|
Obecny czas: 15 Cze 2025, 23:59
|
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy
|
Strona 1 z 1
|
[ 11 posty(ów) ] |
|
Autor |
Wiadomość |
superges |
#299674 Wysłany:
17 Paź 2009, 21:00; Temat postu: Termostat do wymiany?Czy zawieszenie wytrzymało trzaśnięcie? |
|
 |
Puntomaniak |
Rejestracja: 23 Cze 2009, Posty: 67
|
Witam panowie;
Mam niestety dwa problemy.
1.) Zastanawiam się czy z moim termostatem jest wszystko ok. Teraz jest generalnie na dworze bardzo zimno. Dziś po przejechaniu 20 km wskazówka temperatury oscylowała w granicach 50-80% procent. Niestety nie osiągnęło optymalnej temperatury czyli środka skali.
Generalnie zastanawiam się czy to dlatego, że jest zimno i nie zdążył się nagrzać. To jest diesel 1.9 jtd punto II z 2002r dlatego chciałbym aby wskazówka dochodziła do połowy bo wtedy mogę spokojnie ciskać turbinę a tak mam wyrzuty sumienia czy czasem nie jest za słabo dogrzana, nie potrafię dojść do wniosku czy: termostat nagrzewa olej? czy może nie sugerować się aż tak bardzo wskazówką, może już jest nagrzane na tyle aby spokojnie przyśpieszać. Dodam, że autko bardzo cieplutkim powietrzem dmucha do kabiny.
2.) Wczoraj wracając do domu nie zauważyłem mega dziury w jezdni(znak leżał w błocie). Robią chodnik i wycieli asfalt. Było po 22, skrzyżowanie, deszcz ja skręcałem w prawo i nie zauważyłem po lewej stroni dziry przygotowanej pod chodnik. Wpadłem w taki sposób że auto zawiesiło się na zawieszeniu z prawej strony  , tylne lewe koło wisiało w powietrzu. Efekt był taki że w 5 osób go wyciągaliśmy.
W poniedziałek jadę do mechanika na podnośnik aby sprawdzić czy coś się nie pogięło. Jakie jest wasze zdanie czy metalowe części podwozia tonowego auta jest wstanie wytrzymać trzaśnięcie o asfalt? Bo ja chyba w to nie wierze aby zawieszenie się uchowało w całości
Zrobiłem w sumie 50 km od tego wydarzenia i nie zauważyłem jakiś z zawieszeniem.
|
|
Góra |
|
 |
|
|
buladag |
#299695 Wysłany:
17 Paź 2009, 22:25; Temat postu: |
|
 |
Puntoświr |
 |
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;) Rejestracja: 08 Sie 2007, Posty: 9203 Pomógł: 40
|
jak zawiesił się "zaraz za" kołem przednim prawym to pewnie leżał na stabilizatorze, więc raczej zbyt dużo tam się nie powinno podziać.
Sam kiedyś zawiesiłem przypadkiem auto w sumie w podobnym układzie (tez prawe koło wpadło) i właśnie zawiesił się na tym stabilizatorze, z tym że ja mam o wiele lżejszy silnik.
_________________ Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html
|
|
Góra |
|
 |
olek |
#299746 Wysłany:
18 Paź 2009, 09:37; Temat postu: |
|
 |
Puntoświr |
Miejscowość: Rzeszów Rejestracja: 01 Lip 2008, Posty: 477
|
superges
Jeżeli coś uszkodziłeś to śmiało możesz wystąpić o odszkodowanie do zarządcy drogi bądź do firmy wykonującej prace przy w/w chodniku...
O ile "dziura" była faktycznie źle oznakowana
_________________ When I grow up I'll be Ferrari...
http://fiatpunto.com.pl/topic13523.html
|
|
Góra |
|
 |
superges |
#299833 Wysłany:
18 Paź 2009, 15:57; Temat postu: |
|
 |
Puntomaniak |
Rejestracja: 23 Cze 2009, Posty: 67
|
|
Góra |
|
 |
lakikwap |
#299957 Wysłany:
18 Paź 2009, 21:58; Temat postu: |
|
 |
Puntoświr |
 |
Rejestracja: 27 Sie 2008, Posty: 5176 Pomógł: 1
|
kurde mogłeś odrazu po policje dzwonić. możesz spróbować iśc na policje i zapytać sie co masz teraz zrobić. ps. uszkodzone coś w aucie?
|
|
Góra |
|
 |
superges |
#300019 Wysłany:
19 Paź 2009, 07:53; Temat postu: |
|
 |
Puntomaniak |
Rejestracja: 23 Cze 2009, Posty: 67
|
Na policje od razu dzwoniłem. Zgłoszenie przyjęli. Niestety nie przyjechali bo musiałbym czekać ze 2h ponieważ był wypadek śmiertelny na trasie.
Generalnie już samo zgłoszenie wystarcza z tego co się orientowałem.
Dziś o 9 jadę do mechanika i się okaże czy nie mam czegoś rozwalonego.
|
|
Góra |
|
 |
_wladimir_ |
#300021 Wysłany:
19 Paź 2009, 08:16; Temat postu: |
|
 |
Moderator |
 |
Imię: janek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 85KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: CTR / CT Rejestracja: 19 Sie 2008, Posty: 3780 Pomógł: 5
|
|
Góra |
|
 |
superges |
#300025 Wysłany:
19 Paź 2009, 10:52; Temat postu: |
|
 |
Puntomaniak |
Rejestracja: 23 Cze 2009, Posty: 67
|
Najmniejszych skrupułów nie miałem  . Miałem/mam tylko wątpliwości jak policja ew ubezpieczyciel będą interpretowali tą sytuacje, bo to że będą się na ten znak powoływać to nie mam wątpliwości [ Dodano: 19 Paź 2009 10:52 ]Właśnie wracam od mechanika, auto oparło się na stabilizatorze bo jest trochę draśnięty.
Na szczęście nie wygiął się ani nie złamał. Nie ma też nigdzie luzów. Wszystko jest dobrze. Zarówno z tyłu jak i z przodu
Ciesze się, że nie ma szkód ale jestem zły na drogowców, że kompletnie zepsuli mi piątek i weekend bo żyłem w stresie i niepewności. Gdyby dziura była odpowiednio zabezpieczona to nic by się nie stało.
Jakaś kara nie wątpliwie by im się należała ale o odszkodowanie chyba nie wystąpię z powodu strat moralnych? 
_________________ Błękitna kropka 1.9 JTD 85 kucyków z 2002r
|
|
Góra |
|
 |
_wladimir_ |
#300066 Wysłany:
19 Paź 2009, 12:20; Temat postu: |
|
 |
Moderator |
 |
Imię: janek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 85KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: CTR / CT Rejestracja: 19 Sie 2008, Posty: 3780 Pomógł: 5
|
|
Góra |
|
 |
Lupus |
#300069 Wysłany:
19 Paź 2009, 12:29; Temat postu: Re: Termostat do wymiany?Czy zawieszenie wytrzymało trzaśnię |
|
 |
Puntoświr |
 |
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Van
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Pabianice Rejestracja: 29 Maj 2007, Posty: 536
|
Jak auto jeździ prosto i nie bije ci kierownica to sie nie przejmuj.
_________________ Tu był podpis
|
|
Góra |
|
 |
superges |
#300082 Wysłany:
19 Paź 2009, 13:32; Temat postu: |
|
 |
Puntomaniak |
Rejestracja: 23 Cze 2009, Posty: 67
|
Kara bez wątpienia się im jakaś należy  . Przez takich debili później ludzie mają problemy, wydatki, tracą czas, podupadają na zdrowiu
Auto jeździ prosto, kierownica nie bije, jeździło mi się tak samo przed tym zdarzeniem. 
_________________ Błękitna kropka 1.9 JTD 85 kucyków z 2002r
|
|
Góra |
|
 |
|
Strona 1 z 1
|
[ 11 posty(ów) ] |
|
|
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum Nie możesz dodawać załączników na tym forum
|
|