You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 21 Maj 2024, 06:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #255866 Wysłany: 19 Maj 2009, 18:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 26 Kwi 2009,
Posty: 96
Nie wydaje mnie sie :wink:
Gazownicy wszelkiej maści raczej nie mówią o niej tak dobrze. Rozglądałem się w sprawie gazu i nawet trafiłem ze strony importera-dystrybutora do kilku warsztatów poza ASO zakładających też inne instalki. I zgodnie oni twierdzą (mimo że to montują) że cena nie jest adekwatna do jakości. W szczególności listwa wtryskowa jeżeli zdarzy jej się paść (a na naszym gazie się zdarza) to wydatek 800 pln bez mozliwości wymiany pojedyńczych wtrysków. Tyle zasłyszane jak jest na prawdę Bóg jeden wie. Tak czy inaczej ważniejsza jest wiedza i doświadczenie instalatora na temat danego silnika i instalki. Właśnie trawię opis oprogramowania do BRC Plug and Drive i możliwości regulacji i strategii pracy są IMHO niezłe.

_________________
Alfa Romeo Mito 1,4 MPI


Góra
 Profil  
 

 
 Post #255899 Wysłany: 19 Maj 2009, 19:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Ja mam Instalację, Lovato + Centrala Autornic AL-700, szkoda, że mieszalnik ową. W białostockim ASO montują tartarini, znam kilka osób co mają takową i wow, super jeździ, w ogóle muszę się pytać czy jedziemy już na LPG, bo różnic nie ma, nic nie strzela nie czuć spadków osiągów. Także, raczej zależy od tych co montują i ustawiają. Ale właśnie nawet na internecie dobrze piszą o Tartarini. Zresztą niech każdy kupuje na jaką się uprze:). Ja kupiłem kropa z instalacją, bo sam nigdy bym nie włożył mieszalnika:/

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #255935 Wysłany: 19 Maj 2009, 20:49; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Ja mam Tartarini i są z nią ciągle kłopoty :) ....więc Tartarini nie jest najlepsze :)

...zatyka się dysza wtryskiwaczy, ciągle trzeba ją ustawiać bo sie rozregulowuje :) ....


w poprzednim fiacxie miałem Landi - działało bez zarzutów :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #257969 Wysłany: 31 Maj 2009, 12:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 02 Lip 2007,
Posty: 75
W czwartek jadę montować Landi Renzo Omegas - koszt 3000 zł.

Zobaczymy co to za sekwencja. Miał ktoś z szacownych Forumowiczów jakieś doswiadczenia z tą marką?

[ Dodano: 31 Maj 2009 12:02 ]
No i jeżdżę od wczoraj na gazie - praktycznie żadnej róźnicy ;) oczywiście w jeździe.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #260753 Wysłany: 01 Cze 2009, 23:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 26 Kwi 2009,
Posty: 96
A ja ponawiam prosbę do właścicieli zagazowanych kropków z silnikiem 1,4 16V.
Możecie pokazać fotki instalki szczególnie miejsca wwiercenia dysz w kolektorze plizz?

_________________
Alfa Romeo Mito 1,4 MPI


Góra
 Profil  
 
 
 Post #261007 Wysłany: 02 Cze 2009, 19:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 02 Lip 2007,
Posty: 75
No i założyłem - alba jak tylko w weekend bede miał trochę czasu tu zerknę tu i tam - kłopot polega na tym, że kolektor jest z tyłu i jest problem aby sobie wszystko dokładnie obejrzeć.

Na razie zrobiłem 500 km na gazie i muszę przyznać, że nie czuje żadnej różnicy - silnik na wolnych obrotach nie faluje a spalanie w mieście to 7 litrów/100.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #261149 Wysłany: 02 Cze 2009, 23:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 26 Kwi 2009,
Posty: 96
Wirkowski napisał(a):
No i założyłem - alba jak tylko w weekend bede miał trochę czasu tu zerknę tu i tam - kłopot polega na tym, że kolektor jest z tyłu i jest problem aby sobie wszystko dokładnie obejrzeć.


Byłbym wdzięczny. Ja już zrobiłem 2 tys ale jest drobny problem. Podczas własnie przełaczania klapy od geometrii dolotu auto lekko szarpie. Poza tym OK instalka ma bardzo przyzwoitą centralkę (BRC P&D) z podłączeniem do OBD auta można sporo rzeczy podejrzeć, wizualizować pracę auta itp. Moi gazownicy bardzo chcieli dobrze zrobic swoją robotę więc zdjeli kolektor i wwiercali się od spodu tam gdzie klapa jest zawsze otwarta. U góry jest przegroda więc się trochę bali. I byłoby pewnie OK tylko taki układ wymaga długich węży od wtryskiwaczy do dyszy(no chyba że listwę gazową da się od spodu i jej serwis wymaga kanału) a to powoduje wg mnie opóźnienie wtrysku odczuwalne w momencie otwarcia drugiego kanału kolektora.Zatem chciałbym im pokazać jak to robią inni bo już jestem umówiony na zmianę. Straszne z nich były kozaki choć mówiłem że ten silnik do łatwych nie należy. Teraz spokornieli i słuchają co do nich mówię :>. Jeszcze raz wielka prośba: najbardziej interesuje mnie miejsce gdzie dysze od gazu wwiercone są w kolektor i jak długie sa węże od wtryskiwaczy gazowych.

_________________
Alfa Romeo Mito 1,4 MPI


Góra
 Profil  
 
 
 Post #261183 Wysłany: 03 Cze 2009, 07:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 02 Lip 2007,
Posty: 75
alba ja mam 8v silnik - ale foty zrobię - przeczytałem gdzieś, że max długość przewodu od wtryskiwaczy do dysz wynosi 25 cm. Wydaje mi się, że im krótszy dolot z wtrysku do dyszy tym wierniejsze są parametry wtrysku - w miom grande jak wciskałem pedał gazu na maxa to na benzynie występowało lekkie przyduszenie a nastepnie przyśpieszenie - na gazie jest to prawie nieodczuwalne.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #262964 Wysłany: 09 Cze 2009, 11:07; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łazy,śląskie
Rejestracja: 09 Maj 2007,
Posty: 26
Witam równierz zagazowałem GP, mam pytanie co z olejem, słyszałem że zwieksza się złużycie, czy macje taki odczucie?

_________________
GRANDE PUNTO 1,2 ACTIV kolor: niebieski rock"n"roll


Góra
 Profil  
 
 
 Post #262982 Wysłany: 09 Cze 2009, 12:45; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Nie mam takich odczuć. Jak żłopał olej na benzynie tak tyle samo żłopie na gazie :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #262991 Wysłany: 09 Cze 2009, 14:32; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 17 Lip 2007,
Posty: 10
Mój jak nie chciał żłopać oleju na benzynie, tak i nie chce żłopać na gazie.
Dolewam ok.1-1,2 od wymiany do wymiany (20 tys. km).

_________________
PICIA GP 8V 06/07


Góra
 Profil  
 
 
 Post #263408 Wysłany: 10 Cze 2009, 21:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświecim/Tychy
Rejestracja: 16 Kwi 2007,
Posty: 345
ja do swojego montuje w przyszla srode instalacje brc jak juz bede po to sie podziele spostrzezeniami z jazdy kolega ma juz ta instalacje w hondzie i bardzo sobie chwali autko ponoc nic nie stracilo nawet zyskalo wieksza elastycznosc.Dodam ze na owa instalcje daja 2 lata gwarancji i assistancea regulacja co 15000km.Koszt calkowity 2900pln troche sporo ale mysle ze sie szybko zwroci :D

_________________
FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8V 77KM EMOTION SZARY UNDERGROUND
ZABIC MUCHE NA BOCZNEJ SZYBIE BEZCENNE
http://fiatpunto.com.pl/album_personal.php?user_id=564


Góra
 Profil  
 
 
 Post #263722 Wysłany: 11 Cze 2009, 23:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 26 Kwi 2009,
Posty: 96
grandevito napisał(a):
ja do swojego montuje w przyszla srode instalacje brc jak juz bede po to sie podziele spostrzezeniami z jazdy kolega ma juz ta instalacje w hondzie i bardzo sobie chwali autko ponoc nic nie stracilo nawet zyskalo wieksza elastycznosc.Dodam ze na owa instalcje daja 2 lata gwarancji i assistancea regulacja co 15000km.Koszt calkowity 2900pln troche sporo ale mysle ze sie szybko zwroci :D

Sequent 24 czy Plug and drive? Ten ostatni jest ciut droższy(+200) łatwiej się ustawia ma podłaczenie do EOBD i czyta trochę danych:lambda, rpm,prędkość, MAP,czas wtrysku itp. Można się pobawić wykresy przyspieszenia porobić sondę lambda przetestować być może kasować błędy ECU choć na razie nie udało mi się to ale widać ile ich w ECU jest. Przy silniku bez zmiennego kolektora bedzie dobrze :wink: Ja za P&D zapłąciłem 3 tys. Z wykresów widziałem że moment na dole trochę większy jest mniejsza za to moc maks przy wysokich obr. Ale to śladowe ilości.

_________________
Alfa Romeo Mito 1,4 MPI


Góra
 Profil  
 
 
 Post #264690 Wysłany: 15 Cze 2009, 13:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2009,
Posty: 142
Panowie, chce zalozyc sobie instalacje gazowa do kropka 1,4 77km.

Prosze o powazne rady, a nie offtop w stylu "nie zakladaj gazu bo Ci sie auto rozsypie, ja nie mam i sie ciesze"

Jakie sa koszty instalacji, mysle ze bede rozgladal sie za tak zwana sekwencja. Zakladaliscie w serwisie fiata, czy moze w prywatnych firmach ? jak wyglada kwestia kosztow, itp ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #265386 Wysłany: 17 Cze 2009, 09:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 02 Lip 2007,
Posty: 75
Witam ponownie - zakładałem w firmie prywatnej - mówiono mi, że fiat także zakłada w takich firmach, jednak nie mam pewności bo sam nie widziałem.

Ja założyłem Landi Renzo - zapłaciłem 3000 - koszty miesięczne, które wydawałem na paliwo zmniejszyły się 3 krotnie.

Firmy oferują możliwość zakupu instalacji na kredyt - czego w fiacie chyba nie ma - ale moge się mylić.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #266016 Wysłany: 19 Cze 2009, 03:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświecim/Tychy
Rejestracja: 16 Kwi 2007,
Posty: 345
ja zalozylem brc sequent24 autko narazie bardzo fajnie smiga choc jest jeszcze przed pierwsza regulacja (1000km) jest to okres po ktorym ma sie wszystko ulozyc i jeszcze raz potem dostroic.

_________________
FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8V 77KM EMOTION SZARY UNDERGROUND
ZABIC MUCHE NA BOCZNEJ SZYBIE BEZCENNE
http://fiatpunto.com.pl/album_personal.php?user_id=564


Góra
 Profil  
 
 
 Post #266145 Wysłany: 19 Cze 2009, 18:45; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 17 Lip 2007,
Posty: 10
A ja mam już BRC sequent 24 już ponad 2 lata i wszystko gra jak w szwajcarskim zegarku. Ważny jest nie tyle typ instalacji a jej prawidłowy montaż.

_________________
PICIA GP 8V 06/07


Góra
 Profil  
 
 
 Post #266559 Wysłany: 20 Cze 2009, 23:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświecim/Tychy
Rejestracja: 16 Kwi 2007,
Posty: 345
Panowie mam pytanko ostatnio przy ostrym podjezdzie na 1 biegu delikatnie zasmierdzialo gazem podobny zapach pojawia sie czasami przy dojezdzie do skrzyzowania i ruszaniu dodam ze autko jest jeszcze przed pierwsza regulacja ktora ma sie odbyc po pierwszym tysiaczku km.wydaje mi sie ze przy sekwencyjnej instalacji takich zapachow nie powinno byc.Czy powodem tego jest jakas nieszczelnosc czy moze kwestja regulacji autko moze dostaje za duza dawke gazu i nadmiar gdzies ucieka.co o tym myslicie?a tak to wszystko ok autko smiga jak na benzynce.

_________________
FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8V 77KM EMOTION SZARY UNDERGROUND
ZABIC MUCHE NA BOCZNEJ SZYBIE BEZCENNE
http://fiatpunto.com.pl/album_personal.php?user_id=564


Góra
 Profil  
 
 
 Post #266732 Wysłany: 21 Cze 2009, 19:22; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
grandevito nigdy nie zasmierdziało mi gazem w samochodzie :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #267136 Wysłany: 22 Cze 2009, 22:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświecim/Tychy
Rejestracja: 16 Kwi 2007,
Posty: 345
i po klopocie dzis pan dokrecil przewod gumowy ktory zasila listwe wtryskowa w gaz i zapach zrobil papa :D

_________________
FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8V 77KM EMOTION SZARY UNDERGROUND
ZABIC MUCHE NA BOCZNEJ SZYBIE BEZCENNE
http://fiatpunto.com.pl/album_personal.php?user_id=564


Góra
 Profil  
 
 
 Post #267763 Wysłany: 24 Cze 2009, 21:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
Zrobilem na instalacji ZENIT 30tys. km i... nic poprostu! Leje gaz i smigam. Polecam wszystkim nie przekonanym, przy cenie bezyny 4.60zl a gazu 1.70zl to geba mi sie smieje na stacji :D

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271311 Wysłany: 09 Lip 2009, 22:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 26 Kwi 2009,
Posty: 96
alba napisał(a):
Wirkowski napisał(a):
No i założyłem - alba jak tylko w weekend bede miał trochę czasu tu zerknę tu i tam - kłopot polega na tym, że kolektor jest z tyłu i jest problem aby sobie wszystko dokładnie obejrzeć.


Byłbym wdzięczny. Ja już zrobiłem 2 tys ale jest drobny problem. Podczas własnie przełaczania klapy od geometrii dolotu auto lekko szarpie. Poza tym OK instalka ma bardzo przyzwoitą centralkę (BRC P&D) z podłączeniem do OBD auta można sporo rzeczy podejrzeć, wizualizować pracę auta itp. Moi gazownicy bardzo chcieli dobrze zrobic swoją robotę więc zdjeli kolektor i wwiercali się od spodu tam gdzie klapa jest zawsze otwarta. U góry jest przegroda więc się trochę bali. I byłoby pewnie OK tylko taki układ wymaga długich węży od wtryskiwaczy do dyszy(no chyba że listwę gazową da się od spodu i jej serwis wymaga kanału) a to powoduje wg mnie opóźnienie wtrysku odczuwalne w momencie otwarcia drugiego kanału kolektora.Zatem chciałbym im pokazać jak to robią inni bo już jestem umówiony na zmianę. Straszne z nich były kozaki choć mówiłem że ten silnik do łatwych nie należy. Teraz spokornieli i słuchają co do nich mówię :>. Jeszcze raz wielka prośba: najbardziej interesuje mnie miejsce gdzie dysze od gazu wwiercone są w kolektor i jak długie sa węże od wtryskiwaczy gazowych.

Panowie temat załatwiony, dzis pofatygował się do mnie pan z centrali BRC. Powiedział że wgra nową mapę na co ja od razu zwątpiłem czy to cokolwiek da bo regulowane było kilka razy podczas jazdy z komputerem na kolanach. Po różnych perypetjachc z laptopem (musiałem w końcu udostępnić swojego :wink: ) mapa wgrana i pojechałem przetestować. Męczyłem auto jak nigdy i nic... Zadnego szarpnięcia wszystko OK, auto ciągnie bardzo fajnie. Mapa ponoć zrobiona w Italii na identycznym aucie na hamowni.
Zapewnił mnie równiez o możliwości kasowania błędów komputera benzynowego z softu do LPG.
Myślę że zatem mogę polecić BRC do 1,4 16V

_________________
Alfa Romeo Mito 1,4 MPI


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271473 Wysłany: 10 Lip 2009, 14:27; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łazy,śląskie
Rejestracja: 09 Maj 2007,
Posty: 26
Czy spalanie gazu średnio 8l +/- 0,2 , jest ok; czy to dużo?

_________________
GRANDE PUNTO 1,2 ACTIV kolor: niebieski rock"n"roll


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272697 Wysłany: 16 Lip 2009, 10:58; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
całkiem oki :)

Mój pali około 8,5 l gazu na 100 km :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272733 Wysłany: 16 Lip 2009, 14:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 26 Kwi 2009,
Posty: 96
Dane z dziś (po zmianie softu LPG) przejechałem 292 km na 18,1 l LPG=6,2 l LPG. Miasto 30 % trasa 70 % przeważnie 110 kmh odcinki po ok 40km i postój.No chyba że zawór odbija jak chce bo to chyba ciut mało. Dynamika bez zmian, bez zastrzeżeń (jak na ten silnik).

_________________
Alfa Romeo Mito 1,4 MPI


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 339 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO