You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 10 Cze 2024, 17:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #56908 Wysłany: 23 Paź 2007, 10:22; 
 Temat postu: Antena CB
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 4
Chcę zamontować antenę CB w miejsce anteny fabrycznej.Czy jest możliwy częściowy demontaż podsufitki od strony bagażnika.W ASO niechętnie podejmują się takiej usługi. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #56955 Wysłany: 23 Paź 2007, 12:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: wzgórze37 [Olsztyn/Toruń]
Rejestracja: 29 Sie 2007,
Posty: 404
a nie lepiej ci rzucić na dach zwykłą magnesówkę?

_________________
1.9 JTD
GP 1.4 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #56957 Wysłany: 23 Paź 2007, 13:02; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 4
Witaj ! Niestety nie.Zniechęca ciągłe zakładanie i zdejmowanie antenki. Ale dziękuję za odzew. :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #57089 Wysłany: 23 Paź 2007, 19:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: TL, Zamość, Lublin
Rejestracja: 01 Paź 2007,
Posty: 75
ja mam zamontowane do klapy bagażnika, debilnie i nie ładnie wygląda w miejscu anteny, antena CB. Podkówka i git...

_________________
GP Sport, czarny, 1,9 160KM :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #57103 Wysłany: 23 Paź 2007, 20:22; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
sądzę że antena w miejscu radia nie da ci takiej skuteczności...
o warunku jej montażu nie wspominam..
no i pamiętaj o pionie...

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #57105 Wysłany: 23 Paź 2007, 20:24; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 4
kiler! Mógłbyś przesłać fotkę ze swoją antenką.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #57106 Wysłany: 23 Paź 2007, 20:24; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11764
Pomógł: 13
myślę o jakiegoś czasu o CB, ale to chyba przeciągnie się do wiosny :P i jeśli chodzi o mnie to w gre wchodzi tylko magnesówka :) najlepiej taka 1,5 m :D:E

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #57117 Wysłany: 23 Paź 2007, 20:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: TL, Zamość, Lublin
Rejestracja: 01 Paź 2007,
Posty: 75
magnetyczna antenka to najgorsza spraw jaka może być, pomijam fakt ze to ciągłe nakładanie ściaganie itp, raz zapomnisz ściągnąć i 3 sec. i anteny nie masz, a jak masz wgryzioną w klapę to śmigasz bez ściagania. A co do miejsca na radio to idealne jest po stronie pasażera wzdłuż tunelu. Mikrofon idealnie sobie leży w miejscu na napoje. I teraz pytanie do tych co mają 1.9, 130KM, czy tez macie takie zakłócenia od silnika...

Image

_________________
GP Sport, czarny, 1,9 160KM :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #57129 Wysłany: 23 Paź 2007, 21:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kolobrzeg
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 183
kiler napisał(a):
I teraz pytanie do tych co mają 1.9, 130KM, czy tez macie takie zakłócenia od silnika...

O jakich zakloceniach kolego piszesz? Mam wersje najubozsza i nie zaobserwowalem nic takiego. U Ciebie takowe wystepuja?

Co do antenki to mam magnesowke. szczerze? Zanim opracowalem logiczny patent (podkladka od myszy z gabki) juz zdazylem sobie dach porysowac...nawet gumowa podkladka nie pomogla.... :?

_________________
GP 1.3 MJ 75 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #57137 Wysłany: 23 Paź 2007, 21:57; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
hmm wystarczy bezbarwna folia...nie raz o tym wspominałem....

Mam magnesówkę...full wypas :)\
1,5m za długa ... będzie zbierała dużo śmieci...(jeśli będziesz zakłądał na klapie jak u kilera...to nawet wskazana jak najdłuższa...) 1m wystarczy spokojnie...

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #57140 Wysłany: 23 Paź 2007, 21:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: wzgórze37 [Olsztyn/Toruń]
Rejestracja: 29 Sie 2007,
Posty: 404
jak dla mnie magnesówka najlepsza - w mieście i tak nie korzystam więc jeździ w bagażniku a raz czy dwa razy w tygodniu jak jadę traskę mogę rzucić 1m magnes na dach :)

_________________
1.9 JTD
GP 1.4 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #57789 Wysłany: 25 Paź 2007, 14:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Śląsk
Rejestracja: 28 Mar 2007,
Posty: 70
kolego Kiler - miałem tak samo jak Ty założoną antenke na stałe do klapy...ale niestety została skradziona - i troszke porysowano mi klape...obecnie mam presidenta floride i dział bdb:) a co do zakłuceń - nic takiego nie zauważyłem...

_________________
Grande Punto Sport 1.9 JTD 130KM :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #58550 Wysłany: 29 Paź 2007, 01:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Rejestracja: 30 Mar 2007,
Posty: 146
Ja mam inny sposob. Mam nasobne CB (przenosne). W miescie wale po nim, bo sklepy i inne, wystarczy. Jak dalej jade, odlaczam pojemnik z akumulatorkami, podpinam redukcje na zasilanie z zapalniczki i antene. Antena magensowa.

Ale uwaga. Juz tak samo jak w puntoII mam ten sam objaw. Musialem kilka razy gwaltownie hamowac. Antena tanczy na dachu. Wzialem sie na sposob:

1. Pod podstawe anteny daje folie cienka
2. Pozniej daje magnes od nalepek reklamowych na auto grubosci 1 mm
3. Pozniej gruba folie ok 1 mm

TAK SIE nie powinno ale musze dbac o lakier i szukam innego rozwiazania. bo teraz cierpi a tym sens dobrej anteny. teraz dziala jak ta z marketu za 60 zl :)

To sprawia ze mocowanie ma pewna amortyzacje i jak gwaltownie hamuje nie tanczy, jedynie to to, ze rusza sie po tym magnesie od reklam.

Ale aby antena miala swoja najlepsza skutecznosc musza byc spelnioe pewne warunki, To co widze jak ludzie montuja aneteny prosto pod sklepem smieszy mnie na maxa.

W antenach jest cos takiego jak SWR (wspolczynnik fali stojacej). Sa do tego odpowiednie mierniki.

Jesli jest od 1.0 (ideal) do 1.5 jest ok. Powyzej juz sa straty. W mobilu nawet te warunki czasem jest ciezko osiagnac. Dlaczego? Bo np magnesy nigdy nie beda stawiane w tych samych miejscach.

Najlepiej antene zamontowac na stale (porzadny styk z karoseria) na srodku dachu (wszystko ma swoje prawa) i zestroic antenke.

NIE MA czegos takiego jak juz zestrojone anteny. To pic marketingowy!!!

Jesli ktos chce, moze zainwestowac z 300 zl i sobie test zrobic. Mozna i spalic koncowke w CB, a wtedy taniej nowe radyjko niz reanimacja, bo poza koncowka cierpia inne elementy.

Włożyc antene, sprawdzic jej SWR - najlepiej zeby byl powyzej 3.0 ) i wcisnac nadawanie w radiu na kilaka minut. Pozniej dotknac reka koncowki (radiatora) w CB :) Jak nie bedzie sie gotowala to bedzie sukces.

W antemnach jest tez cos takiego jak sprawnosc a nie wysokosc anteny!!! Zysk podawany jest w db :) im wyzszy tym lepiej.

Nie polece zadnej anteny bo bylaby reklama. Ale powiem, ze za 200-300 zl mozna kupic juz bardzo dobra - z przeciwwagami - tak do mobila i takie sa.

Dobre mocowanie, zamontyowanie, a zasieg miodzio.

W starytm fordzie mialem na srodku dachu prezydencka antenke - mozna bylo DX-owac na wstazkach i to niezle :) ALe chyaba dzis to juz jest lamusem.

acha i jeszcze cos. lutownica i cyna. niedawno widzialem jak gosc w busie - zabraklo mu kabla, dolozyl kabel (SIC z anteny TV - inna impedancja) i zrobil to na tasmie klejacej :)

Jak juz cos robic, to szczegolnie w urzadzeniach nadawczych - kochani - odpowiedni kabelek - i porzadne luty a nie tasma.

Jak ktos bedzie chcial sie wiecej dowiedziec, smialo pisac na PRIVA - sporo w tym temacie moge powiedziec.

samo CB w domu mam od hmmm nie pamietam, chyba 93 rok, a moze i wczesniej, w samochodzie od 98 roku :) wiec przebojow na maxa z tym. no i do dzis jestem zwiazany z lacznoscia, ale juz ta profesjonalna.


sie rozpisalem

reasumujac - wszystko ma dzialac prawidlowo.

ok - ide myslec bo czasem potrzebuje na dachu kilka anten i mocowanie kazdej osobno zajmuje sporo czasu (te bajery zeby nie rysowalo lakieru). musze cos wymyslec, zeby jednym ruchem polozyc cos na dachu i miec od razu podstawy pod 4-5 anten :)

_________________
Pozdrawiam, Tomek (Tumi)
www.cashmedia.pl | www.host44.pl | www.akcjasos.pl | www.kkozle.pl | www.radio.opole.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #91233 Wysłany: 12 Lut 2008, 23:19; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Legionowo
Rejestracja: 12 Lut 2008,
Posty: 47
Więc kolego odpowiadam (robiłem to dzisiaj) żeby zdemontować podsufitkę w GP nie trzeba ASO tylko jakiś nieduży płaski śrobokręt. Są dwie zaślepki na podsufitce z tyłu auta tuż przy tylnej klapie, trzeba je podważyć i probować wyciągną łatwe nie jest ale da sie po kilku próbach je wyjąć nic nie łamiąc. Tyle wystarczy żeby wyjąć UKFkę i wkręcić od CB antenkę która musi byc lekka np.Sirtel Linea 1500 albo jakieś Sirio tylko nie MEGAWATY ( sa strasznie ciężkie )bo dach w GP sztywny nie jest. Następnie odkęcasz próg po stronie pasażera a kabel przeciskasz od podsufitki słupkiem w dół do wlaśnie progu, progiem pod schowek i juz pod tunel środkowy gdzie pewnie masz radio. Zasilanie podczepiasz albo pod kostkę radia ( tak w GP najłatwiej) albo pod akumulator. Strojenie i CB działa jak ta lala, nie niszczysz auta i nie masz problemu z kablami, magnesami, uchwytami co to za 2 zimy pordzewieją. Pamiętaj żeby antena miała min. 1 m (najlepij tak ok 1,5 m) i motylka albo inny system składania bo wiesz jej złożenie kiedyś może sie przydac.

_________________
It is the war and we are a soldiers :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #91276 Wysłany: 13 Lut 2008, 00:06; 
 Temat postu: Antena CB
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 4
Dziękuję za wyczerpującą instrukcję./ do Karola/ W najbliższym czasie sprobuje zamontować antenę. :D

[ Dodano: 13 Lut 2008 00:06 ]
Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182397 Wysłany: 22 Paź 2008, 23:47; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Jelenia Góra
Rejestracja: 05 Mar 2007,
Posty: 40
[quote="karol_mail"]Więc kolego odpowiadam (robiłem to dzisiaj) żeby zdemontować podsufitkę w GP nie trzeba ASO tylko jakiś nieduży płaski śrobokręt. Są dwie zaślepki na podsufitce z tyłu auta tuż przy tylnej klapie, trzeba je podważyć i probować wyciągną łatwe nie jest ale da sie po kilku próbach je wyjąć nic nie łamiąc. Tyle wystarczy żeby wyjąć UKFkę i wkręcić od CB antenkę która musi byc lekka np.Sirtel Linea 1500 albo jakieś Sirio tylko nie MEGAWATY ( sa strasznie ciężkie )bo dach w GP sztywny nie jest. Następnie odkęcasz próg po stronie pasażera a kabel przeciskasz od podsufitki słupkiem w dół do wlaśnie progu, progiem pod schowek i juz pod tunel środkowy gdzie pewnie masz radio. Zasilanie podczepiasz albo pod kostkę radia ( tak w GP najłatwiej) albo pod akumulator. Strojenie i CB działa jak ta lala, nie niszczysz auta i nie masz problemu z kablami, magnesami, uchwytami co to za 2 zimy pordzewieją. Pamiętaj żeby antena miała min. 1 m (najlepij tak ok 1,5 m) i motylka albo inny system składania bo wiesz jej złożenie kiedyś może sie przydac.[/quota]

A co z antena od radia? jak radio bedzie chodzilo? bo tez myslelem nad montazem anteny cb w miejsce anteny od radia, narazie mam magnesówke ale chce cos na stale.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #497547 Wysłany: 14 Sie 2011, 00:19; 
 Temat postu: STROJENIE
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Gliwice - Bad Hönningen
Rejestracja: 06 Mar 2011,
Posty: 105
Witajcie
czy radio z antenka mozna zestroic bez SWR ??

Pozdrawiam

_________________
FIAT PUNTO II DYNAMIC 2003 (188) 1.2 16V 86KM
-=Security System On Line=-
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #497566 Wysłany: 14 Sie 2011, 10:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: NML
Rejestracja: 18 Wrz 2009,
Posty: 739
Pomógł: 1
nie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #497629 Wysłany: 14 Sie 2011, 16:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Zamość k/Bydgoszczy
Rejestracja: 15 Paź 2010,
Posty: 380
Pomógł: 7
Witam
Bawiłem się kiedyś CB Radio ( lata 90-te ). Dla wtajemniczonych 6203 i 6204. Kto wtedy był na radiu ten wie co to jest. Najkorzystniejsza praca anteny jest na środku dachu. Jest to związane z pracą anteny oraz działaniem fal radiowych. Więc jak widzę gości z anteną na klapie bagażnika to trochę mnie to śmieszy. Ustawienie SWR czyli tzw. fali stojącej można zestroić tylko włączając urządzonko do strojenia pomiędzy antenę a radio. Pamiętać należy także, że powinna być fabryczna długość kabla antenowego. Długość jest odpowiednio dobrana do długości anteny. SWR powinien być w miarę w okolicach jedności. Im większe SWR tym gorsze parametry radia.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników CB Radia
Bravo Charlie Delta 125 Wojtek Bydgoszcz.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #497631 Wysłany: 14 Sie 2011, 16:16; 
 Temat postu: thx
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Gliwice - Bad Hönningen
Rejestracja: 06 Mar 2011,
Posty: 105
dzieki za tipsy

_________________
FIAT PUNTO II DYNAMIC 2003 (188) 1.2 16V 86KM
-=Security System On Line=-
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #497669 Wysłany: 14 Sie 2011, 21:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: NML
Rejestracja: 18 Wrz 2009,
Posty: 739
Pomógł: 1
Kolego wojtek1967 teoria teoria,gorzej z praktyka. Ja w zyciu anteny na srodku dachu bym nie umiescil,bo nie potrzebuje zbierac ludzi z bog wie jakiej odleglosci. Najwazniejsze to zestrojenie-teraz przy kupnie CB np. w dobrym sklepie z CB z serwisem,to masz to w cenie...:) Do normalnej pracy to w zupelnosci wystarcza (jak dla mnie jest ok)...
http://www.cb-radio.info.pl/cb_radio_poradniki/67.html
Tu instrukcja jak stroic radyjko z SWR :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #497713 Wysłany: 15 Sie 2011, 09:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Zamość k/Bydgoszczy
Rejestracja: 15 Paź 2010,
Posty: 380
Pomógł: 7
gorbash66 napisał(a):
Kolego wojtek1967 teoria teoria,gorzej z praktyka.


Jeżeli chcesz tylko mieć radio aby je mieć to powodzenia.
Właśnie liczy się praca radia, a nie jazda ma max. wyciętym squelch aby słyszeć tylko kogoś z kilometra. A co z jazdą w lesie?

Więc uważam, że trochę nie tak z twoją wypowiedzią. No ale cóż. Życie.
Pozdrawiam użytkowników CB Radia


Góra
 Profil  
 
 
 Post #497716 Wysłany: 15 Sie 2011, 10:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
Sorka, że się wtrące ale chce zadać pytanko odnośnie anteny itp.

Mianowicie w tamte wakacje kupiłem sobie zestawik radio Johnny III z anteną missouri.
Problem w tym, że często jak pytam nie słysze odpowiedzi, lub raz na jakiś czas. Oczywiście są dni, ze świetnie słyszę ale to czasami.
Przy zakupie było radio strojone, potem ponownie sprawdzane i wsio grało. Ale niestety nie zawsze. Zazwyczj są zakłucenia lub nie słyzę co mówią.

Myślałęm by kupić ten SWR ale nie wiem czy to pomoże, jak sądzicie?

_________________
Zacząłem od...
Fiat Bravo I limited

Następnie był...
Fiat Grande Punto Active
Fiat Grande Punto Sport
Abarth Grande Punto

Obecnie jest...
Abarth Punto Evo
1.4 16v 207KM 327Nm !

:twisted:... :twisted:... :twisted:... :twisted:...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #497761 Wysłany: 15 Sie 2011, 12:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: NML
Rejestracja: 18 Wrz 2009,
Posty: 739
Pomógł: 1
Wojtek1967 mam radio Lemm Tiger 27, antena Hustler 100IC umieszczona tuz przy klapie bagaznika z lewej strony. Sprawdzalem radio w miescie i w trasie-zbiera bardzo dobrze i do normalnego uzytkowania (codzienne dojezdzanie do pracy, dluzsze trasy) w zupelnosci mi to wystarczy,a nie musi mi sie ciagnac kabel przez pol dachu,zeby tylko antena byla na srodku...

Sebooo jesli chodzi o Ciebie-sprzet dobry i jesli zestrojony nie powinno byc problemu,ale jesli sa to- kabel masowy od anteny mogl sie zerwac (kiedys jezdzilem przez pol miesiaca raz lapal odbior,raz nie-przylutowanie w serwisie i dziala), jesli nadajesz i nie slyszysz odpowiedzi lub raz na jakis czas-sprawdz gruche i u mnie np. zimne luty byly na module nadawania (jak nadawalem bylo slychac pisk u innych)...Po strojeniu radia wsio gralo? i pozniej cos zaczelo sie dziac?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #497764 Wysłany: 15 Sie 2011, 13:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
Po strojeniu na chwile było ok potem znów to samo.
Nie wiem czasem jest super, wszyscy mnie słyszą i ja wszystkich ale częściej pytam i nikt nie odpowiada lub szumy są.
Na trasie podobnie słyszę kogoś co jakiś czas :?
Myślisz, że kupienie tego SWR i podłączenie coś da?
Czy pojechać z radiem do serwisu?
Może będziesz za jakiś czas przejeżdżał koło wawki?

_________________
Zacząłem od...
Fiat Bravo I limited

Następnie był...
Fiat Grande Punto Active
Fiat Grande Punto Sport
Abarth Grande Punto

Obecnie jest...
Abarth Punto Evo
1.4 16v 207KM 327Nm !

:twisted:... :twisted:... :twisted:... :twisted:...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO