You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 04 Cze 2024, 15:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #565880 Wysłany: 31 Mar 2012, 23:00; 
 Temat postu: Rejestracja auta a OC
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 29 Mar 2012,
Posty: 37
Mam do Was takie pytanie, gdy chcę kupić auto z innego województwa, któremu OC kończy się powiedzmy za 3 dni to jak mam je zarejestrować gdy potrzebny jest "dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia obowiązkowego OC lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie (dopuszcza się przedstawienie dokumentu wystawionego na dotychczasowego właściciela pojazdu)" (Urząd Miasta Poznania, 2012)? Z kolei nie mogę go ubezpieczyć na siebie skoro jest zarejestrowany na sprzedającego. Wcześniej nigdy nie kupowałem używanego auta i nie mam pojęcia jak to ugryźć :oops: .


Góra
 Profil  
 

 
 Post #565917 Wysłany: 01 Kwi 2012, 00:43; 
 Temat postu: Re: Rejestracja auta a OC
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Ogólnie na zawarcie nowej umowy OC mamy 30 dni. Ale jeśli kupimy auto z polisą OC ważną tylko jeszcze 3 dni, to na wykupienie nowego OC na siebie mamy tylko 3 dni (czyli do końca ważności tej polisy i to pod warunkiem, że nowe OC wykupimy u tego samego ubezpieczyciela - który wystawił starą polisę). Natomiast jeśli chcemy się ubezpieczyć u innego ubezpieczyciela, to mamy tylko 2 dni (w tej opisanej sytuacji), bo musimy minimum na 1 dzień wcześniej wypowiedzieć umowę u starego ubezpieczyciela i wykupić OC u nowego.
Z przerejestrowaniem samochodu nie ma problemu, ponieważ kupując nowe OC - przedstawia się umowę kupna-sprzedaży auta (z której wynika, że to my jesteśmy już właścicielem pojazdu) i nowe OC jest wystawione na nas - ale z poprzednim numerem rejestracyjnym (czyli takim, jak obecnie jest na aucie). Już po przerejestrowaniu samochodu i otrzymaniu nowych tablic rejestracyjnych - udajemy się do ubezpieczyciela i za darmo przepisuje nam polisę OC z aktualnym numerem rejestracyjnym.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO