You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 15:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #118018 Wysłany: 22 Kwi 2008, 21:54; 
 Temat postu: dziwnie "pierdzi"
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 22 Kwi 2008,
Posty: 9
Witam,
jest taki problem: ze po przejechaniu paru km gdy sie silnik zagrzeje zaczyna "pierdziec" z wydechu tak jak by milał sportowa koncowke...( kat. nie zatkany oraz wydech) i jest nieco słabszy wtedy;/ co moze byc powodem?
1,1 95r po wymianie filtrow, oleju, sondy lambda, pompki paliwa.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #118027 Wysłany: 22 Kwi 2008, 22:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: mazowsze:)
Rejestracja: 10 Mar 2008,
Posty: 553
ale dopiero wtedy gdy silnik sie zagrzeje?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118033 Wysłany: 22 Kwi 2008, 22:19; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 22 Kwi 2008,
Posty: 9
no jak wskazowka temp. sie nieco poniesie... i przy wcisnieciu pedału gazu do konca..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118037 Wysłany: 22 Kwi 2008, 22:25; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 22 Sty 2008,
Posty: 24
Mi też cos popyrkuje - słysze to tylko jak jadę bardzo wolno koło ściany i dźwięk się od niej odbija (normalnie nie słychać).
Wydaje mi się, że to coś z wydechem bo silnik chodzi normalnie - może jakaś dziura w układzie albo łącznik elastyczny do wymiany ... plecionka w łączniku jest już kompletnie zerwana :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118042 Wysłany: 22 Kwi 2008, 22:33; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 22 Kwi 2008,
Posty: 28
witam po raz pierwszy na forum.

podepnę się do tematu. dzisiaj podczas jazdy nagle zaczął "pierdzieć" i robi to dalej, niezależnie od nagrzania, prędkości czy obrotów. po prostu pierdzi zawsze, jakby miał sportową końcówkę. spoglądałem pod auto i wydaje mi się, że to gdzieś w okolicy katalizatora. jest tam taki walec-sito długości kilkunastu cm, zaraz za zagięciem rury od kolektora spalin. co może być przyczyną?

poprawka - nie walec sito tylko taka elastyczna końcówka żeby reszta układu wydechowego nie wpadała w drgania.


Ostatnio edytowany przez michomis, 22 Kwi 2008, 22:45, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #118045 Wysłany: 22 Kwi 2008, 22:35; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 22 Kwi 2008,
Posty: 9
ale u mnie jak zapale to nic nie słychac zaby "pierdział" chodził ladnie i rowno.. dopiero po przejechaniu paru km sie to zaczyna... najgorzej jest na obrotach do 2000 tys. powyzej jest juz w miare ok...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118092 Wysłany: 22 Kwi 2008, 23:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: mazowsze:)
Rejestracja: 10 Mar 2008,
Posty: 553
majkel476 napisał(a):
ale u mnie jak zapale to nic nie słychac zaby "pierdział" chodził ladnie i rowno.. dopiero po przejechaniu paru km sie to zaczyna... najgorzej jest na obrotach do 2000 tys. powyzej jest juz w miare ok...

to dziwne bo jak jest dziura w tłumiku to jest i pierdzi non stop.....
a że najgorzej jest przy 2000 tys obrotów to już wogóle dziwne.....
wiesz co ja się niebedę mądralował bo poprostu niemam pojęcia co może być, poczekaj na wypowiedz kogoś innego.......
michomis gdzieś jest dziura ewidętnie.....


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118163 Wysłany: 23 Kwi 2008, 09:08; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 22 Kwi 2008,
Posty: 28
[ Dodano: 23 Kwi 2008 09:08 ]
Cytuj:
michomis gdzieś jest dziura ewidętnie.....


ok, podjadę do mechanika, ale przedtem mam do zrobienia z 200 km. czy mogę tak bezpiecznie dojechać, bez np. uszkodzenia katalizatora lub czegoś innego?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118191 Wysłany: 23 Kwi 2008, 10:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: mazowsze:)
Rejestracja: 10 Mar 2008,
Posty: 553
Pewnie że tak, kiedyś pamiętam kumpel w ibizie nierobił dziury bo mu fajnie pierdziało...... :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118236 Wysłany: 23 Kwi 2008, 13:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Moim zdaniem albo dostaje za dużo paliwa, albo po rozgrzaniu świeca żle pali.Wtedy do katalizatora dostaje się paliwo i zaczyna się spalać.Wymieniałeś sondę, może tu tkwi przyczyna ,bądż w świecach. Jest to niekorzystne dla katalizatora. Kiedy ostatnio wymieniałeś świece. Dobrze byłoby sprawdzić stan elektrod i ich odstęp (0,9mm)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118308 Wysłany: 23 Kwi 2008, 17:46; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 22 Kwi 2008,
Posty: 9
sonda jest nowka.. i nic sie nie zmieniło jest nadal tak samo... hm.. swiece ponoc sa dobre tak powiedział mechanik.. to teraz mam pzynajamniej punkt zaczepny zaczne od elektrod a pozniej swieczki :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118433 Wysłany: 23 Kwi 2008, 21:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 24 Lut 2007,
Posty: 297
majkel476 napisał(a):
ale u mnie jak zapale to nic nie słychac zaby "pierdział" chodził ladnie i rowno.. dopiero po przejechaniu paru km sie to zaczyna... najgorzej jest na obrotach do 2000 tys. powyzej jest juz w miare ok...

Witaj! u mnie jest dokładnie to samo i chodzi jak sportowy jak sie zagrzeje i chodzi na wolnych obrotach i jak mu sie nagle wdepnie gaz to normalnie jak "sportowy" wydech a powodem są wypalone komory w ostatnim tłumniku czy cos takiego, mechanik mi to tlumaczyl. Nie ma sie co przejmowac. Aha wydech ma jakies 2-3 lat. :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #118595 Wysłany: 24 Kwi 2008, 11:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Uważam, że w przypadku kgorka strzelanie jest zjawiskiem normalnym.Opisany przez majkela przypadek wskazuje na to, że nie pali mu dobrze jeden z garów.Proponuje zacząć od podstaw i sprawdzić wszystkie świece. .Elektrody na świecach muszą być bez nagarów ,niewypalone i suche. Poza tym sprawdzić należy również cewki.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #119050 Wysłany: 25 Kwi 2008, 19:34; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 22 Kwi 2008,
Posty: 9
kable załozyem nowki i jest duo lepiej.. :) swiece tez dałem nowe ale nic sie nie zmienio.. nadal pierdzi troche ale jest ok :)) narazie pojezdze i zobaczmy co sie bedzie działo :) dzieki za pomoc!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #127825 Wysłany: 22 Maj 2008, 13:56; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 22 Maj 2008,
Posty: 1
Witam wszystkich serdecznie.

Ja mam podobny problem. Mój 1.2 MPI 75 pierdzi i staje sie wyczuwalnie słabszy. Dzieje się tak TYLKO I WYŁĄCZNIE wtedy gdy na dworze jest ciepło i kropek nagrzeje się troche od słońca. Nie ma na to wpływu temperatura silnika (nagrzany, nie nagrzany), ani też rodzaj paliwa (benzyna, lpg). Łącznik elastyczny wydechu wymieniałem rok temu, więc to chyba nie to. Zresztą gdyby to miał by być łącznik to nie miała by na to wpływu temperatura zewnętrzna.
Przyszło mi do głowy, że może być coś nie tak z czujnikiem temperatury powietrza. NIe wiem czy wogóle jest coś takiego w tym modelu, czy odpowiedzialny za tenparametr jest przepływomierz.
Pomóżcie
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #127993 Wysłany: 23 Maj 2008, 00:54; 
 Temat postu:
Padre zamiast przepływomierza jest czujnik ciśnienia bezwzględnego. Znajdziesz go za filtrem powietrza, pod tą taką czarną kopułką. Dochodzi do niego wężyk podciśnienia. Ja miałem podobne objawy na początku awarii układu zasilania paliwem z tym że u mnie przyczyna była inna i można ją wykluczyć. Fakt faktem zanim znalazłem przyczynę awarii to na początku w aso wymienili mi ten czujnik i auto przez chwilę chodziło równo.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO