You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 08:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #65873 Wysłany: 21 Lis 2007, 00:01; 
 Temat postu: Problem ze sprzegłem lub łożyskiem skrzyni biegów !!!!
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Słupska
Rejestracja: 20 Lis 2007,
Posty: 405
Witam wszystkich na forum:) Jestem tu nowy ale z kropkiem mam dożo do czynienia. :D Moj problem który pojawił sie teraz jest dwuznaczny. Kiedy odpalę silnik na biegu jałowym to słychać takie szumienie i pukanie. Kiedy wcisnę sprzęgło wszystko ustępuję. Co to może być ? Docisk na sprzęgle lub jakieś łożysko tylko które? Wczytałem ,ze to może być łożysko skrzyni biegów? Z góry dziękuję za pomoc :? [/b]


Góra
 Profil  
 

 
 Post #66005 Wysłany: 21 Lis 2007, 20:56; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 21 Lis 2007,
Posty: 6
słuchej łozysko bedzie do wymainy na 100% jest to lozysko oporowe :) ale dla pewnosci wymienil bym komplet ( tarcza docisk łozysko oporowe ) z valeo i masz spokoj święty. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #66320 Wysłany: 22 Lis 2007, 21:41; 
 Temat postu: łożyska
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: 3miasto
Rejestracja: 22 Lis 2007,
Posty: 4
witam ja miałem ten sam problem i wymieniłem te łożyska w skrzyni wydałem około 400 zł jak szumi tak szumi dalej... wiec czy ma to sens. nara

_________________
FIAT A JEDZIE....


Góra
 Profil  
 
 
 Post #66387 Wysłany: 22 Lis 2007, 23:42; 
 Temat postu: Problem ze sprzegłem lub łożyskiem skrzyni biegów !!!!
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Słupska
Rejestracja: 20 Lis 2007,
Posty: 405
ale u mnie bardziej stuka nisz szumi. Więc to chyba nie łożysko skrzyni biegów a jednak strzegło komplet do wymiany. Punciak to 1.1 55KM ma przelatane 90 tysięcy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #66460 Wysłany: 23 Lis 2007, 11:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydzia
Rejestracja: 31 Maj 2007,
Posty: 123
Miałem wymieniane sprzęgło komplet... i zaraz po złozeniu i wlaniu oleju... pojawił mi się ten sam problem,, biorąc pod uwage ze mam nowe sprzęgło.. to nie wiem o co chodzi..

_________________
MHM Tuning Optyczny;] "jak nie jeździ niech gra i wygląda!" -słowa pradziada


Góra
 Profil  
 
 
 Post #66502 Wysłany: 03 Gru 2007, 21:11; 
 Temat postu: Problem ze sprzegłem lub łożyskiem skrzyni biegów !!!!
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Słupska
Rejestracja: 20 Lis 2007,
Posty: 405
dziś bylem u 5 mechaników każdy mówi co innego. Twierdzą,że fiaty tak maja ale 1 najbardziej wiarygodny powiedział mi ze to na pewno to nie łożysko oporowe sprzęgła,bo ono szumi właśnie na puszczonym sprzęgle a nie wciśniętym. Więc problem tkwi jednak w tych łożyskach skrzyni biegów lub samej skrzyni. :evil: Niedługo sam to rozbiorę to opisze co to jest że puka.

[ Dodano: 03 Gru 2007 20:11 ]
Witam wszystkich posiadaczy kropków!!! Jak wspominałem wyżej wracamy do tematu. Więc tak dziś byłem u mechanika pojechałem o 8 rano skończyliśmy o 14. Kropek przeszedł kompletny przegląd . Wyciągnęliśmy skrzynie,żeby sprawdzić stan sprzęgła:) I tu znalazła sie przyczynia pukania. Słoneczko w sprzęgle kompletnie wytarte ,a łożysko oporowe za tarte. To jak to ma działać :D Wymieniliśmy :wink: na sprzęgło valeo. Jest super skrzynia pracuje cichutko żadnego pukania pod pedałem :P Warto sprawdzić też uszczelniacz od strony wału za kołem zamachowym i uszczelniacze w skrzyni. Wymieniłem olej w skrzyni i uprzedzam ,ze nie leje sie go przez odpowietrznik. Wchodzi go 1.6 L . Puntko jest jedynym autem do kturego mam sentyment. Pozdrawiam i tym zakończeniem kończę ten temat.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #70353 Wysłany: 07 Gru 2007, 15:27; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Rejestracja: 01 Gru 2007,
Posty: 37
witam,
mialem ten sam problem ze jak stal na luzie bez wcisnietego sprzegla to szumialo, samochod by podniesiony na kolkach i jak go zapalilem zobaczylem ze przednie kola sie kreca pomimi ze jest na luzie, okazalo sie ze tarcza byla wytarta i docisk juz nie taki dobry ( jezdzila nim wczesniej kobitka wiec sprzeglo chodzilo bardzo czesto) po wymianie jestes bardzo dobrze zero szumu i juz nie przenosi napedu na luzie

_________________
Kropek 1,2 75KM SX kat


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72815 Wysłany: 17 Gru 2007, 18:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jaworzno
Rejestracja: 17 Lip 2007,
Posty: 66
Siema chłopaki - po nie wielkiej przerwie wracam na forum. Mój problem może i podobny tyle, że różni się trochę. Przy odpaleniu silnika spokojnie po przejechaniu pewnego dystansu na większych obrotach (przynajmniej 10 min na 5 biegu) sprzęgło przypomina o swoim istnieniu. Na biegu jałowym jakby lekkie stukanie przy nie wielkim wciśnięciu pedału lekki pisk. Jak wszystko nabierze swoistej temperatury to przy wciśnięciu owego pedału jakby sprężyna o coś ocierała. Więc sie zastanawiam czy to nie to samo co u was?

_________________
Image

Kropek 1.1 55KM - '95 - UPG wymieniona teraz test jak to działa.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #73644 Wysłany: 21 Gru 2007, 16:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2007,
Posty: 91
witam. według mnie to na bank łożysko oporowe na sprzęgle. robota mechanika jest droga więc za jednym zamachem wymień komplet- ok 180zł i mechanik ok 200-250

_________________
Punto 1.1 96r. ABARTH


Góra
 Profil  
 
 
 Post #73689 Wysłany: 21 Gru 2007, 19:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Beskid Wyspowy
Rejestracja: 24 Paź 2007,
Posty: 992
WYTRYH napisał(a):
witam. według mnie to na bank łożysko oporowe na sprzęgle. robota mechanika jest droga więc za jednym zamachem wymień komplet- ok 180zł i mechanik ok 200-250
Wymieniałem teraz. Kompletne sprzęgło Valeo (chyba najlepsze, bo oryginał fabryczny był taki sam) kosztowało w najbliższym sklepie 230 zł. W ASO ponad 300 zł.

_________________
Punto I 1,2 75 KM SX MPI '94
Punto II 1,2 60 KM MPI '01
Suzuki Grand Vitara 2,5 V6 144 KM '04


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO