You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Maj 2024, 15:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #247831 Wysłany: 01 Maj 2009, 08:07; 
 Temat postu: Re: "Mechaniczne chrobotanie" po puszczeniu sprzeg
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
Czarny napisał(a):
Z mojego samochodu wydobywaja sie dziwne dzwieki calkiem glosnego mechanicznego chrobotania w momencie kiedy wrzuci sie na luz i pusci sprzeglo (na biegu ani z nacisnietym sprzeglem tego nie ma) . Problem jest w zakresie niewielkich predkosci np. dojezdzajac do swiatel. Macie moze jakis pomysl co to moze byc? Wole dmuchac na zimne, zanim znowu sie cos samoistnie rozsypie :) Dla sprecyzowania silnik 1.3 MTJ 90KM.

Drugie pytanie, czy w cieple dni po wlaczeniu klimy sprezarka startuje u was lagodnie? U mnie robi to w sposob dosc gwantowny i z trzaskiem. Dodam, ze byla ona wymieniania w ASO na pozmianowa.


Przecież już i Seicento i Punto II to miały... Coś chrobotało na luzie jak się sprzęgło wdusiło to cisza. Zrobiłem tak tymi autami ze 100 tys. i nic się nie działo.
W SC to nawet sprzęgło wymieniłem na gwarancji ale to chrobotanie i tak po 10 tys. wróciło więc dałem spokój.

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 

 
 Post #248028 Wysłany: 01 Maj 2009, 21:32; 
 Temat postu: Re: "Mechaniczne chrobotanie" po puszczeniu sprzeg
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: z cento
Rejestracja: 19 Kwi 2009,
Posty: 42
Bahama70 napisał(a):
Czarny napisał(a):
Z mojego samochodu wydobywaja sie dziwne dzwieki calkiem glosnego mechanicznego chrobotania w momencie kiedy wrzuci sie na luz i pusci sprzeglo (na biegu ani z nacisnietym sprzeglem tego nie ma) . Problem jest w zakresie niewielkich predkosci np. dojezdzajac do swiatel. Macie moze jakis pomysl co to moze byc? Wole dmuchac na zimne, zanim znowu sie cos samoistnie rozsypie :) Dla sprecyzowania silnik 1.3 MTJ 90KM.

Drugie pytanie, czy w cieple dni po wlaczeniu klimy sprezarka startuje u was lagodnie? U mnie robi to w sposob dosc gwantowny i z trzaskiem. Dodam, ze byla ona wymieniania w ASO na pozmianowa.


Przecież już i Seicento i Punto II to miały... Coś chrobotało na luzie jak się sprzęgło wdusiło to cisza. Zrobiłem tak tymi autami ze 100 tys. i nic się nie działo.
W SC to nawet sprzęgło wymieniłem na gwarancji ale to chrobotanie i tak po 10 tys. wróciło więc dałem spokój.


jakos miałem kilka sztuk seicento i w zadnym nic nie chrobotało mam punto i tez cisza

wiec albo jestescie wyczuleni za bardzo albo nie wiecie o jak chrobocze łozysko w skrzyni :D

_________________
http://www.polskajazda.pl/Profil,Fiat,S ... Punto/5781


Góra
 Profil  
 
 
 Post #248476 Wysłany: 03 Maj 2009, 09:44; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź / Piotrków Tryb
Rejestracja: 29 Wrz 2008,
Posty: 47
Dobra ja już to przerabiałem. Jeżeli chrobocze Ci po puszczeniu sprzegła, a jak wciśniesz to już jest ok, znaczy że masz mało czasu na wymiane łożyska przy sprzęgle ;) proponuje się pospieszyć, bo ja tak zwlekałem zwlekałem aż przy okazji spaliło się sprzęgło. A obiaw jest bardzo ciekawy poza smrodem ;) pedał wpadł w podłogę i się zablokował ;) ogólnie niezła jazda. A jak coś to nie ma co pękać, trzeba szarpnąć ręką pedał do góry i da się dojechać do domu ;) tylko śmierdzi i strasznie chrobocze ;)

Sprzęgło razem z łożyskiem i dociskiem to koszt w okolicach 300zł ;)

_________________
czarne 3D 1,3 MJET 75KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #278825 Wysłany: 11 Sie 2009, 10:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 03 Mar 2007,
Posty: 161
Miałem taki problem w Seicento. Po puszczeniu sprzęgła (na luzie) paskudne chrobotanie, jaby cos latało po skrzyni biegów. Dodatkowo przy zmianie biegów w czasie jazdy miałem taki metaliczny stuk. Pojechałem do serwisu a oni jak się później okazało mięli swoje zalecenia z Bielska i zaczęli wymianiać docisk sprzęgła. Przy następnej wizycie wymienili już całe sprzęgło a operację powtórzyli jakiś miesiąc później. Oczywiście nic to nie pomagało. Wreszcie rozebrali skrzynię biegów i wymienili synchronizatory + coś tam jeszcze. Pomogło troszkę i to na jakiś tydzień. Ostatecznie przyznali się do tego, że wiedzą co to jest ale mają zalecenie, żeby wymieniac kolejno zaczynając od sprzęgła. Po trzech miesiącach zamówili całą nową skrzynię biegów (innego typu) i na tym skończyła się moja przygoda z chrobotaniem w SC :D Minęło już 10 lat a wszystko nadal pracuje znakomicie!

_________________
GP 1.4 T-Jet Emotion 16v 120KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #339955 Wysłany: 28 Lut 2010, 20:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Mielec
Rejestracja: 26 Sie 2009,
Posty: 251
Pomógł: 3
U mnie też po każdej zmianie biegu na wyższy i puszczaniu sprzęgła jest taki stukot jakby luz był na przegubach i w momencie przyspieszania wystepuje takie jakby uderzania o siebie dwóch elementów.Np jadąc na 3 puszczę noge z gazu i za chwile dodaje gazu to ten stukot występuje i tak na każdym biegu-sam nie wiem gdzie szukać przyczyny i co to może byc??

_________________
GP 1.3 MultiJet 110 KM ; 230 Nm EGR OFF
Dołożone : dodatkowe ogrzewanie PTC, ogrzewanie przednich foteli, czujniki parkowania PDC
, ABS/ESP/ASR/MSR/HBA/HHC-w trakcie
P II 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #342495 Wysłany: 08 Mar 2010, 10:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Osiek/Oświęcim
Rejestracja: 17 Wrz 2009,
Posty: 147
U mnie też chrobotało i wyszło, że brakuje oleju w skrzyni biegów. (Brakowało ok 400mm).

_________________
PII 1.2 16v 3D ELX 2001r.

http://fiatpunto.com.pl/topic18394.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #446227 Wysłany: 27 Lut 2011, 20:54; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 20 Lut 2010,
Posty: 25
U mnie chrobotało pomieważ plastikowa rura od dolotu powietrza do filtra powietrza latała jak głupia na boki co wprawiało ją w drgania szczególnie podczas zmiany biegów (wciśnięcie sprzęgła). Dziwne to bo dźwięk był jak dla mnie metaliczny a tu taka niespodzianka. Przymocowałem tę rurę taśmami zaciskowymi elektrycznymi i jak ręką odjął.

_________________
Grande Punto Active 1.4 77KM wrzesień 2006


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO