You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 04 Cze 2024, 09:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #531508 Wysłany: 22 Gru 2011, 20:39; 
 Temat postu: problem z głośnikami lub okablowaniem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 28 Lis 2011,
Posty: 6
Witam, nie dalej jak miesiąc temu zakupiłem 2 letnie gp 5d bez radia, jako iż dostałem od kobiety w"mikołajki" :) radio podłączyłem sobie je kostka iso, i okazało się iż gra tylko prawa strona. Radio sprawdzone działają wszystkie kanały na krótko. Jestem laikiem w elektryce ale posługiwać się multimetrem potrafię,lewa strona nie daje życia po sprawdzeniu kostki. Dziś rozebrałem lewe drzwi i okazało się iż głośnik dolny ma wciśniętą membranę, pomyślałem że to wina głośnika . Podpiąłem go na krótko za i przed kostką i gra oczywiście charczy. Ten głośnik 16 cm podpięty jest razem z małym głośniczkiem chyba tweeter się zwie jak się nie mylę. Nie mogłem sprawdzić przewodu multimetrem dziś bo szlag trafił baterie:), jutro to poczynię. Mam pytanie czy osoba montująca autoalarm mogła uszkodzić przewód głośnikowy,ewentualnie co mogło być przyczyną jego uszkodzenia, drugie pytanie czy i w jaki sposób jeśli okaże się że to wina przewodu przeprowadzić przewód głośnikowy z drzwi do radia, czy trzeba rozbierać deskę rozdzielczą, i ostatnie pytanie czy dobry wybór na głośniki przednie hertz dcx 165 i będą porównywalne z głośnikami fabrycznymi odseparowanymi, głośniki będą grały pod radiem bez wzmacniacza czy też może ktoś coś może polecić iinego. Rodzaj muzyki słuchanej to ciężki rock , rock prog , metal jeśli ma to znaczenie, budżet mam większy niż te hertzy tak na marginesie więc jestem otwarty na propozycję.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez malzapl, 22 Gru 2011, 20:49, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 

 
 Post #531511 Wysłany: 22 Gru 2011, 20:45; 
 Temat postu: Re: PROBLEM Z GŁOŚNIKAMI LUB OKABLOWANIEM
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14389
Pomógł: 128
Nie krzycz. Popraw nazwę tematu na pisaną "normalnie", a nie całość wielkimi literami.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #532549 Wysłany: 27 Gru 2011, 17:34; 
 Temat postu: Re: problem z głośnikami lub okablowaniem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
Wszystko jest możliwe.
Zauważ, że kable wchodzące w drzwi nie są bezpośrednio jednym kablem puszczone od radia do głośnika, jak otwierasz drzwi to przy zawiasach masz gumową rurkę i kostkę, która z jednej strony ma igły (chyba tak się to nazywa) a drugiej otworki. Tu jest podzielony kabel, może nie styka.
Ja bym zrobił tak. Na początek puścił kabel luzem na fotelu, by sprawdzić czy wogóle będzie działać bo narobisz sie , przeciągniesz nowy kabel czy coś i się okaże, że jest inna przyczyna. Jeśli będzie działać to zacznij sprawdzanie od tego gniazda.
By dać nowy kabel wystarczy zdjąć klapkę bezpieczników, dla ułatwienia osłonę kierownicy i wyjąć radio.
Nie pamiętam jak idą kable od tej kostki przy drzwiach ale szybko je zlokalizujesz :)

Co do głośników to nie narzekam na seryjne.
Jakbym miał zmieniać to albo Sony xplod albo alpine.
Xplody dałem w bravo, były super :E

_________________
Zacząłem od...
Fiat Bravo I limited

Następnie był...
Fiat Grande Punto Active
Fiat Grande Punto Sport
Abarth Grande Punto

Obecnie jest...
Abarth Punto Evo
1.4 16v 207KM 327Nm !

:twisted:... :twisted:... :twisted:... :twisted:...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #534109 Wysłany: 02 Sty 2012, 22:37; 
 Temat postu: Re: problem z głośnikami lub okablowaniem
Offline
Puntomaniak

Imię: Rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 13 Sie 2011,
Posty: 69
Używałem w swoim GP tych Hertzów serii D...moim zdaniem dobry wybór z fabryczynych miejsc nie są zbyt krzykliwe - a woofer w tej klasie jest bardzo dobry. Tylko nie bierz DCX a weź DSK (zestaw odseparowany) Montujesz w fabrycznych miejscach. Będziesz potrzebował głośników innych niż fabryczne dystans (najlepiej MDF - pasują z Astry albo do GP można kupić dedykowane plastikowe-pod samo radio takie starczą-ważne żeby były dobrze zamontowane)
Co do kabla - mam nadzieję że posłuchałeś się Sebooo - posprawdzaj fabryczne..jak będziesz chciał ciągnąć nowe kable - można puścić dwoma uszczelkami(drzwi-słupek przedni)...tylko do samego radia nie ma to większego sensu - lepiej naprawić fabryczny tor.

powodzenia :)

p.s. Hertze DSK grają dużo lepiej niż fabryczne.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #535751 Wysłany: 08 Sty 2012, 19:26; 
 Temat postu: Re: problem z głośnikami lub okablowaniem
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Energy
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 08 Sty 2012,
Posty: 9
malzapl napisał(a):
Witam, nie dalej jak miesiąc temu zakupiłem 2 letnie gp 5d bez radia, jako iż dostałem od kobiety w"mikołajki" :) radio podłączyłem sobie je kostka iso, i okazało się iż gra tylko prawa strona. Radio sprawdzone działają wszystkie kanały na krótko. Jestem laikiem w elektryce ale posługiwać się multimetrem potrafię,lewa strona nie daje życia po sprawdzeniu kostki. Dziś rozebrałem lewe drzwi i okazało się iż głośnik dolny ma wciśniętą membranę, pomyślałem że to wina głośnika . Podpiąłem go na krótko za i przed kostką i gra oczywiście charczy. Ten głośnik 16 cm podpięty jest razem z małym głośniczkiem chyba tweeter się zwie jak się nie mylę. Nie mogłem sprawdzić przewodu multimetrem dziś bo szlag trafił baterie:), jutro to poczynię. Mam pytanie czy osoba montująca autoalarm mogła uszkodzić przewód głośnikowy,ewentualnie co mogło być przyczyną jego uszkodzenia, drugie pytanie czy i w jaki sposób jeśli okaże się że to wina przewodu przeprowadzić przewód głośnikowy z drzwi do radia, czy trzeba rozbierać deskę rozdzielczą, i ostatnie pytanie czy dobry wybór na głośniki przednie hertz dcx 165 i będą porównywalne z głośnikami fabrycznymi odseparowanymi, głośniki będą grały pod radiem bez wzmacniacza czy też może ktoś coś może polecić iinego. Rodzaj muzyki słuchanej to ciężki rock , rock prog , metal jeśli ma to znaczenie, budżet mam większy niż te hertzy tak na marginesie więc jestem otwarty na propozycję.
Pozdrawiam



ja juz chyba 4 razy naprawialem kable od glosnikow albo od sterowania lusterk,albo od szyb i za kazdym razem pekaja kable w tej gumie miedzy drzwiami kierowcy a slupkiem(chyba slabe jakosciowo ze tak pekaja)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO