You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 04 Cze 2024, 15:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #464943 Wysłany: 19 Kwi 2011, 20:23; 
 Temat postu: Zakupiłam kropkę - mam dylemat...
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Kwi 2011,
Posty: 6
Witam serdecznie

Chciałabym gorąco poprosić doświadczonych użytkowników o opinie. Zakupiłam swoje pierwsze autko. Wybór padł na grande punto rocznik 2009 z silnikiem 1.4 8v. Zastanawiałam się nad założeniem gazu w mojej już ukochanej kropce. Nie chciałam pytać gazowników w zakładach gdyż wiadomo jaka tam panuje polityka. Nieważne czy dany silnik dobrze dogaduje się z instalacją, nieważne jaka firma - byle wcisnąc klientowi. Dlatego chciałam zapytać Was kochani o parę spraw które jako laiczce przyszły do głowy. Mianowicie:

1. Czy Grande punto dobrze w ogóle dogaduje się z instalacjami gazowymi ? ( szczególnie silnik który mam 1.4 8v )
2. Jaka instalacja jest do moje kropki najlepsza ? ( firma, rodzaj instalacji )
3. Jakie czynności są zalecane dla silnika oraz instalacji, aby nie narazić się na awarie ? ( przeglady, oleje itp )
4. Czy polecacie jakiś zakład montażu w okolicach Grudziądza, gdzie pracują profesjonaliści w pełnej tego słowa krasie ( wiemy ilu papraków zwie się nimi )


Oprócz tego chciałam zapytać co powinnam zmienić, wymienic zaraz po kupnie. Autko kupiłam 5 dni temu. Przebieg silnika potwierdzony przez ASO ( gwarancja skończyła się zaledwie dwa miesiące temu ) książkę serwisową i wpisy w ich komputerach to 64.679 km. Sprawdzili mi także układ hamulcowy, amortyzatory itp. Było ok. Co należy wymienić w takim aucie ? Słyszałam, że po kupnie nowego auta należy zmienić rozrząd, ale czy po takim przebiegu trzeba ? Miałam poprzednio matiza i tam wymieniało się po 90 tyś km, a Grande punto to chyba wyższa klasa auta i pewnie dłużej wytrzymuje ?

Z góry pięknie dziękuje wszystkim którzy bazując na swoim doświadczeniu pomogą nieco zakręconej motoryzacyjnie osóbce :) Niestety nie posiadam w tym temacie żadnej wiedzy, ledwie wiedziałam o co zapytać, a i tak nie wiem czy zapytałam o wszystko. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie z chęcią przeczytam.

Jeszcze raz podrawiam - Beata.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #464944 Wysłany: 19 Kwi 2011, 20:25; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14389
Pomógł: 128
Witamy i my :)
Jeśli chodzi o gaz to zapraszam do tego działu oraz lektury już istniejących tematów: http://fiatpunto.com.pl/forum160.html
Co do wszystkich innych dylematów bardzo chętnie pomożemy tutaj, w tym dziale ;)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #464957 Wysłany: 19 Kwi 2011, 20:44; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Kwi 2011,
Posty: 6
Przeczytałam w tym dziale sporo Dominiku i powiem szczerze, że temat "LPG w Kropku to cichy zabójca" wstrząsnął mną dogłębnie... Wypytuje wszystkich którzy jeżdzą na LPG i zdania są podzielone, jednym prycha, innym pasuje. Myslałam że jest to wina instalacji, że może ktos przyoszczędził na niej, lub fachman zle cos ustawil. Niestety moje uczucia sa mieszane, nie chcialabym zabic mojego kropka bo bardzo mi sie podoba, jak otwieram garaz to od razu usmiecha sie do mnie swoimi wielkimi slepiami :) Okazuje sie jednak ze nie jest to wina rodzaju instalacji a najzwyczajniej silniki chyba rzeczywiscie nie przywykly do lpg. Mineło sporo czasu od kiedy wymyślono ten alternatywny sposob zasilania i myslalam ze od tego czasu dograno i zapieto wszystko na ostatni guzik. Jednak ku swojej rozpaczy widze ze nie...Coz paliwko w naszym kraju drogie, a i nie wiem ile spali moj kropek. Jeszcze prawie nim nie jezdzilam, zanim ogarne przy jakiej predkosci ile pije minie pewnie sporo czasu..

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #464969 Wysłany: 19 Kwi 2011, 20:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 13 Mar 2011,
Posty: 138
Od miesiąca posiadam owego Kropka 1.4 8V.. sugeruje szybką zmianę biegów.. od 40-45 km/h właściwie 5 sobie radzi ( jak sobie radzi wiadomo..ale auto jedzie).. szczerze mówiąc podoba mnie się ten silnik.. jak rekreacyjnie to do 2,5 tys i mało bierze.. jak dynamiczniej..( o ile o dynamice można tu mówić) to kręcimy.. jedyny mankament Kropka jak dla mnie to fatalny promień skrętu..przynajmniej takie mam odczucie.. 35 cm dłuższa Vectra B mimo, że wspomaganie ciężkie..lepiej się wpasowywała w mieście.. a może to kwestia, że Kropa nie chce porysać a Vectra posiadała drobne ślady "walki ulicznej" ( nie z mojej winy :P )
Odnośnie gazu nie pomogę..ale szczerze? skoro te oczy tak do Ciebie przemawiają...to nie truj ich gazem ;P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #464970 Wysłany: 19 Kwi 2011, 20:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: LKS
Rejestracja: 07 Sty 2011,
Posty: 121
Montuj śmiało!

Podstawa to znaleźć zakład który zamontuje to prawidłowo!
Oprócz poprawnego montażu i ustawienia ważne są głównie wtryski (wszyscy polecają Hana lub Matrix).

Zajrzyj na lpg-forum, popytaj o gazownika z Twoich okolic u którego warto zostawić swoje auto na podtrucie.

W temacie wymiany rozrządu - jeżeli przebieg jest oryginalny to wymieniłbym zgodnie z zaleceniem producenta.

_________________
---
Pozdrawiam
mazi


Góra
 Profil  
 
 
 Post #464982 Wysłany: 19 Kwi 2011, 21:08; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14389
Pomógł: 128
BeataJaszke napisał(a):
Co należy wymienić w takim aucie ? Słyszałam, że po kupnie nowego auta należy zmienić rozrząd, ale czy po takim przebiegu trzeba ? Miałam poprzednio matiza i tam wymieniało się po 90 tyś km, a Grande punto to chyba wyższa klasa auta i pewnie dłużej wytrzymuje ?

Nie miałem wcześniej chwili więcej na odpisanie w tej kwestii :)
Wymienić należy:
- olej,
- płyn hamulcowy,
- sprawdzić i ewentualnie wymienić tarcze, klocki i szczęki hamulcowe,
- rozrząd (pierw sprawdź w instrukcji GP przy jakim przebiegu producent zaleca wymianę) - jeśli chodzi o wiek a nie przebieg, to nie wymaga on jeszcze wymiany,
- wypada sprawdzić opony (nie wiem czy były sprawdzone),
- drzewko WunderBaum :E

Hmm... i czy o czymś nie zapomniałem? :mysli:

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #464986 Wysłany: 19 Kwi 2011, 21:12; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Kwi 2011,
Posty: 6
oo robsoniqe widze po avatarze ze fotografujesz - ja także :) witaj w klubie fotozapalenców.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #464987 Wysłany: 19 Kwi 2011, 21:14; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
Witaj na forum. Przedstaw swoją kropkę w odpowiednim dziale. :wink: A co do LPG, to najwięcej przeciwników gazu nigdy go w swoim aucie nie miało, albo mieli instalację założona u pana Mietka w garażu. Dobrze założona, na dobrych podzespołach i odpowiednio zestrojona instalacje jest bezawaryjna. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy o nią dbali. Mam kolejne auto z LPG i nie mam żadnych, podkreślam, żadnych problemów z instalacją. Gdyby gaz był zły, nie był by montowany fabrycznie.

[ Dodano: 19 Kwi 2011 21:14 ]
domin45670 napisał(a):
Wymienić należy:
- olej,
- płyn hamulcowy,
- sprawdzić i ewentualnie wymienić tarcze, klocki i szczęki hamulcowe,
- rozrząd (pierw sprawdź w instrukcji GP przy jakim przebiegu producent zaleca wymianę) - jeśli chodzi o wiek a nie przebieg, to nie wymaga on jeszcze wymiany,
- wypada sprawdzić opony (nie wiem czy były sprawdzone),
- drzewko WunderBaum Szczerbol

Hmm... i czy o czymś nie zapomniałem?

Oczywiście, że zapomniałeś. Lepka forumowa jest niezbędna na aucie :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #464999 Wysłany: 19 Kwi 2011, 21:36; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Kwi 2011,
Posty: 6
Oko21 poleciłbys jakąś instalacje plus co do tego trzeba wymienić aby zagrało jak trzeba ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #465005 Wysłany: 19 Kwi 2011, 21:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Instalację sekwencyjną - Tartarini, mogę śmiało polecić. Ale koszt ok 3000zł. Rozrząd i tutaj co 90tysięcy, więcej nie ma co dusić, czy klasa wyższa od Matiza, samochód większy, czy mniej awaryjny wątpię. Matizy raczej się nie psują(podobnie jak i Tico), jedynie blachę mają słabą i tu Punto rządzi. 65 tyś przebiegu, to jeśli nic nie było robione, to za chwilkę może coś w zawieszeniu być do zrobienia, wahacz itp. Dużo zależy kto tym jeździł i po jakiej drodze ;). Czas przyniesie pokaże..

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #465020 Wysłany: 19 Kwi 2011, 22:02; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Kwi 2011,
Posty: 6
Przepraszam, że kontynuuję zapytania w tym wątku ale nie bedę juz zaśmiecała forum nowymi tematami. Nurtuje mnie także sprawa nagłośnienia. Bardzo lubie posluchac muzyczki w trakcie jazdy. Do matiza kupilam jak na owe czasy ( 2 lata temu ) radio Kenwood za około 500 zł. W kropce jest radio firmowe montowane seryjnie. Jakiej klasy jest to radio ? Myślicie że lepsze od mojego kenwooda ? Pytam gdyż nie potrafie ocenić po słuchu albowiem w matizie mialam zamontowane inne glosniki i porownanie sprzetu na roznych glosnikach mija sie z celem. Pomyślałam że moglabym zbudowac taka mini scene z przodu auta. W matizie popelnilam blad i montowalam scene od tylu wsadzajac duze xplody w tył i mało co z przodu dzwiek krazyl. Pomyslalam zatem czy nie lepiej byloby wlozyc w drzwi jakies wieksze glosniki a na slupkach z przodu tzw cykacze ? Czy znawcy car audio poleciliby jakies glosniki na przod takie aby byly lepsze od tych seryjnych ? Zalezy mi na tym aby chociaz troszke wyciagały bas, poprzedi dzwiek byl czysty ale strasznie plytki. Nie musi to dudnić jak tuba, ale milo bylo by gdyby lekko basowaly a cykacze dopelnily reszty. Czy ktos cos poleci ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #465033 Wysłany: 19 Kwi 2011, 22:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
No ja na przodzie posiadam Hertz DSK 165 (165 mm ), woofery i syczki do nich i jest całkiem ok, Grande ma z przodu seryjne głośniki które powinny w miarę ok działać. Nie wiem jak z radiem, ja w swoim Punto 2 mam Kenwood 4x50 z MP3 i USB, no :P

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #465043 Wysłany: 19 Kwi 2011, 22:35; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 19 Kwi 2011,
Posty: 6
Yyyy to znaczy jak ? Osobno głośnik osobno woofer ? Bo cykacze wiadomo osobne...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #465062 Wysłany: 19 Kwi 2011, 23:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 13 Mar 2011,
Posty: 138
BeataJaszke napisał(a):
oo robsoniqe widze po avatarze ze fotografujesz - ja także :) witaj w klubie fotozapalenców.

to offtop z mojej strony...owszem http://www.robertnawrowski.com

a cykacze nie sa kolo klamek?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #465088 Wysłany: 20 Kwi 2011, 07:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Rejestracja: 06 Gru 2010,
Posty: 567
Pomógł: 3
Jedyna zaleta gazu to że jest tańszy od benzyny
ale ogólnie gaz to złooo , u siebie nigdy bym nie założył gazu
wychodzę z założenia że jak mnie stać na samochód to i stać na benzynę
a na gazie to i silnik słabszy , droższe przeglądy rej. , mniej miejsca w bagażniku , zakaz wjazdu na niektóre parkingi podziemne , wysoki koszt montażu instalacji gazowej :(
nie psuj silnika gazem .

_________________
GP 1.2 8V 69 KM blue suggestivo 2011 3D TSK Poland
http://www.youtube.com/watch?v=3jD2eENE6r8 - kilometrów powoli przybywa ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #465100 Wysłany: 20 Kwi 2011, 08:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: PL -SB / NL-Rott
Rejestracja: 07 Lip 2008,
Posty: 1416
piasek_71 Bla Bla Bla.....
ja mam LPG od 5 marca 2011 i zrobione ok 6kkm a co za tym idzie oszczednosci jakie wypracowałem w tym okresie siegnęły ok 1100zł.
Ogólny koszt utrzymania LPG w skali roku to 60zł na przegląd techniczny i ok 50zł na filtry.
Moja instalacja to Gotowy zestaw BRC SQ24
http://www.czakram.pl/

Nie gaz niszczy silnik a zły montaz zle dobranych gratów instalacji
Wiekszosc "eLek" na PL smiga na LPG i robia po 200tys, sa czesto przeciazane i zamulane a po "wyjsciu z obiegu" znajduję jeszcze nabywców.

_________________
Było Punto II 1.9 DS 2001
topic9241.html
Bylo Punto Classic 2010
topic24657.html
Jest Punto EVO 2010
topic47874.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #465113 Wysłany: 20 Kwi 2011, 09:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 09 Wrz 2007,
Posty: 1681
piasek_71 napisał(a):
Jedyna zaleta gazu to że jest tańszy od benzyny
ale ogólnie gaz to złooo , u siebie nigdy bym nie założył gazu
wychodzę z założenia że jak mnie stać na samochód to i stać na benzynę
a na gazie to i silnik słabszy , droższe przeglądy rej. , mniej miejsca w bagażniku , zakaz wjazdu na niektóre parkingi podziemne , wysoki koszt montażu instalacji gazowej :(
nie psuj silnika gazem .


Dobre sobie, karmisz 69HP po 5.xx za litr i co dodaje Ci to +10 do statusu społecznego? Przedstawiasz teorie wyssane z palca funkcjonujące w niedoinformowanym społeczeństwie jako "urban legends". Najlepsza jest ta droższym przeglądzie o 60zł co zwraca mi sie po 1 tankowaniu.
No ale przyznaję też tak kiedyś piałem na lewo i prawo ale następnie spróbowałem, doszkoliłem się o co chodzi w LPG i zmieniłem zdanie. Tobie też polecam, nie musisz montować LPG, wystarczy że nie będziesz powielał mitomanii.

_________________
Fiat Stilo 1,6 16V Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #465122 Wysłany: 20 Kwi 2011, 09:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: bialystok(coraz rzadziej) warszawa(przewaznie)
Rejestracja: 26 Mar 2007,
Posty: 1616
Pomógł: 3
2rotor

co kto lubi. Wiekosc problemow z lpg rodzi sie z tego ze montuje sie najtansze czesci, instalacje nawet mieszalnikowe a pozniej placz i zgrzytanie zebow.
Kupujesz do punto solidna sekwencje na sensowych czesciach i nie ma bata, musi dzialac jak gazownik kumaty i nie spierdzielil instalacji.
tyle ze cala impreza kosztuje +4k albo i wiecej

Dla mnie gaz jest nieoplacalny, bo sensowna instalacja kosztuje a tanizny szkoda sensu zakladac, robie 10-12k przebiegu rocznie, miejsce w bagazniku potrzebuje a czasem parkuje w miejscu gdzie jest znaczek no lpg a ochrona sprawdza (niby mozna ukryc korek dla lpg pod klapka ale to zawsze jest kwota extra)

a ze ludzie sa rozni. Moj wujo ma seja, olej mineral zmienia co 40 tys km ale za to tankuje na lotosie 98 oktanow bo silnik ciszej chodzi :lol:

_________________
byl punto II dynamic 1.2 (8V) 2002
czerwony bo najszybszy :)
topic18886.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #465138 Wysłany: 20 Kwi 2011, 10:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 30 Sie 2010,
Posty: 117
Beata przede wszystkim sprawdź czy robisz na tyle duże przebiegi że gaz się opłaca. Polecam fajną porównywarkę : http://www.gazeo.pl/kalkulator.php .
Z grubsza przeliczy Ci czy jest to opłacalne i kiedy się zwróci.

Jeżeli Ci się opłaci to zakładaj - sam mam w punto 2 i jak na razie wszystko gra. Tylko tak jak wszyscy mówili powyżej - dobry montaż i dobry fachowiec który dobrze dobierze komponenty to podstawa.

Ps. Co do ustawień w wyszukiwarce - cena instalacji sekwencyjnej 2500-3000zł a gazu powinien o 15-20% więcej od benzyny brać.

_________________
Punto II FL 1.2 60


Góra
 Profil  
 
 
 Post #465240 Wysłany: 20 Kwi 2011, 18:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Rejestracja: 06 Gru 2010,
Posty: 567
Pomógł: 3
639 napisał(a):
piasek_71 Bla Bla Bla.....

niepotrzebnie się unosisz
ja tylko wyraziłem swoją opinię na temat jazdy na LPG i takie jest moje zdanie na temat gazowania silnika samochodowego.
NEVER GAS :evil:

_________________
GP 1.2 8V 69 KM blue suggestivo 2011 3D TSK Poland
http://www.youtube.com/watch?v=3jD2eENE6r8 - kilometrów powoli przybywa ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #468843 Wysłany: 01 Maj 2011, 08:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Norbert
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Lubin
Rejestracja: 15 Kwi 2011,
Posty: 106
Cześć. Mam mały dylemat...
Kupiłem Kropkę 1.4 8V z 2006 roku z przebiegiem 55 tyś km serwisowanym w ASO. Mam wszystkie faktury, certyfikaty, key carty itp. Wierzę w przebieg, bo na każdej fakturze jest on podany. Sprzedający ostatnie przegląd zrobił w sierpniu 2010 roku. Miał być dopiero przy 60 tyś km, a miał 51 tyś km. Od wymiany zrobił na oleju 5 tyś km. Co mam zrobić:
- zrobić przegląd na 80 tyś km? Tylko, że ja w sierpniu będę miał może 57 tyś...
- zrobić przegląd z wymianą oleju i filtrów bez wpisywania do książki (wziąć tylko fakturę)? mam na myśli ASO,
- zrobić wymianę oleju i filtrów w jakimś warsztacie? Tylko, że chciałbym dalej serwisować w ASO, bo auto jest w idealnym stanie. Pachnie jeszcze plastikami jak za nowości :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #468857 Wysłany: 01 Maj 2011, 09:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Kwi 2010,
Posty: 339
Pomógł: 1
norbert_p

zrobić przegląd z wymianą oleju i filtrów bez wpisywania do książki (wziąć tylko fakturę)? mam na myśli ASO

i kup własne filtry , bo za kabinowy mnie ostatnio nieźle skasowali ...

_________________
Punto Evo Estiva Blue&Me (był :-( )
Ford Focus Trend Sport 1.6 Ti-VCT 125 KM ( jest :-) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #468860 Wysłany: 01 Maj 2011, 09:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: PL -SB / NL-Rott
Rejestracja: 07 Lip 2008,
Posty: 1416
norbert_p napisał(a):
Cześć. Mam mały dylemat...
Kupiłem Kropkę 1.4 8V z 2006 roku z przebiegiem 55 tyś km serwisowanym w ASO. Mam wszystkie faktury, certyfikaty, key carty itp. Wierzę w przebieg, bo na każdej fakturze jest on podany. Sprzedający ostatnie przegląd zrobił w sierpniu 2010 roku. Miał być dopiero przy 60 tyś km, a miał 51 tyś km. Od wymiany zrobił na oleju 5 tyś km. Co mam zrobić:
- zrobić przegląd na 80 tyś km? Tylko, że ja w sierpniu będę miał może 57 tyś...
- zrobić przegląd z wymianą oleju i filtrów bez wpisywania do książki (wziąć tylko fakturę)? mam na myśli ASO,
- zrobić wymianę oleju i filtrów w jakimś warsztacie? Tylko, że chciałbym dalej serwisować w ASO, bo auto jest w idealnym stanie. Pachnie jeszcze plastikami jak za nowości



w aso to jedynie olej silnikowy z beczki selenia k 5w40 maja tani bo 33zl za litr placilem 2 tyg temu.
skoro auto ma 6 lat czyli gwary nie ma, nie ma tez sensu wykonywac tam napraw czy wymiany plynow eksloatacyjnych bo ceny za usluge maja przewaznie(*) wyzsze od "cywilnych" warsztarow.

* - nie jest to regula czego sam doswiadczylem wymieniajac w starym puncie zawieche gdzie za rozabranie 2 mcpersonow i zlozenie do kupy na nowych gratach skasowani 80zl :E

wniosek jest jeden: przed naprawa czy wymiana czegosc pobaw sie w detektywa i wykonaj pere telefonow do aso i po roznych warsztatach aby wybrac tanszy a fakture tez Ci wypisza.

_________________
Było Punto II 1.9 DS 2001
topic9241.html
Bylo Punto Classic 2010
topic24657.html
Jest Punto EVO 2010
topic47874.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO