You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 09:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #617788 Wysłany: 07 Paź 2012, 16:13; 
 Temat postu: silnik gasnie podczas jazdy
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 06 Paź 2012,
Posty: 2
witam jak w temacie problem dotyczy punto I silnik 1.2
Mianowicie problem polega na tym ze podczas jazdy silnik nagle gaśnie po ponownej probie odpalenia silnik zachowuje się jak by był akumulator rozładowany i auta nie da się odpalić po odczekaniu dłuższego czasu po ponownej probie odpalenia auto normalnie zapala i jedzie po ujechaniu jakiegoś odcinka sytuacja się powtarza auto znów kaput
moze mial ktos podobny problem i coś podpowie bo nie wiem w co rece wlozyc


Góra
 Profil  
 

 
 Post #617807 Wysłany: 07 Paź 2012, 18:07; 
 Temat postu: Re: silnik gasnie podczas jazdy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
Rodzina miała podobny problem z Kadettem - pompa paliwa po nagrzaniu silnika przestawała działać, auta po nagrzaniu nie dało się odpalić. Może to jest problem?

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #617814 Wysłany: 07 Paź 2012, 18:55; 
 Temat postu: Re: silnik gasnie podczas jazdy
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 06 Paź 2012,
Posty: 2
bunczu napisał(a):
Rodzina miała podobny problem z Kadettem - pompa paliwa po nagrzaniu silnika przestawała działać, auta po nagrzaniu nie dało się odpalić. Może to jest problem?





no dodam ze pompa paliwa dość głośno chodzi


Góra
 Profil  
 
 
 Post #617874 Wysłany: 07 Paź 2012, 23:02; 
 Temat postu: Re: silnik gasnie podczas jazdy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
A ja polecam na poczatek podpiac sie pod komputer, kropka powie co ja boli na pewno. Jakie kabelki, jakie oprogramowanie dla PUNTO I poczytasz sobie tutaj "diagnostyka komputerowa - Punto I" - topic37747.html
przestefan napisał(a):
no dodam ze pompa paliwa dość głośno chodzi
Czy aby nie masz ABP w swoim samochodzie? Absolutny Brak Paliwa :mrgreen: Pompa rownie dobrze moze glosno pracowac, jezeli pracuje na sucho. Jest jesien, zima to kwestia czasu, jak Ci sie zbierze wilgoc w baku i przewodach, to masz murowane klopoty. Zacznij od podstawowych spraw, czy aby masz na czym jezdzic? Nie zaszkodzi Ci wlac czarnego STP do czyszczenia wtryskow - http://www.stp.com.pl/produkt-21-30036_ ... 82427.html, i porzadnie przegonic samochod na trasie, aby przeczyscic caly uklad paliwowy.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619496 Wysłany: 14 Paź 2012, 22:13; 
 Temat postu: Re: silnik gasnie podczas jazdy
Miałem podobną sytuacje u siebie, różnica taka że posiadam PGT.. po podpięciu pod kompa okazało się że świrował czujnik temperatury wody. Po wymianie taka akcja już się nie powtórzyła :wink:


Góra
  
 
 
 Post #619541 Wysłany: 15 Paź 2012, 05:33; 
 Temat postu: Re: silnik gasnie podczas jazdy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
mario1978 napisał(a):
A ja polecam na poczatek podpiac sie pod komputer, kropka powie co ja boli na pewno. Jakie kabelki, jakie oprogramowanie dla PUNTO I poczytasz sobie tutaj "diagnostyka komputerowa - Punto I" - topic37747.html
przestefan napisał(a):
no dodam ze pompa paliwa dość głośno chodzi
Czy aby nie masz ABP w swoim samochodzie? Absolutny Brak Paliwa :mrgreen: Pompa rownie dobrze moze glosno pracowac, jezeli pracuje na sucho. Jest jesien, zima to kwestia czasu, jak Ci sie zbierze wilgoc w baku i przewodach, to masz murowane klopoty. Zacznij od podstawowych spraw, czy aby masz na czym jezdzic? Nie zaszkodzi Ci wlac czarnego STP do czyszczenia wtryskow - http://www.stp.com.pl/produkt-21-30036_ ... 82427.html, i porzadnie przegonic samochod na trasie, aby przeczyscic caly uklad paliwowy.


Ten STP można wlać do silnika 1.1 na monowtrysku? Zrobi mi to jakąś różnicę w czystości przepustnicy?

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619551 Wysłany: 15 Paź 2012, 08:44; 
 Temat postu: Re: silnik gasnie podczas jazdy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Powinien nie zaszkodzic, jak pisza na forum UNO maniakow aro w poscie z 01-05-2009, 14:35 - http://forum.tempra.org/topics46/benzyn ... t15217.htm STP rozwiazalo problem + PB98. Tu masz linka do STP - http://www.stp.com.pl/produkt-21-30036_ ... 82427.html Ja wlalem przed tankowaniem do baku, potem do pelna PB95, auto od razu wkrecalo sie na obroty, na dwupasmowej w miescie lecialem ponad 130km/h bez problemu, inne auta musialy mi zjezdzac, bo do 150km/h dobijalem na lewym pasie, wiecej nie bylo juz drogi prostej ;) Mialem tez okazje w zimie na autostradzie na Wroclaw z Katowic do 170 km/h go wkrecic, ja + dwie dorosle osoby. Warunki zimowe, wiec nie probowalem wiecej, nie poznalem swojej kropki ;)))) Wlac i krecic wysoko auto, w granicach maksymalnego momentu obrotowego, aby dobrze "przedmuchalo" przewody i wtryski. I tak jezdzic caly bak. Potem juz nie stosowalem, teraz w zimne poranki juz nie mam zadnych problemow.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619832 Wysłany: 16 Paź 2012, 08:16; 
 Temat postu: Re: silnik gasnie podczas jazdy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Przemysław
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 15 Cze 2008,
Posty: 342
Witam jak w temacie krop dziś z rana palił na tyk ( jak zawsze nawet zimą brak problemów tfutfu)
ale zawiozłem rano żonkę do pracy auto postało może 2 godzinki i nic d*** krop nie chciał odpalić kręcił kręcił i niec dopiero na pych dało radę a potem już normalnie palił

byłem ostatnio u mechanika i powiedział że pompa już głośno chodzi żebym nie jeździł na rezerwie ale oczywiści zdarza mi się i mam pytanie od czego zacząć??

kurde zanim odpaliłem na pych tak zribołem tak włącz/wyłącz x3 i nic to nie dało i wtedy poszło na pych

teraz nie mam żadnych problemów auto pali jak zawsze ale podczas jazdy auto przy zmianie biegów zgasło nagle/ dałem na4 ( jak normalnie zminiałem bieg i odpalił)

koleś u mnie w pracy mówił że może czujnik wału korbowego będzie do wymiany on tak miał w renault

może ktoś podpowiedzieć


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619836 Wysłany: 16 Paź 2012, 08:28; 
 Temat postu: Re: silnik gasnie podczas jazdy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Czujnik polozenia walu jak najbardziej moze takie psikusy robic, ze nie pozwoli odpalic samochodu. Zajrzyj tutaj - http://autokult.pl/2012/03/13/uklad-ste ... -elementow

Cytuje z linka wyzej
Cytuj:
Do prawidłowej pracy silnika niezbędne są wskazania czujników położenia wału korbowego oraz wałków rozrządu. Producenci stosują najczęściej jedno z dwóch rozwiązań, montując w silnikach czujnik Halla lub czujnik indukcyjny. Sygnał wejściowy zostaje przekształcony w sygnał cyfrowy i wykorzystany do obliczenia prędkości obrotowej silnika oraz położenia wału korbowego na podstawie brakującego występu na kole zamachowym.

Zawieszenie hydropneumatyczne – słynny komfort Citroëna

Przerwa dla czujnika jest znakiem pełnego obrotu wału. Jeżeli czujnik nie podaje sygnału do jednostki sterującej, niemożliwe jest określenie położenia tłoków w poszczególnych cylindrach i silnik nie zostanie uruchomiony.
Pompa rowniez nie powinna byc "na sucho" traktowana, gdyz jest zanurzeniowa, jak piszesz na rezerwie lubisz smigac. Byc moze juz Ci sie konczy. Ja na zime do pelna bak, a potem tylko dotankowanie od polowy, tak aby w polowie miec zawsze paliwa w baku. Zima nie straszna wtedy.

Masz duzo do sprawdzenia w samochodzie wiec polecam Ci diagnostyke komputerowa PUNTO I - samemu zrobisz niedrogo, poczytaj - post619668.html#p619668

Jak bedziesz w ciemno wymieniac rzeczy, to poszukaj sobie bogatego sponsora ;))))) Lepiej podpiac pod kompa, co boli kropka, sam Ci podpowie.

Wobec takich roznych problemow, nie lej zadnego STP, najpierw sobie wyklucz problemy z pompa i czujnikiem walu. Abys nie narobil sobie kolejnych problemow.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #692291 Wysłany: 23 Wrz 2013, 19:39; 
 Temat postu: Re: silnik gasnie podczas jazdy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Konrad
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 13 Cze 2013,
Posty: 15
Żeby nie było, że zakładam nowy temat, to pisze w tym :)
Może opisze swoją sytuacje, a mianowicie.
Auto z odpala bez problemu na benzynie, jednak czasami sie zdarzy, że po przejechaniu kilometra czy dwoch auto nie reaguje wogole na pedal gazu, wciskam a tu zero przyspieszenia, po czym po chwili gasnie. Z odpaleniem czasami jest problem a czasami nie. Raz zakreci od razu, a czasami trzeba heblować go dłużej. Czasami jak odpale. to świeci mi sie cały czas kontrola od kluczyka z napisem CODE.
Moglby mi ktos cos doradzic na ten temat?
Na gazie ostatnio tez stalo sie podobnie, tzn jechalem ok 60km/h po czym zapalily sie kontroli i auto zgaslo, a ze byl wrzucony bieg, to przelaczylem na benzyne i zaskoczyl po chwili i dalej problemu juz nie bylo.
Ktos cos podpowie, zanim podepne auto pod kompa, bo narazie nie mam takiej mozliwosci.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #692438 Wysłany: 24 Wrz 2013, 21:06; 
 Temat postu: Re: silnik gasnie podczas jazdy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
juve_fan napisał(a):
Czasami jak odpale. to świeci mi sie cały czas kontrola od kluczyka z napisem CODE.
Problemy z immobiliserem? Dlatego Ci odcina zapłon i nie możesz odpalić samochodu? W pamięci komputera powinien być zapisany błąd.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #693408 Wysłany: 17 Lis 2013, 13:38; 
 Temat postu: Re: silnik gasnie podczas jazdy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Konrad
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 13 Cze 2013,
Posty: 15
Bylem u mechanika i powiedzial mi, ze na 95% bedzie do wymiany czujnik polozenia walu. Tylko mam pytanie, lepiej kupic nowy zamiennik, czy oryginal uzywany. I ile moze kosztowac nowy ori czujnik i ile nowy zamiennik. Bo na allegro sa uzywki w roznych cenach 50-80zl.
Pozdrawiam

[ Dodano: 17 Lis 2013 13: ]

Niestety wracam ponownie do mojego problemu.
Wymieniłem czujnik, na uzywke co prawda, ale sprawna i niestety jest to samo. Zdarza sie, ze auto po odpaleniu i przejechaniu czasami nawet niecalego kilometra po prostu dostaje "efektu martwego pedalu" gazu i po chwili schodzi z obrotow i gasnie.
Poza tym ostatnio juz stale pali mi sie kontrolka od akumulatora.
Mozecie cos zaradzic bo brakuje mi juz sil... :(
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #712020 Wysłany: 20 Sty 2014, 20:58; 
 Temat postu: Re: silnik gasnie podczas jazdy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Miłosz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 21 Lis 2013,
Posty: 6
Mam właśnie podobny problem. Punto II 1.2 benzyna. Zima przyszła i dzisiaj rano ledwo zapalił do pracy dojechałem. Postał 8 godzin na zewnątrz na parkingu i mogiła. Przekręcając kluczyk kręcił ale jakoś słabo akumulator w porządku. Podpielismy z kolegą do jego i zapalił tylko że jak nogę z gazu zdjąłem do gasł od razu. Musiałem ciągle na gazie nogę trzymać. Nie wiam czy może coś z rozrusznikiem może być że jakoś słabo kręci a akumulator sprawny jest. może świece do wymiany??? Dodam że samochód do pełna zatankowany i jeszcze dodam że miałem też to samo co juve_fan z tym code ale to rok temu zimą tak tylko potem już było dobrze tylko że mi nie gasł tylko się ta kontrolka świeciła. jak ktoś będzie miał jakieś pomysły to będę wdzięczny.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO