elx.Osobiście gustuje bardziej w jednośladach  Do rzeczy.Otóż większe lub mniejsze problemy z odpalaniem kazdemu się zdarzają podczas zimy,we wtorek odpalając punto,siora "dobiła" aku,zdarza się jak to przy ~-20.Aku ładowałem 24h ,podłączyłem aku,silnik zatrybił po paru próbach i chodził.Wyłączyłem go i odpaliłem ponownie,chodził około 1-2 minut i zaczeły spadać obroty i zgasł.W tym momęcie jak próbowałem odpalić,po przekręceniu kluczyka na pozycje MAR są bardzo odczuwalne wibracje na kierownicy nie wiem czym spowodowane,słychać że 'coś' pracuje, rozrusznik kręci i silnik chce odpalić ale nie może i tak do zajechania aku.Po wyłączeniu stacyjki i po ponownym przełączeniu na MAR nie ma już tych wibracji i w tym momęcie rozrusznik dalej kręci ale już nie odpali,w sumie to ma chęć odpalenia w momęcie tylko gdy te wibracje występują.Miał ktoś z Was taki problem?
|
|
Góra |
|
 |
|
|
_marcin00_ |
#547536 Wysłany:
11 Lut 2012, 18:47; Temat postu: Re: dziwne wibracje przed odpaleniem silnika 1,2 V16 |
|
 |
Puntoświr |
 |
Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń Rejestracja: 29 Sty 2010, Posty: 3642 Pomógł: 31
|
Witajka jest: topic9-675.htmlHehe 1,2 V16 chciałbym taki silnik - rozumiem że chodziło o 1,2 16V, jeżeli chodzi o Twoje problemy to te wibracje na kierownicy to pewnie wspomaganie, które w takich mrozach świruje w najlepsze, u mnie też z tym były problemy potem same ustały więc chyba taki urok Punciaków i kończącego się wspomagania. Przyczyny problemu z odpaleniem przy -20*C mogą być różne, jednemu np zamarła w kolektorze ssącym woda która w jakiś sposób się tam skropliła (pewnie przez instalacją gazową) mi pewnego dnia zaczęły spadać obroty aż silnik zgasł całkowicie i nie dał się uruchomić po czym miałem błąd w komputerze "Awaryjne odcięcie silnika przez sterownik", które też nikt nie wie czym było wywołane, bo teraz mimo że nic nie robiłem z silnikiem samochód normalnie jeździ a mróz podobny. Więc chyba mróz nie służy tym samochodom, zresztą każde Punto II, ma już swoje lata i przelatane "trochę" kilometrów więc nie działa już jak nowe i chyba trzeba się przyzwyczaić.
_________________ Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet
|
|
Góra |
|
 |
|
Strona 1 z 1
|
[ 2 posty(ów) ] |
|
|
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum Nie możesz dodawać załączników na tym forum
|
|