You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 12:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #99900 Wysłany: 07 Mar 2008, 10:48; 
 Temat postu: Po regeneracji turbiny zaczęly sie problemy !! Pomocy 1.9jtd
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Nowy Sacz , Warszawa
Rejestracja: 21 Lut 2008,
Posty: 19
Witam . Mam prosbe do wszytskich o pomoc . Otoz kupilem niedawno moje punto z Wloch . Autko super ,wszystko bylo ok , jednak mial wyciek z turbiny (tak mechanik przed kupnem powiedzial ) wiec po kupnie dalem samochod do warsztatu a turbine do regeneracji . Firma powiedziala ze regenracja do 5 godzin ale zeby byc za godzine. Po godzinie gosciu przyniósł turbo i powiedzial ze wszystko jest ok i uszczelnil ja tylko ( skasowal 700 złotych ) Ucieszony zawiozlem do mechanika i po wmontowaniu po jakichs 100 km zaczela sie swiecic kontrolka CheckEngine , Na komputerze pokazalo ze czujnik cisnienia paliwa ( jednak mechanik mowil ze to nie mozlwie bo auto nie stracilo mocy ani nic z tym zwiazanego .Drugi objaw byl taki , ze podczas gaszenia samochodu był jakby samozapłon . Ppojezdzilem troche aby go zagrzac i podczasjazdy znow zapalila sie ontrolka checkkengine i smaochód osłabl . Tym razem był to na komputerze czujnik doladowania(overboast) . Jak sie go skasowalo to znow auto jezdzilo az sie zagrzało i to samo . ( na komputerze jako przyczyny pokazywalo albo uklad pneumatyczny albo uszkodzona turbine. Niewiem co robic bo mechanik wzial 300 zł i teraz znow musze 300 zł płacic i jeszcze zawozic znow turbine ?? tragedia juz cała kase popłynąlem na aucie ( całe rorzadzy teraz ponad 2000 , bo jeszcze inne rzeczy powymienialem , czyscilismy EGR , ponadto sprawdzilismy przepywomierz . A i jeszcze co wyszlo na komputerze ,ze turnina powinna na obrotach dac 1,7 atm a daje ponad 2 . Ratujcie co mozna zrobic . Juz tyle kasy poszlo i jak jescze trzeba bedzie te czujniki ?? (koszt jednego to okolo 800 zł ) Juz musialme sie zapozyczyc na naprawe a teraz znow :( Prosze o pomoc i sugestie . Czy ktos wie gdzi4e jest czujnik doładowania ?? Byc moze trzeba go przeczyscic lub cos innego a ja wogole niewiem gdzie moge go znalezc . Prosze jesli macie jakis schemat lub zdjecia to dajcie znac.

_________________
Punto II 1.9 JTD Sporting


Góra
 Profil  
 

 
 Post #99937 Wysłany: 07 Mar 2008, 20:01; 
 Temat postu: zawor
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wodzisław śl.
Rejestracja: 03 Lut 2008,
Posty: 20
Na obudowie sprzęgla z trzema wężykami i kostką. Mysle że turbina OK.
A na dolocie powietrza jest w metalowej rurze klapka elektroniczna(między aku a silnikiem) ktora wyłącza silnik(odcina dopływ powietrza) Ty patrz a ktoś niech zgasi. Ja w tej rurze miałem dosłownie błoto olejowe.
Nawet ręką przekrecając tą klapke zgasisz silnik. Stąd te samozapłony, tak myśle. Wyczyścić można. Swiecić może z innych powodów jak pali to jeżdzić, turbina zawsze puści trochę oleju, ja też czasem wytre ż węży intercoolera, norma. Popytaj stilomaniaków. Raz na mrozie świeciło samo minęło.
Fiat lubi, uwielbia sucho i ciepło. przejrzyj wszystkie wtyki.


Czarne JTD ELX

[ Dodano: 07 Mar 2008 19:01 ]
Image
czujnik ciśnienia doładowania

[img]http:
//fiatpunto.com.pl/mimg,IMG_47d18482b4ab28299.jpg[/img]

Przez wąż przewężany turbo tłoczy powietrze do intercoll. jest schładzane potem drugim gładkim do kolektora ssącego. W chlodnicy zbiera się olej.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO